» »

PayPal

PayPal

««
16 / 76
»»

simongrega1 ::

Alamar je izjavil:

#000000 je izjavil:

A kdo ve če se da na google play plačevat tudi s paypal, ker tale google denarnica mi ne diši najbolj. Nekaj sem bral da naj bi šlo ampak nič konkretnega ne najdem. Ve kdo kaj več ?
Also, at this time, PayPal is not an available payment option on Google Play for any type of content (apps, in-apps, books, movies or music).

simongrega1 je izjavil:

Pozdravljeni,

prosim vas za pomoč: namreč na ebay-u sem nabavil (avkcija) en ojačevalec in sedaj bi seveda rad plačal preko mojega paypal računa. Moje Visa Electron kartice (Abanka) paypal noče sprejeti - zakaj nevem. Zato sem pač naložil EUREUR preko Trustpay oz. z opcijo TopUp.... Denar je gor, pa vendar se, ko želim izvesti zadnji korak za plačilo izpiše tole:

 f

f



Zelo bi bil hvaležen za nasvet kaj narediti..
LP,
Simon
A si pogledal, če prodajalec sploh podpira paypal. Če si nabavil na ebay.de, je velika verjetnost, da ne.


Zahlung bitte per PayPal....to mi je javil....
hmm... nevem....

Alamar ::

Tam v oglasu pod "Versand und Zahlungsmethoden"na dnu strani poglej, če je paypal ikona. Drugače naj bi to sporočilo dobil, ko paypal sistem zazna možnost prevare. Probaj še enkrat plačat čez 24 ur. Možno je tudi, da ti blokira, če nimaš verified naslova na paypal računu. Poglej tudi, da se ti naslova na ebayu in paypalu popolnoma ujemata.

simongrega1 ::

Alamar je izjavil:

Tam v oglasu pod "Versand und Zahlungsmethoden"na dnu strani poglej, če je paypal ikona. Drugače naj bi to sporočilo dobil, ko paypal sistem zazna možnost prevare. Probaj še enkrat plačat čez 24 ur. Možno je tudi, da ti blokira, če nimaš verified naslova na paypal računu. Poglej tudi, da se ti naslova na ebayu in paypalu popolnoma ujemata.


Paypal ikona je bila ja...naslove sem zdaj še malo uredil..je pa res da na paypal računu sem imel pri priimku Gregoric, medtem ko je na ebay računu in visi electron Gregorič....hmm saj zdaj sem dal v postopek, da se spremeni iz "c" na "č" mogoče bo pomagalo. Eni pravijo, da sem jim je to dogajalo, dokler niso izbrisali creditne cartice iz paypal računa:???

simongrega1 ::

hvala...sem že rešil...plačilo izvedeno.
lP,
Simon

Hayabusa ::

Kako ti je uspelo ?

Fukomuko ::

Kako je s storniranjem nakazila, če nekomu direktno nakažeš nek znesek? Je izvedljivo?

simongrega1 ::

Hayabusa je izjavil:

Kako ti je uspelo ?


Javil prodajalcu, naj ebay-u javi, da bo paket poslal izven Nemčije (na svojem oglasu je imel zabeleženo pošiljanje samo znotraj Nemčije), ko je to storil je plačilo bilo izvedeno. Ful moraš biti natančen pri teh stvareh...

stb ::

Je kdo že preizkusil polnjenje PayPal računa direkto iz slovenskih bank?
https://www.paypal-topup.si/
Storitev naj bi bila zastonj, verjetno ti normalno provizijo za UPN nakazilo na Slovaški TrustPay zaračuna le tvoja banka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

GrimReaper ::

Sem preizkusil. Zadeva je odlična za tiste, ki nimajo kreditne kartice.
Gor lahko naložiš od 3-2000EUR. Kar se Paypala tiče je zastonj, edino banka ti vzame za plačilo UPN-a tistih 0,38EUR.

Edina slabost je, da ti ne more banka pretvarjat valut. Paypal ima pa dost drago menjavo.
Ampak pomoje spet ne tolk, da bi dal več kot 15EUR kot je naročnina na MasterCard ali Viso. Se mi pa ne da računat, ker je letnih stroškov v vsakem primeru malo.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

in kak dolg traja da pride nakazilo do paypala ?
#brezpodpisa

GrimReaper ::

V mojem primeru je trajalo od 10-15 ure.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

RejZoR ::

To je fajn kot zasilna rešitev. Recimo da ne spreminjaš limitov al pa kako drugače čaraš s tistim kar imaš. Pač si nakažeš gor toliko denarja kot rabiš in v pravi valuti pa kupiš zadevo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Alamar ::

Paypal račun nimaš verificiran, če uporabljaš zgolj topup. Nekatere trgovine in prodajalci nočejo pošiljat robe na neverificiran račun. Seveda ponavadi lahko najdeš alternative, če se že to zgodi. Poleg tega, če veliko nakupuješ, je tudi dokaj nizek limit za neverificiran račun.

Hayabusa ::

Se vam da jajcati z upnji ? Kje je samo 0.38E ?
http://www.banka-koper.si/Fizicne_osebe...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

hojnikb ::

preko spletne banke..
#brezpodpisa

GrimReaper ::

Pri PBS je 0,38EUR:
http://www.pbs.si/si/cenik_osebne_finan...
Valda ne boš šel UPN fizično vplačevat, to je blo tut men eno najbolj neprijetnih opravil. Dons skoraj morš met spletno bančništvo.

Sem pa res šel izračunat, kako je s Paypal pretvorbo valut.
Sam sem kupil lansko leto preko Paypala za 5000EUR. Pa nisem še vedel da moraš izbrat da ti banka pretvarja.

Paypal ti zmenja za 5000EUR 6461USD, PBS pa 6524USD. To se pravi da sem zgubil 60EUR (ok, nisem kupoval samo iz ZDA).
Imaš pa tud boljše banke pri nas, NLB in Gorenjska banka ti data 6603USD.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Jezst sem še old school in grem take stvari reševat na banko. Kreditno si pa delim z nekom, pa gre čist lepo. Pa še pri nakupovanju me mal drži nazaj, da ne zagonim vsega :D
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

ja te paypal pretvorbe so kr hinavske.
z netellerjem mi je paypal prvo naredu konverzijo iz usd v funte in potem še neteller iz funtov v eur. Nakonc je blo pa ~7% provizje 8-O
seveda sn potem ugotovil, da lahko nastavim pr paypalu da mi kartico zaračunajo v usb in je zdej standardnih 2.9%, kolker ma pač neteller konverzje.
#brezpodpisa

finpol1 ::

Alamar je izjavil:

Paypal račun nimaš verificiran, če uporabljaš zgolj topup. Nekatere trgovine in prodajalci nočejo pošiljat robe na neverificiran račun. Seveda ponavadi lahko najdeš alternative, če se že to zgodi. Poleg tega, če veliko nakupuješ, je tudi dokaj nizek limit za neverificiran račun.


Kako pa verificiraš paypal?

Tu si ga lahko zastonj odpreš. Zdaj nevem, ali računajo kaj na mesec? Kakšne stroške?

St235 ::

Ne, paypal ne zaračunava naročnine. Vertifikacija poteka tako, da ti za 1,5€ bremenijo kreditno kartico. Denar ti po vertifikaciji vrnejo. Na ta način preverijo, če imaš dostop do izpiskov iz kartice oziroma ali kartico res legitimno uporabljaš.

finpol1 ::

Lahko z vsako kartico izvedeš verifikacijo?

St235 ::

Z vsako kreditno, ki jo podpira Paypal (Izjema trenutno je debetna Visa od SKB, ki pa naj bi v kratkem začela delovat).

finpol1 ::

maestro cirrus od Gorenjske banke bo torej OK?

St235 ::

Seveda, takoj ko bo maestro cirrus od Gorenjske banke kreditna kartica.

kmetek ::

nekaj me zanima.

plačam tipu v uk 24 funtov.....preko spletne konverzije je to 28,48€...preko fuking paypala pa 29,64€.

kam je šel ta € in kako to prepečiti v prihodnje?

šernk ::

Nastavi da ti banka pretvarja in ne paypal.

postopek v paypalu za to nastavitev naj bi bil nekako tako:

Profile
My money
My preapproved payments - update
Set Available Funding Sources

To te potem pripelje na stran :
Manage Funding Sources

Tam imaš izpisano svojo kreditno in zraven Conversion Options, kjer lahko potem izbereš kako naj preračunava.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Hayabusa ::

kmetek ::

super, hvala!!!!!

Please select your option below:
Use PayPal's conversion process to complete my transaction using my card's currency.
Both the original transaction currency and the converted amount that I will be charged are disclosed for my convenience. I understand that MasterCard and Visa have a currency conversion process. I have chosen not to use the MasterCard and Visa currency conversion process, and I will have no recourse against MasterCard and Visa with respect to any matter related to this conversion.

TALE MAR NE?
Bill me in the currency listed on the seller's invoice.
I will not know which foreign exchange rate has been applied to this transaction until I receive my card statement from my card issuer. I acknowledge that by choosing this option, my card issuer will determine the foreign exchange rate to apply to this transaction, and that I will not be informed of the foreign exchange rate or any additional foreign exchange fees applied until I am billed by my card issuer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

TehDucky ::

This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card.

Če sem danes dobil kartico Visa Elektron pa mi tole paypal vrže, je treba še kej počakat, da se gor naloži denar ali pa kartica verificira ? Denar sem pa položil na okncu.

Hayabusa ::

Katera Visa Elektron ?
Si že dobil pin kodo za bankomat ?

TehDucky ::

Banka koper, tudi pin sem že dobil za bankomat.

Hayabusa ::

http://www.banka-koper.si/Fizicne_osebe... ?
Na koliko imaš nastavljen limit ?

bi rad kaj plačal ali verifciral (potrebuješ cca 1.5E na računu) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

TehDucky ::

Je že šlo mimo, samo tiste 3 zadnje cifre so pač ene druge kot pa jih predstavljajo vse slikce na internetu in na paypalu, pač za podpisom so še dodatne tri cifre. Sem še tiste probal, pa je potem šlo čez. Lp

Edit: Sem že dal verificirat, tako da mi je baje 1,5EUR dol odtrgalo, kdaj pa bo ta zadeva stekla ? Sepravi, kdaj naj pokličem na banko za to 4 mestno cifro ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TehDucky ()

Hayabusa ::

Tiste 3 številke so za vsako kartico drugačne :D, CCV koda.

erkgheoruugh ::

Zadnje čase sem videl, da ima več firm v Slo na voljo tudi PP kot način plačila. A je za firme kaj drugače kot za fizične osebe? Glede dviga denarja s PP računa mislim.

TehDucky ::

@Hayabusa, vem da ima vsak drugačne te 3 cifre :P Samo ker je tako smešno, ker imam 3 cifre takoj desno od podpisa, potem pa imam še eno cifro nad podpisom, kjer pa ima tudi na koncu še 3 cifre in sem pač napačno vpisoval na začetku, ker pač google in paypal tako kažeta :)

Aja kolk časa rabi da paypal nardi to aktivacijo ? Pač da pobere tist 1,5€ ?

kmetek ::

v istem dnevu, vidiš pa takorekoč takoj online.

kmetek ::

Vprašanje:

imam 30.1€ na paypal računu...hočem naročiti nekaj iz uk pa mi vedno gleda plačilo s kartice (visa elektron) in ne gleda stanja na paypalu, čemu?

kmetek ::

eh sem ugotovil, račun je 24.96 funtov....30,21EUR mi pretvori paypal v 24.77....in zato ne morem plačat lol.....baraba tatvinske.
a moral bi biti 25,46 funtov....kam zgine teh 0,70 funta hudiča?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

darkolord ::

Paypal jih popapca.

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Oldi ::

Za nakupe v kitajskih trgovinah, kjer verjetno vse teče v $ bi bilo najbolje zamenjati valuto Moneybookers računa iz ? na $. Ali je kdo računal kolikšna je razlika, sedaj mi konverzijo dela Paypal.
Na koncu moraš pa še prišteti konverzijsko provizijo pri polnjenju Moneybookersa in dobiš stroške plačila. Včasih kaj plačam za znanca, ki nima kredotne in bi rad vedel komplet stroške, sploh če ti kaj vrnejo in imaš kup enih provizij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

Hayabusa ::

Tečaj banke je ponavadi najboljši:
http://slo-tech.com/forum/t450878/p3191...

Oldi ::

Nič več mi ni jasno, v PayPal History mi za zadnji račun $24.37 piše
Aug 20, 2013 Your transfer from your credit card to your PayPal account is complete.
Aug 20, 2013 Charge From Credit Card Completed 16.22 GBP
Aug 20, 2013 Currency Conversion Completed -16.22 GBP
Aug 20, 2013 Currency Conversion Completed $24.37 USD

Na Skrill-u (Moneybookers) mi pa v My Master card piše
Card currency: EUR,
pa tudi v zgodovini so EUR, konkretno za zgornjo transakcijo:
22 Aug 13 01:15 Card Payment -19.05EUR

V PayPalu imam defolt nastavitev, ki je:
Use PayPal's conversion process to complete my transaction using my card's currency.
Both the original transaction currency and the converted amount that I will be charged are disclosed for my convenience. I understand that MasterCard and Visa have a currency conversion process. I have chosen not to use the MasterCard and Visa currency conversion process, and I will have no recourse against MasterCard and Visa with respect to any matter related to this conversion.


Od kje so se vzeli funti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

Hayabusa ::

Verjetno hoče prodajalec denar v funtih.

gregyk ::

En nasvet za vse, ki si nalagate denar preko TopUp-a in ste "prikrajšani" za izbiro da se vam tečaji računajo po tečajih vaših bank:
- Prijavite se v Paypal
- Pojdite na "My account" - "Profile" - "My money"
- Kliknite desno kjer piše PayPal balance na "Currencies"
- Zgoraj izberite kjer piše Select new currency valuto v kateri boste plačevali, npr. angleški funt GBP in pritisnite "Add currency". S tem dodate novo valuto na vaš PayPal račun.
- Če boste naslednji nakup plačevali v funtih desno pod "Currency Exchange" izberite "Balance conversion" - "Euro" - vnesite znesek ki ga želite menjati v funte - "British pound balance"
- Pritisnite "Calculate" in izpisalo se vam bo koliko funtov dobite za te vaše eure, po bolj ugodnem tečaju kot pa če imate samo Euro valuto in plačujete v funtih!
- Pritisnite "Continue" in na naslednji strani "Exchange currency"
- Sedaj imate na vašem PayPalu dodane funte v protivrednosti eurov ki ste jih menjali in ko se nakup opravlja v funtih, PayPal jemlje najprej funte.
Seveda imate lahko več valut na PayPalu. Jaz imam Euro, GBP in dolarje. In med njim menjate.

Primer mojega nakupa danes:
Znesek za plačilo: $26.97
Če bi pustil, da PayPal avtomatsko menja iz dolarjev v evre, bi plačal 21,21€ po tečaju 1.27206
Ker sem pa uporabil zgornji postopek in sem najprej evre zamenjal v dolarje, sem plačal 20,88€ po tečaju 1,29194
Ne sliši se veliko, ampak pri večih nakupih in sploh pri večjih zneskih se pa pozna.

Upam, da tale nasvet komu pride prav.

Tilen ::

3% si izgubil pri menjavi, ker je eur danes 1.3307.

1,29194 +3% = 1.3306982
1.27206 + 4.6% = 1.33057
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

gregyk ::

Tilen je izjavil:

3% si izgubil pri menjavi, ker je eur danes 1.3307.

1,29194 +3% = 1.3306982
1.27206 + 4.6% = 1.33057


Očitno si zgrešil poanto. Ceneje je če zamenjaš ročno v drugo valuto, kot pa da pustiš da PayPal to naredi?
Če nimaš kreditne kartice in si denar nalagaš preko TopUp-a ...

Za en euro danes DOBIŠ: 1,3094 USD kar je 1.4% več kot je menjal PayPal ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregyk ()

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

pickle_rick ::

Neverjetno, na SKBju so končno zrihtali veryfied by Visa, da se da uporabljati Paypal in ostalo.
««
16 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134797 (14761) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106980 (34027) PINki
»

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

Oddelek: Igre
4311272 (9989) Oktan
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329226 (7077) refosk
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120296 (17373) Kwizlord

Več podobnih tem