» »

PayPal

PayPal

««
60 / 76
»»

amacar ::

Ja, vklopiš 2fa.

yoco ::

Kje točno se vklopi? Jaz pod nastavitvami vidim "Security questions, Customer service PIN, Security key"

igork ::

Zelo veliko stvari iz te risanke je resničnih.

Mare2 ::

Samo info:
Nabavil sem izdelek v vrednosti 39,99 USD.
Paypal ponudi izbiro, da naredim njihovo menjavo bi me koštalo 33,96 EUR. Ker sem se odločil za menjavo na mastercard N26 kartici so me obremenili le 32,31 EUR. Ni hude razlike, vendar pri večjih zneskih se kar nabere.

bastadu ::

Na ebayu kupil eno zadevo za $60, plačati želim preko Paypala z Revolut kartico in mi kljub temu, da pred transakcijo na dotični kartici označim "Convert with card issuer", vsiljuje da mi bo zaračunalo v valuti GBP, kar pa seveda nočem. Je že kdo naletel na kaj podobnega in kako zadevo rešiti??

next3steps ::

igork je izjavil:

Zelo veliko stvari iz te risanke je resničnih.


Brez skrbi. Bo hitro menjan s strani Ebaya.

bastadu ::

bastadu je izjavil:

Na ebayu kupil eno zadevo za $60, plačati želim preko Paypala z Revolut kartico in mi kljub temu, da pred transakcijo na dotični kartici označim "Convert with card issuer", vsiljuje da mi bo zaračunalo v valuti GBP, kar pa seveda nočem. Je že kdo naletel na kaj podobnega in kako zadevo rešiti??

Sem pisal na Paypal support, saj sem ugotovil da tudi na ostalih dveh kreditnih karticah noče zaračunati v valuti prodajalca ($) in vsiljuje konverzijo v EUR ...

delfinus ::

Hoj, pa imas v PayPalu pod Conversion Option izbrano * Bill me in the currency listed on the seller's invoice.

Sem pa opazil, da je PayPal mafija spet se malo bolj zakopala slednje nastavitve. Do njih se pride takole:
- click na settings (zobnik zgoraj desno)
- click na Payments
- click na Manage pre-approved payments
- click na Can't find what you're looking for? Try the manage preapproved payments page.
- click na Set Available Funding Sources
- no in koncno prides do kreditne kartice ali vec njih in lahko kliknes na Conversion Option
- tu pa lahko koncno izberes Bill me in the currency listed on the seller's invoice

izjemno transparentno, 7 nivojev globoko.
lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

yoco ::

delfinus je izjavil:

Hoj, pa imas v PayPalu pod Conversion Option izbrano * Bill me in the currency listed on the seller's invoice.

Sem pa opazil, da je PayPal mafija spet se malo bolj zakopala slednje nastavitve. Do njih se pride takole:
- click na settings (zobnik zgoraj desno)
- click na Payments
- click na Manage pre-approved payments
- click na Can't find what you're looking for? Try the manage preapproved payments page.
- click na Set Available Funding Sources
- no in koncno prides do kreditne kartice ali vec njih in lahko kliknes na Conversion Option
- tu pa lahko koncno izberes Bill me in the currency listed on the seller's invoice

izjemno transparentno, 7 nivojev globoko.
lp, d.

Hvala, tega nisem imel naštimanega!

BladE_ ::

Ja, hvala! Sicer sem to pred leti že nastavil ampak očitno sami spreminjajo, ko "menjavajo" politiko/pravila. To bi morali označiti kot "sticky post".
Akcija - Reakcija

delfinus ::

Sam se nikakor ne morem znebiti obcutka, da to namerno delajo pri PayPalu, in s konverzijami mastno sluzijo. Sam cekiram to nastavitev vsaj enkrat na mesec in sedaj se mi ni spremenila ze kaksno leto se mi zdi. Vecina uporabnikov PayPala pa se pomisli ne na to nastavitev in pac placuje vec, direkt v zep PayPala. Danes sem ziher porabil vec kot 10 minut, da sem jo nasel. Popolonma skrito in anti intuitivno. Zdi se mi zrelo za prijavo glede netransparentnosti poslovanja.

lp, d.

bastadu ::

delfinus je izjavil:

Hoj, pa imas v PayPalu pod Conversion Option izbrano * Bill me in the currency listed on the seller's invoice.

Sem pa opazil, da je PayPal mafija spet se malo bolj zakopala slednje nastavitve. Do njih se pride takole:
- click na settings (zobnik zgoraj desno)
- click na Payments
- click na Manage pre-approved payments
- click na Can't find what you're looking for? Try the manage preapproved payments page.
- click na Set Available Funding Sources
- no in koncno prides do kreditne kartice ali vec njih in lahko kliknes na Conversion Option
- tu pa lahko koncno izberes Bill me in the currency listed on the seller's invoice

izjemno transparentno, 7 nivojev globoko.
lp, d.

Wow, hvala ti za tole, sedaj deluje! Je pa res, da je pred tem vedno šlo izbrati konverzijo s strani banke pred samim plačilom, sedaj pa to več ne gre, najverjetneje namerna napaka s strani Paypyla ...

shintaro ::

please help

plačal sm američanki 10€ iz bančnega računa paypal.. in ona je dobila. čez 2 dni, torej danes sem dobil na online banki sporočilo da je banka zavrnila bremenitev paypala (verjetno bi mogel še na banki dat odobritev)

in zdej me zanima, kdo je to plačal , a bodo njej vzeli nzaj denar.. Jaz nimam minus 10€ na pp. Sem šel pogledat sporočila in mi ni nič pisala da bi ji vzeli 10€.

in zdej btw teh 10€ kje so, a jih je paypal plačal.

shintaro ::

yoco je izjavil:

Kje točno se vklopi? Jaz pod nastavitvami vidim "Security questions, Customer service PIN, Security key"

tudi jaz samo to najdem

edit: stupid double post, a lahko kdo merge naredi


in btw, čestitam paypalu. Kamot lahko pošlješ 1000EUR, bo poslalo takoj kao bančni račun, čez par dni pa banka skensla. Pošlješ iz nekega unverified računa in si jih zaj. za 1000EUR al še več. Nevem jaz kako so to naredili šlampasto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

leeon ::

delfinus je izjavil:

Hoj, pa imas v PayPalu pod Conversion Option izbrano * Bill me in the currency listed on the seller's invoice.

Sem pa opazil, da je PayPal mafija spet se malo bolj zakopala slednje nastavitve. Do njih se pride takole:
- click na settings (zobnik zgoraj desno)
- click na Payments
- click na Manage pre-approved payments
- click na Can't find what you're looking for? Try the manage preapproved payments page.
- click na Set Available Funding Sources
- no in koncno prides do kreditne kartice ali vec njih in lahko kliknes na Conversion Option
- tu pa lahko koncno izberes Bill me in the currency listed on the seller's invoice

izjemno transparentno, 7 nivojev globoko.
lp, d.


hvala!

scipascapa ::

delfinus: komu jih pa lahko prijaviš?

bigdog918 ::

Zanima me nekaj. Sem dobil par evrckov nakazano na moj PayPal in me zanima ali se da nakazati na predplačnisko nlb mastercard kartico? Bi mi nekdo povedal, kako to točno poteka? A rabim samo z osebnim dokumentom iti na banko da si naredim predplacnisko mastercard kartico? Sem 18 in se ne znajdem nikakor. Hvala

Sandi1987 ::

Link a card

This card is not accepted. Please use a different card.

We're sorry, something went wrong. Please try again.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

bigdog918 je izjavil:

Zanima me nekaj. Sem dobil par evrckov nakazano na moj PayPal in me zanima ali se da nakazati na predplačnisko nlb mastercard kartico? Bi mi nekdo povedal, kako to točno poteka? A rabim samo z osebnim dokumentom iti na banko da si naredim predplacnisko mastercard kartico? Sem 18 in se ne znajdem nikakor. Hvala

mislim, da paypal omogoča izplačilo na Viso, ne pa tudi na Mastercard.

bastadu ::

bigdog918 je izjavil:

Zanima me nekaj. Sem dobil par evrckov nakazano na moj PayPal in me zanima ali se da nakazati na predplačnisko nlb mastercard kartico? Bi mi nekdo povedal, kako to točno poteka? A rabim samo z osebnim dokumentom iti na banko da si naredim predplacnisko mastercard kartico? Sem 18 in se ne znajdem nikakor. Hvala

Tudi jaz mislim da pri MC to ne gre, zakaj si pa ne pošlješ kar direktno na TRR? To je brez provizije ...

bigdog918 ::

bastadu je izjavil:


Tudi jaz mislim da pri MC to ne gre, zakaj si pa ne pošlješ kar direktno na TRR? To je brez provizije ...

Torej vtipkam IBAN v Pay Pal in je to to? Sem mislil da je denar možno nakazati samo na Mastercard ali Viso...

PgSurfer ::

Linkaš svoj TRR in nakažeš nanj.

Mare2 ::

PgSurfer je izjavil:

Linkaš svoj TRR in nakažeš nanj.



Pa računajo provizijo?

bastadu ::

Za nakazilo iz PP na TRR ni provizije! Za nakazilo na VISA je (vsaj včasih je bila) provizija 2EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

_Denny_ ::

Če še kdo ni opazil - v kratkem se bodo spremenili fee-ji.

Za friends & family bo po novem fiksen fee, ne glede na znesek:

Pri pošiljanju iz Slovenije v USA je tako vedno 1,99€ feeja, tudi če je znesek 10 centov. Že kar nekaj časa sodelujem v skupinskih nakupih, kjer en kupi paket iger in jih razdeli posameznikom za 5-50 centov preko Paypala...to zdaj odpade, razen če bo vsaka celina trgovala sama s sabo. No ja, smo vsaj v Europe I skupaj z bogatejšimi državami.

Pri komercialnem plačevanju (npr. Ebay.com in co.uk) v drugi valuti se po novem polek oderuških stroškov konverzije doda tudi fee:

Torej nič več nakupov pod $2 preko vpn-ja v cad, ki so bili pred tem dosti cenejši od usd.


https://www.paypal.com/si/webapps/mpp/u...
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

bigdog918 ::

Koliko se ponavadi čaka da PP pošiba tiste verifikacijske "deposite" na bančni račun?

bastadu ::

Kakšen dan.

IcyFox ::

Živjo, mene samo zanima če je kdo opazil, da se da zdaj (ne vem kako dolgo že) prek paypala plačevati z bančnim računom? Včasih sem lahko plačeval le z povezano Viso ali Mastercardom, danes pa sem bil prav presenečen ko mi je sprejelo bančni račun (checking) kot možnost plačila

Okapi ::

Že nekaj časa, je bilo tudi v tej temi že omenjeno, če bi jo bral;)

simnov ::

Zakaj v Pay Pal Topup ni več nlb je še kako možno iz klika nakazat na Paypal.

amacar ::

Ena opcija je, da plačaš direkt s TRR.

Uporabnix ::

Hej, v paypal imam povezan predplačniški mastercard in pa osebni račun maestro nlb.
Zadnji mesec sem pri plačevanju preko spleta s paypalom izbral opcijo (tam tik na koncu pred plačilom, na paypalovi strani), da mi ne trga iz paypal balance (ker glih nisem imel dost gor), ampak iz maestro. In zanimivo, ker tut na maestro nisem imel dost, mi na paypal balance naredil negativno stanje. In dobil sem mail, da se bo pč poračunalo, ko dobim sredstva. Sej nč narobe, super, nisem vedel da se gre lahko v minus in hkrati pč smola, sem se glede stanja na računu mal zaračunu. Sam zanima me, če je to na novo? Včadih sem imel v paypal povezan samo mastercard in če se je zgodilo, da nisem imel zadosti gor, je pč samo zavrnilo transakcijo.

No, zoprno le to, da sm od nlbja potem dobil pismo, da niso uspeli opraviti trajnega naloga oz. direktne obremenitve in me zato obrali za 2.6€.

Zgodovina sprememb…

simnov ::

amacar je izjavil:

Ena opcija je, da plačaš direkt s TRR.


Kako si nakažeš iz Klik direkt na Paypal.

Okapi ::

Nič ne nakazuješ, PayPal si sam vzame.

klemc123 ::

Pozdravljeni,

Najbrž je že bilo postavljeno to vprašanje, vendar vseeno prosim nekoga za odgovor/pomoč:

-ali je možno nakazati iz Paypala (withdraw) na kakšno predplačniško kartico (paysafecard, smartpaycard, itd...). Se pravi da nimam linkanega bančnega računa (na paypalu), in da bi si samo na predplačniško kartico lahko dol nakazal? Je to možno? In, če je katere so te kartice?


Lahko mi pošljete odgovor tudi na ZS. Najlepša hvala¨!!!

St235 ::

Nakažeš lahko edino na visa kartico.

simnov ::

Okapi je izjavil:

Nič ne nakazuješ, PayPal si sam vzame.

Iz kreditne kaj pa direkt iz navadnega računa.

amacar ::

Vzame tudi iz navadnega racuna, kot sem napisal.

simnov ::

amacar je izjavil:

Vzame tudi iz navadnega racuna, kot sem napisal.


Kako se to vklopi.

amacar ::

Dodas trr in ga potrdis, potem te samo vprasa.

klemc123 ::

Če ima mogoče kdo probleme kako nakazati denar na Paypal (ali samo potrebuje denar na paypalu) naj me kontaktira (preko ZS), in mu lahko jaz prepošljem denar iz svojega paypala na njegovega (v zameno za denar na roko ali trr). LP

Mare2 ::

klemc123 je izjavil:

Če ima mogoče kdo probleme kako nakazati denar na Paypal (ali samo potrebuje denar na paypalu) naj me kontaktira (preko ZS), in mu lahko jaz prepošljem denar iz svojega paypala na njegovega (v zameno za denar na roko ali trr). LP


Pri nakazilu Paypal računa provizijo. :)

RED_line ::

jaz res ne razumem, v čem je problem z temi valutami?! če plačaš v funtih zmeraj pay pal obrne v €, tako kot bi sama kreditna kartica. torej kje je ta bav bav?

ToniT ::

RED_line je izjavil:

jaz res ne razumem, v čem je problem z temi valutami?! če plačaš v funtih zmeraj pay pal obrne v €, tako kot bi sama kreditna kartica. torej kje je ta bav bav?

Problem je v tečaju. Če ti PayPal menja, ti menja po manj ugodnem tečaju, kot če ti to naredi tvoja banka.

RED_line ::

tnx toni. sem zamenjal nastavitev.

bastadu ::

Mare2 je izjavil:

klemc123 je izjavil:

Če ima mogoče kdo probleme kako nakazati denar na Paypal (ali samo potrebuje denar na paypalu) naj me kontaktira (preko ZS), in mu lahko jaz prepošljem denar iz svojega paypala na njegovega (v zameno za denar na roko ali trr). LP


Pri nakazilu Paypal računa provizijo. :)

Če imaš denar na PP in ga pošlješ nekomu drugemu na PP načeloma ni provizije ...

OK.d ::

Načeloma se ti motiš.
LPOK.d

bastadu ::

Motiš se kvečjemu ti, sem že velikokrat nakazoval iz PP balanca na PP moje žene in obratno in nikoli ni bilo feeja ...

Vir: https://www.paypal.com/si/webapps/mpp/u...
Sending a Domestic Personal Transaction payment from your Balance: Free (when no currency conversion is involved)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

_Denny_ ::

Info za vse lastnike NLB paketov (in verjetno tudi drugih bank), ki imajo vključeno določeno število oz. neomejeno brezplačnih SEPA direktnih obremenitev:

Direktna obremenitev, ki jo Paypal ustvari po plačilu preko bančnega računa (SEPA Direct Debit Mandate) je brezplačna, če ravno se denar nakazuje v DE.


Prej se ni izplačalo kupovati stvari pod 1€, ker je banka zaračunala pri vsakem še 26 centov stroškov, od zdaj naprej pa bom pri čisto vsakem Paypal plačilu raje izbral banko kot kartico.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Andrej51 ::

A ve kdo, zakaj mi ob checkoutu paypal vsiljuje, da dodam debitno kartico, če že imam dodano in potrjeno bančno kartico?
««
60 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134825 (14789) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333107014 (34061) PINki
»

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

Oddelek: Igre
4311284 (10001) Oktan
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329232 (7083) refosk
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120312 (17389) Kwizlord

Več podobnih tem