» »

Plazma, LCD električna poraba

Plazma, LCD električna poraba

1
2
3

neki4 ::

0,08:)
se vidi da ne plačuješ. kar pokliči pa vpraši za tarifo z vsem skupaj koliko stane..

Dromar ::

errhec, hvala za potrditev in izračun. Upam, da bo to utišalo debile.

bond007 ::

neki4 je izjavil:

0,08:)
se vidi da ne plačuješ. kar pokliči pa vpraši za tarifo z vsem skupaj koliko stane..

Dejansko je nizka tarifa (ki je večino časa) še cenejša pri GEN I pod 0,07€... Tudi če zaokrožimo na 0,1€, se izračun bistveno ne spremeni..

neki4 ::

Dromar je izjavil:

errhec, hvala za potrditev in izračun. Upam, da bo to utišalo debile.


bebec si ti, ko nekomu predlagaš plasmo, se pa izkaže da je 1024/768 pa še kliknit ne znaš da preveriš, isto glede porabe, verjameš vse kar ti servirajo, sam pa ne plačuješ, zato tudi ne veš kakšni so stroški.

Yoni ::

revvs je izjavil:

Dejstvo je da plazma trikrat več porabi kot LCD.


No pa pojdimo po vrsti.
1. Vzemimo eno plazmo. Recimo leta 2010 izvrstno prodajano Panasonic TX-p46G20. Zanjo velja sledeč podatek o povprečni porabi:
TX-P4G20E/ES : 129 W
(podatek vzet iz Panasonicove spletne strani. Do te številke so prišli po mednarodno predpisani merilni metodi IEC 62087 Ed.2). Cena te TV na mimovrste je 849€.

2. Vzemimo še en LED LCD, od katerega pričakujemo, da bo prikazal primerljivo kvaliteto slike, glede na prej izbrano plazmo. Naj bo Philips 40PFL8605H, ki porabi povprečno 77W(kolikor sem gledal, je to precej majhna poraba za LED LCD). Tudi ta podatek je pobran iz njihove uradne strani. Cena te TV na mimovrste je 1.298€.

Zdaj pa nekaj malega matematike.
Primer 1.
Privzemimo, da bo tv prižgana vsak dan v letu 4 ure. P=W/t, W=P*t=0,129kW*365dni*3h/dan=188,34kWh.
Plazma bo torej v enem letu porabila 188,34kWh el. energije. Če privzamemo, da je cena kilovatne ure elektrike približno 0,11€, bo ta televizor, ob štiriurnem delovanju sleherni dan leta, porabil za 20,7€ elektrike letno.

Primer 2.
Tv bo prižgana prav tako 4 ure na dan, vse dni v letu.
W=P*t=0,077kW*365dni*4h/dan=112,4kWh.
Izbrani LED LCD, bo torej letno porabil 112,4kWh el. energije, kar je ob ceni 0,11€/kWh, 12,7€ letno.

Na leto torej z nakupom LED LCD-ja prigranimo 8,34€.

Če pogledamo, da je izbrani LCD od plazme dražji 449€ in da letno z nakupom LCD-ja prihranimo le 8,34€, se nam ta investicija povrača kar 53 let.
Za ceno elektrike sem jemal enotno tarifo gen-I, kjer pride zaokroženo z vsemi dajatvami nekako 0,11EUR/kWh.

Zaključek? Izkaže se, da je kupovanje LED LCD-ja zgolj zaradi manjše porabe, čisti nesmisel.

V času ko sem tipkal in iskal podatke, me je errhec prehitel z izračunom. Ampak ok...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yoni ()

errhec ::

neki4 je izjavil:

0,08:)
se vidi da ne plačuješ. kar pokliči pa vpraši za tarifo z vsem skupaj koliko stane..


Plačujem in ne samo elektriko ;( .

Če pa želiš ti lahko naredim podroben izračun z vključeno omrežnino in ostalimi stroški.
Verjemi da se cena ne bo bistveno spremenila, kajti fiksnih stroškov je kar neki,
pa če kaj porabiš ali pa ne.

BTW koliko je bil tvoj zadnji račun za elektriko?
( moj , govorim iz glave je cca 60 EURO 4 članska družina )
Se pa potrudim in vsake 3 mesece dvignem telefon in sporočim stanje števca, tako da je znesek vsak mesec približno enak in me ne presenetijo s kakimi poračuni ;).

In moj namen ni bil nikakršno prepričevanje kogarkoli v karkoli.
Le govorjenje na pamet me zmoti.
dd

neki4 ::

Tudi mene je zmotilo 0,08 verjemi:)

errhec ::

V izračunu je podan link do cenika Elektro Celja, tam je navedena cena za 1KWh 0,08278 .
Sem se potrudil in ti našel še cenik Elektro primorske :

http://www.elektro-primorska.si/sl-si/D...

Cena 1KWh je 0,09847 EURA.

LP
dd

neki4 ::

Mobitel naročnino kot fiksno ceno tudi plačuješ ostalo je pa pogovor. Potem pa zračunaš skupno ceno, ki jo plačaš in dobiš dejansko ceno impulza. Vsak mesec malo drugačna. Verjetno bi šel na mobi, tudi če je dražji impulz sploh če se veliko ne pogovarjaš.

errhec ::

Popolnoma se strinjam s teboj.
Vendar plačuješ fiksni strošek pri elektriki če gledaš televizijo ali pa ne.
Dodatno kar plačuješ na dejansko porabo pa je zanemarljivo.
Bo držalo?
dd

neki4 ::

sej, nevem kakšen je ta fiksni strošek. Tiste cene ki si jih podal so verjetno varibilni del, ostalo pa spodaj piše:

Cenik vključuje ceno dobavljene električne energije, ne vključuje pa cene za uporabo omrežja, trošarine in drugih zakonsko določenih dajatev.

in če kot primer: ti plačuješ recimo varibilni del 80 eur za 80min pogovora, je pa še dodatnih 20 eur fiksnih je to automatično namesto 1eur=1 min ... 1,25eur/min.(100eur/80min)..kar je bistveno več(25%)
tudi če potem dodaš v varibilni del 5 min pogovora..je to še vedno 85 eur +20eur fixnega = 105eur/85min=1.235eur/min

Tako da se cena na minuto niti ne spremeni.


hočem samo rečt, da nevem kakšen je ta dodaten strošek, ki ga ne navajajo poleg 0,08kwh, če je tega veliko(vsaj kar vidim po položnici je kar dosti tega, ..., trošarine in nekaj prispevko) in tudi če je fiksen večji del in ne varibilen zna pošteno dvignit tole 0,08.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neki4 ()

errhec ::

Seveda če deliš porabo s skupnim zneskom (manj ko porabiš dražje je ), vendar tudi če ne porabiš nič plačaš tisti (fiksni) znesek.
Poenostavljeno fiksni strošek 20 EURO + energija 20 EURO = 40 EURO.
fiksni strošek 20 EURO + energija 00 EURO = 20 EURO.

Vendar to ne pomeni da je energija v 1 primeru 100% dražja, ker tisti znesek plačam v vsakem primeru.

Sedaj pa sva že kar lepo mimo teme ;(
dd

neki4 ::

errhec je izjavil:

vendar tudi če ne porabiš nič plačaš tisti (fiksni) znesek.

Temu se reče, da plačaš v neskončnost:)

sicer pa imam na položnici postavko omrežnina, ki je kar velika - je to cena za uporabo omrežja? Ker če je, piše, da ni vključena v to tvojo ceno in je to ulalala cena v nebo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neki4 ()

neki4 ::

Za 4 odstotke pa se je za gospodinjstva v prvem polletju 2010 zvišala tudi povprečna cena električne energije in je znašala 14 evrov na 100 kWh.

http://www.energetika.net/novice/clanki...

sem pogledal položnico, znsek in kwh, viššjo in nižjo tarifo in znesek nekako tak, euro gor ali dol.

revvs ::

http://www.oled-info.com/eu-ban-power-h... (plazma bo prepovedana)
http://www.telegraph.co.uk/earth/422244... (plasma uses waaaaaay much energy than anything in universe :)))
http://www.coercs.com/2010/10/31/how-mu... (LED is the future)
http://www.gadgetell.com/tech/comment/s... (plazma baaad, LED je prihodnost :D )
http://www.ledtvs.net/led-tvs-energy-ef... (LED > plazma)
http://flatpanelshd.com/news.php?subact... (Še izumitelj plazme je leta 2010 priznal da plazma več energije porabi kot LCD)

telexdell ::

Ne moreš verjeti, s kakšnimi argumenti nastopajo razni fani svojih naprav. Ne verjamejo nobenemu podatku, kateri ne ustreza njihovi predstavi. Računajo stroške za nove modele TV sami pa imajo doma stare (pri tem jim sploh ni nerodno, da ne vedo koliko dejansko stane kWh elektrike). TV je na dan vključen le za urco ali dve in vse je nastavljeno na popolnoma črno, ob tem pa je slika neprimerno lepša, kot pri konkurenci.

PS-Največja cvetka pa je, da merilniki porabe električne energije lažejo za 50%. Če je to res je situacija še slabša, kot je prikazana v postih, saj so lahko izmerjene porabe še za polovico večje.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

SkyEye90 ::

Lahko nekaj dodam?

Tukaj bi lahko bil kak Jack, ki bi se zahvalil za izračune in rekel Hvala, sedaj le vem, da mi pri nakupu ni potrebno prav nič paziti na tisto porabo, ker se ne izplača. Pa če tudi izbiram med 70W in 80W LED modeloma.

Ne, nekateri se pritožujete nad nevem čim? Še enkrat povem, poraba plazme JE večja kot pri LCD, sploh kot pri LED LCD. A stroškovno se ne izplača kupiti dražji LCD z namenom šparanja elektrike, ker ne bomo nikoli pokrili razlike. Izračuni so pravilni in dejstvo je, da se ta razlika na računu pozna minimalno.

Torej, če želite kljub temu šparati z energijo, kupite 1000evrov dražji LED.
Če boste lažje spali, je namen torej dosežen.

dzinks63 ::

Zajec tiči v grmu zaslužka trgovca. Kaj mislite koliko zasluži trgovec pri prodaji 450€-600€ plazme, ali pa pri 1200€-1500 led LCD. Sigurno se bo trgovec potrudil in prepričal kupca v nakup led TV, ker se mu to enostavno splača, zaslužek je pač zaslužek in za njega se je potrebno krepko potruditi in prepričati kupca z vsemi možnimi argumenti, tudi z tistimi zavitimi v meglo.

neki4 ::

dejstvo je da je elekritka nekje 15 centov na kwh. Govorim o povprečju. niti se ne gre, da bi kupil šeenkrat dražji led za 1000eur namestno plasme, ki je 500eur in bi potem rabil nevem 50 let, da bi pokril višjo ceno z elektriko. Če imaš 500 evrov si pač led ne moreš privoščiti. lahko samo izbiraš med plasmo in sedanjo isto ceno lcdja. lcd ti da nekako slabšo SD sliko, ti je pa zato na dolgi rok cenejši. o hd sliki ni razlik, vidni koti pri lcdjih so zelo dobri, vidim pri sebi, ker na teh 42" je matrika je automatično boljša kot pri 26". Tako da si ki imate plasmo, če berete sedaj in imate trenutno še prižgano plasmo jo hitro ugasnite:)

Yoni ::

Dejtvo je, da cena elektrike ni 0,15EUR/kWh ampak nekje med 0,1-0,11EUR/kWh. Cena kWh elektrike pri Gen-I, po enotni tarifi, z davkom vred, je 0,06539EUR/kWh. Skupaj z omrežnino in vsem ostalim sranjem, je ta cena cirka 0,11EUR/kWh.
Pa to niti nima veze. Tudi če bi bila cena 0,2EUR/kWh, se nakup 500EUR dražjega LED-LCD-ja ne povrne prej kot v 20 letih in to je najbolj pomembno. Trenutno tv bo vsak od nas zamenjal prej kot v 10 letih, kar pomeni, da je tisti, ki kupi LED, vedno v minusu vsaj za kakih 300EUR.

Aja, tisti, ki tako zagovarjate LED in varčevanje z energijo...upam, da niti eden od vas nima v kuhinji steklo-keramične kuhalne plošče.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yoni ()

Dromar ::

revvs; EU ne bo prepovedala plazm, ampak plazme z veliko porabo; torej ne vseh, ampak tiste 4 leta stare, ki si jih ti dal kot primer, ki kao podpira tvojo tezo, da se bolj splača kupit LED LCD. Teslo na kvadrat si. Zato, da boš dobiš plazmi primerljivo sliko, boš plačal 2x več denarja in tukaj so ti naredili dečki izračune, da boš rabil preko 50let, da boš pokril to razliko s štromom. Če ob tem upoštevam še to, da na tak način plačuješ dobrega pol eura na mesec, tam pa plačaš dodatnih 600, 700EUR naenkrat, lahko dodam še to, da bi s temi 700EUR mogoče lahko človek naredil neko začetno naložbo in se še bolj obogatil. Res si budalo na kvadrat! Sprijazni se; kupil si si ta glupi LED tv, nascali so te na ravni črti in zdaj živi s tem, štroma boš plačal pa zato pol eura mesečno manj.

clancy ::

Ma to ni res, kako ene boli, da moja plasma potroši 50W več elektrike kot njegov LCD.
Nevem, najbolje bo, da mu vsako leto dam za dva pira, koliko porabi njegov LCD manj.... ne, raje mu dam za gajbo, samo da bo lažje prebolel travmo zaradi njegove kvazi ekološke ozaveščenosti, ker moja plasma potroši "toliko" elektrike več. Vse naredim, samo, da mi nebo potrebno gledati plastičnih obrazov na teh tehnološko dovršenih LCD-jih.

Sedaj sem pa zaradi tega debila, nehote mogoče užalil še kakega nedolžnega resnega ljubitelja LCD-jev.

neki4 ::

čaki yoni, poglej gor link dva posta višje, ki se ti ga dal, eno leto stari podatki 0,14eur/KWh. Čisto povprečje. nima veze?- ja no razlika med 0,1 in 0,15 je velika. To vsekakor ni brezveze.

sej pravim če imam 500eur, si ne morem privoščiti led, zato izbiram med plasmo in cenovno istim lcdjem z isto diagonalo. in 10 let ne menjam tvja. Ker vse kar menjaš je spet strošek. Je pa res, da ti plasma da boljšo Sd sliko. clancy bebec da ti šenkam dva pira, povej naslov ti pošljem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neki4 ()

Yoni ::

neki4 je izjavil:

čaki yoni, poglej gor link dva posta višje, ki se ti ga dal, eno leto stari podatki 0,14eur/KWh. Čisto povprečje. nima veze?- ja no razlika med 0,1 in 0,15 je velika. To vsekakor ni brezveze.


Govorim za gen-I. Tam je cena takšna kot sem napisal.

In če primerjamo plazmo in led, je popolnoma vseeno, če je cena 0,1 ali pa 0,15. V nobenem primeru ne boš, kar se tega tiče, upravičil nakupa bistveno dražjega LED-a.

Pennywis3 ::

Poraba električne energije že dolgo ni več razlog da nebi kupili plazme, samo nekateri se še vedno obešajo ob to. Nevem zakaj na vsak način iščete slabosti plazme?

Dejstvo je, da ima plazma primerljivo oz. boljšo sliko za precej manj denarja kot LED LCD, ima pač svoje slabe lastnosti, pravtako kot jih ima LED LCD, le drugačne so.

Nekomu odgovarja to, drugemu drugo. Samo ne se kregat in vsiljevat drugim svoja mnenja, ne gledamo vsi iste stvari na TV-ju.

Dromar ::

Pennywis3, ti bom povedal odgovor...gre za pojav patološkega narcizma, ki se pojavi zaradi napačnega pristopa staršev k vzgoji. Tak človek ni sposoben izgubljati in zato mora zmagati tudi v najbolj nepomembnih bitkah. S tem mu pride v glavo tudi to, da bo raje dal 3x toliko denarja za TV, samo da bo imel boljšega, ampak problem nastane na točki, ko mu nekdo pokaže, da je naredil napako in da je 3x cenejša plazma v resnici boljša naložba, da da od sebe boljšo sliko in da se mu bo razlika v ceni povrnila komaj v 55 letih, ko bo on že pod zemljo, njegov TV pa tudi. In ker ni sposoben izgubljati, bo na vsak način hotel dokazati ljudem, da je njegov nakup boljši, čeprav je vsakemu racionalnemu človeku jasno, da ni in se mu hkrati tudi kratkomalo j**e za to, če je. In ko ne najdeš nobenega pametnega razloga, ti ostanejo zmeraj:
-sklicovanje na preteklost
-sklicovanje proti človeku (filozofski ad hominem)
-sklicovanje na moč
-sklicovanje na sočutje
Kadarkoli vidiš katerokoli izmed teh štirih oblik, veš, da je človek obupan v iskanju razlogov.
Obstajajo seveda še druge oblike sklicovanja, ampakte štiri so še posebej značilne za patološke narcise...

neki4 ::

Gre bolj za to da pove vsak svoje mnenje. in če potem nek scrklanc clancy ne moreta prebavit in blekne in kot temu reče "užaliti nekoga", pa koga to briga če to pove, najmanj kar mu lahko povem da ga pošljem nekam. je pa dost butasto da nemore sprejet mnenja drugač kot tako da zajambra na tak način. Namesto da vsak pove kar želi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neki4 ()

telexdell ::

Dromar je izjavil:

... ampak problem nastane na točki, ko mu nekdo pokaže, da je naredil napako in da je 3x cenejša plazma v resnici boljša naložba, da da od sebe boljšo sliko in da se mu bo razlika v ceni povrnila komaj v 55 letih, ko bo on že pod zemljo, njegov TV pa tudi. ...

No ja, na Svetu se prodaja vsak dan na tisoče LCD TV, torej je na svetu očitno milijone bedakov.
Sreča, da imamo tudi pametne ljudi, kateri kupujejo boljše in cenejše plazme.

Od sedaj naprej bom ob vsakem obisku šel najprej v dnevno sobo gostitelja, da bom vedel ali je pameten ali bedak pač, kakšen TV se bo tam nahajal.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Pyr0Beast ::

Prodaja niti približno ni povezana z inteligenco.

Naj se vsak sam odloči kaj bo kupil ali pa se preprosto odloči za nekaj kar mu je všeč in neha piziti kako je eno slabo, kako pa drugo dobro, ko je vse glih in čisto Ok za gledat.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Yoni ::

Pyr0Beast je izjavil:

Prodaja niti približno ni povezana z inteligenco.

Naj se vsak sam odloči kaj bo kupil ali pa se preprosto odloči za nekaj kar mu je všeč in neha piziti kako je eno slabo, kako pa drugo dobro, ko je vse glih in čisto Ok za gledat.


Jah, tole pa tudi ni vse res, da je vse glih in čisto ok za gledat. So TV-ji, ki so sposobni prikazat lepšo sliko, in tv-ji kjer je slika slabša, ampak imajo pa druge kvalitete. Vsaj kar se tiče slike, je še vedno je tako, da plazma pač prednjači pred tekočimi kristali(ki imajo pa druge prednosti mogoče).

Glede prodaje in inteligence kupcev... Oooooooo pa še kako je prodaja povezana z inteligenco kupcev. Zato pa toliko ljudi nategnejo v trgovinah, ker so toliko tupi, da se pustijo prepričat trgovcu, ki ponavadi itak nima pojma o čem naklada.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yoni ()

Pyr0Beast ::

Kako ni res ?

Če se na TVju ne da gledat TV se ga pač ne kupi, že tisti najcenejši HD LCD za 500EUR ima čisto spodobno sliko, kvaliteta signala v sloveniji je pa itak v K če greš na kabelsko in le redko kaj boljša, če sploh najdeš kaki HD program.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Yoni ::

Pyr0Beast je izjavil:

že tisti najcenejši HD LCD za 500EUR ima čisto spodobno sliko


Lahko končamo debato.;)

Lonsarg ::

Razlika med 500EUR TVjem zdele in 500EUR TVjem pred dvemi leti je 10krat večja kot razlik med današnjim 500EUR in 1000EUR modelom. Torej ČE že imaš veliko dnara, pa hočeš kvaliteto, potem se ti bolj izplača pogosteje menjavat, kot pa neko uber drago stvar kupit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

neki4 ::

dromar ne trobezdaj, ker ti najbolj kurcaš po debilizmu druga mnenja. Ti bi kdo moral teb dat vzgojo, če ti jo že starši niso.

Dromar ::

Ja, na svetu se vsak dan proda tisoče LCDjev...Plazm se proda manj. In če to kaj dokazuje, potem je to to, da so ljudje res neumni in se jih izkorišča na ravni črti. Če prideš danes v BB in vprašaš za najlepšo sliko te peljejo k nekemu edge LED TVju in ti nanj prlimajo neko full HD risanko, ki še na 30let stari katodi krasno zgleda. Sem sprobal...Noben me ni peljal k V seriji Panasonica, noben me ni peljal niti k full LED LE8500 od LGja. Peljejo te k tistemu TVju, za katerega vedo, da ga ne bo noben racionalen človek kupil. Panasonicova V serija se prodaja sama od sebe, ker ljudje, ki vedo kaj res da dobro sliko, itak to kupijo. Nekdo pa mora prodati edge LED sranja, ki jih pametni ljudje ne kupijo.
In ne rečem, da je LCD za vsakogar slabši; če nimaš prostora za več kot 32" recimo, vzameš LCD, če nočeš zapravit celega premoženja, rabiš pa mat zaslon, kupi LCD. Mimogrede, nekdo se je prej smejal temu, da se za 500EUR dobi dober LCD tv. Imel sem pred parimi meseci Toshibo 40" za 600EUR, pa 15% popusta sem dobil, torej sem plačal 510EUR. Slika je ubitačno dobra. So pa tej nizkocenovni LGji in takale sranja valjda čisto za en drek!
neki4, ne vidim, kje sem jaz govoril, da ne smeš pljuvat po debilizmu tujega mnenja, jaz sem govoril, da ne moreš govoriti proti človeku...In to je, očitno ne veš, po zdravi pameti, nekaj popolnoma drugega. In če to, da ti nekdo naredi izračun, da na leto prišparaš 10EUR z nakupom LCDja, kar pomeni, da rabiš za primerljivo sliko plačat več kot 500EUR več, iz česar sledi, da boš odplačeval to več kot 50let, še vedno ne zaleže in človek še vedno buta ven izjave stila "vsako tele ve, da plazma porabi trikrat več" "še izumitelj plazme je priznal...", je to za mene popolnoma zadosten razlog, da nekoga okličem za debila. Sicer si pa s "Ti bi kdo moral teb dat vzgojo, če ti jo že starši niso" vse povedal. Obstaja še hujša skupina ljudi od teh patoloških narcisov, ampak ni nekega strokovnega imena zanje; rečimo jim kmečki retardi; le-ti ponavadi po debati radi posežejo po fizičnem nasilju, po dveh tednih pa se končno zavedo, da s tem niso dokazali, da imajo prav, ampak da so se iz obupa spravili nate.

neki4 ::

Dromar je izjavil:

rečimo jim kmečki retardi; le-ti ponavadi po debati radi posežejo po fizičnem nasilju, po dveh tednih pa se končno zavedo, da s tem niso dokazali, da imajo prav, ampak da so se iz obupa spravili nate.


pa kaj ti sploh govoriš. dva dni trobezdaš da so ljudje debili po forumu, ker povejo mnenje. So te doma preveč po rokah nosil. Dokler ti je forum senca, še pisnil nebi da bi komu rekel kaj v živo. Za forumu pa blebetaš in se delaš da je to normalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neki4 ()

Dromar ::

Mislim, da se normalnosti s kmečko pametjo ne da pojasniti, tak da bi te na tem mestu kr prekinil. Ni potrebe, da bi mi nekdo na forumu tako ali drugače nakazoval, da bi me rad "prevzgojil". Če bi blo koga prevzgojit, so to osebe, ki jim nekaj dokažeš, pa še vedno lapajo svoje naprej. In to je slabo za folk, ker jim na popolnoma isti način že prodajalci perejo možgane. Meni pač ni vseeno za ljudi in jim zato raje priporočam plazmo, da se ne bodo nascali tako kot sem se jaz, ko sem kupil tisto Toshibo. Dobro, da je blo znižanje, ker sem jo lahko za isti denar potem prodal naprej in kupil plazmo!

neki4 ::

preveč so ti dal doma, živiš na račun staršev, so ti preveč dajal v življenju, pa misliš da si pomemben če glumiš z izjavami kako so drugi kmečki, pametuješ da bi morali starši druge prevzgojit, sam pa še zdavnaj nisi "prevzgojen". Kmečka pamet deluje povsod, sam kurc ker jo ne znaš uporabit, pa se raj zanašaš na svoje razvajene navade, ki so ti jih dal starši.

telexdell ::

Dromar je izjavil:

Mislim, da se normalnosti s kmečko pametjo ne da pojasniti, tak da bi te na tem mestu kr prekinil. Ni potrebe, da bi mi nekdo na forumu tako ali drugače nakazoval, da bi me rad "prevzgojil". Če bi blo koga prevzgojit, so to osebe, ki jim nekaj dokažeš, pa še vedno lapajo svoje naprej. In to je slabo za folk, ker jim na popolnoma isti način že prodajalci perejo možgane. Meni pač ni vseeno za ljudi in jim zato raje priporočam plazmo, da se ne bodo nascali tako kot sem se jaz, ko sem kupil tisto Toshibo. Dobro, da je blo znižanje, ker sem jo lahko za isti denar potem prodal naprej in kupil plazmo!


Na svetu obstaja milijarde ljudi. Vsak človek je individuum. Tisto kar je za enega čudovito, je lahko za drugega ogabno. Lep primer sta avtomobila Mercedes in BMW. Katero vozilo je boljšo? Obstaja na stotine testov in ekspertiz. Tako lastniki mercedesa kot lastniki BMW so 100% prepričani, da je to njihovo vozilo in ti lahko naštejejo 1000 in en vzrok, zakaj so v to prepričani.
Podobno je s tabo. Kot praviš, si enkrat kupil en primerek artikla iz celotnega asortimenta in z njim nisi bil zadovoljen. Iz same jeze se prešel na izdelke iz drugega asortimenta in sedaj na vse mogoče načine druge ljudi prepričuješ, da ti sledijo. In kaj delaš ti drugega kot drugim pereš možgane s svojimi neizpetimi strahovi in predsodki?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Alamar ::

tudi sam imam LG 50PK350 in imam povprečno porabo 150W, dokler sem gledal samo DVDripe sem imel porabo še nižjo...In to je prekleto 50" plazma in nimam vklopljenega načina za varčevanje z energijo. I
Sanja svinja kukuruz. Ni šans.

floyd1 ::

Še moje razmišljanje. Doma imam že prilično staro plazmo in ko sem pred ca. 2 letoma kupoval, me je pač slika plazme najbolj prepričala. Vsake oči imajo svojega malarja, bo že držalo. Sicer pa že več kot 10 let delam v tiskarni, pripravo za tisk, za hobi pa še malo fotografiram in sem vsaj malo "indoktriniran" z barvami, naravnim izgledom itd in po takrat videnem je bila po mojem plazma res bistveno, bistveno boljša, pa čeprav so me prav vsi trgovci prepričevali v nasprotno. Ni me motila precej visoka deklarirana poraba, pa še TV je bila za 127cm ekran smešno poceni. Pri deklariranih 460W porabi (izmerjeno) povprečno nekje 320-360W, kar je za 50 colara še nekako sprejemljivo. Jebiga, je pač že stara kanta.

In ko sedaj gledam LCD-TV še vedno po mojem ni nekega bistvenega napredka pri barvah. Z led backlite so porihtali črno, a plazma to že zdavnaj ima in za bistveno nižjo ceno. Veliko obetajo amoled zasloni, a tehnologija je še očitno "premlada". Sem pa pred kratkim imel priliko kalibrirat en res dober HP LCD (IPS H) računalniški monitor in moram rečt, da sem bil navdušen - LCD tehnologije vsekakor še ne bi "pokopal". Nisem pa imel priložnosti direktne primerjave s plazma TV-jem. Mimogrede - a kdo ve, a tudi kateri TV-ji uporabljajo to (IPS-H) tehnologijo?

To je pač moje razmišljanje in ni potrebe po uporabi besed kmet, debil ali česa podobnega. Tudi brez tega razumem nasprotujoča mnenja...;)

telexdell ::

Sicer je tema o porabi električne energije različnih vrst TV a se je prelevila zgolj na to, katera vrsta TV ima lepšo sliko. Nekateri omenjajo nabavno ceno in amortizacijsko dobo. Za objektivno primerjavo bi potem morali dodati še: življenjsko dobo, slabljenje z leti uporabe, morebitno sevanje ekranov, število okvar, cena in dostopnost servisiranja, dvigovanje prahu in pršic...
Sicer pa, kako dolgo mislite da bi bil na trgu izdelek, kateri bi za bistveno večjo ceno ponujal bistveno slabšo kvaliteto? Vse ostalo, pa je lepo povedal Balaševič v svoji pesmi: imel sem strašnega petelina... ...princip je isti vse ostalo so nianse.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Dromar ::

telexdell, na trgu bi se izdelek ohranil tako dolgo, kolikor dolgo bi prodajalci prepričevali butaste tupce, da je to dober nakup. Folk itak ne gre pogledat drugih TVjev. Dajo mu na PK350 najslabšo možno kvaliteto 30let starega filma na kanalu a, na najdražji edge LED pa toy story full HD risanko. In pol ti reče "Kar primerjajte sliki..."! In ne, PK350 res ni top end TV (za svoj denar sicer je res zakon), ampak ena G serija pa definitivno popapa vse LEDje na tem svetu in stane 850EUR za 42"!
floyd1; tvoje razmišljanje je čisto kul. Tudi če bi napisal, da ti je še po vsem mogočem boljša slika na najslabšem LCDju ne bi blo nič narobe. Kreteni so tisti, ki jim dokažeš, da majo totalka narobe, pa še vedno rinejo ;)

telexdell ::

Dromar je izjavil:

telexdell, na trgu bi se izdelek ohranil tako dolgo, kolikor dolgo bi prodajalci prepričevali butaste tupce, da je to dober nakup. Folk itak ne gre pogledat drugih TVjev. Dajo mu na PK350 najslabšo možno kvaliteto 30let starega filma na kanalu a, na najdražji edge LED pa toy story full HD risanko. In pol ti reče "Kar primerjajte sliki..."! In ne, PK350 res ni top end TV (za svoj denar sicer je res zakon), ampak ena G serija pa definitivno popapa vse LEDje na tem svetu in stane 850EUR za 42"!
floyd1; tvoje razmišljanje je čisto kul. Tudi če bi napisal, da ti je še po vsem mogočem boljša slika na najslabšem LCDju ne bi blo nič narobe. Kreteni so tisti, ki jim dokažeš, da majo totalka narobe, pa še vedno rinejo ;)

In kaj delaš ti? Kot butast tupec prepričuješ potencialne kupce, da je plazma edina možna izbira. Podobno kot po tvojem dela trgovec v trgovini. S to razliko, da ti trgovec vsaj pokaže TV v živo, tu na forumu pa imamo le tvoje trditve skupaj s kupom žalitev in nič drugega.
Sem zadnjič kupoval TV za ostarelo mater. V trgovini je bilo mogoče 30 TV, na vseh je bil popolnoma enak program. Njej se je slika zdela povsod enaka in je kasneje vzela tisti TV, kateri ji je bil oblikovno najbolj všeč. Ob tem pa je trgovec sodeloval le toliko, da je napisal račun.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Dromar ::

Ja, ampak čim ti prideš do trgovca in ga vprašaš, kaj ti priporoča, ti bo priporočal tisto, kar se najslabše prodaja. Jaz na forum ne pišem nekih 5let starih trditev, da plazma požre 4x toliko kot LCD; na to se je spravil revvs. Tudi objektivno sem napisal, da je v določenih primerih LCD boljši-če hočeš manjši tv od 42", če hočeš mat ekran za male pare ali če uporabljaš veliko za statične slike. Sam sem na tem forumu prebral 5 strani preden sem se odločil za svoj prvi nakup TVja in predstavljaj si, kaj je tam okrog 500-1000EUR za enega študenta. In cel čas bere človek "se zapeče slika" "porabi tolk štroma da adijo" "se izprazni plin" "je treba popravljat" "izgublja barve" "po 2 letih crkne" "brenči"...Na podlagi tega gledam 50PK350 za takrat 700EUR in 42" 50Hz LCDje za 600EUR, 700EUR...takrat se za ta dnar 100hz 42" NI DOBILO! (maj 2010). In vrže TM ven neko akcijo za TVje in sem kupil za 500EUR Toshibino LCDko 40" 50hz znižano s 600EUR...Ej, kul TV, res me ni razočarala. Lepe črne, mat ekran, vredu cena. Dokler nisem prvič gledal neke akcije, pa je blo vse razmazano. In gledam film ki ima gori črni rob, pa je črni rob siv. In hvala bogu, da je bla takrat akcija, ker sem dobil TV v trgovini zato 100EUR ceneje, ker sem ga lahko s tem po isti ceni kot sem kupil tudi prodal. 500EUR torej. Kupim to plazmo in ni primerjave. Cena je pa bolj ali manj ista-600EUR, če ni nobeno v akciji...isti cenovni razred vsaj. Od takrat naprej se na tem forumu borim proti debilom, ki še vedno limajo 5let stare podatke (revvs), ki se jih ne da z dejstvi prepričat (izračuni-revvs). Je zadnjič en gospod v temi "plazma ali LCD televizor" spraševal za priporočila in je gledal nekega Samsunga 46" LCD in LG 50PK350 in smo mu full priporočali PK350, pa se je odločil za LCDja, ker je bla njemu slika bolj všeč in noben ni mel težave s tem-hvala bogu da je vzel LCDja, če mu bolj odgovarja. Ampak to, da nekdo na forumu LAŽE ljudem s starimi podatki in se pol nekdo naščije z nakupom kot sem se jaz pred dobre pol leta zaradi istega razloga, to je pa narobe. In to revvs počne samo zato, ker je glupo patološki narcis, ki se je zaj*bal z nakupom in zdaj mora dokazat sam sebi, da je ravnal prav!
Ne, ni fora pri meni, da zagovarjam kar imam. Vozim novega Citroena, pa pravim da so francoski avti za en drek (pač darilo), imel sem od nekdaj PS3, ker igram dirkačine in samo PS3 podpira Logitechove volane, pa sem, dokler se ni PS3 tako pocenil, vsem priporočal Xbox, ker se je enostavno bolj splačalo, če nisi nor na dirkačine ali na igranje preko neta!
Mislim, da sem na tem forumu še kar najbolj objektiven od vseh. Niti enkrat še nisem nekih zlaganih podatkov limal gor!
Glede porabe 150W povprečno...Imam Conradov merilec porabe-če laže, to ni moj problem, ampak potem laže tudi takrat, ko tem debilom na forumu pokaže, da LED pije 60W. To je dejstvo, da ne laže samo takrat, ko je plazma priklopljena!

neki4 ::

ti nisi moški.

mailer ::

Kregate se spet za brezveze. Dejstvo je da so plazme bolj požrešne od LCD. Nekaterim je pomembna poraba, drugim cena nakupa. Če ima kdo lastno sončno elektrarno na streni in akkuje v kleti bo definitivno gledal na porabo pa naj bo to tv ali pa pralni stroj. Je pa bedarija reklamirati plazmo na tak način kot jo reklamiraš recimo ti, Dromar, kot da je edina logična izbira. Ne trdim, da slika ni dobra ampak jaz je enostavno ne morem gledat ker vidim utripanje slike, zakaj ne vem. Tako da zame pride v upoštev le 100 ali več Hz model LCDja, vzemimo na primer Sonya, kjer se je dobro videlo razliko med razstavljenimi 50, 100 in 200Hz modelom.

Yoni ::

Sej so tud plazme 100 in več Hz...;)

Dejstvo je, da so plazme nekoliko bolj požrešne kot LCD-ji. Dejstvo je pa tudi, da je nakup LCD-ja, z namenom nekaj prišparati, epic fail.

neki4 ::

Dromar je izjavil:

Na podlagi tega gledam 50PK350 za takrat 700EUR in 42" 50Hz LCDje za 600EUR, 700EUR...takrat se za ta dnar 100hz 42" NI DOBILO! (maj 2010).


Aprila ali maja 2010 sem jaz kupil Lcd 42" za 450 EUR. Ne ti o 600 ali 700EUR. Pa ne ti o 5 eur večje letne porabe plasme. Plasmo ali lcd ti jaz nabijem na kol, da boš nehal trobit kaj je boljše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neki4 ()

fpbs ::

Dromar, tvoja razmišljanja o tej temi se mi zdijo dosti realna. Samo, neki razmišljajo drugače, pa se nima smisla kregat.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plazma ali LCD televizor? (strani: 1 2 3 4151 152 153 154 )

Oddelek: Kaj kupiti
76961176859 (401230) antonija
»

Plazma ali LED LCD (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5228558 (25483) gorann
»

Izbira med cenovno ekvivalentnimi LCD, Plazma in LED LCD TV

Oddelek: Kaj kupiti
114262 (3918) neki4
»

Lcd sony ali plasma panasonic (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16973377 (67212) mamomu
»

Nakup novega televizorja

Oddelek: Kaj kupiti
142877 (2326) smarty

Več podobnih tem