» »

PayPal

PayPal

««
59 / 76
»»

Map ::

Kako polnite PayPal? Preko Trustly ne morem izbrat NLB. Uporabljate predplačniško kartico?

luky ::

stalker je izjavil:

Dal si številko Visa kartice in ne TRR račun. Tiste cente si dobil, da se prepričajo, če si to res ti. Jaz sem sicer to počel že nekaj časa nazaj ampak tiste cente moraš vpsati nekje na PayPal strani.


Številko kartice imam že nekaj časa vpisano noter. Sedaj pa sem vpisal številko TRR kartice, ki pa ni isti kot številka kartice.
nekaj časa mi je bila vidna tista kartica pod Bank Account, sedaj je pa izginila in to ne vem zakaj. Tiste cente pa so mi nakazali na moj račun.
luky!

Okapi ::

Ja, in sedaj moraš ti nekaj napisati v PayPalu, da s tem potrdiš, da je to tvoj račun. Bodisi koliko centov si dobil, ali šifro, ki je vidna ob nakazilu (sem že malo pozabil, kako to gre).

luky ::

Okapi je izjavil:

Ja, in sedaj moraš ti nekaj napisati v PayPalu, da s tem potrdiš, da je to tvoj račun. Bodisi koliko centov si dobil, ali šifro, ki je vidna ob nakazilu (sem že malo pozabil, kako to gre).

Kje naj to vpišem, nič ne najdem. Tam kjer bi mi moralo kazati Bank Acoount je prazno oz. piše dodaj bank acoount pa kako če sem ga že dodal in sedaj iste številke TRR ne sprejme.
Včeraj sem še videl neka polja ko je bila kartica vidna, da se vpiše vsota 2x, danes pa tega več ni.
luky!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: luky ()

luky ::

Okapi je izjavil:

Ja, in sedaj moraš ti nekaj napisati v PayPalu, da s tem potrdiš, da je to tvoj račun. Bodisi koliko centov si dobil, ali šifro, ki je vidna ob nakazilu (sem že malo pozabil, kako to gre).

Kje naj to vpišem, nič ne najdem. Tam kjer bi mi moralo kazati Bank Acoount je prazno oz. piše dodaj bank acoount pa kako če sem ga že dodal in sedaj iste številke TRR ne sprejme.
Včeraj sem še videl neka polja ko je bila kartica vidna, da se vpiše vsota 2x, danes pa tega več ni.

luky!

delfinus ::

Okapi je izjavil:

A je že kdo preračunal, ali je bolj ugoden paypalov menjalni tečaj USD-EUR, ali menjalna provizija od Vise/MC?


Najceneje? Master Card od N26 pa jo vezes na PayPal. S tem se ognes vseh roparskih provizij SI bank. Menja se pa po tecaju Mastercarda, ki je ugoden. Vezes lahko tudi njihov bancni racun, tecaj je skoraj vedno tolk kot je info, ki jo dobis ce v Google vpises EUR USD. To je bil eden bistvenih razlogov zakaj sem sel tja, poleg seveda brezplacnih SEPA placil.
lp, d.

ideep ::

@luky: tam pod bank account bi moral imeti svojo kartico, ki si jo vpisal - na njej bi moral biti rumen kvadratek "not verified".. ko klikneš na kartico imaš možnost vpisati ti dve vsoti, ki si jih prejel na ta TRR..

v kolikor kartice ne vidiš, previdevam, da je lastnik accounta napisano na drugo ime, na kartici pa drugo.. sem pravkar dala to skozi, zato vem.. v tem primeru zapri in ponovno odpri na svoje ime

luky ::

ideep je izjavil:

@luky: tam pod bank account bi moral imeti svojo kartico, ki si jo vpisal - na njej bi moral biti rumen kvadratek "not verified".. ko klikneš na kartico imaš možnost vpisati ti dve vsoti, ki si jih prejel na ta TRR..

v kolikor kartice ne vidiš, previdevam, da je lastnik accounta napisano na drugo ime, na kartici pa drugo.. sem pravkar dala to skozi, zato vem.. v tem primeru zapri in ponovno odpri na svoje ime


Dej mi prosim pomagaj kako to naredim? Ne razumem kaj naj zaprem in nazaj odprem ( račun PP ali ..)kaj drugega oz. kako si ti to naredila.

Hvala.
luky!

ideep ::

ali je lastnik accounta paypala in lastnik kartice oz. TRR-ja ista oseba?

ali je kartica kreditna ali je kartica debetna? ali je TRR vezan na debetno kartico? 2v1? ali imaš ločeno kartico in ločen TRR?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ideep ()

luky ::

ideep je izjavil:

ali je lastnik accounta paypala in lastnik kartice oz. TRR-ja ista oseba?

ali je kartica kreditna ali je kartica debetna? ali je TRR vezan na debetno kartico? 2v1? ali imaš ločeno kartico in ločen TRR?


- lastnik accounta in kartice oz. TRR-ja je ista oseba,
- kartica je Visa Electron debetna in TRR je vezan na debetno kartico,

Do sedaj sem imel vpisano samo kartico v PayPal z njeno številko, hotel pa sem dodati tudi številko TRR (ki je druga kot od kartice)in mi je lepo vse sprejelo, napisalo tisti rumeni comfirn. To sem pustil pri miru ker sem prebral, da bo nekaj nakazano na TRR kartice kar se je zgodlo naslednji dan kjer sem videl v TRR kartice nakazilo 0,03 in 0,11 €. Ko sem pa šel v PayPal, da bi to potrdil pa ni bilo več sledu o kartici.
luky!

ideep ::

luky je izjavil:

ideep je izjavil:

ali je lastnik accounta paypala in lastnik kartice oz. TRR-ja ista oseba?

ali je kartica kreditna ali je kartica debetna? ali je TRR vezan na debetno kartico? 2v1? ali imaš ločeno kartico in ločen TRR?


- lastnik accounta in kartice oz. TRR-ja je ista oseba,
- kartica je Visa Electron debetna in TRR je vezan na debetno kartico,

Do sedaj sem imel vpisano samo kartico v PayPal z njeno številko, hotel pa sem dodati tudi številko TRR (ki je druga kot od kartice)in mi je lepo vse sprejelo, napisalo tisti rumeni comfirn. To sem pustil pri miru ker sem prebral, da bo nekaj nakazano na TRR kartice kar se je zgodlo naslednji dan kjer sem videl v TRR kartice nakazilo 0,03 in 0,11 €. Ko sem pa šel v PayPal, da bi to potrdil pa ni bilo več sledu o kartici.

peveri za vsakič če si v pravem paypalu.. čudne stvari se ti dogajajo

imaš dve opcije.. poskusi še enkrat vpisat TRR, drugič pa kliči direktno na paypal (cosstumer service..) čisto spodaj na levi.. ko odpreš dashboard imaš help.. klikni.. potem pa klikni call

simnov ::

Z Top up je fajn

luky ::

@ideep
Če hočem ponovno vnesti TRR, dva dni zaporedoma dobim isto obvestilo " Sorry, we are not able to process your request. Please try again later."
luky!

luky ::

simnov je izjavil:

Z Top up je fajn

Pa tam ni važno katero banko izbereš za nakazilo?
luky!

stalker ::

@luky pa če bi ti vprašal na PayPal support? Sem mnenja, da bi ti oni znali najbolj pomagati.

luky ::

Ja danes sem klicel večkrat pa enkrat imajo zasedeno, drugič se oglaša samo odzivnik tako da bom jutri zjutraj nazaj začel klicati , ker hočem vedeti kaj je narobe da mi ne pokaže TRR računa ki je bil pravilno vpisan in viden nato pa postal neviden. Ostala je vidna samo kartica ki je že kar nekaj časa vpisano v PayPal-u.
luky!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: luky ()

luky ::

V kakšnem času lahko prekličem Dispute v PayPal-u.
Namreč 8.1.2018 sem aktiviral Dispute ker nisem prejel naročenega izdelka 14 dni po poteku roka.
Sedaj pa je izdelek prišel v Slovenijo in bi moral preklicati Dispute oz. kaj naj naredim v tem primeru, ker ne vem, to mi je prvi primer.

Hvala vnaprej za odgovor.
luky!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: luky ()

bastadu ::

Prekliči ga, ko boš dobil zadevo v roke ...

luky ::

V PayPal se ugotovil še eno stvar in sicer, ne glede kakšne številke TRR ( pravi TRR ali čisto namišljene brezvezne štev. )vpišem v Bank Account mi vedno javi isto napako " Sorry, we are not able to process your request. Please try again later."

Se pravi, da sistem ne deluje oz. imajo neko programsko napako.
luky!

luky ::

Končno uredil zadevo s klicem na PayPal, tudi račun aktiviral, ampak sedaj mi na njemu med ostalim piše CHEKING pa ne vem kaj še mora preverjati.
luky!

bastadu ::

Tudi meni piše na vseh checking, pa normalno delujejo ...

luky ::

Ok hvala.
luky!

delfinus ::

Nic nc ne cekirajo hehehe. To je angleska terminologija. Glej spodaj.
Checking (account) = transakcijski racun
Savings (account) = varcevalni racun

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

janezvalva ::

a ma kdo za zamenjat paypal v skrill?
imam 65€ na paypal-u,
jaz pošljem iz mojega paypal-a na tvoj paypal,
ti pošlješ iz tvojega skrill-a na moj skrill.
ponudbe na zs.
hvala

Linko ::

Na MC imam dnevno omejitev 200€, če kupim zadevo v višji vrednosti preko PP, ali pp "potegne" več ali je nakup blokiran? Morem zvišat limit?

shintaro ::

Linko je izjavil:

Na MC imam dnevno omejitev 200€, če kupim zadevo v višji vrednosti preko PP, ali pp "potegne" več ali je nakup blokiran? Morem zvišat limit?

za MC smartpaycard je tako da je 'DECLINED' .. Mislim da bo isto zate, ne bo hotelo it skozi. Bo rejectalo ... Ja zvišaj limit. PP ne more odtegnit več kokr je limit, blokada je 200€ na dan in to kartica sporoči pp ko hoče odtegnit.

alba ::

Na paypal račun sem dobil povrjeno kupnino (refund). Zanima me, kako sedaj € prenesem na svoj TRR?

LpA

FireSnake ::

Ne splača se, ker boš plačal provizijo (mislim, da si PayPal vzame 2%).
Ne boš nikoli več plačeval s PayPal? Ker lahko takrat to porabiš.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

OvCa77 ::

alba je izjavil:

Na paypal račun sem dobil povrjeno kupnino (refund). Zanima me, kako sedaj EUR prenesem na svoj TRR?

LpA

Če imaš v EUR lahko narediš withdraw brez provizije na TRR. Če si pa plačal s kartico, pa dobiš avtomatsko na kartico.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OvCa77 ()

shintaro ::

FireSnake je izjavil:

Ne splača se, ker boš plačal provizijo (mislim, da si PayPal vzame 2%).
Ne boš nikoli več plačeval s PayPal? Ker lahko takrat to porabiš.


Ma prosim razni profesionalci k ne vedo kaj govorijo naj nehajo postat tukaj razne neresnične informacije k je tega že precej!!!

zadnjič da predplačniška ne dela za paypal..

Zdej pa berem da na TRR si vzamejo 2% .. Kar totalno ni res. Če je valuta EUR, je withdrawal na banko totalno brez enega centa stroška. Če nakažeš na kartico pa je max 500EUR na dan in 2EUR na transakcijo.
Torej če imaš EUR valuto direkt na račun se najbolj obnese.
Če imaš več druge valute, pa pišeš paypalu naj ti dajo kartico na katero hočeš nakazat, v tole valuto in potem si na ViSA/mc tečaju kateri je svetlobno leto boljši od paypal menjave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

alba ::

OvCa77 je izjavil:

alba je izjavil:

Na paypal račun sem dobil povrjeno kupnino (refund). Zanima me, kako sedaj EUR prenesem na svoj TRR?

LpA

Če imaš v EUR lahko narediš withdraw brez provizije na TRR. Če si pa plačal s kartico, pa dobiš avtomatsko na kartico.


Hvala. Hmm, v kakšnem času pa je prenos avtomatsko na kartico? Vrnjen denar sem dobil prejšnji teden, na kartici (TRR) do danes še ni.

bastadu ::

Običajno refund leti direktno nazaj na kartico, s kateri si plačal (recimo MC, VISA ...) in ne na trr, traja pa par dni da se to vidi na seznamu transakcij kreditne kartice ...

igork ::

Pay pal že 10 let ni več zaupanja vreden, ravno nasprotno Paypal je legalizirana ustanova za ropanje denarja iz bančnih računov V kolikor imate večjo vrednost denarja za izplačilo vam jih bo Pay pal zadržal z namenom, da jih pospravi v svoj žep. Vi pa boste mogli pojasnjevati od kje je prišlo vaših 10.000EURov na Pay pal in z odgovorom Pay pal ne bo nikoli zadovoljen.

Teh tretje razrednih bank ali nekih brezveznih posrednikov kot se same imenujejo ne potrebujete več, od Pay pala, skrilla, Money Yandex,...V kolikor trgujete z večjimi vsotami jim sistem odpove in počepne po celi fronti. Poleg tega vsak prepaid Mastercard
deluje po "celem" svetu.

Ko resno trgujete, plačujete, dobivate izplačila uporabljajte bančni račun odprt pri svoji banki, do katere imate
fizični dostop.

Google wallet že deluje v Evropi?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

St235 ::

kako lepo, da si se registiral samo zato, da si nas razveselil s tem popolnoma offtopic rantom. Upam, da ti je sedaj lažje pri srcu.

_Denny_ ::

Je že kdo kdaj uporabljal SEPA Direct Debit Mandate? Danes mi je Paypal vsilil to opcijo pri plačilu naročila ene Slo trgovine. Sploh nisem vedel dokler nisem preverjal zakaj mi niso nič trgali z Mastercarda.

Na Paypalu piše, da je vse poravnano, na Kliku ni vidno nič...da mi ne bi kje preklicali naročila, češ "saj sploh nismo dobili denarja". Ima kdo kake izkušnje so vrsto plačila?
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

shintaro ::

Ni več opcije 'send to friends & family' ... Še kdo to opazil ?

amacar ::

_Denny_ je izjavil:

Je že kdo kdaj uporabljal SEPA Direct Debit Mandate? Danes mi je Paypal vsilil to opcijo pri plačilu naročila ene Slo trgovine. Sploh nisem vedel dokler nisem preverjal zakaj mi niso nič trgali z Mastercarda.

Na Paypalu piše, da je vse poravnano, na Kliku ni vidno nič...da mi ne bi kje preklicali naročila, češ "saj sploh nismo dobili denarja". Ima kdo kake izkušnje so vrsto plačila?

Sicer te najprej vpraša, ampak se je tudi meni enkrat zgodilo enako.
Naredil sem dve plačili eno za drugim, eno je bilo vidno po cca 2 dneh eno pa v roku 1 tedna. Pri meni se je v spletni banki pokazalo kot trajnik (tudi bilo tako zaračunano).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

Machete ::

shintaro je izjavil:

Ni več opcije 'send to friends & family' ... Še kdo to opazil ?


Da nisi ti na kaki phising strani? :D

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

_Denny_ ::

@amacar: Aha, hvala. Sem dobil neki pop-up z "I Agree", a sem mislil, da se gre za spremembe Paypal TOS zaradi novih EU direktiv, ki se pojavi enkrat letno in seveda potrdil brez branja.

@shintaro: pri meni tega že kar nekaj časa ni. Greš na Pay or send payments -> Make a payment in a few seconds oz. https://www.paypal.com/myaccount/transf...

Možno tudi, da so ti opcijo ukinili, če si prejemal/pošiljal preveč denarja na ta način...včasih jim tudi ne paše, če pošiljaš na unverified Paypal račune.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

shintaro ::

Machete je izjavil:

shintaro je izjavil:

Ni več opcije 'send to friends & family' ... Še kdo to opazil ?


Da nisi ti na kaki phising strani? :D



Ne. A imaš ti personal al business account? Mogoče je zginil samo na business acc.jih .. ?

Vidiš, jaz imam vse drugače od tebe in kot vidiš ni da je neki odstranjeno kot ugibaš, ampak je totalen drugačen interface :




Torej če dam ta drugo, pay for online purchases, ni feeja, torej sklepam da je to zdej novi friends & family..
Ampak zakaj imam jaz nov interface, ti pa ne? A je to novost samo za business acc.? Bo treba pisat na pp se mi pa ne da

Denar na unverified acc.je praktično nism še poslal. Prilivi in send so vedno pravi ljudje z pravimi paypali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

_Denny_ ::

Če daš Pay for online purchases bo prejemnik plačal fee.

Friends & Family je po novem "Make a payment in a few seconds". Tako pošiljam denar že vsaj od 2015 dalje, fee (če obstaja) vedno plačam jaz, prejemnik pa dobi pravo vsoto.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

shintaro ::

_Denny_ je izjavil:

Če daš Pay for online purchases bo prejemnik plačal fee.

Friends & Family je po novem "Make a payment in a few seconds". Tako pošiljam denar že vsaj od 2015 dalje, fee (če obstaja) vedno plačam jaz, prejemnik pa dobi pravo vsoto.

ne, sem poslal že 200$ tako in ni blo feeja. oziroma čakaj, morem preverit če res ne računa fee prejemniku

In tega make a payment in few seconds jaz nimam.

Velika verjetnost je ker imam business acc. namesto personal kot ga mate tukaj

če daš pay for goods and services, plača fee prejemnik. Če daš tisto drugo pa ga ni, oz. odvisno kera država, SLO = SLO = ni feeja.. pay for goods and services pa je fee ubijalski

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

bastadu ::

Brez fee-ja je lahko samo če kot vir denarja uporabiš Paypal funds, takoj ko ti more potegniti iz kreditne boš plačal fee ...

elektrobum ::

Zdravo,
Vprašanje: Je smiselno, oz prakticirate funkcijo "Security key" na PP-u ? Se gre to za brezplačne smse?
lp

shintaro ::

elektrobum je izjavil:

Zdravo,
Vprašanje: Je smiselno, oz prakticirate funkcijo "Security key" na PP-u ? Se gre to za brezplačne smse?
lp


glede kartic in kupovanja, najboljše da imaš limit na karticah oz. samo da ni 'limit na stanje'. če pa imaš večje vsote kot paypal balance in ne dviguješ sproti , je to nujno naredit. Dosti k se spoznajo pa ti bo reklo da paypal ni banka in da dvigovat vse sproti je nuja, jaz osebno več k 1k ne upam met pri nekih virtualnih kekcih k mi lahko najmanj 1000 rusov vdre če se lotijo.
Tudi zato se mi zdi imet bančni račun kot možnost za plačilo na pp , torej jim dat sepa 'dostop' , katastrofalna slaba stvar in jaz sm ga kr umaknu. Če pa hočeš nakazat pa daš na kartico kjer sm naštimal nizek limit na dan, prej je pa bil na stanje k je spet totalen 'nope'.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

St235 ::

elektrobum je izjavil:

Zdravo,
Vprašanje: Je smiselno, oz prakticirate funkcijo "Security key" na PP-u ? Se gre to za brezplačne smse?
lp


Ja, vedno in povsod ce je mogoce uporabljam 2 stage vertifikacijo. Osebno imam sicer rajsi avtentifikator na telefonu kot sms, sam za pp to ni opcija.

Je pa treba vedet da pp nima alternative. Ce si brez telefona/signala ne bos prisel na hitro noter.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

amacar ::

Je opcija avtentikatorja tudi na paypalu. Uporabiš: Symantec VIP Access

shintaro ::

St235 je izjavil:

elektrobum je izjavil:

Zdravo,
Vprašanje: Je smiselno, oz prakticirate funkcijo "Security key" na PP-u ? Se gre to za brezplačne smse?
lp


Ja, vedno in povsod ce je mogoce uporabljam 2 stage vertifikacijo. Osebno imam sicer rajsi avtentifikator na telefonu kot sms, sam za pp to ni opcija.

Je pa treba vedet da pp nima alternative. Ce si brez telefona/signala ne bos prisel na hitro noter.


kolko sem bolj varen s tem 2 stage (sms) ? Je res nek resen napredek od samo težkega gesla?

Jaz bom zdej to vklopu.

shintaro ::

Evo naj mi nekdo razloži ta čudež. K se mi je btw, že zgodil.

To je blo 6 dni nazaj :



Tukaj zgleda da ni opcije friends & family. Po malo spraševanju in googlanju zaključim da je to ker sem poslal več k 400 kot friends and family, plus tega dobival donacije iz anglije kot f&f, čeprav imam acc. business.




Danes pa tole, spet je friends & family. Torej prvotni zaključek ne štima.


Zgleda da bom to razjasnil edino če jim pišem, kar se mi ne ljubi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

yoco ::

Lahko na PayPalu povežeš svoj bančni račun iz slovenije? Kakšno zaščito imajo proti vdorom?
««
59 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134275 (14239) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106386 (33433) PINki
»

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

Oddelek: Igre
4311192 (9909) Oktan
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329174 (7025) refosk
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120170 (17247) Kwizlord

Več podobnih tem