» »

Neopravičene ure

Neopravičene ure

«
1
2 3

davkok ::

Mene pa zanima kake so kazni zaradi neopravičenih ur v osnovni šoli???


Aja pa se to razredničarka mi je rekla da bom zaradi neopravicenih ur dubu oz. dobili starši DENARNO KAZEN!8-O 8-O 8-O

Zdej pa me zanima ali je to res???
  • premaknilo iz Loža: OwcA ()

DominusSLO ::

Ja seveda, starši bodo morali plačati 1.399.000,00 SIT.

korenje_ver2 ::

iz sole te izkljucijo, ce presezes omejeno stevilo izostankov. tisto o denarju je samo groznja.

Vikking ::

mislim da si se mal zatipkal glede denarne kazni, mislim da je prava številka 1.299.000,00 SIT

Phoebus ::

Denarna kazen, ta je dobra....grem takoj med prfoxe da si kupim nov avto >:D

ddeben ::

Mene zanima, koliko opravicenih ur imas lahko v enem solskem letu, pac da te ne izkljucijo oz. ponavljas letnik?

korenje_ver2 ::

za osnovno solo ne vem kolk ur, sam se spomnem da so eni ze zagrozil z izklucitvijo. v srednji soli mas pa seveda 55 pik. vsaka neopravicena ura je 1 pika. vsaka namerna poskodbe neke osebe je >30 pik. nenamerna je >10pik. poskodba lastnine sole >5pik. zareza z nozem v telo druge osebe je brezpogojna izkljucitev ter prepoved biti v solski okolici.

leinad ::

Veljavni cenik Ministrstva za šolstvo RS od 1.1.2005-1.6.2005:

Neopravičene ure:
1 ura.....1000 SIT + 20% DDV
2 uri......2000 SIT +20% DDV
3 ure......3000 SIT +20% DDV
10 ur......10.000 SIT (Tax free)
20 ur.......20.000 SIT(-15% popust, ker ste zvesta stranka) (Tax free)
50 ur.......250.000 SIT(+ priznanje za izjemne dosežke in izobes plakata s vašim imenom
kot glavnim sponozorjem na vseh sejah državnega zbora) (Tax free)

Po dogovoru je odplačevanje možno v 6 mesečnih obrokih pri ugodnih obrestnih merah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leinad ()

ddeben ::

Js sprasujem za opravičene, ne pa za neopravicene...

Mr_Globus ::

opravičenih koker češ. Važno da ti ne zmanka ocen

Phoebus ::

Lahko jih imaš tolko kot lahko plačaš...za miljonček maš lahko 100 opravičenih....:D

Uradno je tako (če se spomnem), da če manjkaš pri 1/3 ur nekega predmeta, imaš lahko čast opravljati razredni izpit.

McHusch ::

Zdej so z novim bednobednim pravilnikom premaknili mejo na 85 % obvezno prisotnost vsako konferenco, sicer lahko dobiš popravni izpit za tisto konferenco. Recimo pri kakem predmetu, ki je na sporedu 2 uri tedensko, je to 4 ure. Idioti...


Aja, to govorim o opravičenih izostankih.

davkok ::

kokr sm jst to zastopu je tko da je denarna kazen samo grožnja???

A pol jst lahka njo tozm k mi je grozila z denarno kaznijo???:D

strictom ::

Pri predmetu moraš bit vsaj 85% ur. Če imaš več kot 15% izostanek od ure ti lahko učitelj na podlagi ocen da popravni izpit. Odvisno je od prfoksa.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

leinad ::

StricTOM ni res, ne more ti dati, ker nima pravne podlage. O tem podrobneje piše v tej številki Maturant/ka.

zlabo ::

Kako ne more?
sej to je v novem pravilniku da lahko....

Drugače pa na splošno za srednje šole: 40neopr. ur, pa naj bi letel, samo tuki je recimo še ene 10 ur rezerve navzgor (odvisn od šole)

Osnovna šola? Phh, pri nas so jih meli eni po 60, slišal sem za primerke za 100 pa so vsi prilezli do konca 8. razreda. OŠ je zakon, ker lahko špricaš kulkr češ in rečeš kar ti paše, jao kaj bi dal da bi bil v 8. klasu, ne pa v 2. letniku:D
Vglavnem,
OŠ: pizdarije skoraj neomjene
SŠ: pizdarije NEKOLIKO omejene:D

LP, zlabo

pingec ::

aja? zakaj pa ne? v čem je potem fora teh 85%? Drgač pa piše v pravilniku za srednje šole da se v teh 85% ne upoštevajo daljši izostanki zaradi zdravstvenih težav, kaj pa pomeni daljši pa ne vem :)
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

leinad ::

Ti jutri povem zakaj ne sme, moram si maturantko v šoli prebrat. Nekaj v zvezi s tem je, da zakon ne daje pooblastil za izvrševanje sankcij, nekaj takega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leinad ()

davkok ::

aja pa puzabu sm puvedat ma okl 4o neopravičenih ur in mi je razredničarka rekla da zaradi neopravičenih ur nesmem držurati, useeno bom pa dubil vzgojni ukrep!!!

Gandalfar ::

Edino prav. Posveti cas ucenju slovenscine :)

DominusSLO ::

strictom: Če imaš več kot 15% izostanek od ure ti lahko učitelj na podlagi ocen da popravni izpit.

Učitelj ti lahko da, na podlagi ocen, popravni izpit ne glede na tvoj izostanek...

Ne glede na pravila, bo učitelj po vsej verjetnosti spregledal tudi daljši izostanek, če bo tvoje znanje zadovoljivo in te nima na piki >:D

iskra ::

40 ur ... še malo potrpi pa boš lahko na faxu šprical po mili volji :\ Do takrat pa naredi kaj zase in pokaži svojim staršem, da imaš kaj v glavi.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

DominusSLO ::

iskra
Ne mu še o faksu... saj ni še niti do srednje prišu, pa ima že probleme:\
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Tear_DR0P ::

Heh fantje vi se zajebavate, sam jst poznam nekoga čigar starši so dejansko plačal kazen. Tipo je v 7 razredu osnovne šole našprical 800 neopravičenih ur.

In ja izostanki iz osnovne šole so kaznivo dejanje. Starši morajo poskrbeti da otrok obiskuje osnovno šolo. Srednja šola je pa tko, ti kar šprici, denarna kazen pride s penzijo :D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

root987 ::

Daljši izostanki se štejejo za izostanke nad enim tednom. Torej, če manjkaš več kot en teden (vsaj tako je pri nas), se ti ne štejejo opravičene ure v tisti "sklad" 85%. Če pa mankaš tu pa tam, se ti šteje pri 85%.

Za tiste ki morda še ne veste - po novem pravilniku neupravičene ure veljaljo eno leto. Torej, od novembra do maja 35, naslednje leto septembra še 10, in te lahko vržejo.

Sicer pa z 85%, IMHO, pretiravajo.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

leinad ::

Root987 v ta "sklad" se NE upošteva izostanek od pouka za tri dni ali več. Drugače pa ta zakon predvideva tudi, da se po potrebi ta meja dvigne z 85% do 92%. Samo kot sem že rekel je izvrševanje tega zakona s predmetnimi izpiti nezakonito.

Gandalfar ::

To je res. Samo ne zakljuci ti ocene. :)

leinad ::

Jap to pa je tista ta druga slaba stran, doslednega upoštevanja zakona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leinad ()

Gandalfar ::

.. in imas v praksi popravca. Hodte v solo pa ne zajebavite, pa bo :>

leinad ::

Se strinjam. Edino, če ste res do vratu v driski:D

root987 ::

Vem kako piše, vendar piše da lahko šole nekoliko prilagodijo pravila in pri nas je to en teden. Sicer pa šola owna - kdo zaboga bi sploh hotu špricat pa se ne udeležit takšnih dnevov, ko imaš biologijo, kemijo in angleščino v enem dnevu. Spraševanje, spraševanje in test, se ve. :-)
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

|CyGNUS-x ::

Hmmm.. Iz Oš te ne morejo izključiti, ker je obvezen program. Tk, da veselo naprej :D
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

leinad ::

Oh smo pa že tudi skozi hujše čase šli.
Combinazion il mortale- kemija, biologija, matematika alles testi natürlich.
Pri tej tvoji kombinaciji mi angla že avtomatski odpade od tistih težkokategornikov, kemija je tak, tak ni težka lahka pa tudi ne, biologija- ufff še zdaj me glava boli izpred dveh tednov, ok sem tudi res pravi anti-talent za njo. ;)

Gandalfar ::

|CyGNUS-x: lahko pa zahtevajo prepis na drugo

root987 ::

CARNIVORE: to je mogu bit fun... :>

Mah, dost slo-techa za danes. Sociologija čaka.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

JO_16 ::

ne se zajebavat z urami ;(( res, ker sem doma zaredi tega in imam podalšane počitnice,.do naslednjega leta.In zdaj bom si mogel sam palčat 3.letnik.Pamet v roke,to ponavadi skapiraš ko je že prepozno :D

Lucas ::

A pol jst lahka njo tozm k mi je grozila z denarno kaznijo???


Kaj boš ti tožu, mulc nevzgojeni. V šolo rajš hod.
Jst v osnovni šoli sploh vedu nisem kaj to pomeni špricanje. Pravica otrok? My ass.
Pravico maš ti v šolo hodit in to obvezno. Neumna vprašanja pa prihrani za kasneje.
Morda se boš kej nauču vmes.
I was here...

davkok ::

ql hwala za odgovore


:D :D :D :D :D

Grey ::

Ma kur..vi prfoksi zdej misljo, da so Boga za jajca prjel s tem zakonom. Vsepovsod ga kršijo in zlorabljajo. Sošolc je meu že nekajkrat napovedano odsotnost, ki je bila kasneje tudi opravičena. Vse je bilo tako, kot zakonik zahteva...pol so mu pa neki moril glede parih predmetov, kao da je preveč manjku(mal več kot 15% primanjkljaja). Mislm...dislektični glupi tupi prfoksi, ki ne znajo brat zakonov. S tem se vid, katerga ma prfoks na piki in katerga ne. Pa baje, da sploh ni blo še sprejeto al kaj sm prebrau v Maturantki.

Gandalfar ::

Kaj pa ce bi se ti najprej pozanimal o svojih pravicah in dolznostih preden pljuvas po vseh okoli sebe?

Stampl ::

pr nas je isto teh 85%(kje pa ni:)) ) in se nasa razrednicarka kslovko uci je proti temu8-)
in eden pa status sportnika in je bil na parih tekmah in je mankal pr angli ampak je mel opravicilo in zdej se mora zment z ono profesorco kaj bosta naredla k ma tuk izostanka...

Viro ::

pr ns je 90% pr storkovnih predmetih in 100% na vajah... oz na enih vajah 95% tko da vi kr uzivate... mi pa trpimo... :|

Grey ::

Gandalfar:
Jst dobr poznam svoje pravice in dolžnosti...v tem ni problema. Problem je v profesorjih.

NeOman ::

kakih 85%, minister tega sploh se ni sprejel!

Gandalfar ::

Grey: baje in ostale besedice in tudi komentarji ostalih uporabnikov mi ne dajejo obcutka da veste kaj se dogaja tocno s tem ...

Grey ::

Gandalfar:
Ja, bi reku, da ne vemo, kaj se dogaja s tem zakonom. Za ostale zadeve nam je dost jasno. Sam s tem zakonom ga neki mutijo...in to ni v redu.

Gandalfar ::

Saj nimajo za mutit. Prebijes se skozi zakon, pogledas katere pravilnike in ostalo doloca, posvetujes se s kaksnim podravnateljem in ravnateljem, posljes kaksen mail na ministrstvo in vse to naredis na miren in vljuden nacin.

Pa ves pri cem si - ce ti je toliko do tega.

strictom ::

p alih to je problem da n moreš pogledat starih pravilniko... pred kratkim je prišla nova verzija...

PS.: ve tej "neue v" kao nabija kak ne smemo bit pijani pri pouko pa ne smemo pit(alkija) med pouko pa take bedarije
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Gandalfar ::

Daj, potrudi se in napisi tako da te bo se kdo drug razumel.

Zakaj ne mores pogledat starih pravilnikov? Arhive so izumili z namenom ..

Zheegec ::

kakih 85%, minister tega sploh se ni sprejel!

Aja?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gimnazija Jesenice

Oddelek: Šola
358670 (6000) Yacked2
»

prvi šolski dan 2006 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1028086 (6059) ;-)
»

kazenski test 13. junij, a ni da 2 tedna pred koncem... (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
779306 (7886) ERGY
»

Jaz in šolanje

Oddelek: Šola
454820 (4007) root987

Več podobnih tem