» »

PayPal

PayPal

««
68 / 76
»»

St235 ::

Ne, banka tega ne bo zaznala. Druga zgodba je seveda FURS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

WallSreet ::

bastadu je izjavil:

Enako kot bi vprašal, če ti nekdo nakaže na NLB, ali bo Abanka to videla? :))

torej odgovor je ne? Moja banka nima z nakazilom na Paypal nobene veze? Edino če prenesem denar iz Paypala na svoj bančni račun? Upam da je temu tako. Rabim točen odgovor. Hvala

St235 je izjavil:

Ne, banka tega ne bo zaznala. Druga zgodba je seveda FURS.


Ok ti bom dal primer: Recimo da želim prejemati socialno. Na svojem bančnem računu imam gor natanko 0EUR. Vendar imam na Paypal računu 5000EUR. Ali bi mi socialno kljub temu odobrili oziroma ali bi imeli kakršen koli vpogled v moj PayPal račun?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WallSreet ()

blackbfm ::

Ne, tako kot nimajo dostopa do tvojega facebooka, ig, gmaila.. Paypal je enakovreden tem računom. Nima lastnosti bancnega racuna (iban) . Tako da je to je v bistvu neka siva cona, sigurno pa ma vpogled policija, furs z utemeljeno zahtevo.

WallSreet ::

blackbfm je izjavil:

Ne, tako kot nimajo dostopa do tvojega facebooka, ig, gmaila.. Paypal je enakovreden tem računom. Nima lastnosti bancnega racuna (iban) . Tako da je to je v bistvu neka siva cona, sigurno pa ma vpogled policija, furs z utemeljeno zahtevo.


No super, potem lahko služim preko paypala neomejeno. Hvala za odgovor.

bastadu ::

Seveda bo PP za te "neomejene" zneske lepo poročal našim oblastem ...

Matevz96 ::

dokler je "neomejeno" par sto evrov letno brez težav, pri večjih zneskih bo hitro zraven FURS.
#hooldthedoor

St235 ::

WallSreet je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Ne, tako kot nimajo dostopa do tvojega facebooka, ig, gmaila.. Paypal je enakovreden tem računom. Nima lastnosti bancnega racuna (iban) . Tako da je to je v bistvu neka siva cona, sigurno pa ma vpogled policija, furs z utemeljeno zahtevo.


No super, potem lahko služim preko paypala neomejeno. Hvala za odgovor.


ROFL, kot da je banka tista, ki se uvarja s tem koliko zaslužiš...

To je stvar FURS in ker je Paypal v EU registriran kot banka veljajo v veliki meri enaka pravila kakor za banke, kar vključuje tudi poročanje na zahtevo davčnih uradov.

jocoj ::

Haha, tip bi vlekel socialno in še malo zraven na črno služil preko paypala.

mocerad ::

na gearbestu sem kupil steklo za telefon. dostava naj bi bila 15-30 dni, zdaj je že par dni preko 30. kaj se naredi v takem primeru? pozabim in če pride pride? ali se sploh splača odpreti ticket? poštnina je bila najcenejša - no tracking...

jocoj ::

Počakaj še par tednov. Včasih rabi tudi 2 meseca, da pride iz Kitajske. Na paypalu imaš 180 dni časa za pritožbo, če izdelka ne boš dobil tako, da ni panike.

mamstrok ::

Ali mi lahko kdo napiše kje se v Paypalu nastavi, da mi banka dela konverzijo? Sem uspel polinkat NLB bančni račun. Nastavljeno imam tako, da je Prefered način moj bančni račun.

draski ::

na spodnjem naslovu je ta postopek zelo lepo opisan:
https://forum.kajkupiti.si/viewtopic.ph...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: draski ()

mamstrok ::

Nikjer mi ne pokaže kjer bi moral izbrati kartico.
Pod Available Funding Sources je prazno, nimam zabeležene kartice

Gregex ::

Seveda, da ti ne kaže kartice, če si linkal bančni račun. Moraš dodat kreditno.

mamstrok ::

Se pravi, da sploh nimam opcije, če nimam kreditne. Potem je avtomatsko izbrana PayPal konverzija in moram ob vsakem nakupu posebej pazit in sproti klikat, ali kako?

Han ::

Preveč kompliciraš. Plačaš in pozabiš na vse mahinacije, ki se izvedejo med PayPal in banko.

Če imaš polinkano kreditno kartico, npr. MasterCard, načeloma ne plačuješ dodatnih provizij za SEPA transakcije.

mamstrok ::

Mogoče res kompliciram. Nimam nobene kartice, samo linkan bančni račun od NLB. Ob enem plačilu preko PP se je pa na banki hkrati pojavil še trajnik oz strošek za SEPA bremenitev. Rad bi samo razumel dogajanje in plačevanje s PP. Sem čist frišen v temu.

blackbfm ::

Preveč kompliciraš. Plačaš in pozabiš na vse mahinacije, ki se izvedejo med PayPal in banko.


Jp, take uporabike ima paypal najrajsi in lepo služi na njih.

Je pa res da za kakšnih 100 eur se ne splaca komplicirat, ce pa redno placujes/prejemas pa se ze splaca delat konverzijo prek banke

MrStein ::

A opcija "pay with credit card" brez kreiranja računa ni več?

Vem, da so to skrili že pred časom.

Gre za primer web trgovina, ki ima plačilo preko PayPal. Zraven gumba "PayPal Check out" piše :

We use PayPal as our payment gateway. A PayPal account is not required to checkout. Simply choose 'Pay with Debit or Credit Card' when prompted.

Ampak te opcije kot rečeno ni. Samo login ali create account.

Razen tega sem opazil zanimiv glitch glede tel. številke. V Paypal imam vpisano 041234567.
Ko oddam naročilo na web shop-u, mi na koncu v podatkih piše tel.št. +386 38641234567
Če v paypal popravim na 41234567, mi v profile page na paypal še vedno piše, da je številka 041***** (vedno kaže te zvezdice tam), enako kot prej. Ampak če oddam novo naročilo, pa je zdaj na koncu pravilna tel.št.

MrStein je izjavil:

A opcija "pay with credit card" brez kreiranja računa ni več?

Vem, da so to skrili že pred časom.

Gre za primer web trgovina, ki ima plačilo preko PayPal. Zraven gumba "PayPal Check out" piše :

We use PayPal as our payment gateway. A PayPal account is not required to checkout. Simply choose 'Pay with Debit or Credit Card' when prompted.

Ampak te opcije kot rečeno ni. Samo login ali create account.

Razen tega sem opazi


Aha, baje je to možno samo se ne pojavi, če trgovec nima vse prav nastavljeno... sem jih obvestil.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Pa še enkrat glede konverzij:
Račun: 46,47 GBP
Predlog preračuna paypal-a: 57,23 EUR
Dejanski stroški ko sem izbral plačilo v GBP: 54,42 EUR

Torej po njihovo bi bilo 5,16% dražje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Nahodni ::

Na Ebay-u dobim plačilo v dolarjih. Iz Paypal-a lahko potegnem zgolj EUR. Konverzija je grozna. A je kdo našel rešitev za to? Študiral sem na prepaid ameriško kartico? Še kakšna varianta? Hvala.

profii ::

Nahodni je izjavil:

Na Ebay-u dobim plačilo v dolarjih. Iz Paypal-a lahko potegnem zgolj EUR. Konverzija je grozna. A je kdo našel rešitev za to? Študiral sem na prepaid ameriško kartico? Še kakšna varianta? Hvala.


Na njihov support piši da želiš withdrawal in USD. Tako ti bo konverzijo delala domača banka po veliko bolj ugodni tarfir. En dan traja da dobiš odgovor.

knesz ::

Nahodni je izjavil:

Na Ebay-u dobim plačilo v dolarjih. Iz Paypal-a lahko potegnem zgolj EUR. Konverzija je grozna. A je kdo našel rešitev za to? Študiral sem na prepaid ameriško kartico? Še kakšna varianta? Hvala.

Ugibam, ampak Revolut podpira različne valute. Mogoče bi šlo, da bi iz PP potegnil USD valuto in konvertiral po tečaju banke v Revolutu?

Nahodni ::

Oboje kar pravita se zdi kul. Nisem vedel, da lahko dogovoriš withdrawal v dolarjih. Verjetno sem tako stran vrgel precej denarja. Bo Intesa prepaid VISA kaj komplicirala, če bo pritok v dolarjih? Revolut ugibam ne bi.

bastadu ::

PP withdrawal lahko delaš samo v valuti v kateri je kartica, kar pomeni da naslednjič, ko bi pa si želel nakazati v EUR, bi spet moral zahtevati, da ti spremenijo valuto kartice v EUR...

stalker ::

profii je izjavil:

Nahodni je izjavil:

Na Ebay-u dobim plačilo v dolarjih. Iz Paypal-a lahko potegnem zgolj EUR. Konverzija je grozna. A je kdo našel rešitev za to? Študiral sem na prepaid ameriško kartico? Še kakšna varianta? Hvala.


Na njihov support piši da želiš withdrawal in USD. Tako ti bo konverzijo delala domača banka po veliko bolj ugodni tarfir. En dan traja da dobiš odgovor.

Meni so napisali, da ne gre:
Due to laws and regulations, funds withdrawn must be converted to the local currency. Therefore you must withdraw the x.xx USD in EUR.

blackbfm ::

valuto lah izbiras za kartico, ne za bancni račun

Gregex ::

Dodal mbills mc, jo potrdil in mi je trgalo 1,5 €, katerih ne vračajo več nazaj? Včasih so vrnili se mi zdi, vsaj pri prejšnjih dveh karticah je. In pa opcijo, da ti banka dela konverzijo so popolnoma umaknili in je treba pri vsakem nakupu bit pozoren? Zvito paypal, zvito.

Ales ::

Vračajo, samo počakaj malo.

Opcija za konverzijo je skrita kot bi iskal iglo v kopici krokodilov, a jo meni še prikaže. Eni na spletu pravijo, da je ne vidijo več.

mamstrok ::

Danes sem hotel kupiti neko malenkost na ebayu, pa se mi pri plačilu zatakne. Pri nakupu izberem opcijo Paypal, potem, ko se mi poveže na PP račun mi pa napiše naj dodam kartico. Te nimam, saj imam na PP linkan samo bančni račun. V preteklih nakupih ni bilo problema. Kaj delam narobe?

blackbfm ::

Nič. Mislim da imajo prodajalci opcijo zahtevat da imas povezan s kartico - verjetno se tako bolje zascitijo pred goljufijami ali pa imajo takšno lokalno zakonodajo..

Gregex ::

Ales je izjavil:

Vračajo, samo počakaj malo.

Opcija za konverzijo je skrita kot bi iskal iglo v kopici krokodilov, a jo meni še prikaže. Eni na spletu pravijo, da je ne vidijo več.


Dobil danes povrnjeno.

lara2 ::

Pozdrav,

dobila sem novo Mastercard ker je stara potekla. Ta ima novo številko. Če kliknem v Paypal računu Update card in izpolnim obrazec mi ne sprejme sprememb. Opazila sem, da se ne da spremeniti 16 mestne številke kartice v obrazcu (obrazec zahteva Security code in expiration date nove kartice).

Ali lahko kliknem Remove card, torej staro odstranim in vpišem novo? Je to edina rešitev?

hvala, lp lara.

ToniT ::

Dodaj novo kartico...

lara2 ::

ToniT je izjavil:

Dodaj novo kartico...


Hvala, sem odstranila staro (remove) in dodala novo. Vendar sedaj piše še "Confirm your card". Torej je spet potrebno iti skozi isti postopek: Da potrdim kartico bo na bančnem izpisku 4 mestna koda, ki jo potem vnesem, pa potrebno je plačati 1,5 EUR, katerega pa potem vrnejo?

Nisem vedela, da je potrebno iti skozi vsak korak še enkrat, verjetno je to zaradi varnosti.

lp, lara.

lara2 ::

Nisem še kliknila "Confirm your card", ker nikjer ne piše, da jo moram potrditi preden uporabim Paypal pri nakupu.

Noben ni potrdil, da moram iti skozi celoten postopek še enkrat. Torej še enkrat vprašam ali, ko odstranim staro kartico in dodam novo moram skozi enak proces potrjevanja še enkrat?

hvala, lp lara.

Machete ::

Samo sledi korakom, ne kompliciraj. Jaz plačujem z eno nepotrjeno kartico BP. Mislim, da so samo neke omejitve nad nekim zneskom ali enkratno ali skupno v nekem obdobju ne vem.
Malo probavaj, kaj se pa ima za zgodit. Govoriš o postopku, kot da je ne vem kaj, v bistvu pa vpišeš tri vrstice in je to to :D Če imaš elektronsko bančništvo, pa itak izpisek vidiš in potrdiš takoj. Saj katera banka pa sploh še pošilja potrdila na dom??
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

MarkoMan ::

Hej, ce mi lahko kdo pomaga prosim:

Dobil sem vračilo kupnine na staro kartico (ki sem jo izbrisal). A se da dobiti denar nazaj?
vsak zacetek in zacetnik je tezek

PugPlug ::

Noro, po nesreči mi je na moj paypal račun nek uporabnik nakazal nekaj čez 210€. Ko sem z njim stopil v stik, me je prosil, da mu znesek vrnem, ker se je pri vnosu maila zatipkal. Seveda refund opravim in potem vidim, da mi je paypal za vračilo zaračunal še dodatnih 6€?!

Kdo je sedaj tukaj nor. Seveda sem jih kontaktiral in jim sporočil napako. Nato pa me seznanijo, da po novih pogojih, ki so začeli veljati konec 2019 3% fee zadržijo?! Je to sploh zakonito?
-------------------------------------------------------------

SanAndreas ::

Zanima me, ali se da kako narediti prenos iz Paysafecard listka na primer 25€ na Paypal račun?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

grcaranze ::

Na gearbestu sem hotel z paypalok opraviti nakup.. Iz mastercarda mi je trgalo, potem pa pisalo, da je neka napaka. Sedaj sem ostal brez denarja nakup pa tudi ni šel čez.. Kdo kaj ve

Ales ::

Gearbestova in PayPalova uporabniška podpora vedo marsikaj... Posebej te bodo veseli, ko rečeš "neka napaka". Ampak najbrž so že toliko vajeni, da jim niti trznila ne bo obrv. :))

IcyFox ::

grcaranze je izjavil:

Na gearbestu sem hotel z paypalok opraviti nakup.. Iz mastercarda mi je trgalo, potem pa pisalo, da je neka napaka. Sedaj sem ostal brez denarja nakup pa tudi ni šel čez.. Kdo kaj ve

Če pride do take napake se običajno avtomatsko naredi refund, ampak kolikor vem traja 5 - 7 dni da ti vrnejo denar oz. da je ta viden na tvojem računu

assez ::

Pozdravljeni, zanima me, kakšna je najboljša ter najugodnejša opcija za prenos malenkost večjega zneska iz PP na bančni račun. SLO banke omogočajo prenos 2000 EUR naenkrat. Obstajajo kakšne alternative, kjer lahko zadevo uredim v enkratnem prenosu in se tako izognem vsem nepotrebnim konverzijam ter provizijam?

profii ::

Ne razumem, kako da je max limit 2k€?

mtosev ::

Mogoče kdo ve kolk je limit pri plačevanju direkt iz PayPal? Če si nakažem na pp račun 3k eur a lahko to porabim naenkrat za en nakup?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Kvinta ::

Će si verified semizdi lahko pošleš kolko pač maš ,če nisi je limit 10 jurjev tak je vsaj blo.
A.C.A.B

mtosev ::

To verified misliš na potrjeno kartico, ker to mam?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

fireX88 ::

uporablja kdo Xoom od paypala? Kako to deluje? Lahko preneseš sredstva iz kreditne preko paypala na svoj ali pa tuj račun (recimo revolut), s tem, da si na kreditni razdeliš na obroke plačilo?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Kvinta ::

mtosev je izjavil:

To verified misliš na potrjeno kartico, ker to mam?


Kartica je potrjena od začetka od takrat ,ko so ti trgali tista 2€ al kolko že pač .... account more bit verified kar pomeni ,da se tvoji podatki ujemajo z kartico.
A.C.A.B
««
68 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134320 (14284) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106392 (33439) PINki
»

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

Oddelek: Igre
4311193 (9910) Oktan
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329179 (7030) refosk
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120176 (17253) Kwizlord

Več podobnih tem