» »

PayPal

PayPal

««
58 / 76
»»

Racunalnik ::

Prodajalec mi je vrnil del denarja ker sva se tako zmenila, ce mu jest dam pozitivno oceno ali on lahko takoj zatem preklice vracilo na moj paypal, ali je ta refound naredil preko ebaya in tukaj nic nemore.
Vsaj predvidevam da je refound preko ebaya in ne direkt iz njegovega na moj paypal

Uporabnix ::

Se da plačati na paypalu preko upn? Recimo opraviš spletni nakup, za plačilo izbereš Plačilni nalog.
Da se preko upnja ne da nalagati na paypal, razumem. Kaj pa kontra? S paypala preko upn na nek račun?

abyssus ::

Imam vprašanje. Pravkar sem nekaj naročeval na eni spletni trgovini v Nemčiji. Pri zaključku nakupa sta na voljo dve opciji: Checkout (pač del trgovine, ki te pelje naprej) in pa Express PayPal checkout. Evo, takšna je stvar: produkt je stal 40€, poštnina 5€, plačilo v € (trgovina tudi v €). Pri izbiri Express Checkout mi je končni znesek dalo 49.49 € (kaj je dodatnega?), pri klasičnem, kjer sem tam kar vnesel vse podatke in potem izbral Paypal pa 45€, tako kot obljubljeno. Kje je finta? :) Na paypal imam vezano Viso, če ima to veze?

gregyk ::

Danes sem nekaj plačeval pa nisem bil pozoren ker imam več kartic registriranih... Pa kasneje dobim email da mi bodo trgali direkt iz Trr sepa direct debit. In res če grem gledat zgodovino plačil tam piše da je (bo) trgano iz mojega povezanega bančnega računa pri Gorenjski banki... Torej ne bo več potrebno imeti kattice povezane očitno.

amacar ::

Pri takšnem plačilu (direkt s trr) ti vzamejo provizijo za plačilo. Na moji banki je bil znesek enak plačilu s trajnikom (0.26€ provizije). Tako da je ugodneje plačevati z debetno (brez stroškov).

gregyk ::

amacar je izjavil:

Pri takšnem plačilu (direkt s trr) ti vzamejo provizijo za plačilo. Na moji banki je bil znesek enak plačilu s trajnikom (0.26€ provizije). Tako da je ugodneje plačevati z debetno (brez stroškov).

Aha ok, hvala za opozorilo.

ratatatata ::

Uporabnix je izjavil:

Se da plačati na paypalu preko upn? Recimo opraviš spletni nakup, za plačilo izbereš Plačilni nalog.
Da se preko upnja ne da nalagati na paypal, razumem. Kaj pa kontra? S paypala preko upn na nek račun?


Ne, s PayPala se lahko plača samo na PayPal.

Racunalnik ::

Kako je s paypalom ce kupujes recimo iz drugih trgovin kot je ebay, kako se na paypalu resujejo stvari ce hoces kaj vrnit ker ne ustreza opisu itd. je postopek isti kot pri ebayu in si siguren v nakup?

shintaro ::

Racunalnik je izjavil:

Kako je s paypalom ce kupujes recimo iz drugih trgovin kot je ebay, kako se na paypalu resujejo stvari ce hoces kaj vrnit ker ne ustreza opisu itd. je postopek isti kot pri ebayu in si siguren v nakup?


180 dni za dispute odpret. Če je bla transakcija pay for goods or services (ne pa friends&family)

Ti dam primer sm kupil share-e na boostlikes.com , sm mislil da so pravi. Ko sm ugotovil da so fake profili, sm dal dispute na paypal resolution center, in so mi nekje 70$ refundali, ni blo nbene veze z ebayjem.

WallSreet ::

janezvalva je izjavil:

WallSreet je izjavil:

Da ne odpiram nove teme...Zanima me ali paypal deluje po principu paysafe kartice? Se pravi da greš in si denar naložiš na račun preko kode? Zanima me ali se na paypal lahko naloži samo preko bančne kartice oziroma me zanima ali je treba podati bančno šifro??

hvala


preko kode ne gre

lahko nakažeš preko trustly nakazila, temu pravijo "top up"
greš na banko pa izpolneš upn obrazec, ali preko spletne banke
nakazilo je v tvojem paypal računu v nekaj minutah
ves postopek je tukaj:
https://www.paypal-topup.si/

obstajajo še druge variante: s svojo plačilno kartico, s swift nakazilom ter razne "šušmarske" variante


Ok, se še enkrat opravičujem. Včeraj sem si želel naložiti 20€ preko Trustlya in se mi je ustavi pri Identifikacijska številka in Varnostni kodi. Kje dobil to kodo in ID cifro?

Hvala

Andrej51 ::

Koliko časa traja, da se refund (ebay) prikaže na bančni? V ponedeljek sem dobil obvestilo, da je prodajalec naredil refund, včeraj pa še da je bilo naročilo preklicano.

WallSreet ::

Morda kdo ve katero Identifikacijsko številko in Varnostno kodo je potrebno vpisati pri Trustlyu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WallSreet ()

shintaro ::

Andrej51 je izjavil:

Koliko časa traja, da se refund (ebay) prikaže na bančni? V ponedeljek sem dobil obvestilo, da je prodajalec naredil refund, včeraj pa še da je bilo naročilo preklicano.



3-4-5 dni ponavadi

shintaro ::

prijatelj je prodal nekaj za 1.750€ , poslal invoice stranki, katera je plačala in je danes dobila paket.

Včeraj smo pa gledali in je stranka poslala invoice nazaj za 1.750€, smo dali Cancel.
Danes je Italjan (stranka) napisal da je poslal po pomoti in da je dal cancel.
Danes je dobil paket.

A tale invoice k je on poslal je lahko kakšna težava? prodajalec in on, sta oba dala cancel. Me zanima če dobiš invoice, če dajo oba cancel, če je to konec al lahko še kej zahteva whatever?

rozman ::

A še kdo nima več možnosti za nalaganje denarja na Paypal s Trustly prek NLB?



Kakšen mesec ali 2 nazaj vem, da sem še imel to možnost, potem so mi ali sem sam (ne spomnem se točno) naštimal direktno bremenitev na mojo maestro kartico. Ampak mi nalaganje denarja prek Trustly bolj ugaja kot pa direktna bremenitev.

Je še kdo ostal brez te možnosti za NLB?

Jan50 ::

Da ne odpiram nove teme.
Preko eBaya sem naročil in preko PayPala plačal za 15€ predmet iz Kitajske. Ker predmeta nisem prejel niti 3 tedne po obljubljenem roku, sem kontaktiral prodajalca. Le-ta mi je odgovoril naj zahtevam refund od PayPala. Sem pogledal na PayPal in na eBay, pa so roki za povrnitev denarja že potekli. Je še kakšna druga možnost za denar ali nov kos?

shintaro ::

Jan50 je izjavil:

Da ne odpiram nove teme.
Preko eBaya sem naročil in preko PayPala plačal za 15€ predmet iz Kitajske. Ker predmeta nisem prejel niti 3 tedne po obljubljenem roku, sem kontaktiral prodajalca. Le-ta mi je odgovoril naj zahtevam refund od PayPala. Sem pogledal na PayPal in na eBay, pa so roki za povrnitev denarja že potekli. Je še kakšna druga možnost za denar ali nov kos?

180 dni je rok.

Jan50 ::

Morda nisem izvedel pravilen postopek. Na eBayu piše rok 45 dni.
Torej se prijavim na PayPal, kaj pa potem?

Jan50 ::

Še enkrat: kdo morda ve, kakšen je postopek za refund?

shintaro ::

Jan50 je izjavil:

Morda nisem izvedel pravilen postopek. Na eBayu piše rok 45 dni.
Torej se prijavim na PayPal, kaj pa potem?


Ebay verjetno, če ni paypal je 45 dni.
Za paypal je 180 dni 100%, če si plačal s paypalom, imaš 180 dni.

Postopek :

1. Login to Paypal
2. Najdi transakcijo katero bi rad dal dispute (v tem primeru seveda tisto od tega k nisi dobil paketa), klikni na njo in ti bo pokazalo tole :



Poglej puščico, na tisto klikni. Ko boš kliknil te bo vrglo na tole :



Tukaj pa mislim da ti je vse jasno kako naprej. V tvojem primeru klikneš da predmeta nisi dobil.


Dispute bo odprt, počakaj nekaj časa če ti bo vrnil.. V primeru da ni odziva, daš escalate to Claim in napišeš da nisi dobil + tega da ti je rekel da daš refund. Predložiš kar imaš od dokazov.
Če ti je sam rekel da daš refund, mislim da ne bo treba dat Claim. Ponavadi se ne odzivajo dokler ne daš escalate to Claim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

Jan50 ::

Hvala za poslani postopek, po katerem sem sicer delal že sam prej, vendar mi da pod Resolution Center povezavo do eBay Resolution center. Tam mi potem, ko prikažem izdelek, za katerega bi rad refund, napiše sledeče:
Unfortunately, your purchase is no longer eligible for eBay Buyer Protection since 30 days have passed since the estimated delivery date of the item but we encourage you to contact the seller to work things out. Most sellers want their buyers to be satisfied and will work with you.

Mare2 ::

Jan, evo moj primer:

14. septembra naročil, 10 novembra odprl dispute na Ebay-u, ker mi baraba izdelka sploh ni poslal, 13 novembra je denar že na paypalu.

Na paypalu tistega dne nisem našel možnosti dispute.

Ne vem pa, kako je z roki. Sem ujel zadnji dan?

shintaro ::

Jan50 je izjavil:

Hvala za poslani postopek, po katerem sem sicer delal že sam prej, vendar mi da pod Resolution Center povezavo do eBay Resolution center. Tam mi potem, ko prikažem izdelek, za katerega bi rad refund, napiše sledeče:
Unfortunately, your purchase is no longer eligible for eBay Buyer Protection since 30 days have passed since the estimated delivery date of the item but we encourage you to contact the seller to work things out. Most sellers want their buyers to be satisfied and will work with you.


https://pages.ebay.com/help/policies/mo...

Zgleda da res se ne da?? Bi blo mogoče vredno še vprašat na redditu paypal sub. Samo meni se ne da, mogoče bom jutri pa javim
Ker sm že bral kako nekdo nekaj proda na ebayu in ga čez 150 dni (npr.) buyer nategne z refundom. Torej pomoje se da, bi treba tam vprašat.
Tudi opcija vprašat paypal.

Ampak na tem linku pa piše da je 30 dni.. Na paypalu pa je 180 dni (100%) .. Pomoje se da.

Si probal komunicirat z sellerjem da ti sam da refund al neki??

Mare2 je izjavil:

Jan, evo moj primer:

14. septembra naročil, 10 novembra odprl dispute na Ebay-u, ker mi baraba izdelka sploh ni poslal, 13 novembra je denar že na paypalu.

Na paypalu tistega dne nisem našel možnosti dispute.

Ne vem pa, kako je z roki. Sem ujel zadnji dan?


https://pages.ebay.com/help/policies/mo...

30 dni baje.
Paypal pa ima 180 dni.

Doh

btw lol @ 'baraba ni poslal'

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

Mare2 ::

shintaro je izjavil:



30 dni baje.
Paypal pa ima 180 dni.


Kaj pa, če je izključujoče? Kadar je nakup preko ebay-a, ne moreš disputat preko paypala? Na paypalu tistega dne nisem našel možnosti dispute. (Glej gornje datume, so točni.)

Na paypalu lahko disputaš samo, če je nakup drugje. :)

shintaro ::

@Mare... kot jaz vem je vsaka paypal transakcija (pay for goods and services) 180 dni


Jan50 je izjavil:

Hvala za poslani postopek, po katerem sem sicer delal že sam prej, vendar mi da pod Resolution Center povezavo do eBay Resolution center. Tam mi potem, ko prikažem izdelek, za katerega bi rad refund, napiše sledeče:
Unfortunately, your purchase is no longer eligible for eBay Buyer Protection since 30 days have passed since the estimated delivery date of the item but we encourage you to contact the seller to work things out. Most sellers want their buyers to be satisfied and will work with you.


Odgovor na tvoj primer:

'' Odd. Ask him to call PayPal then, their Disputes and Claims agents can open a case for him over the phone. ''

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

__Devil__ ::

Moja izkušnja z nekim naročilom iz Indonezije preko paypala za paket ki ni bil poslan je slaba. Vsem ki plačujete osebi ki niste 100% prepričani če je varno nikoli ne izberite namen plačila kot "family, friends" ker v tem primeru vam paypal ne more vrnit denarja v primeru da pošiljka ne prispe. Izgubil 60€ in se nekaj naučil.

lp

Meiniken ::

__Devil__ je izjavil:

Moja izkušnja z nekim naročilom iz Indonezije preko paypala za paket ki ni bil poslan je slaba. Vsem ki plačujete osebi ki niste 100% prepričani če je varno nikoli ne izberite namen plačila kot "family, friends" ker v tem primeru vam paypal ne more vrnit denarja v primeru da pošiljka ne prispe. Izgubil 60€ in se nekaj naučil.

lp


Tujcu nikoli. Če ti nekaj kopuješ ampak mu pošlješ kot "family and friends" se provizija ne plača zato paypal nima nič od tega oziroma si ti tisti, ki si želel paypal okrog prinesti.

Jan50 ::

Da nadaljujem moj 'problem': prodajalec mi je sporočil, da mi je vrnil denar na moj Paypal račun, vendar ga do sedaj še nisem prejel. Morda bo v naslednjih dneh. Opažam, da jim pozitiven feedback zelo veliko pomeni oz. da so Top related seller.

Jan50 ::

Sem se zatipkal: pravilno izraz je Top-rated seller.

OK.d ::

Traja 3-4 dni.
LPOK.d

shintaro ::

Jan50 je izjavil:

Da nadaljujem moj 'problem': prodajalec mi je sporočil, da mi je vrnil denar na moj Paypal račun, vendar ga do sedaj še nisem prejel. Morda bo v naslednjih dneh. Opažam, da jim pozitiven feedback zelo veliko pomeni oz. da so Top related seller.


Si plačal s Paypal Balance al kartico? Če si plačal preko paypala s kartico, bo denar prišel na kartico, ne na paypal balance. In ja par dni.

Jan50 ::

Plačal sem s kartico preko Paypal. Sem preveril na Paypal račun, pa ni nobenega dobroimetja. Bom pogledal v prihodnjih dneh stanje na kartici.

ideep ::

Zdravo,

Menjujem banko. Trenutno smo na Banki Koper in imamo odprt poslovni račun zaradi Vise Electron in poslovanja s Paypalom. Zaradi ogromnih provizij BK, iščem drug banko. Zdaj so začeli zaračunavati tudi provizije obdelave transakcije, če delno potegneš dol iz paypal balanca in delno iz kartice.. malo si poglejte izpiske..

Predlogi? Potrebujem kartico za neposreden pretok denarja med TRR in paypal računom. Torej Delavska hranilnica žal ne velja, čeprav je najcenejša banka, vendar TRR, ki ga vpišeš pri računu traja prenos tudi do 4 dni, kar je zame nedopustno.

Snail ::

edino provizijo, ki mi BK računa je konverzija valute, in ta je 1% ... res da mam predplačniško xD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Snail ()

delfinus ::

@ideep; edino kar meni pade na pamet in kar uporabljam ze tri mesece je N26. Brez provizij, brez stroskov. Deluje in to zelo dobro. Na NLB prejemam se samo placo in pa opravljam nakupe z Viso, ce so ti v EUR.
lp, d.

ideep ::

Snail je izjavil:

edino provizijo, ki mi BK računa je konverzija valute, in ta je 1% ... res da mam predplačniško xD


konverzija valute je 0.12%, min. 12 EUR, max. 200 EUR

ideep ::

delfinus je izjavil:

@ideep; edino kar meni pade na pamet in kar uporabljam ze tri mesece je N26. Brez provizij, brez stroskov. Deluje in to zelo dobro. Na NLB prejemam se samo placo in pa opravljam nakupe z Viso, ce so ti v EUR.
lp, d.


jaz potrebujem debetno kartico tipa Visa Electron, da lahko trgam istočasno tako z računa kot s paypal balanca še isti dan.. withdraw zame nima signifikantnega pomena

resnično ni nobene druge banke kot abanka in skb, ki ponujajo tovrstno kartico? Ali sem kaj spregledala?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ideep ()

Snail ::

konverzija valute je 0.12%, min. 12 EUR, max. 200 EUR

http://www.intesasanpaolobank.si/Doc/pd...
Čist na dnu maš, konverzija je 1.05%
Še vedno ceneje kot paypalova konverzija :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Snail ()

ideep ::

Snail je izjavil:

konverzija valute je 0.12%, min. 12 EUR, max. 200 EUR

http://www.intesasanpaolobank.si/Doc/pd...
Čist na dnu maš, konverzija je 1.05%
Še vedno ceneje kot paypalova konverzija :D


to je cenik za fizične osebe, jaz sem pravna oseba

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ideep ()

ideep ::

a obstaja kakšna druga opcija za prikaz vnosa kreditnih kartic kot je braintree payment, ker ta spada pod davčno potrjevanje računov in ne pride v poštev..

ena super opcija je sicer paypal pro oz. payflow iframe, ampak je dosegljiva samo za US in UK.. sem pa že vse implementirala noter v opencart in lepo zgleda, samo na koncu ne gre skozi in izpiše error " The merchant country is not supported. "

ima kdo kakšno idejo? ljudje bi radi imeli možnost vnosa kreditne kartice, ne da bi se registrirali še za paypal račun.. namreč pri zaključku nakupa te preusmeri na paypal, pol pa tam dejansko ko vneseš kartico tudi kreiraš račun.. pri enih državah ja, pri drugih ne..in to ljudi zmoti..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ideep ()

luky ::

A mi lahko kdo pove prosim kje najdem v PayPal najdem Dispute.

Ko kliknem Resolution center me vrže v Ebay stran.

Hvala.
luky!

Okapi ::

A je že kdo preračunal, ali je bolj ugoden paypalov menjalni tečaj USD-EUR, ali menjalna provizija od Vise/MC?

bastadu ::

Vedno je ugodnejši tečaj Vise/MC, ne Paypal-a ...

Okapi ::

A tudi ko prišteješ provizijo - nadomestilo za menjavo valute (česar prej ni bilo)?

ideep ::

luky je izjavil:

A mi lahko kdo pove prosim kje najdem v PayPal najdem Dispute.

Ko kliknem Resolution center me vrže v Ebay stran.

Hvala.


More - Resolution center - Disputes..

poglej orodno vrstic, če si sploh na pravi paypal strani..

OvCa77 ::

Okapi je izjavil:

A tudi ko prišteješ provizijo - nadomestilo za menjavo valute (česar prej ni bilo)?

Tudi, dokler ne bo provizija 3%
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

luky ::

ideep je izjavil:

luky je izjavil:

A mi lahko kdo pove prosim kje najdem v PayPal najdem Dispute.

Ko kliknem Resolution center me vrže v Ebay stran.

Hvala.


More - Resolution center - Disputes..

poglej orodno vrstic, če si sploh na pravi paypal strani..


Prosim če mi prilimaš sliko ker tega ne najdem pa sem prijavljen v PayPal.

Hvala.
luky!

ideep ::

 badu

badu

luky ::

ideep je izjavil:

 badu

badu



Hvala lepa sem uredil.

Imam pa še eno vprašanje, upam da dobim odgovor ker sem bolj novinec pri PayPal.

Včeraj sem dodal v PayPal TRR od svoje Visa Electron kartice. Vse je bilo OK, danes pa te kartice ne vidim več noter, ampak sem dobil neke 03, in 011 centov od PayPal na bančni račun kartice. Sedaj pa ne vem kaj to pomeni in zakaj ne vidim kartce v Paypal.

Upam, da dobim tu odgovor.

hvala.
luky!

stalker ::

Dal si številko Visa kartice in ne TRR račun. Tiste cente si dobil, da se prepričajo, če si to res ti. Jaz sem sicer to počel že nekaj časa nazaj ampak tiste cente moraš vpsati nekje na PayPal strani.
««
58 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134812 (14776) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333107006 (34053) PINki
»

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

Oddelek: Igre
4311279 (9996) Oktan
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329230 (7081) refosk
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120309 (17386) Kwizlord

Več podobnih tem