» »

PayPal

PayPal

««
50 / 76
»»

Kron ::

amacar je izjavil:

Paypal danes odpisal, očitno bojo/so že odstranili opcijo, da banka zaračuna konverzijo za vsa plačila, ampak bo potrebno to narediti za vsak nakup posebej.
Thank you for contacting PayPal.

I regret to inform you that it is no longer possible to select "Bill me in the currency listed on the seller's invoice" to all your payments and purchases.

You can however, chose this option at the moment of completing every payment.

To do so simply follow the below steps when completing a purchase:

Click 'Other Conversion Options' on the 'Review Your Payment' page.
Choose 'Bill me in the currency listed on the seller's invoice.' Select this option to ensure that your credit card is charged in the currency you want.


Hmm, kolikor gledam mi trenutno še slednja opcija za posamezne nakupe ne deluje. Ob izbiri druge valute mi vrže sporočilo, da storitev trenutno ni na voljo.
=**=C64=**=

gregyk ::

Kron je izjavil:

amacar je izjavil:

Paypal danes odpisal, očitno bojo/so že odstranili opcijo, da banka zaračuna konverzijo za vsa plačila, ampak bo potrebno to narediti za vsak nakup posebej.
Thank you for contacting PayPal.

I regret to inform you that it is no longer possible to select "Bill me in the currency listed on the seller's invoice" to all your payments and purchases.

You can however, chose this option at the moment of completing every payment.

To do so simply follow the below steps when completing a purchase:

Click 'Other Conversion Options' on the 'Review Your Payment' page.
Choose 'Bill me in the currency listed on the seller's invoice.' Select this option to ensure that your credit card is charged in the currency you want.


Hmm, kolikor gledam mi trenutno še slednja opcija za posamezne nakupe ne deluje. Ob izbiri druge valute mi vrže sporočilo, da storitev trenutno ni na voljo.


Tudi meni je metalo ven napako na .com in co.uk - potem sem šel na .de in lahko normalno plačal brez paypal pretvorbe.

Master_Yoda ::

Meni tudi ne gre spremeniti pretvorbe:

"Things don't appear to be working at the moment. Please try again later."

Lepo, ali narocis stvar z njihovo drazjo konverzijo ali pa "please try again later".

jimyboy ::

Imam vprašanje če je možno nakazazilo iz tujega PayPala računa na mojo kartico. Nekaj prodajam na netu pa kupec ima PayPal jaz pa ne, imam pa Visa Electron kartico. Naprimer da mu dam svoj IBAN in svoje osebne podatke, ni pa moja kartica povezana s PayPalom. Bral sem da rabiš tudi sklic kartice je to tista številka ki jo daš ko ti trgajo s kartice ? Vem da je 2EUR in najmanše nakazilo 10 EUR, pri prenosu na kartico kar pa je vseeno ceneje kot iz tujine IBAN transakcije.

Če bi si pa sam naredil PayPal me pa zanima, kaj je s temi 4-5% provizijami, ki jih ima večina prodajalcev in jih zaračunajo kupcem. Ali PayPal trga prodajlcu nakazilo al kako, da ti računajo kupcem to provizijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jimyboy ()

kixs ::

Pa si odpri PayPal. Ali pa naj ti nakaze iz banke na banko - SEPA (ce je znotraj EURO obmocja, je to enostavno in poceni).

Furbo ::

Prodajalcu se trga tiste procente, razen če ti nakaže kot darilo, za kar je pa potrebno nekaj zaupanja.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

jimyboy ::

Kako je pa s tem čakanjem da lahko razpolagaš z denarjem, ki ti ga nakaže. Baje ne moreš dokler on ne dobi paketa in potrdi da je vse vredu z njim. Ali to velja tudi če ti direkno na PayPal strani, in ni umes spletnih tržnic naprimer Ebay.

Pa to mi vsseno odgovorite prosim je iz tujega računa PayPal možno nakazat na tujo kartico, brez podatkov ki so potrebni da plačuješ s kartico, torej da mu dam samo IBAN pa osebni podatki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jimyboy ()

Relanium ::

Ne

Ne razumem, zakaj ne odpreš PP računa, pa tudi če samo za enkratno sprejetje tega denarja, stane te nič razen nekaj časa.
Pa glej da se pošilja kot prijatelju da bo brez provizije (samo odpade buyer protection)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

jimyboy ::

Ja če mi bo poslal kot prijatelju, lahko jaz takoj razpolagam s tem. Paket je tako zavoran preko Pošte. Pa kje je CVC koda na Visi Elektron, tam ko se podpišeš zadnje tri številke ?

Relanium ::

Da in Da

Sicer nisem ziher v štartu so menda neke omejitve, dokler nimaš status da si potrjen, sam ne vem točno za kaj se je že šlo.

jimyboy ::

Evo sem naredil, sicer kartice še nisem povezal. Kot pa vidim bi pa lahko vseeno nakazoval iz svojega PayPala na moj IBAN, tudi če ni potrjena kartica, ampak je potrjen samo IBAN.

Pa še tam ko lahko omejitve spreminjaš, sem dvakrat prilimal sliko iz osebne da mi je dalo dve kljukici, pri zadnji pa nikakor ne morem vpisat tel. ko kliknem se vedno odpre spodaj dodaj novo tel. Sem vse probal od +386 07, 386 070, pa nič ne zagrabi pri novi, pri stari pa nič ne morem napisat ker mi vedno odpre dodaj novo tel ?

To me bolj na začetku spraševal, zdaj pa sploh ne najdem več kje se to nastavi, da nimaš privzetih 2.500 omejitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jimyboy ()

konspirator ::

Če je tvoja tel številka 031 123 456, vpišeš tako
+386 31 123 456.
--

jimyboy ::

Saj sem tam ko mi odpre za novo tel. dal +386 07 666 666 (mam telemah), tam ko mi pa piše vpiši tel, pa sploh ne morem, vedno ko kliknem okno mi odpre še eno okno kjer pa piše dodaj novo, tam napišem to in je skoz rdeče.

Fora pa je da zdaj tega sloh ne najdem več, kje se to dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jimyboy ()

konspirator ::

Vpiši brez +386, v obliki 031 123 456.


Kje vpišeš
https://www.paypal.com/myaccount/settings/account


spodaj desno
--

Zgodovina sprememb…

Snail ::

Mal zamujam, če ma slučajno še kdo probleme s PayPalovo converzijo valut
http://community.ebay.com/t5/Technical-...

Drugače sem jim že težil in so potrdili napako.

amacar ::

Sem imel danes enak problem, ni slo spremeniti niti po tistem kar sem dal zadnjic link, niti na drugih ebayih, na koncu mi je uspelo placati brez konverzije preko aplikacije za telefon.

Sem jim pa na paypalu zatezil s svojim racunom, pa so mi takoj dali 20€ refunda, prav tako sem pisal s sestrinega, pa se samo izmikajo in v enem odgovoru je kriv ebay, spet v naslednjem ebay, same genericne neuporabne predloge mi dajejo.

Snail ::

Men so odgovorili, da jih lahko kontaktiraš in ti lahko menjajo default valuto za vlečt iz kartice ... sam pol se mi ni dalo zafrkavat, mi je zgornji workaround deloval :D

jimyboy ::

Ali lahko pri personal accountu prejemaš kakšna nakazila ? Ker pri busines bi blo malo sumljivo če bi mi pošiljali kot personal peinment. Kero vrsto imaste vi ? Jaz sem mel busines sem ga zapru zdaj pa hočem odpret personal pa mi že na začetku teži s kreditno,:))

Personel lahko nadgradiš v business ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jimyboy ()

jimyboy ::

Pa kaj je to za ena oslarija spet da kaže pri Personel samo USA banko za link Bank Acount ?

Pa je treba sploh da povežeš Bank acount, če hočeš dvignat denar ali je dovolj da je samo Visa povezana ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jimyboy ()

jimyboy ::

 banka

banka



Prosim za odgovor zakaj ni pri povezavi za Bank account pri personel računu evropskega IBANa kot pri Busines ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jimyboy ()

delfinus ::

jimyboy je izjavil:

 banka

banka



Prosim za odgovor zakaj ni pri povezavi za Bank account pri personel računu evropskega IBANa kot pri Busines ?


Za dodajanje slovenskega TRR racuna precekiraj ta post tukaj. Sam imam dodan racun od NLB.
https://slo-tech.com/forum/t450878/p522...

lp, d.

jimyboy ::

Tukaj pa nič ne preverjajo TR mi ga je kar potrdilo pri busines računu so mi neki nakazoval, da bi šel preverjat na banko in pol vpisat vsoto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jimyboy ()

scipascapa ::

Pa zakaj hudiča tale Payoneer pokrade tok veliko provizije?

81€ bi moralo biti nekje 84,80$, oni vzamejo 88,43$ kar je 84,46€.....3,50€ skoraj so normalni? Potem še mesečni fee

sift ::

scipascapa je izjavil:

Pa zakaj hudiča tale Payoneer pokrade tok veliko provizije?

81€ bi moralo biti nekje 84,80$, oni vzamejo 88,43$ kar je 84,46€.....3,50€ skoraj so normalni? Potem še mesečni fee


Ker je Payoneer shit.

estons ::

Kje v temle shitu od sodobnega "lepega" Paypal interfejsa vidim koliko so mi dejansko potegnili EUR s kreditne, če je račun bil v GBP? Včasih si v takih primerih videl dve transakciji na Paypal accountu, eno v GBP, drugo pa potem konverzija v EUR. Zdaj eure vidim samo, če grem na spletno banko pogledat transakcije na kreditni.

amacar ::

Kako bi paypal vedel koliko ti je banka zaračunala? Da nisi imel včasih nastavljeno, da ti dela konverzijo paypal pa si zato videl dva zneska.

estons ::

Dvomim. Namreč, nikjer v interfejsu ne vidim opcije za to nastavitev, zato sklepam, da je šlo skozi po defaultni nastavitvi - da ti PP skonvertira. Poleg tega mi na spletni banki izpiše znesek v EUR, ne pa GBP in preračun v EUR, kar pomeni, da je PP banki zaračunal v evrih.

amacar ::

Default je, da ti zaračuna paypal, kar je slabo.
Vsekakor je v tem primeru možno pogledati na paypalu koliko so ti zaračunali.
Izgleda tako:



če ti konverzijo dela banka pa tako (brez postavke exchange rate)

estons ::

Hvala za primere. Pri meni je brez postavke exchange rate. Uspelo mi je prebiti se v stari Paypal interface in niti tam ni konverzije v EUR. Ampak v spletni banki je postavka direkt v evrih, ne v drugi valuti in potem zraven še preračun v evre, kot je ko ti banka dela konverzijo. Ne vem, mogoče pa banka dela kaj čudnega. Jih počakam še do jutri, da se vse poknjiži.

jimyboy ::

No končno sem si zrihtu, zdaj me pa zanima glede plačila. Kar zaokrožmo, da bo lažje, naprimer prodam neki za 100 EUR. Torej če jaz hočem toliko dobiti moram kupcu zaračunat 103.4 EUR + 0.35 EUR ? Kako je pa potem s temi pretvorbami valut naprimer jaz sprejemam EUR, kupec je pa iz USA in ima $. Bodo stroški pretvorbe tudi na moji strani ali to plača kupec.

Pa še to 1.5 EUR ko mi je trgalo, da sem dobil kodo, to mi nazaj na kartico nakažejo ali na PP ker v PP še ni nič pršlo ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jimyboy ()

delfinus ::

estons je izjavil:

Hvala za primere. Pri meni je brez postavke exchange rate. Uspelo mi je prebiti se v stari Paypal interface in niti tam ni konverzije v EUR. Ampak v spletni banki je postavka direkt v evrih, ne v drugi valuti in potem zraven še preračun v evre, kot je ko ti banka dela konverzijo. Ne vem, mogoče pa banka dela kaj čudnega. Jih počakam še do jutri, da se vse poknjiži.


Ce imas izbrano opcijo, da ti konverzijo naredi banka, potem je edin pravilen znesek tisti, ki ga vidis preko spletne banke in se to le takrat, ko se rdece obarvan znesek EUR spremeni v crnega. Ko je rdec se ni nujno, da bo to dejanski znesek, ki bo odtegnjen s kreditne kartice. Ko je rdec je se vedno malce nihanj v valutnih razmerjih in ko je crno je fiksno in to bo dejansko odtegnjeno. Vsaj tako je pri Klik NLB in Visi.

lp, d.

Berserker ::

Nekaj me zanima glede odprave limita za paypal.

Dobil sem sporočilo da mi bodo odtegnili nekaj malega in potem izpisku dobim račun z unikatno kodo, ki jo vpišem.

Kje naj to najdem? Uporabljam storitev bankanet.

Mare2 ::

Berserker je izjavil:

Nekaj me zanima glede odprave limita za paypal.

Dobil sem sporočilo da mi bodo odtegnili nekaj malega in potem izpisku dobim račun z unikatno kodo, ki jo vpišem.

Kje naj to najdem? Uporabljam storitev bankanet.


Pogledaš v elektronsko banko. Verjetno se vidi šele kak dan kasneje.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Berserker ::

Kje pa sploh pogledam limit? Na paypal si nikoli ne nakazujem, uporabljam ga zgolj kot posrednika.

estons ::

Update re: GBP - kriva je moja banka. Šele danes so poažurirali - dejansko je šlo za nakazilo v GBP (torej je konverzijo delala banka in ne Paypal), ampak je čez vikend bilo prikazano samo nakazilo v EUR, danes so dodali še GBP in preračun v EUR. Za spremembo tokrat Paypal ni nič kriv.

jimyboy ::

Ko dobiš obvestilo da si dobil na PP denar, je vsota ki je prikazana že končna ali ne. Oziroma ti trgajo 0.35 + 3.4% takoj ko ti negdo nakaže ali ko sprejmeš ta znesek ?
Še enkrat bi prašal ker ni nihče odgovoril gleda valut, če ti negdo ki ima $ jaz pa EUR nakaže, se to njemu zaračuna pretvorba ali meni ki sprejemam samo EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jimyboy ()

OvCa77 ::

So pa pri paypalu postali radodarni. Tudi jaz sem se pritožil na njihov neopazen tečaj in mi poslali dobroimetje na račun v višini 10€, razlike v tečaju pa manj kot €.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

amacar ::

amacar je izjavil:

Sem jim pa na paypalu zatezil s svojim racunom, pa so mi takoj dali 20€ refunda, prav tako sem pisal s sestrinega, pa se samo izmikajo in v enem odgovoru je kriv ebay, spet v naslednjem ebay, same genericne neuporabne predloge mi dajejo.

Update: po enih 6 mailih so obupali in mi tudi na sestrinem računu refundali 10€. :D

kixs ::

Zadnjih par tednov nikakor nikjer ne uspem spremeniti njihove konverzije. Ker imam nekaj sredstev na PayPalu, sploh ne ponudi nobene druge moznosti. Razen direktno kreditne kartice :(

delfinus ::

Tole s temi konverzijami in skrivanjem funkcij se dogaja ena velika lopovscina, ki je na oceh vseh, zavaja neuke, ki sploh ne vedo kaj se dogaja. Se zavedajo tudi sami in zato tistim, ki se pritozijo tudi nakazejo tole velikodusno na njihov PayPal. Kaj pa je to problem ob taksnih neugodnih konverzijah, kot jih imajo oni. S tem nakazili ustavljajo tudi nadaljne komplikacije uporabnikov. Zelim in pricakujem, da jih bo tole slej ko prej udarilo po prstih konkretno.

Snail ::

Meni konverzija, vsaj na ebay, dela že kak teden bp.

Mare2 ::

Snail je izjavil:

Meni konverzija, vsaj na ebay, dela že kak teden bp.


Kako imaš nastavljeno? Daj link. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Snail ::

Mare2 je izjavil:

Snail je izjavil:

Meni konverzija, vsaj na ebay, dela že kak teden bp.


Kako imaš nastavljeno? Daj link. :)

eh, še enkrat pogledal, zgleda so odstranli opcijo za izbrat način konverzije (prejšni teden je še bla, in delujoča) ...
Sem pa na paypal accountu neki cajta nazaj menjal default na usd, mogoče mi zato vleče v tej valuti.

sirotka ::

Snail je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Snail je izjavil:

Meni konverzija, vsaj na ebay, dela že kak teden bp.


Kako imaš nastavljeno? Daj link. :)

eh, še enkrat pogledal, zgleda so odstranli opcijo za izbrat način konverzije (prejšni teden je še bla, in delujoča) ...
Sem pa na paypal accountu neki cajta nazaj menjal default na usd, mogoče mi zato vleče v tej valuti.


https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?c... tukaj si še lahko nastaviš. Vendar, sem jaz do nedavnega imel, da mi banka menjava valute, so morda sami prestavili na paypal conversion?

huh, to se mi je spremenilo že leeep čas nazaj, vendar jaz tega nisem spreminjal. Očitno med tema dvema nakupoma:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

stara mama ::

Je že bilo debatirano, paypal je že nekajkrat sam spreminjal nastavitve nazaj.
Precej hinavsko početje, poleg tega da je še nastavitev dobro skrita.
Uporablja kdo revolut kartico na paypalu?

sirotka ::

ajej, potem treba stalno gledat tole. Revolut sem probal dodat, pa mi je javilo napako. Sem pa bral, da nekaterim prime.

wired ::

stara mama je izjavil:

Je že bilo debatirano, paypal je že nekajkrat sam spreminjal nastavitve nazaj.
Precej hinavsko početje, poleg tega da je še nastavitev dobro skrita.
Uporablja kdo revolut kartico na paypalu?

Imam Revolut zvezan na PayPal. Po defaultu ima za valuto GBP.

Relanium ::

Na revolutu skoraj nima veze, ker ti obljubljajo srednji tečaj :)
Kar zna prinest dolgoročno še nekaj prihranka, če paziš na paypalovo pretvorbeno nastavitev.

c0ck4m0u53 ::

Na paypal sem dodal bančni račun banke Number 26, tako da sem vpisal IBAN. Na mail sem dobil naslednje sporočilo.

Confirm your bank account with PayPal.

Dear blablabla,

You've just added a bank account to your PayPal account.

Country of bank account:

You can now withdraw money from your PayPal account to your bank account.

What's Next? Confirm your bank account and get Verified.

Verifying your PayPal account helps increase confidence between buyers and sellers.

You can confirm your bank account in 2 easy steps:

We'll deposit 2 small amounts (less than 1.00 EUR) into your bank account.

Check your bank account in 1-2 business days for the exact amounts.

Log back into your PayPal account and enter the 2 deposit amounts.


Ko se prijavim v Paypal in izberem dodani račun vidim pod status Confirmed. Torej nikjer ne vidim opcije za verify dodanega računa, tako kot je to mogoče pri dodajanju bančnih kartic. S strani Paypala mi niso še nič nakazali na račun.

Se bo verify opcija pokazala šele čez 1-2 delovna dneva, ko mi bo Paypal nakazal ti 2 nakazili na račun?

P. S. Superca, janezvalva hvala za hiter odgovor
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

Zgodovina sprememb…

janezvalva ::

c0ck4m0u53 je izjavil:

...Se bo verify opcija pokazala šele čez 1-2 delovna dneva, ko mi bo Paypal nakazal ti 2 nakazili na račun?


si že sam sebi odgovoril
thumbs up :)
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?
««
50 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134812 (14776) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333107006 (34053) PINki
»

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

Oddelek: Igre
4311279 (9996) Oktan
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329230 (7081) refosk
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120309 (17386) Kwizlord

Več podobnih tem