» »

Vse o Ebay-ju

Vse o Ebay-ju

««
34 / 109
»»

amacar ::

šernk je izjavil:

Nimam ideje. Poišči drug isti izdelek na ebayu magari od drugega prodajalca pa ne bi smel bit problem.

od tistih, ki čakamo na pakete že 45dni+ je komu posijal žarek upanja, da bo kaj sploh prišlo? Jutri je namreč zadnji dan pred prazniki in gremo spet za dodatna dva izdelka v refund očitno :'(

pri enemu se 5.11. konča 60 dnevni rok za feedback in upam da mi vrne tist dolar stroškov ker nisem odpiral case, pri drugemu, ki je pa za 12$ je pa 4.11.zadnji dan za odpret case. Ker so umes prazniki in vikend je torej zadnja možnost jutri, da karkoli pride.


Jaz sem danes na srečo dobil 3 pakete nekje po 52 dneh. Eden prodajalec je sicer na vsak način hotel ponovno poslati, čeprav sem predlagal refund in mu ne mislim še enkrat plačati, od drugih pa sem dobil refund, ampak jim bom sedaj denar vrnil.

šernk ::

No pol je vsaj upanje da pridejo zadeve, ker v roku 14 dni bom rabil nujno vsaj eno, če ne obe naročeni zadevi, ki sem jih naročil davnega avgusta.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Anney ::

šernk je izjavil:

Nimam ideje. Poišči drug isti izdelek na ebayu magari od drugega prodajalca pa ne bi smel bit problem.

od tistih, ki čakamo na pakete že 45dni+ je komu posijal žarek upanja, da bo kaj sploh prišlo? Jutri je namreč zadnji dan pred prazniki in gremo spet za dodatna dva izdelka v refund očitno :'(

pri enemu se 5.11. konča 60 dnevni rok za feedback in upam da mi vrne tist dolar stroškov ker nisem odpiral case, pri drugemu, ki je pa za 12$ je pa 4.11.zadnji dan za odpret case. Ker so umes prazniki in vikend je torej zadnja možnost jutri, da karkoli pride.


Meni tako počasi kaplja roba, včeraj sem dobil drugi izdelek, čakam jih pa še 8. Danes je 30 dni od nakupa.

Kaj pomeni to?
Carrier: Air parcel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

finpol1 ::

kaj pa če ti paket pride potem, ko ti je prodajalc dal refund?

YaN-cH ::

Imam problem oz. bol sitnost. Ko sem se registriral na eBay sem se registriral preko eBay.de, sedaj mi vsa obvestila na moj email pošiljajo v nemščini, ali se da spremenit jezik teh obvestil v angleščino, ker jaz tega ne najdem v nastavitvah. Hvala.

amacar ::

finpol1 je izjavil:

kaj pa če ti paket pride potem, ko ti je prodajalc dal refund?


Pises mu, pa ti naredi nov racun, pa mu vrnes denar.

pink3y1 ::

Zdravo. Jaz imam sledeč problem in bi vas prosila za pomoč. Predkratkim sem naročila 2 jakni preko ebaya, in posamezna sicer stane cca. 80€. In ker res nebi rada plačala še poleg carine, ki kar mastno kasirajo, sem prosila prodajalca, da mi naj pošlje ''fake'' račun. In tega računa seveda niso sprejeli, sedaj pa od mene zahtevajo spletno stran in nevem kaj naj naredim.. Ali jim naj pošljem rahlo predelano potrdilo o transakciji iz paypala in rečem, da je prodajalec izdelek umaknil s prodaje? Ali menite, da me za takšno stvar lahko obtožijo česa? In ali bo dejansko carinik šel guglat za ta izdelek? Malo je nerodno, da jim pošljem original stran, če pa sem jim jaz poslala račun, v katerem piše, da sem kupila izdelek za 4krat manj.. Razen, če bi rekla, da sem imela še nek dodatni popust pri prodajalcu, nevem ker morda neka stvar ni prišla?
Any ideas?

Hvala za odg.

šernk ::

finpol1 je izjavil:

kaj pa če ti paket pride potem, ko ti je prodajalc dal refund?



če vrne refund po njegovi dobri volji brez kakšnih pripomb in čudnih izgovorov, ko dobim izdelek ga kontaktiram, naj mi pošlje vnovič za plačilo. Če se pa kaj izgovarja levo desno, ga pa ne dobi. Doslej sem na ignorantski odnos naletel samo 1x in tisti, tudi če bi dobil kdaj izdelek mu ne bi plačal, ga pa seveda nikoli nisem dobil.

ostalim sem pa doslej vsakič z veseljem plačal, ko sem dobil in če je delovalo. V končni fazi prodajalec ni kriv da je pošta zajebala in poslala paket okoli sveta. Sam ne vem kaj bom naredil če zadeve ne pridejo prvi teden novembra. Zadeve bom 1 teden po tistem že rabil, torej moram prvi teden novembra naročit novo 3x dražje iz nemčije. Kar pomeni da tudi če zadeva pride konec novembra, ne bom več rabil in če plačam bom imel dvojne stroške. Pošiljat nazaj robo za 5$ je pa ???
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

darkolord ::

pink3y1 je izjavil:

Zdravo. Jaz imam sledeč problem in bi vas prosila za pomoč. Predkratkim sem naročila 2 jakni preko ebaya, in posamezna sicer stane cca. 80€. In ker res nebi rada plačala še poleg carine, ki kar mastno kasirajo, sem prosila prodajalca, da mi naj pošlje ''fake'' račun. In tega računa seveda niso sprejeli, sedaj pa od mene zahtevajo spletno stran in nevem kaj naj naredim.. Ali jim naj pošljem rahlo predelano potrdilo o transakciji iz paypala in rečem, da je prodajalec izdelek umaknil s prodaje? Ali menite, da me za takšno stvar lahko obtožijo česa? In ali bo dejansko carinik šel guglat za ta izdelek? Malo je nerodno, da jim pošljem original stran, če pa sem jim jaz poslala račun, v katerem piše, da sem kupila izdelek za 4krat manj.. Razen, če bi rekla, da sem imela še nek dodatni popust pri prodajalcu, nevem ker morda neka stvar ni prišla?
Any ideas?

Hvala za odg.
Kazen za to, kar počneš, je tam okoli 300 do 1200 eur za posameznika.

Napiši, da ti je prodajalec poslal fake račun in da ga nisi pozorno pogledala in jim potem pošlji pravega in plačaj ta ušivi DDV.

Drugič se pa o tem pozanimaj prej.

pink3y1 ::

Sem se opravičla, češ da sem zamenjala račun, ker pričakujem podobne jakne. Pa jim poslala pravo stran.

Hvala vseeno :)

finpol1 ::

amacar je izjavil:

šernk je izjavil:

Nimam ideje. Poišči drug isti izdelek na ebayu magari od drugega prodajalca pa ne bi smel bit problem.

od tistih, ki čakamo na pakete že 45dni+ je komu posijal žarek upanja, da bo kaj sploh prišlo? Jutri je namreč zadnji dan pred prazniki in gremo spet za dodatna dva izdelka v refund očitno :'(

pri enemu se 5.11. konča 60 dnevni rok za feedback in upam da mi vrne tist dolar stroškov ker nisem odpiral case, pri drugemu, ki je pa za 12$ je pa 4.11.zadnji dan za odpret case. Ker so umes prazniki in vikend je torej zadnja možnost jutri, da karkoli pride.


Jaz sem danes na srečo dobil 3 pakete nekje po 52 dneh. Eden prodajalec je sicer na vsak način hotel ponovno poslati, čeprav sem predlagal refund in mu ne mislim še enkrat plačati, od drugih pa sem dobil refund, ampak jim bom sedaj denar vrnil.


a tudi, če naročiš kaj iz HK/Chine, kar je pod 22€ so še vedno take (časovne)težave z dobavo, ker se ne zadržuje na carini...?

šernk ::

Ni problem v naši carini, pri naši carini če si dovolj hiter izgubiš max 3 dni. Sedaj so kitajci problem, ko so nek x-ray screening uvedli.

a kdo ve kako je z baterijami za telefone itd? Je to vse sedaj prepovedano?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Alamar ::

Da, ker Kitajci nekaj čarajo zadnje čase. Uporabi vsaj prodajalce iz HongKonga, je malo bolje kot ostala Kitajska. Še bolj pa Singapur/Taiwan, samo so artikli malo dražji.

Sicer pa sem že parkrat napisal, da nima smisla komplicirati z refundi, ponovnim pošiljanjem in eventuelnim vračilom denarja prodajalcu, ko izdelek mogoče prispe.
Zadnjih par dni odprite case in pojamrajte, da izdelka še ni. Prodajalec bo predlagal, da pošlje novega, ali bolj poredko tudi refund. Nakar mu odgovorite, da boste še počakali kak teden.
Namreč, od odprtja primera (case) imate še 30 dni časa za prijavo na ebay (escalete case) torej 45+30 dni in nima smisla se prej ubadat z refundi, ker večina izdelkov pride v tem vmesnem obdobju. Če ne, da zadnji dan escalate in dobiš refund.

šernk je izjavil:

Ni problem v naši carini, pri naši carini če si dovolj hiter izgubiš max 3 dni. Sedaj so kitajci problem, ko so nek x-ray screening uvedli.

a kdo ve kako je z baterijami za telefone itd? Je to vse sedaj prepovedano?

Za baterije ne vem. Sem pa konec septembra naročil tri powerbanke in en je prišel po enem mesecu, enega še ni, eden pa že po 14 dneh, vendar je Kitajc poslal via Singapur - Swiss air priporočeno. In za free shipping.:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

šernk ::

Zadnjih par dni odprite case in pojamrajte, da izdelka še ni. Prodajalec bo predlagal, da pošlje novega, ali bolj poredko tudi refund. Nakar mu odgovorite, da boste še počakali kak teden.
Namreč, od odprtja primera (case) imate še 30 dni časa za prijavo na ebay (escalete case) torej 45+30 dni



še nisem naletel na takšnega prodajalca, pa vsem to predlagam, vendar mi vsi direkt vrnejo denar.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Alamar ::

Zanimivo. Meni pa vsi odgovorijo, naj še malo počakam. Verjetno je tudi odvisno od vrednosti artikla in predvsem, katero opcijo si izbral, ko si odprl case. Za artikle po par dolarjev se verjetno sploh ne sekirajo.:))

Matija0 ::

...mene pa zanima, ce je mozno da bi bil oglas viden na vec ebay-ih hkrati. Recimo da oglas objavim na .co.uk a se da tk nardit da bo viden tudi na .com...

Alamar ::

To je že nekaj časa avtomatsko, vendar bo na drugih ebayih tvoj oglas pod črto proti koncu.

Anney ::

Alamar je izjavil:

Da, ker Kitajci nekaj čarajo zadnje čase. Uporabi vsaj prodajalce iz HongKonga, je malo bolje kot ostala Kitajska. Še bolj pa Singapur/Taiwan, samo so artikli malo dražji.



Lahko kje označiš, da išče artikle samo v Singapurju ali Taiwanu?

Alamar ::

Greš pod advanced search in pri opciji location daš kljukico in izbereš državo.

Anney ::

Hvala.

lp

hmm23 ::

hočem nekaj plačati, zraven naslova (delivery address) mi v paypalu piše: Celovška x
LJ NOTPROVIDED
kaj to pomeni?

Okapi ::

Da nisi enega podatka napisal. Nč bat, to večini piše, in pride na pravi naslov.

O.

Matija0 ::

Alamar je izjavil:

To je že nekaj časa avtomatsko, vendar bo na drugih ebayih tvoj oglas pod črto proti koncu.

... sam ni, oglasa ni na .com samo na .co.uk? A ni to neka fora da mors met "status" international seller? Pa to si mores kupit?...

Alamar ::

Ne vem. Jaz nisem nic storil, a so moji oglasi objavljeni na .com, vidni na vseh ostalih ebayih. Na koncu pod from international sellers.

_IKE_ ::

Ste kdaj kaj kupili od prodajalca z 0 ?


Do katerega zneska krije ebay nakup preko paypala ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

Alamar ::

Nikoli še nisem kupil pod 10 feedbacka. Če se ne motim po novem ni omejitve kritja, če gre plačilo preko paypala.

finpol1 ::

Sem 1. kupil preko ebaya, piše da je včeraj odposlal, Tracking number: --

Kako torej lahko sledim pošiljki?

Anney ::

Ne moreš ker je nimaš, če pa je izpisana številka poleg potem pa klikneš na številko.

finpol1 ::

torej ni možno vedno slediti? A to odloči prodajalc al kako?

_IKE_ ::

Reply z ebaya :

Hello sorry i dont ship to Slovenia or only if you pay by bank transfer.>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

Alamar ::

finpol1 je izjavil:

torej ni možno vedno slediti? A to odloči prodajalc al kako?
Poglej za kakšno poštnino in koliko si plačal. Za priporočeno s sledenjem je ponavadi treba doplačati.

_IKE_ je izjavil:

Reply z ebaya :

Hello sorry i dont ship to Slovenia or only if you pay by bank transfer.>:D
Prste stran. A to je ta z 0 feedbacka?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

dr.Akula ::

finpol1 je izjavil:

torej ni možno vedno slediti? A to odloči prodajalc al kako?

Mogoče bo tracking number dodan naknadno (vsaj mislim, da je bil šele danes pri meni dodan, en teden po tistem ko je bilo že označeno kot poslano). Pri veliko naročilih pa pač ni trackinga, sploh pri drobnarijah. Jaz se ne sekiram če ga ni, do sedaj je še vse prišlo :)
ni podatka

darkolord ::

Če pa ne pride, odpreš case in dobiš denar nazaj.

mailer ::

Včeraj zvečer sem pogledal obrazec za oprtje računa na Ebay. Poleg imena, priimka, uporabniškega imena, gesla in email naslova bi moral vpisati tudi naslov bivališča, mesta, poštno številko,... Danes grem ponovno na stran in ni rubrike za naslov, mesto, poštno številko. Je treba kliknit na potrditveni mail, da se to dopolni?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

hmm23 ::

Ko enkrat daš/prejmeš feedback za nek nakup/prodajo je možno še kdaj dat oceno kasneje za isto stvar/osebi?

kixs ::

Feedback lahko das le za stvar, ki si jo kupil in to samo 1x. Potem ne mores vec spreminjat.

lp

Alamar ::

Itak, da lahko pod določenimi pogoji

http://pages.ebay.com/help/feedback/que...

_IKE_ ::

Bančnim nakazilom fizičnim osebam na ebayu se je pametno izogibat. Ali to velja tudi za pravne osebe?

kixs ::

Js tudi fizicnim osebam placam z bancnim nakazilom. Pac pogledas kaksen feedback ima. Pri Nemcih se kar dosti ljudi najde, ki ne poslujejo preko PayPala. Zaenkrat se brez tezav.

Nazadnje sem tako kupil eno staro graficno. Skupaj s postnino je zneslo 9,50€ (postnina 3,50€). Na zalost rec ni delovala - artifakti. Clovek ni nic kompliciral, enostavno mi je nakazal celoten znesek nazaj na moj bancni racun. Seveda pa vedno lahko pride do kaksnih problemov.

Prejle posljem enem Nemcu povprasevanje, ce posilja v Slo in koliko znese postnina. Dobim nazaj odgovor, da ja, za znesek pa se naj sam pozanimam, ker to placa kupec!? Ja, itak js to placam, vendar bo to on zaracunal in pricakoval placilo pred posiljanjem. Taksnega odgovora se nisem dobil :|

slovenec_89 ::

LP!

Ker enega predmeta nisem prejel 40 dni sem odprl pritožbo na Ebayu.
Danes sem dobil full refound, zjutraj pa je prišla tudi pošta iz carine, da so tam zadržali paket.
Kaj sedaj? Se da preko Ebaya kako uredit, da sem dobil pošiljko in da moram sedaj plačati?

amacar ::

Kontaktiraš prodajalca, ti da paypal naslov pa jim nakažeš.

SG_101 ::

SG_101 je izjavil:

iz kitajske sem naročil črno torbo za 20€. dobil pa sem rjavo. kaj lahko naredim v takšnem primeru? prodajalca sem o napačnem izdelku že obvestil.


no da nadaljujem zgodbo...

prodajalec mi je vrnil polovico denarja, hkrati pa sem torbo še 1x naročil (pri tem je seveda prodajalec zatrdil, da bo tokrat poslal torbo prave barve).

Danes sem dobil torbo, ki pa je spet rjava in ne črna. Dispute sem že odprl in tokrat zahteval full refund. Predvidevam, da se s tem ne bo strinjal. Koliko drugače znaša poštnina na kitajsko (1kg paket)? Nekaj sem gledal po ceniku pošte pa se nisem znašel najbolje...

jao jao kitajci :)

Tilen ::

Daj slikaj to torbo. Da ni slučajno res črna. :)

Te je Kitajec sploh razumel? Včasih se mi zdi, da nimajo pojma o čem se gre in pač ponujo refund ali pa še enkrat pošljejo izdelek.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

SG_101 ::

je rjava brez skrbi :D


po komunikaciji sodeč me je razumel ja. sem se tudi trudil, da sem v čimbolj enostavni angleščini vse povedal. ok, da 1x pošlješ napačen izdelek še nekako gre. ma da 2x pošlješ rjavo namesto črno barvo?

aja pa še to... še kakšen dan ali 2 nazaj, mi je v ebayu med naročili kazalo to torbo 2x (2 različna naročila). Sedaj mi pa kaže še samo to zadnje naročilo. Kam je izginilo prvo? Ker ga tudi ni več med archived. sem hotel dat za oba naročila feedback, ko dobim že enkrat to "črno" torbo, vendar sedaj ne morem. Je kakšna omejitev v kolikšnem času lahko pustiš prodajalcu feedback?

Tilen ::

Ja, 60 dni.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Alamar ::

SG_101 je izjavil:

SG_101 je izjavil:

iz kitajske sem naročil črno torbo za 20€. dobil pa sem rjavo. kaj lahko naredim v takšnem primeru? prodajalca sem o napačnem izdelku že obvestil.


no da nadaljujem zgodbo...

prodajalec mi je vrnil polovico denarja, hkrati pa sem torbo še 1x naročil (pri tem je seveda prodajalec zatrdil, da bo tokrat poslal torbo prave barve).

Danes sem dobil torbo, ki pa je spet rjava in ne črna. Dispute sem že odprl in tokrat zahteval full refund. Predvidevam, da se s tem ne bo strinjal. Koliko drugače znaša poštnina na kitajsko (1kg paket)? Nekaj sem gledal po ceniku pošte pa se nisem znašel najbolje...

jao jao kitajci :)
Ce je med 500 in 1000g je prednostno priporoceno 11.82 eur. Navadno raje ne posiljat, ker nimas nobenega dokaza in lahko potem trdi, da ni dobil. Napako si storil, ker si narocil pri istem prodajalcu

_IKE_ ::

Z kolegom sva spremljala nekaj akvcij na ebayu. Skoraj vse so končale zelo blizu, nekatere tudi preko vrednsoti artikla kupljenga v trgovini.

Je to običajano ali sva pač samo tako naletela ?

eales ::

Kot sem prebral že v nekaj postih malo višje in tudi trenutno sam ugotavljam, imajo Kitajci očitno resne težave s pošiljkami. Danes je že 33 dni odkar so odposlali, pa še vedno nič. Med tem ko so neke žarnice, ki sem jih naročil iz HongKonga, prišle v 10ih dneh!! En kabelček, isto iz HongKonga pa v 20ih.

Z "reklamacijo" se nisem še nikoli srečal, zato me zanima, če je pravi postopek, da na "my ebay" pri artiklu kliknem "resolve problem" in nato dalje navajam razloge. Do kdaj lahko čakam? do 45. dneva?

Alamar ::

Počakaj tam do 42-43 dneva odpri resolve problem in povej Kitajcu, da še nisi prejel artikla. Na tvojem mestu bi dopisal, da boš počakal še dodatna dva tedna, če slučajno vmes pride, sicer naj ti izda refund. Ko odpreš resolve imaš potem še mesec dni časa za prijavo na ebay tako, da ni panike.

Anney ::

Meni te dni hodijo artikli naročeni ''Sale date: 09/29/13'', čakam še 3 od skupno devetih, ta teden še čakam potem dam resolve.
««
34 / 109
»»