» »

Kateri operacijski sistem na prenosnika?

Kateri operacijski sistem na prenosnika?

Lynx ::

Zadeva je taka... Mel gor 7ko Ultimate 64bit... Se mi Splača nazaj na XP PRO al ostanem na 7ki? 64 bit more bit obvezno ker mam 4GB RAM-a... Kaj bi dal vi gor?

Specifikacije:

Intel core i3 350M 2266Mhz
4GB RAM 1066Mhz
500GB Sata
Ati Radeon 5470HD 1GB DDR3
17.3" ekran...

Druga pa pomoj ni pomembno...

Kaj pol predlagate...

bluefish ::

Vsekakor ostani pri 7.

keitai ::

Zakaj bi sploh šel nazaj na xp-je?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: keitai ()

subby ::

XP ti nebi znal izkoristit 3/4 komponent, poleg tega je pa 64-bit verzija XPjev totalna katastrofa(vsaj včasih je bila)

Lawler ::

Lynx je izjavil:

Zadeva je taka... Mel gor 7ko Ultimate 64bit... Se mi Splača nazaj na XP PRO al ostanem na 7ki? 64 bit more bit obvezno ker mam 4GB RAM-a... Kaj bi dal vi gor?

Specifikacije:

Intel core i3 350M 2266Mhz
4GB RAM 1066Mhz
500GB Sata
Ati Radeon 5470HD 1GB DDR3
17.3" ekran...

Druga pa pomoj ni pomembno...

Kaj pol predlagate...


Daj gor kar ti paše, kar pač rabiš, probaj to probaj ono in pol vidiš. Pr 4GB rama se mi zdi da je skoraj vseeno a imaš 32bit ali pa 64bit. Če bi mel več pol sigurno 64.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Lawler ()

Lynx ::

Lawler je izjavil:

Lynx je izjavil:

Zadeva je taka... Mel gor 7ko Ultimate 64bit... Se mi Splača nazaj na XP PRO al ostanem na 7ki? 64 bit more bit obvezno ker mam 4GB RAM-a... Kaj bi dal vi gor?

Specifikacije:

Intel core i3 350M 2266Mhz
4GB RAM 1066Mhz
500GB Sata
Ati Radeon 5470HD 1GB DDR3
17.3" ekran...

Druga pa pomoj ni pomembno...

Kaj pol predlagate...


Daj gor kar ti paše, kar pač rabiš, probaj to probaj ono in pol vidiš. Pr 4GB rama se mi zdi da je skoraj vseeno a imaš 32bit ali pa 64bit. Če bi mel več pol sigurno 64.

32bit ne zazna 4GB ampak 3.5GB...

Hvala vsem za hiter response... Bom pomoje kr ostal na Ultimate 7ki 64bit... Bom pač se sprijaznil da mi Touchpad eksterni za risanje ne bo delal (beri je zlo star) in volan... Ne najde gonilnikov 7ka zase... Pač kompromis ker je res vsaj men tolk jači sistem... Uporabljam že od decembra... Je pa treba formatirat ker velik dol vlečem pa gor devam,... itd... in se vse zapaca ful...

noraguta ::

eh če skos formatiraš je vseen. mal enga mal druzga.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Lawler ::

Vem, samo ti bo pa 64bitni sistem mal več rama porabil pa si skoraj na istem. Če ti pa nekateri programi ne delujejo ki jih uporabljaš pol pa dej gor XP-je. Se morš samo določit kaj ti je pomebnejše, tistih par megabajtov rama ali programi. Druga pesem je pa če bi imel 6, 8 ali več GB rama, tam je pa škoda da si 32bitih :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Lawler ()

Ericssony ::

Lynx je izjavil:

Je pa treba formatirat ker velik dol vlečem pa gor devam,... itd... in se vse zapaca ful...


A za virtualizacijo pa še nisi slišal???

FitnessBoy ::

Osebno bi ti priporočal, da ostaneš na Win7. glede na to da imaš Ultimate edicijo, lahko uporabiš za kakšno sumljivo aplikacijo XP Mode (emulira Windows XP) ali Virtaul PC. Več info najdeš tukaj: http://www.microsoft.com/windows/virtua...
Blog: http://msblogs.si/author/OliverZ.aspx

jest10 ::

subby je izjavil:

XP ti nebi znal izkoristit 3/4 komponent, poleg tega je pa 64-bit verzija XPjev totalna katastrofa(vsaj včasih je bila)

Katastrofa je bila podpora za gonilnike, sam OS je bil čisto OK

Lynx ::

Kakšna virtualizacija?

Na vsake pol leta formatiram in obnovim sistem iz image fajla na tak kot sem mel takrat postavljen... Vsi driverji pa vse so v fajlu,...

Pomoje bom na 7ki ostal ker sem jo že navajen pa je zlo user friendly zadeva! XP je pa le XP... Microsoft je postavil na noge glede na to da majo sedaj do 2012 leta podaljšano da ga devajo na nove kompe...

Lawler ::

VirtualBox
http://www.virtualbox.org/

In tuki si inštaliraš lepo XP-je in uporabljaš starejše programe. Pač tisto kar ti tuki ne dela, ali pa imaš samo za testirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Lawler ()

Zero0ne ::

Če imaš sistem, ki dejansko koristi 64 bitne operacijske sisteme (4GB in več rama) definitivno priporočam GNU/Linux, ker je za razliko od MSja ogromna večina programov dejansko na voljo v 64 bitni različici in ne rabiš poganjati 32-bitnih aplikacij.
uname -o

bluefish ::

Vprašanje pri tem je le, če za Linux obstaja program, ki ga potrebuješ.

Lynx ::

bluefish je izjavil:

Vprašanje pri tem je le, če za Linux obstaja program, ki ga potrebuješ.

Vem da touch pad dela v Linuxu... Problem je pol antivirusni in niti nisem se še nakj v linuxe niti poglabljal...

Pa zanima me če bo potem tudi kakšen volan in seveda rFactor igra tam zagrabla... Ne vem pa če za Linux obstajajo gonilniki za moj prenosnik...

Lawler ::

Za Linux pa res pomoje nerabiš antivirusnega programa :) Ni to taka situacija kot je pri Windowsih :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Lawler ()

Lynx ::

Hja to vem... Samo vseeno imam kar nekaj delikatnih stvari ki jih ne rabi ravno vsak videt...

bluefish ::

AV pri tem nima blage veze.

System ::

Za to se uporablja True Crypt.

Zero0ne ::

Lynx je izjavil:

Hja to vem... Samo vseeno imam kar nekaj delikatnih stvari ki jih ne rabi ravno vsak videt...


In to nima prav nikakršne povezave z AV programi. Za enkripcijo imaš TrueCrypt oziroma, če imaš rajši programsko opremo pod licenco GPL, LUKS/dm-crypt.
uname -o


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

32 or 64 bit OS?

Oddelek: Operacijski sistemi
386426 (5340) Hayabusa
»

Win XP, Win 8, 32 bit, 64 bit

Oddelek: Pomoč in nasveti
202202 (2049) Xserces
»

Koliko rama za računalnik...

Oddelek: Pomoč in nasveti
264998 (4397) Meizu
»

xp ali win 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
212850 (2473) CoreySteel
»

Najprimernejši OS za moj PC

Oddelek: Operacijski sistemi
304843 (4151) bluefish

Več podobnih tem