» »

PayPal

PayPal

««
18 / 76
»»

sm1x ::

Ok, hvala!

Alamar ::

Pa v nastavitvah paypala si izberi, da bo tvoja banka delala konverzacijo valut, če boš kupoval v drugih valutah poleg EURA. Paypal ima namreč veliko bolj neugoden menjalni tečaj, kot naše banke.

edit navodila:
profile - my money - my preapproved payments - update - set available funding sources - conversion options - izberi opcijo "Bill me in the currency listed on the seller's invoice" in shrani

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

sm1x ::

Uf, super. Res hvala. Še kaj pomembnega, na kar morem pazit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm1x ()

Alamar ::

Predvsem bodi pozoren na MC limit in datum v mesecu, ko ti trgajo MC porabo iz osebnega računa. Če imaš to zmenjeno recimo na 18. v mesecu je dan za reset limita tam okrog 10. v mesecu, odvisno od banke. To recimo pomeni, da če imaš MC limit 200 EUR in si do 3. decembra porabil 180 EUR. Potem 4. decembra ne boš mogel kupiti nekaj za 21 EUR. Treba bo počakati na reset limita. No, saj to je splošen nasvet za MC, ker se v limit štejejo tudi nakupi v fizičnih trgovinah in ne samo preko spleta.

Ker vidim, da imaš namen kupovati tudi na ebayu, ti priporočam, da si temeljito prebereš temo o ebayu (sploh recimo zadnjih 10 strani, ki so bolj aktualne), saj boš našel veliko uporabnih informacij in nasvetov.
https://slo-tech.com/forum/t333849/1649

Če boš kdaj slučajno kaj prodajal, si iz paypala ne boš mogel nakazati denarja na svoj račun, ker Mastercard to ne podpira. Za te namene potrebuješ eno od VISA kartic.

sm1x ::

Ok, tisočkrat hvala. :)

Aramis ::

Eno vprašanje. Od ene spletne trgovine, sem dobil refund 13€.


Imam pa mastercard kreditno in nkbm banko. V spletni banki banka net tega nakazila ni bilo. Pa me zanima, kje je haklc?

Tilen ::

Ja ce si porabil, se ti je minus in plus pokril. Poglej, ce imas kje vmes manjsi znesek, kot bi moral biti. Ne bos dobil direktno nakazila, ampak se ti bo le mastercard "dolg" zmanjsal za refund.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

mailer ::

Na paypalu sem odprl račun in verificiral skb debetno visa kartico, tudi konverzacijo valut imam nastavljeno preko moje banke. Paypal balance imam 1.5€, to kar so mi poslali za verifikacijo paypal računa. Zdaj pa ne vem kako naprej. Kako naj si nakažem denar (če je to sploh potrebno) na Paypal in v kateri valuti, če bi recimo želel kupiti izdelek na dx za 10$? Preko topup, preko moje banke ali paypal to sam potegne z mojega računa? Kako sploh plačujem preko paypal recimo na ebayu ali dx? Moram biti hkrati prijavljen na obeh straneh paypal in ebay(oz dx)ali je dovolj samo stran na kateri kupujem?

popravek: tole sem našel za nakazilo z mojega računa na paypal. Je ta metoda ok?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

Tilen ::

Ne rabiš nič nakazovati na Paypal. Denar bo šel direktno iz kartice.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Rias Gremory ::

Paypal avtomatsko potegne denar dol s povezane kartice ob nakupu.
Ko kupiš preko eBaya se ti ni treba logirat v Paypal, ker je Paypal od eBaya. Pri ostalih straneh se je pa treba logirat AFAIK.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

mailer ::

Kaj pa če bi želel, da lahko porabim samo sredstva ki so na paypal računu? V primeru kakšnega vdora bi bilo to primerno, da ti kdo ne pobaše vse kar imaš na računu (oziroma kartici) ampak samo denar, ki je na voljo na paypal računu.

Withdraw pomeni, da si lahko sredstva na paypal računu nakažem na mojo visa kartico oz posledično na moj račun?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Rias Gremory ::

Withdraw pomeni, da si lahko sredstva na paypal računu nakažem na mojo visa kartico oz posledično na moj račun?

Da.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

mailer ::

Hvala za odgovor, sem videl, da so stroški 2EUR na nakazilo. Lahko dobim še odgovor na tole: Kaj pa če bi želel, da lahko porabim samo sredstva ki so na paypal računu? V primeru kakšnega vdora bi bilo to primerno, da ti kdo ne pobaše vse kar imaš na računu (oziroma kartici) ampak samo denar, ki je na voljo na paypal računu. Če kupim nekaj v $ na paypal računu pa imam sredstva v EUR se porabi najprej sredstva na paypalu potem pa se doda še sredstva z visa kartice v kolikor je prvih premalo. Poteka pretvorba valute avtomatsko preko moje banke, ker imam tako nastavljeno?

Se opravičujem ker sem imam toliko vprašanj ampak tudi na svojem računu imam valuti EUR in $, prav tako v paypalu. Nekateri so omenili, da morajo za kupovanje dvignit limit (pa ne vem al na osebnem računu ali na paypalu), ker je nastavljen na 0EUR.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

Rias Gremory ::

Kaj pa če bi želel, da lahko porabim samo sredstva ki so na paypal računu? V primeru kakšnega vdora bi bilo to primerno, da ti kdo ne pobaše vse kar imaš na računu (oziroma kartici) ampak samo denar, ki je na voljo na paypal računu.

Žal ne vem.

Če kupim nekaj v $ na paypal računu pa imam sredstva v EUR se porabi najprej sredstva na paypalu potem pa se doda še sredstva z visa kartice v kolikor je prvih premalo. Poteka pretvorba valute avtomatsko preko moje banke, ker imam tako nastavljeno?

Da.

Se opravičujem ker sem imam toliko vprašanj

Boš vsaj vedel.

Nekateri so omenili, da morajo za kupovanje dvignit limit (pa ne vem al na osebnem računu ali na paypalu), ker je nastavljen na 0EUR.

Če imaš na osebnem računu omejitev 500€ bo šlo lahko dol za 500€.
Na Paypalu pa ne vem, če in kakšne so omejitve.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

OK.d ::

saj ob nakupu gredo sredstva najprej iz paypala šele nato iz kartice
LPOK.d

Alamar ::

Ni nujno, odvisno, kako izbereš ob plačilu

mailer ::

OK.d je izjavil:

saj ob nakupu gredo sredstva najprej iz paypala šele nato iz kartice
To sem prebral nekje na teh straneh.

Ni nujno, odvisno, kako izbereš ob plačilu
A to lahko izbereš ob plačilu, ok. Kako si pa preko verificirane visa kartice nakažeš na paypal račun? Preko top up in v kateri valuti?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Alamar ::

Rias Gremory je izjavil:



Če kupim nekaj v $ na paypal računu pa imam sredstva v EUR se porabi najprej sredstva na paypalu potem pa se doda še sredstva z visa kartice v kolikor je prvih premalo. Poteka pretvorba valute avtomatsko preko moje banke, ker imam tako nastavljeno?

Da.


Narobe. Če ima sredstva na paypal računu v EUR (paypal balance) in bo plačal izdelek v dolarjih, bo pretvorbo naredil paypal in ne banka. Banka pretvorbo naredi le za sredstva iz kartice.

mailer je izjavil:

OK.d je izjavil:

saj ob nakupu gredo sredstva najprej iz paypala šele nato iz kartice
To sem prebral nekje na teh straneh.

Ni nujno, odvisno, kako izbereš ob plačilu
A to lahko izbereš ob plačilu, ok. Kako si pa preko verificirane visa kartice nakažeš na paypal račun? Preko top up in v kateri valuti?
Top up je storitev, ko si sredstva na paypal nakažeš preko UPN obrazca na banki ali spletni trgovini. Tega ti ne potrebuješ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

mailer ::

Potem nima smisla komplicirat, da bi rabil sredstva samo iz paypal računa ampak, da mi paypal trga z vise kartice kolikor pač rabi v primeru druge valute pa mi banka naredi konverzacijo.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Tilen ::

Ne vem zakaj kompliciraš. Napisal si, da imaš debetno Viso. V najslabšem primeru na njo naloži toliko, kolikor imaš namen porabiti na spletu.

Alamr, tudi če ima sredstva na Paypalu v EUR in ugotovi, da se mu plačilo (v USD) ne splača, lahko nakup opravi mimo Paypal balance, direktno iz kartice in osnovna sredstva ohrani na Paypalu.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Alamar ::

A sem mogoče trdil kako drugače?

OK.d je izjavil:

saj ob nakupu gredo sredstva najprej iz paypala šele nato iz kartice

Alamar je izjavil:

Ni nujno, odvisno, kako izbereš ob plačilu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

mailer ::

Tilen je izjavil:

Ne vem zakaj kompliciraš. Napisal si, da imaš debetno Viso.
Pri skb-ju je debetna visa edina kartica, ki jo imam (in je zamenjava za prejšno Maestro) in jo tudi uporabljam na bankomatih in pri plačevanju v trgovinah. Zato sem tudi spraševal, da bi na paypal naložil določeno vsoto, ker mi gre pri plačilu direktno z bančnega računa.

Na spletni strani banke sem našel to navodilo:
Geslo Verified by VISA

Geslo Verified by VISA vas dodatno varuje pred prevarami pri spletnih nakupih z VISA debetno kartico.

Geslo Verified by VISA vam zagotavlja, da pri spletnih nakupih svojo kartico uporabljate le vi. Ustvarite ga z vnosom davčne številke in identifikacijske številke (EBID).

Na paypalu sem kartico verificiral z njihovo številko. Ne vem zakaj bi rabil še to, če je že vse ok. Verjetno je to mišljeno za nakupe, ki niso plačani preko paypal strani.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

gregyk ::

Uporabi https://www.paypal-topup.si/ in si z nakazilom na TRR nakaži vsoto na paypal. Kartico pa odstrani iz paypala, saj je račun že verificiran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregyk ()

mailer ::

gregyk je izjavil:

Uporabi https://www.paypal-topup.si/ in si z nakazilom na TRR nakaži vsoto na paypal. Kartico pa odstrani iz paypala, saj je račun že verificiran.
Si lahko preko tega nakažem € in $, da bosta tudi v paypalu dve različni valuti?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

gregyk ::

mailer je izjavil:

gregyk je izjavil:

Uporabi https://www.paypal-topup.si/ in si z nakazilom na TRR nakaži vsoto na paypal. Kartico pa odstrani iz paypala, saj je račun že verificiran.
Si lahko preko tega nakažem € in $, da bosta tudi v paypalu dve različni valuti?


Nakažeš eure, potem greš pa v PayPal-u: Profile - My money - Pri "paypal balance" desno klikneš "Currencies" - Izbereš U.S. dollar in klikneš "Add currency" in imaš dodan tudi "račun" v dolarjih. Potem pa desno izbereš "Balance conversion" from "Euro" to "U.S. dollar balance" vpišeš znesek (amount), klikneš continue in potrdiš na naslednji strani menjavo. Pa imaš še dolarje na računu.

Alamar ::

In zakaj bi tole počel? Popolnoma nepotrebno, saj s tem postopkom pretvorbe uporabiš paypalov valutni tečaj, ki se v primeru plačila v drugi valuti itak uporabi, če so sredstva že na paypal računu (paypal balance).

Še enkrat:

- Če so sredstva naložena na paypal računu v EUR valuti (paypal balance), se pri plačilu iz tega računa z drugo valuto v vsakem primeru uporabi neugoden paypalov valutni tečaj.

- Če ni sredstev na paypal računu, ampak ti sredstva trgajo direktno iz kartice, imaš možnost, da ti pretvorbo valut izvaja banka, ali pustiš pretvorbo paypalu. Seveda je močno priporočljivo, da nastavite za ta postopek svojo banko, ker ima VEDNO ugodnejši tečaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

gregyk ::

Alamar je izjavil:

In zakaj bi tole počel? Popolnoma nepotrebno, saj s tem postopkom pretvorbe uporabiš paypalov valutni tečaj, ki se v primeru plačila v drugi valuti itak uporabi, če so sredstva že na paypal računu (paypal balance).

Ne bo držalo. Če jaz nakažem tebi zdaj ko imam na PayPalu samo eure, npr. 10$ - plačam za teh 10$: 7,74 eura. Če grem pa prej naredit menjavo po postopku opisanem, pa plačam za 10$: 7.62 eura. Torej tudi slučajno ni isti tečaj ...

Alamar ::

Prav imaš, sem spregledal, da sta dva tečaja, a kljub temu sta oba precej bolj neugodna, kot tečaj Banke SLO na današnji dan.

banka SLO tečaj 1 USD = 0.743 EUR
paypal balance tečaj 1 USD = 0.722 EUR
paypal payment tečaj 1 USD = 0.711 EUR

Torej je uporabno le v primeru, če si primoran denar naložiti na paypal balance in, če pretvoriš tik pred plačilom točno vsoto v USD. Če pretvoriš recimo 100 EUR v USD in jih ne porabiš ter želiš preostanek nekoč nazaj v EUR dvignit, bo spet konverzija.

Če pa uporabljaš kreditno kartico vezano na paypal, je pa popolnoma nepotrebno, ker pač pustiš banki, da ti opravi konverzijo po najugodnejšem tečaju.

Okapi ::

Če pretvoriš recimo 100 EUR v USD in jih ne porabiš ter želiš preostanek nekoč nazaj v EUR dvignit, bo spet konverzija.
Porabit se vedno da;) Mimogrede, račun lahko plačaš tudi na oba načina skupaj - do zadnjega centa kolikor ti je ostalo dolarjev na paypalu, ostalo pa s kartice. Tako da se ti ne more zgoditi, da bi ti nek drobiž ostal na računu.

O.

katimm ::

A je mogoče že kdo razmišljal, če se splača Upgrade accounta nardit saj je brezplačen kajne?

gregyk ::

Alamar je izjavil:

Prav imaš, sem spregledal, da sta dva tečaja, a kljub temu sta oba precej bolj neugodna, kot tečaj Banke SLO na današnji dan.

banka SLO tečaj 1 USD = 0.743 EUR
paypal balance tečaj 1 USD = 0.722 EUR
paypal payment tečaj 1 USD = 0.711 EUR

Torej je uporabno le v primeru, če si primoran denar naložiti na paypal balance in, če pretvoriš tik pred plačilom točno vsoto v USD. Če pretvoriš recimo 100 EUR v USD in jih ne porabiš ter želiš preostanek nekoč nazaj v EUR dvignit, bo spet konverzija.

Če pa uporabljaš kreditno kartico vezano na paypal, je pa popolnoma nepotrebno, ker pač pustiš banki, da ti opravi konverzijo po najugodnejšem tečaju.

Ja jaz tako delam, da tik pred nakupom konvertiram točno vsoto. Kreditno sem imel en čas, zdaj pa uporabljam topup.

Ganon ::

Kako mi gre ta PayPal na jetra. Imam denar na PayPal računu in ker ga nikakor ne morem prenesti na bančni račun (zahtevajo Viso), želim z njim kupiti igro, naročil bom iz UK. Račun je 34 funtov, njihova idiotska pretvorba pa zahteva 44 evrov. To je 4 evre več, kot pri naši banki. Že tako so pobrali provizijo ob nakazilu, zdaj pa še to sranje. ;((

Ganon ::

Sem izbral drugo trgovino, kjer sem lahko plačal v evrih. Še vedno preveč, ampak veliko boljše, kot PayPal-ova pretvorba. Banda.

katimm ::

Ganon je izjavil:

Kako mi gre ta PayPal na jetra. Imam denar na PayPal računu in ker ga nikakor ne morem prenesti na bančni račun (zahtevajo Viso), želim z njim kupiti igro, naročil bom iz UK. Račun je 34 funtov, njihova idiotska pretvorba pa zahteva 44 evrov. To je 4 evre več, kot pri naši banki. Že tako so pobrali provizijo ob nakazilu, zdaj pa še to sranje. ;((


Zakaj pa si ne daš delat Viso in nimaš več teh problemov? Še cenejš te pride kot kakšen mastercard...

medenko ::

imam viso elektron za potrebe paypala, večinoma kupujem v uk....a je pustim tako ali je bolje preko topupa dati na paypal račun? kje manj zgubim.

_commandos_ ::

za nakazaovanje preko topupa je bančna provizija 1/2€, pri plačevanju z viso tega ni

mico14 ::

Lep pozdrav! Zanima me kaj naj naredim, prodal sem nek predmet v Italijo, nakazano pa bi že moral imeti na paypalu. In sicer cena je 330€ in mi je gospa napisala, da ji morem še poslati 170€ preko Westeren Uniona, da bi vse skupaj (kao) znašalo 500€ in bi mi potem lahko nakazali zaradi tega, ker imam premajhen limit.... Je to možno, da imam premajhen limit? Sam nevem, ker prvič delam s tem Paypalu.




Hvala za odgovor!

Matevz96 ::

daj mi nekaj razloži ti si prodal predmet in nekaj plaču? Ali te narobe razumem?

mico14 ::

Js sem ga prodal pa bi mogu še dat 170€, da bi mi lahko nakazali na paypal??? a je to sploh možno, nevem zakaj bi še dal nekaj denarja zravn ...

Matevz96 ::

A si že poslov paket/denar? Ker če si ga so te naj*

mico14 ::

Sem poslal, samo una gospa mi še vedno odpisuje...

skyline ::

Prejet 330 eur ne bi smel bit noben problem, ce imas verificiran racun (i.e., si ga povezal s kreditno/debetno kartico). Nikar posiljat denarja.

mico14 ::

a je pa to pravi naslov od paypala service@intl.paypal.com

Okapi ::

Sem poslal, samo una gospa mi še vedno odpisuje...
Če je res gospa;) Najprej so te nategnili za robo, zdaj te pa poskušajo ogoljufati še za 170 evrov. Na žalost si postal žrtev goljufije - nikoli ne smeš pošiljati robe, preden ti ne plačajo. In nikar sedaj v upanju, da boš vseeno dobil plačano, ne nasedi še nadaljni goljufiji. Vzemi to kot šolo za naslednjič.

Mimogrede, Italija je na tako slabem glasu na ebayu, da marsikdo z njo sploh ne posluje.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

mico14 ::

ja in kaj je najbolš naredit v takem primeru?

skyline ::

Čak, si prodal prek Ebayja al direktno?

Okapi ::

ja in kaj je najbolš naredit v takem primeru?
Najboljše v tem primeru se je kar takoj sprijaznit z izgubo.

O.

mico14 ::

Prodal sem direktno ...

skyline ::

What Okapi said.

St235 ::

robe ne boš nikoli več videl, tako da vsaj denarja ne pošiljaj.

To so te preko bolhe kontaktiral?
««
18 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134287 (14251) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106389 (33436) PINki
»

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

Oddelek: Igre
4311193 (9910) Oktan
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329178 (7029) refosk
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120176 (17253) Kwizlord

Več podobnih tem