» »

PayPal

PayPal

««
15 / 76
»»

HighBane ::

Imam vezano na viso. Hvala vsem za odgovore

Oldi ::

Po 82 dneh od naročila elektronike iz DX (51$) je paket prišel na Lj pošto (ima tracking Nr.), dan 2 za tem pa sem dobil obvestilo iz carine, da moram....
Seveda sem nakup prej storniral in dobil denar nazaj. Kaj sedaj, fer bi bilo, da jim sporočim, nimajo pa formalne poti, ker je dispute končan. Pošilka ima tracking number in bo morda naša pošta obvestila PayPal, ki se je glede te pošilke gotovo obrnil nanje.
Po drugi strani sem pa ekvivalentno robo že naročil drugje.
Mimogrede, s tem paketom je bilo že od začetka nekaj narobe, saj se je dolgo časa vrtel po Kitajski, kup enih enakih manipulacij je bilo na tracking listi.

Okapi ::

Najbolj fer je, da ga pač ne dvigneš. Bo prišel nazaj k prodajalcu in to je to.

O.

Oldi ::

Ali je varianta, da bi se Paypal ukvarjal s tem in da me ujamejo, da sem robo dvignil. Postopka za karkoli po zaprtem disputu nimajo.
Sem že poslal podatke na carino + tega artikla ne prodajajo več. Da bi to sedaj deloma plačal DX-u pa verjetno ni variante - ker sem pač robo že naročil drugje.
Na pošti imam 30 dni časa, da ne prevzamem, nato vrnejo, če se bo PayPal zanimal za ta Tracking Nr. jim bodo posredovali podatke, drugače ne - tako mi je rekla na informacijah

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

misek ::

Eno hitro vprašanje glede predplačilne kartice MOJA Activa Visa Electron pri banki Koper: lahko na njo naložim/nakažem denar na Pošti Slovenije ali kakšni drugi banki? Do sedaj sem to vedno storil kar na banki Koper vendar trenutno ni kakšne v moji bližini.

bdoxx ::

da lahko

Okapi ::

Roba te na carini čaka vsaj 2 tedna. Dovolj, da prodajalca vprašaš, ali ti da kakšen popust, sicer bo robo, ki je ne potrebuješ več, dobil nazaj. Lahko mu tudi rečeš, da ti mora v tem primeru povrniti poštnino za vračilo - ker ni tvoja krivda, da si dobil robo prepozno (prodajalec ne ve, da bi pošiljke lahko ne prevzel in ne bi imel stroškov z vračanjem).

O.

Oldi ::

Čudno, da v cca pol ure brskanja po googlu nisem zasledil takega primera. Izgleda, da so vsi modro tiho in pobašejo robo. Se mi v tem primeru lahko sploh kaj zgodi? Me lahko dajo na kako črno listo?

darkolord ::

Paypal se na nikogar ne obrača.

Kar lahko narediš, je naslednje:
a) pobašeš robo in si tiho. Ponavadi ti ne bo zaradi tega nič kompliciral, še najmanj pa DX, ki se je z izgubo pri tvojem paketu že sprijaznil
b) zavrneš paket
c) kontaktiraš DX in jim sporočiš, da si paket dobil. Včasih te prosijo za plačilo/vračilo, včasih ti odgovorijo, da lahko paket obdržiš.

Oldi ::

Robo bo menda prinesel poštar in zahteval plačilo carine. Vprašanje ali lahko takrat zavrnem prevzem.

St235 ::

ja, paket lahko mirno zavrneš. Načeloma si še vedno dolžan stroške carinjena, ampak še nisem slišal za primer, ko bi s tem težili, kadar paket zavrneš.

Oldi ::

Sem se odločil, da preverim kako je poštenost cenjena na Kitajskem in prikavil, da je paket prišel na carino po končanem disputu. DX namreč oma to možnost, na PayPal je nisem našel.

mihecbla ::

Ali je že kdo poskusil preko trustpay-a nakazati usd, ali gre le eur?

Oldi ::

V treh interakcijah jim še vedno ne morem dopovedati, da so mi denar že vrnili, robo bom pa dobil, tretji njihov odgovor je bil:
hi

if you don't want the package ,then refuse it
after it was sent back ,we can refund for you ,but we will deduct the postage
what is your advice ?

have a nice day

Izgleda, da s takimi "budalami" kot sem jaz (pritožujem se, da bom zastonj dobil robo :)) še niso imeli opravka :)
V vsaki interakciji sem povdaril, da je bil dispute reše in da sem dobil denar nazaj, pa nič. Najboljš, da ga zavrnem in bom dobu še ene 30EUR - vse skup je bilo 51$

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

listje123 ::

Evo problem je tak:
Nisem še polnoleten in zato ne morem imeti še tiste bančne kartice visa.
Ali obstaja še kaka druga možnost?

_commandos_ ::

če imaš več kot 15let jo lahko dobiš

http://www.banka-koper.si/Fizicne_osebe...

listje123 ::

Hvala za odgovor :)

Letalec ::

PayPal deluje v povezavi z Mastercard. Gre se zato, da se ukvarjajo tudi z odnosi med stranko in prodajalcem. Naprimer če ti plačaš z mastercard nekomu robo, pa je potem ne dobiš, in hočeš vrnjen denar, maš zelo probleme. Na banki ti lahko povedo samo, da so denar nakazali tja, kamor si hotel, za ostalo ji boli kura*. PayPal pa deluje kot posrednik. Če vidiš da omogočajo plačilo preko njih, potem veš, da je prodajalec vreden nekega zaupanja. V primeru natega/problemov, se paypal poglobi v reševanje težav. V primeru preveč nategov prodajalčeve oz. tvoje strani ti onemogočijo nadaljno uporabo. Tako se trgovcem gre, da jih ne prijaviš. Prav tako tudi sam ne moreš klamf srat. Pat položaj. Zakaj se jim to splača? Zato ker od trgovca poberejo 3% od vsakega nakazila.

Da bi pa jaz dal vse podatke od moje kreditne kartice kar enemu papku ki ima trgovino nevemkje, pa da mi on odtrga dol kolikor rabi... mogoče naroči sproti še kaj za punco za kakšnih 400€. S posredovanjem podatkov kreditne, mu daš dostop do tvojega imetja na kartici. Pri PayPal-u tega ni. Ko kaj plačuješ, te preusmeri na njihovo stran, kjer dobiš generiran račun, katerega potem potrdiš. Ne more ti prodajalec denarja kar sneti z računa.

RejZoR ::

Hm, kaj pomeni, če imaš na izpisku za plačilo s postavko PAYPAL negativno vrednost? Torej, da je pred zneskom minus. A to pomeni, da je bilo kaj vrnjeno? Ker povsod kjer sem plačeval je pozitiven znesek, torej toliko kolikor je bilo stroškov z nakupi. Takega primera pa še nisem imel, da bi bil spredaj minus...

Nisem pa imel nobenih vračil artiklov, reklamacij al pa karkoli podobnega, samo zapravljal sem kot običajno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Tilen ::

Včasih se zgodi, da prodajalec združi pošiljko in refunda del poštnine, če si kupil 2 artikla in si plačal dvojno poštnino. Tak primer sem imel samo enkrat. Ostali refundi so bili na zahtevo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

RejZoR ::

Za 130 EUR ? Sicer imajo v tej trgovini neka žrebanja, da če dobro opišeš izdelek greš v žrebanje in če si izžreban ti povrnejo znesek tistega nakupa. Ampak nisem dobil nobenega maila, da se je kaj takega zgodilo. Hm, bo treba njih vprašat v čem je fora...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Tilen ::

130 EUR verjetno ne. Lahko, da si res kaj zadel. Ne pozabi prijaviti na DURS. ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Oldi ::

Moja štorija s 3 mesece staro pošilko, za katero sem že dobil vrnjeno kupnino iz DX-a se je končala tako, da so me v zadnji interakciji vprašali kaj bi sploh rad od njih? Odgovoril sem jim "Nothing will be the best :), so my friend keep item and we both say thank you :) and make advertising for you :)"
Odgovorili so mi:
"Dear customer,
thanks for your so much.
if you have any other problems ,pls contact with us later
have a nice day
Jerry"
Morda sem dobil kake + točke, ali pa - za neumnost, kdo bi ga vedel.

Naročil sem robo za znanca, kar je pri PayPalu krasno, saj lahko napišeš njegov naslov in takoj dobi, brez tvojega posredništva + nimaš toliko paketov in te naši ne začnejo obravnavati kot švercerja ali privatnika. Včasih je s tem prav kriza, sem enkrat naročil v dveh dnevih nekaj robe iz dveh trgovin in so mi iz vsake poslali po 2 paketa (kot 1A, ki ima več lokacij z robo) in sem vse 4 dobu na isti dan.

kmetek ::

kako se že naloži na paypal, če nimaš kartice? nek prepaid?

luky ::

@kmetek
Si mogoče to mislil?

https://www.paypal-topup.si/
luky!

hojnikb ::

kmetek je izjavil:

kako se že naloži na paypal, če nimaš kartice? nek prepaid?

nardiš account na neteller ali wirecard, dobiš virtualn mastercard, mastercard povežeš z paypalom in potem nakažeš na njihov trr (to lahko nardiš prek spletne banke ali na šaltru banke/pošte). Neteller ma tut možnost filanja preko paysafecard, sam je skor 10% provizja.
#brezpodpisa

simnov ::

Jaz sem kupil unlimited 2 meseca na TWOO danes mi je pa ta stran kar sama od sebe vzela 10€ iz PayPal in podaljšala za 1 mesec.

St235 ::

A sta potekla prva dva meseca?

simnov ::

Ja saj sem zdaj dobil na twoo da izklopiš to nadaljne naročanje.

gendale ::

oldi, jst sm mel podobno foro s prodajalcem na ebayu

paketa ful dolg ni blo

rečem da ni, pošlje novega

prideta oba skor hkrati

rečem kaj je blo in mi reče, naj kr obdržim

je blo pa tko poslano, da nč ne podpišeš in bi komot bil tiho
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

bela120 ::

Upam ,da pišem v pravo temo.Imam predplačniško viso pri novi kbm in je gor xxx eurov in kartica še ni verificirana ali mi zato pri pay palu piše PayPal balance: €0.00 EUR poleg tega mi piše še ,da moram urediti :Lift your account limits .Kaj izberem pri limitu ?

zanchi ::

Pozdravljeni, ima kdo izmed vas PayPal za mladoletne ali pa vsaj pozna ta račun? Se da s temu računam kupovat enako, kot z navadnim PayPalom?

toplakd ::

bela120 je izjavil:

in je gor xxx eurov in kartica še ni verificirana ali mi zato pri pay palu piše PayPal balance: EUR0.00 EUR poleg tega mi piše še ,da moram urediti :Lift your account limits .Kaj izberem pri limitu ?


PayPal Balance ne odraža stanja na tvoji kartici ampak stanje na PayPal Računu,
kateri je pa točno toliko kot imaš na njem.

Na paypal si ga lahko nakažeš s Top-up ali pa če prejmeš plačilo na paypal.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

GrimReaper ::

hojnikb je izjavil:

kmetek je izjavil:

kako se že naloži na paypal, če nimaš kartice? nek prepaid?

nardiš account na neteller ali wirecard, dobiš virtualn mastercard, mastercard povežeš z paypalom in potem nakažeš na njihov trr (to lahko nardiš prek spletne banke ali na šaltru banke/pošte). Neteller ma tut možnost filanja preko paysafecard, sam je skor 10% provizja.

Neteller virtualna men ne dela:
https://forums.digitalpoint.com/threads...
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

katjaa ::

Jaz pa naletim na to težavico pri ustvarjanju pay pal računa z predplačniško viso.
Ima kdo idejo kaj je narobe?

This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card.

Magic1 ::

Trgajo ti pri verifikaciji 2 €, če jih nimaš gor, potem seveda ne gre skozi.
Če ni to, upoštevaj poadani nasvet.
Magic

GrimReaper ::

Potem je pri Neteller enako?
Drugače pa dost čudno da so mi oni nakazali 0,39EUR na račun (pač en znesek od 0,01 do 0,99 za verifikacijo). Ker pri Paypalu ti vzamejo iz bančnega računa 1,5EUR, potem jih pa dobiš nazaj. Pri Moneybookers so mi pa trgali iz MasterCard 2,81EUR, dobiš pa potem na svoj Skrill account.

Btw, na Paypalu mam gor 5EUR, pa mi vedno trga samo iz MC, kje se že to nastavi?
Kaj pa poslat na svoj račun, se ne da?

Pa na Skrillu mam tut 9EUR, pa mi hoče vzet 1,80EUR provizije, min znesek za dvig je pa 10EUR.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

kmetek ::

luky je izjavil:

@kmetek
Si mogoče to mislil?

https://www.paypal-topup.si/


moje banke ni gor, banka koper :(

luky ::

Moje tudi ne Banke Celje pa dam vedno Other Bank in je vse OK
luky!

GrimReaper ::

Sam dam tud Other bank.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Maverick33 ::

Zdravo!

Mene pa zanima kako nastavit, da je kartica (Visa) default plačilno sredstvo, ker se mi ne da (in pozabim) vedno nastavljat da vzame denar s kartico mi potem krade še iz balance, se da to kje naštimat da balanco pusti pri miru in vse jemlje iz cc?


ODGOVOR (jih je več):
Tega se naj ne bi dalo nastavit, ker pp deluje po metodi greedy in najprej vzame denar tam kjer največ kasira (cc) potem pa naprej, ampak zakaj meni stalo krade iz balance, če pa imam na kartici vedno dovolj???


Hvala!

Zgodovina sprememb…

djtey ::

Pozdravljeni,

danes sem se registriral na Paypal. Vidim, da je pred mano zastavil nekdo se isto vprasanje, pa vseeno me se nekaj zanima.

Imam predplacnisko Visa kartico. Na njej je dolocena vsota denarja. Na Paypal accauntu pa mi pise PayPal balance 0.00€. Karica se ni verificirana.

Na ebayu sem ze opravil nakup, sedaj mi pa na Paypal accauntu pod transakcije pise - xxx€.

Torej sem res v - (na karici je dovolj sredstev za nakup, ki sem ga opravil).
V cem je problem?

Lep pozdrav.

Tilen ::

Ne, nisi v minusu.

@Maverick33

Ob plačilu ne smeš izbrat Paypal balance ampak Visa/MC. Počasneje pojdi čez plačilo in boš videl kje je ta možnost. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Maverick33 ::

@Tilen vem kje je hvala, ampak zakaj ne ostane Visa default da moram vedno prestavljat.

Tilen ::

Zato, ker je balance vedno default in ker je Ebayu v interesu, da ti pobere fee pri menjavi valute, če bi kupil kaj v USD/GBP in bi imel balance v EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Maverick33 ::

Mah sej bi jim rade volje kej privošu sam pol naj vsaj strani (ebay, pp) porihtajo kot se zagre ne da majo tolko lukenj in so praktično neuporabne.

Hvala za odgovore Tilen.


LP

Machete ::

Čudno. Meni so uporabne že 5 let.

simongrega1 ::

Pozdravljeni,

prosim vas za pomoč: namreč na ebay-u sem nabavil (avkcija) en ojačevalec in sedaj bi seveda rad plačal preko mojega paypal računa. Moje Visa Electron kartice (Abanka) paypal noče sprejeti - zakaj nevem. Zato sem pač naložil EUREUR preko Trustpay oz. z opcijo TopUp.... Denar je gor, pa vendar se, ko želim izvesti zadnji korak za plačilo izpiše tole:

 f

f



Zelo bi bil hvaležen za nasvet kaj narediti..
LP,
Simon

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

A kdo ve če se da na google play plačevat tudi s paypal, ker tale google denarnica mi ne diši najbolj. Nekaj sem bral da naj bi šlo ampak nič konkretnega ne najdem. Ve kdo kaj več ?

Alamar ::

#000000 je izjavil:

A kdo ve če se da na google play plačevat tudi s paypal, ker tale google denarnica mi ne diši najbolj. Nekaj sem bral da naj bi šlo ampak nič konkretnega ne najdem. Ve kdo kaj več ?
Also, at this time, PayPal is not an available payment option on Google Play for any type of content (apps, in-apps, books, movies or music).

simongrega1 je izjavil:

Pozdravljeni,

prosim vas za pomoč: namreč na ebay-u sem nabavil (avkcija) en ojačevalec in sedaj bi seveda rad plačal preko mojega paypal računa. Moje Visa Electron kartice (Abanka) paypal noče sprejeti - zakaj nevem. Zato sem pač naložil EUREUR preko Trustpay oz. z opcijo TopUp.... Denar je gor, pa vendar se, ko želim izvesti zadnji korak za plačilo izpiše tole:

 f

f



Zelo bi bil hvaležen za nasvet kaj narediti..
LP,
Simon
A si pogledal, če prodajalec sploh podpira paypal. Če si nabavil na ebay.de, je velika verjetnost, da ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()
««
15 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134963 (14927) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333107103 (34150) PINki
»

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

Oddelek: Igre
4311311 (10028) Oktan
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329251 (7102) refosk
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120350 (17427) Kwizlord

Več podobnih tem