» »

PayPal

PayPal

««
69 / 76
»»

mtosev ::

Hvala. To že mam od začetka ko sn potrdil kartico. Zdaj sn še dodal eno kartico pa sem tudi to potrdil.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Kvinta ::

To je pol okej tud če tega ne bi mel bi šlo mislim da do 10 jurjev ,če pa plačaš preko kartice pa se moreš na banki kjer maš kartico zmenit za dvig limita za dan al pa dva tak vsaj jaz nardim.
A.C.A.B

blblb ::

Ali pa povezes bancni racun s paypalom in ti trgajo direktno iz racuna kot SDD
Ni potrebe po dviganju limita na kreditni kartici.

lp, blblb

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blblb ()

mtosev ::

Kvinta je izjavil:

To je pol okej tud če tega ne bi mel bi šlo mislim da do 10 jurjev ,če pa plačaš preko kartice pa se moreš na banki kjer maš kartico zmenit za dvig limita za dan al pa dva tak vsaj jaz nardim.
Mislim, da imam limit 1k eur na dan. Sem se spomnil, da si 3x v roku parih dni nakažem 3k gor in je.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mtosev ::

Danes grem na www.paypal-topup.si pa piše, da je trenutno neomogočeno za slovenijo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jocoj ::

Zakaj bi pa to rabil? Saj imaš kartico, pa tudi osebni račun lahko povežeš in ti od tam trgajo.

mtosev ::

Ker imam na bančnem računu limit 1000eur prek spletne banke pa ne uspem spremeniti na več kot 1k eur, verjetno bi jih rabil poklicati ali na banko.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Kvinta ::

Tja boš mogo it se zmenit na banko to ne gre preko telefona ,ker bi lahko pol bilokdo namesto tebe to naredo.

Kaj je to paypal topup jaz ne vem delam vse vedno preko paypal.com

al pa naredi tak kot je blblb reko
Ali pa povezes bancni racun s paypalom in ti trgajo direktno iz racuna kot SDD
Ni potrebe po dviganju limita na kreditni kartici.


vrjetno gre s tem ,da jaz to prvič čujem plus tega žena nam sprazni račun v parih dnevih ,če bi to meli tak lol

Jaz rabim to zelo redko 2-3x na leto grem na banko dvignejo limit kupim limit gre nazaj in je to to mogoče sem staromodn samo sn pa raje ziher.
A.C.A.B

MrStein ::

Kvinta je izjavil:

Tja boš mogo it se zmenit na banko to ne gre preko telefona ,ker bi lahko pol bilokdo namesto tebe to naredo.

Odvisno od banke.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Kvinta ::

MrStein je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Tja boš mogo it se zmenit na banko to ne gre preko telefona ,ker bi lahko pol bilokdo namesto tebe to naredo.

Odvisno od banke.


Nlb pa Abanka vedno morem tja pa sem komitent vse življenje.

Pol pa povej pri katerih bankah lahko take zadeve preko telefona rešiš ?
A.C.A.B

MrStein ::

Sem zadnjič pri NLB geslo za Klik ponastavil (ali pa nekaj drugega, kar "zahteva obisk banke") od doma.

Imajo video klic in lahko urediš praktično vse.

https://www.nlb.si/video-klic

Na ta način vam bodo naši svetovalci lahko:
...
- in izvedli še mnogo drugih stvari, za katere bi sicer morali obiskati poslovalnico.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Kvinta ::

Mogoče geslo ja dvignit limit meni ni uspelo na Nlb ne preko videoklica ne preko telefona vedno morem it tja pokazat dokumente podpisat in rešeno.

Mogoče pa je odvisno od regije ne vem.
A.C.A.B

mtosev ::

Meni je uspelo spremeniti na spletni strani NKBM. Iskal in iskal pol pa tudi našo. Zdaj mam na 3.5k eur nastavljeno. Thx
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

XLapsus ::

Kvinta je izjavil:

MrStein je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Tja boš mogo it se zmenit na banko to ne gre preko telefona ,ker bi lahko pol bilokdo namesto tebe to naredo.

Odvisno od banke.


Nlb pa Abanka vedno morem tja pa sem komitent vse življenje.

Pol pa povej pri katerih bankah lahko take zadeve preko telefona rešiš ?

Na abanki sem malo pojamral preko telefona in sem potem rešil dvig limita na visi electron preko emaila, tako da očitno se da :)

Kvinta ::

Bom jutri za finto klical na obe banki pa malo pojamral ,da vidimo samo močno dvomim.
A.C.A.B

Kvinta ::

Eto ni možno sem klical na NLB in Abanko na obeh bankah so rekli ,da morem za dvig limita na kartici osebno prit tja to mate vi neke veze 100%
A.C.A.B

Ales ::

Na SKB lahko preko spletnega bančništva spreminjaš limite na debetnih karticah, morajo pa oni potrditi, ni instant. Se pa nekako spomnim, da je bilo praktično takoj, morda je tudi kaka avtomatika, vsaj do nekaterih zneskov.

XLapsus ::

Verjetno odvisno od referenta, meni je uspelo. Za abanko se drugače da urediti preko abamobi, ampak stane mislim da 5€ ali nekaj takšnega (bi pogledal, pa sem zamenjal banko).

Kvinta ::

Ja vrjetno bo to od referenta odvisno ,ker sta tam vedno ena dva stara tečna bom jaz to na centralo vprašo :)
A.C.A.B

Kvinta ::

Ne gre ne jebejo sem klical na centralo pravijo ,da v vsakem primeru ne glede kje sem morem prit k njim da je v mojem primeru taka direktiva hahaha
A.C.A.B

bigbada ::

Kako iz VISA prepaid kartice na katero sem si nalozil 50€ preko mbankanet to transferam direktno na moj PayPal account...
Tam sem probal klikniti Instantly top up using Trustly

Log in to Trustly and add funds to your PayPal balance.

Potem pa napiše:
Thank you for using our services.
Unfortunately, we have had to temporarily deactivate instant top-ups with PayPal in your country. Please use alternative options available in your country to add funds to your PayPal account.


Hmm, ne gre to več?

blackbfm ::

Dodas viso v paypal

UganiKdo ::

Na paypal se praviloma ne nalaga denarja s kreditne ampak se ob vsakokratnem plačilu bremeni kreditna.

Machete ::

Verjetno že vprašano večkrat..
Se da funte iz dobroimetja na PP prenesti na TRR v funtih? Vidim da na vsak način pp želi narediti konverzijo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

blackbfm ::

Da se.. Moras met dodano visa kartico katera omogoča prejem denarja, potem pa pisat na paypal support da spremenijo karticno valuto v npr. funte. Potem lahko posljes brez paypalovih konverzij, zaracunavajo pa po novem majhen fee. Se vedno pa ti lahko tvoja banka dodatno racuna svoj fee ali konverzije.

Machete ::

Ok hvala za info. Viso imam dodano, vendar je siva. Naj ne bi šlo nanjo.. Gre pa za običajno kreditno pri NLB.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

blackbfm ::

Nlb kreditna ne omogoca prejema. Probaj z Revolut virtual visa, meni ta deluje

pol3ni ::

Pozdravljeni

25.05 2020 sem s kartico preko paypala oddal naročilo,vendar me naslednji dan obvestijo da se opravičujejo ker so prepozno osvežili stran in izdelka ni več na zalogi in da bom dobil refund.
In res 27.05.2020 dobim vrnjen znesek ki je zabeležen na transakciji paypala vendar pa na kartico oz račun še do danes ni bil nakazan.
Kaj bi lahko bil razlog.
Hvala

Matevz96 ::

Je mogoče ostal na PayPal balance?
#hooldthedoor

pol3ni ::

Ne na Paypal balance je stanje 0 €
Samo pod recent activity je prikazano da je bil refund in to je to

blackbfm ::

Refund oz da se sredsrva sprostijo lahko traja vec dni

TadejPer ::

Če je bil refund narejen tako hitro, je možno da sploh niso trgali s kartice, saj je paypal preklical transakcijo. Poglej na banki, če je bilo plačilo izvedeno, če ga ne najdeš, ti sploh niso trgali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TadejPer ()

pol3ni ::

blackbfm je izjavil:

Refund oz da se sredsrva sprostijo lahko traja vec dni

Ja samo čez en teden bo že mesec dni

TadejPer je izjavil:

Če je bil refund narejen tako hitro, je možno da sploh niso trgali s kartice, saj je paypal preklical transakcijo. Poglej na banki, če je bilo plačilo izvedeno, če ga ne najdeš, ti sploh niso trgali.


So mi trgali sem preveril.Na isti dan kot je bil izveden nakup

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pol3ni ()

pol3ni ::

Sem našel težavo.Preverjal sem samo prilivi na račun kjer zneska ni bilo navedeno.Mi je banka knjižila vrnjen znesek pod odlivi.Ali je to normalno ali je šlo pri banki za pomoto.
Kako je to v praksi ne vem ker je bil to moj prvi refund.

blackbfm ::

To je povrnjen/storniran odliv zato se verjetno tam knjizi oz ne mores tega smatrat kot locen priliv

pol3ni ::

blackbfm je izjavil:

To je povrnjen/storniran odliv zato se verjetno tam knjizi oz ne mores tega smatrat kot locen priliv


Verjetno res ja.No pa vem nekaj novega:)
Hvala vsem za pomoč

d4vid ::

Sem hotel nekaj naročit, pa sem linkal TRR na paypal, ter ga potrdil.

Sedaj pa sem placal na ebayu, izdelek je poslan, vendar mi iz TRR niso odtegnili denarja, sem pa na paypalu v minusu?
A bodo denar potegnili na paypal, ali moram sam nakazat?
TRR je pri NLBju.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

mtosev ::

Lahko traja par dni. Vse je ok.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

neznanko ::

Naročil sem dva izdelka iz neke ameriške spletne trgovine (nepreverjene - oglas na facebook). Plačal sem Paypal ker sem bil prepričan da je to varno.
Pošiljatelj mi pošlje 2 tracking številki in eno najdem po tracking številki, drugo pa ne. Ko mu pišem da enega paketa ne najdem, mi pošlje link do nekega drugega iskalnika paketov in tam ta paket obstaja (sem bil s tem zadovoljen).
Prek kakim mesecm dobim en paket drugega pa ne. Pišem prodajalcu, ki pravi da naj počakam še 14 dni. Ok počaka še 14 dni in odprem dispute na Paypal v upanju da dobim denar za ena izdelek nazaj. Vpišem tudi obe tracking številki.

Danes pa vidim da je zavrnjeno, ker sem dobil paket. Čeprav je pošiljatelj poslal dva, vendar je v Paypal vnesel samo enega. Samo v opozorilo vsem, da ste previdni v takih primerih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neznanko ()

blackbfm ::

Lahko probas s chargebackom prek banke ce se ti zdi da lahko dokažeš vse, verjetno si placal kartico? V tem primeru paypal nima nobene besede in se bo uklonil

neznanko ::

blackbfm je izjavil:

Lahko probas s chargebackom prek banke ce se ti zdi da lahko dokažeš vse, verjetno si placal kartico? V tem primeru paypal nima nobene besede in se bo uklonil


Ne gre ker se je vse skupaj vleklo cca 3 mesece. Transakcija je completed.

Ales ::

Na tvoji banki so ti povedali, da si prepozen oz. tako piše v njihovih pogojih?

Sicer pa, a si PayPalu poskusil še dodatno razložiti, da si prejel le enega od dveh paketov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

neznanko ::

Ales je izjavil:

Na tvoji banki so ti povedali, da si prepozen oz. tako piše v njihovih pogojih?

Sicer pa, a si PayPalu poskusil še dodatno razložiti, da si prejel le enega od dveh paketov?


Ker je Paypal sprocesiral transakcijo mi ne morejo pomagati, če bi pa plačal s kartico bi mi pa lahko. Lol.

Ko je Paypal enkrat Dispute closed ne morem nič več dodatno razlagat, sem pa napisal:
I received one package 10 days ago, but second package I never received.

Napisal sem tudi tracking številke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neznanko ()

Ales ::

neznanko je izjavil:

Ker je Paypal sprocesiral transakcijo mi ne morejo pomagati, če bi pa plačal s kartico bi mi pa lahko. Lol.

Saj si plačal s kartico, in to PayPalu. Naročenega pa nisi dobil.

Ali si plačeval diretno z TRR povezanega na PayPal?

UganiKdo ::

Sklepam, da je težava v tem, da chargeback ni avtomatična pravica, ampak je presoja banke ali je dejansko prišlo do zlorabe. Ker je bilo plačilo izvedeno preko paypal so očitno ocenili, da ne gre za zlorabo (oziroma so uporabniku na voljo drugi vzvodi) in ne bodo ukrepali, ker bi bil chargeback zoper paypal, kjer pa ni upravičene domneve, da gre za zlorabo plačilnega inštrumenta s strani paypal.

Ganon ::

Že dolgo nisem ničesar plačal preko PayPala, zato me nekaj zanima. S prodajalcem sva zmenjena, da mi izdelek zaračuna v dolarjih, ker je to zame najceneje. Vem, da si včasih lahko nastavil, da konverzijo opravi banka, ne PayPal, zdaj pa tega ne najdem več (posodobili so vmesnik, ki mi je povsem tuj). Kje se skrivajo te nastavitve?

pwn3rrr ::

"Paypal REMOVED an option to allow ALL currency conversions to be done by the card issuer by DEFAULT"
Na žalost je PayPal v začetku leta odstranil to možnost in je ni več možno nastaviti... sem precej časa iskal kakšno rešitev, vendar nisem ničesar našel. Tako da, kdor je pred tem nastavil za svojo kartico, da konverzijo opravi banka, ima tako nastavljeno tudi sedaj, za novo dodane kartice pa te opcije ni več. To lahko spremeniš edino pred vsakim nakupom posebej predno le-tega potrdiš - nekje mora pisat "Currency conversion options" ali pa "Convert currency with PayPal" in potem tam spremeniš na "Card issuer".

Ganon ::

Prave lisice so. :D Vsaj ob plačilu lahko spremeniš, sem se ustrašil, da so ukinili tudi to.

Še nekaj me muči. Vnešeno imam staro, domačo telefonsko številko, ki ni več v uporabi. Dodal sem še mobilno in zdaj imam dve primarni številki, upošteva pa samo domačo. Izbrisati je ne morem. Zakaj ne?!

blackbfm ::

Kristalna krogla pravi da pisi na support

Ganon ::

Saj bi, ampak na en odgovor čakam že peti dan. :8)
««
69 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134647 (14611) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106771 (33818) PINki
»

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

Oddelek: Igre
4311224 (9941) Oktan
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329207 (7058) refosk
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120254 (17331) Kwizlord

Več podobnih tem