» »

Najprimernejši OS za moj PC

Najprimernejši OS za moj PC

EdHardy ::

Zanima me kateri OS bi bil najprimernejši za moj računalnik. Trenutno imam gor xp-je 32-bit razmišljam pa o windows 7 64 bit.

Moj računalnik

Procesor AMD X2 4600 Dual core 2,4 Ghz
4 GB drr2 800 mhz
Sapphire raedon 3650
Asus M2N Motherboard

Pa me tudi zanima kako bo kaj s programi in igrami če bo delalo kaj počasneje/hitreje, ....

Hvala, lp

System ::

Windows 7.

Zero0ne ::

Odvisno, za kaj ga v glavnem uporabljaš? Prosti gonilniki za ATI/AMD grafiko zadnje čase hitro napredujejo, če ti 3d performance ni pomemben priporočam kakšno Prosto distribucijo GNU/Linuxa, kot npr. Debian ali gNewSense. Sicer pa večina desktop distribucij uporablja lastniške driverje za ATI, ki nudijo primerljiv performance z driverji na windowsu.

Glede na to, da imaš 4GB rama, bi imel od tega vsekakor več na 64 bitnem operacijskem sistemu. Ampak za windows je 64-bitnih aplikacij malo/nič, zato so prednosti majhne, medtem, ko so na GNU/Linuxu tako rekoč vse aplikacije compilane native za 64 bitne sisteme.
uname -o

EdHardy ::

Sedaj ko imam 32-bitni sitem imam problem ker mi zazna samo 3 giga rama zato bi rad preklopil na 64-bitni. Zanima me samo če delajo na 64-bitnem osnovne alpikacije kot so photoshop, bs player, ... in pa seveda kako delujejo igre...

Aston_11 ::

Vsak, ki ti dela, je dober. Aplikacije 32 bit delajo na 64 bit. Preskušeno.

EdHardy ::

Kako pa je z driverji ?? a so za grafično kartico, matično ploščo, ... enaki driverji na xp kot pa na windows 7-ki ????

blackbfm ::

Ne. Poglej na proizvajalčevi strani za gonilnike.

EdHardy ::

Torej orginalni cd-ji ki sem jih dobil poleg računalnika (driverji) niso več uporabni ?

bluefish ::

Ne.

opeter ::

Verjetno so bili že takrat zastareli, ko si kupil računalnik ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

dice7 ::

Zero0ne je izjavil:

Glede na to, da imaš 4GB rama, bi imel od tega vsekakor več na 64 bitnem operacijskem sistemu. Ampak za windows je 64-bitnih aplikacij malo/nič, zato so prednosti majhne, medtem, ko so na GNU/Linuxu tako rekoč vse aplikacije compilane native za 64 bitne sisteme.


Zakaj vsi strašite novince z temi bedarijami. Edino kar ne obstaja za vse 64bitne windowse so gonilniki za izjemno stare komponente, drugo (aplikacije, igre) vse dela lepo tako kot more, in tudi pri gonilnikih se za 32 bitni sistem odrežejo dobro. Nismo več v letu '97

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

Zero0ne ::

dice7 je izjavil:

Zakaj vsi strašite novince z temi bedarijami. Edino kar ne obstaja za vse 64bitne windowse so gonilniki za izjemno stare komponente, drugo (aplikacije, igre) vse dela lepo tako kot more, in tudi pri gonilnikih se za 32 bitni sistem odrežejo dobro. Nismo več v letu '97


Pravim samo, da boš na 64-bitnem Windowsu še vedno imel veliko večino aplikacij compilanih za 32 bitne OSe in bodo tekle v compatibility načinu. V GNU/Linuxu imaš tako rekoč vse native compilano za 64 bit.
uname -o

techfreak :) ::

Vendar mu to nič ne pomaga, ker se odloča med Windows XP in 7.

Cold1 ::

@Zero0ne
...lastniške driverje za ATI, ki nudijo primerljiv performance z driverji na windowsu.

Absurdna laž; že zgolj dejstvo, da na Linuxu ne delujejo igre narejene za Okna (torej, skoraj vse) naredi iz grafičnih kartic navadne obtežilnike za papir; celo če (ko) bi bili gonilniki za Linux primerljivi s tistimi za Okna, pa niso, bi bili (bodo) vseeno v glavnem neuporabni.

...za windows je 64-bitnih aplikacij malo/nič...

Ne.

...zato so prednosti majhne...

Prednost 64-bitnega sistema je v naslavlanju velike količine pomnilnika, z aplikacijami se ne zgodi nič.


@EdHardy
Pa me tudi zanima kako bo kaj s programi in igrami če bo delalo kaj počasneje/hitreje...

Tvoj (relativno star in počasen) sistem bo pod Okni 7 deloval počasneje kot pod XP-ji; vprašanje pa je ali boš to opazil (morda v dovolj procesorsko zahtevnih igrah) in ali te bo motilo.

Osebno bi rekel Win7 (64) za splošno uporabo in WinXP (32) za zahtevnejše igre.

EdHardy ::

Cold1 je izjavil:

@Zero0ne

Osebno bi rekel Win7 (64) za splošno uporabo in WinXP (32) za zahtevnejše igre.


Računalnik uporabljam za igre, internet ter skype in te stvari... vendar bi rad imel 64 bitni sistem saj mi zdajšni 32 bitni zazna samo 3 gb rama ... verjetno bi z 4 gb rama delalo boljše ali pač ??

bluefish ::

Za omenjeno je prav vseeno.

logit ::

Kar na sedemko prašaltaj.
Sem imel podoben sistem z 2GB in je na sedmici delalo vse kot treba.

EdHardy ::

Ampak bral sem dosti mnenj in tudi pri mojem prijatelju je tako da na windows 7 vse igre delajo počasneje ... da naj bi bil xp kar se tega tiče bomba !

opeter ::

Odvisno od samega računalnika (strojne opreme).

Sicer pa ti moderne igre ne bodo pokazale vse bonbončke na Windows XP-ju, saj tam ni DirectX-a 10, kaj šele novejših ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bluefish ::

Če se ti gre za vsak FPS, potem je XP tisto pravo na tej konfiguraciji. V vsakem primeru pa kaj resnega s to grafično tako ali tako ne bo šlo.

dela ::

Jaz bi ostal na xp.

opeter ::

dela je izjavil:

Jaz bi ostal na xp.


Saj kaj več niti ni priporočljivo dati na to konfiguracijo (ne glede na RAM).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bluefish ::

Pravzaprav že od RC poganjam 7 na X2 4200+, 3GB RAM-a in zadeva leti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

logit ::

If you want to run Windows 7 on your PC, here's what it takes:

* 1 gigahertz (GHz) or faster 32-bit (x86) or 64-bit (x64) processor.
* 1 gigabyte (GB) RAM (32-bit) or 2 GB RAM (64-bit).
* 16 GB available hard disk space (32-bit) or 20 GB (64-bit).
* DirectX 9 graphics device with WDDM 1.0 or higher driver.

Steinkauz ::

Eh men so win 7 32bit na barton 2600+, 2gb rama prov letel. Špili niso nč slabš delal, tak da ne vem kaj tvoj kolega bluzi

Zero0ne ::

Cold1 je izjavil:

Absurdna laž; že zgolj dejstvo, da na Linuxu ne delujejo igre narejene za Okna (torej, skoraj vse) naredi iz grafičnih kartic navadne obtežilnike za papir; celo če (ko) bi bili gonilniki za Linux primerljivi s tistimi za Okna, pa niso, bi bili (bodo) vseeno v glavnem neuporabni.


Po tvojem mnenju so torej računalniške igrice edina legitimna uporaba hardware podpore grafičnih procesnih enot? Resno?
uname -o

vorantz ::

Zero0ne je izjavil:

Cold1 je izjavil:

Absurdna laž; že zgolj dejstvo, da na Linuxu ne delujejo igre narejene za Okna (torej, skoraj vse) naredi iz grafičnih kartic navadne obtežilnike za papir; celo če (ko) bi bili gonilniki za Linux primerljivi s tistimi za Okna, pa niso, bi bili (bodo) vseeno v glavnem neuporabni.


Po tvojem mnenju so torej računalniške igrice edina legitimna uporaba hardware podpore grafičnih procesnih enot? Resno?


Za navadne uporabnike:
JA

klinker ::

ZeroOne...ko bo na Linuxu res ves hardware delal na tak nacin kot dela na winsih, sploh 7ki, se bo zacel mnozicno uporabljat...do takrat pa vas bo vedno samo uni 1-3% programerjev ki ga kujete v vrh vseh sistemov in se vam da, oz imate veselje raziskovat sisteme in se zajebavat z njimi. Linux je super, ampak se vedno prevec okoren za vecino uporabnikov.

techfreak :) ::

Tema je o Windows XPju in Windows 7. Debata o uporabnosti Linuxa ne spada sem.

Zero0ne ::

klinker je izjavil:

ZeroOne...ko bo na Linuxu res ves hardware delal na tak nacin kot dela na winsih, sploh 7ki, se bo zacel mnozicno uporabljat...do takrat pa vas bo vedno samo uni 1-3% programerjev ki ga kujete v vrh vseh sistemov in se vam da, oz imate veselje raziskovat sisteme in se zajebavat z njimi. Linux je super, ampak se vedno prevec okoren za vecino uporabnikov.


Rad bi vas samo prekinil za trenutek. Operacijski sistem, ki mu vi pravite Linux, je v resnici GNU/Linux, oziroma, kot mu zadnje čase pravim sam, GNU plus Linux. Linux ni operacijski sistem sam po sebi, ampak je samo eden od Prostih komponent celotnega sistema GNU, ki si pri delovanju pomaga z GNU corelibsi, osnovnimi orodji za delo z ukazno lupino (vključno z ukazno lupino GNU bash) in ostalimi komponentami, nujno potrebnimi za delovanje operacijskega sistema, kot ga definira standard POSIX.

Ogromno število uporabnikov osebnih računalnikov danes vsakodnevno uporablja modificirano verzijo sistema GNU, brez, da bi se tega zavedali. Zaradi čudnega spleta okoliščin pa večina teh ljudi verzijo GNUja, ki se najbolj pogosto uporablja, imenujejo "Linux", in mnogo jih sploh ne ve, da gre v bistvu za sistem GNU, ki ga je razvil GNU project.

V resnici obstaja Linux, in ti ljudje ga uporabljajo, ampak Linux je samo del operacijskega sistema. Linux je jedro - program v sistemu, ki ostalim programom dodeljuje uporabo same strojne opreme računalnika. Jedro je pomemben del operacijskega sistema, ampak samo po sebi neuporabno; funkcionira lahko samo v konteksu celotnega operacijskega sistema. Linux se največkrat uporablja v kombinaciji z sistemom GNU: Celoten sistem je v bistvu GNU, z dodanim Linuxom - GNU plus Linux ali GNU/Linux. Vse tako imenovane "Linux" distribucije so v bistvu distribucije GNU/Linuxa.
uname -o

bluefish ::

Se ti res da to pisati v praktično vsako temo o GNU/Linux sistemih?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu - za, proti

Oddelek: Operacijski sistemi
355746 (4957) Zero0ne
»

Linux vstopa na področje CAD aplikacij (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
13333765 (30116) Brane2
»

Kateri operacijski sistem na prenosnika?

Oddelek: Operacijski sistemi
203475 (3053) Zero0ne
»

Windows 7 najpopularnejši na Steamu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5217724 (16173) ABX
»

Kateri OS naj izberem?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151364 (1045) bibip

Več podobnih tem