» »

PayPal

PayPal

««
40 / 76
»»

Okapi ::

Zakaj pa pravzaprav topup ne dela? Saj ne, da bi ga pogrešal, odkar paypal podpira osebni račun od NLB, ampak čisto tako, iz radovednosti.

Maj ::

Kater osebni račun pri NLBju podpira?
Misliš, da se lahko prijavim z Maestro BA kartico?
Samo, če to res dela potem ti gre v primeru kakšnega vdora z računa čisto vse.

Verjetno se ponudniku ni splačalo nuditi storitev pri nas.
Imel je odprtih ene 10 TRR računov pri naših bankah, kar že nekaj stane, potem morajo pa še stalno imeti nekoga, ki vse to spremlja in ureja.
Ne vem zakaj ne odprejo enega samega TRR računa-lahko tudi v tujini, kjer je marsikje vodenje brezplačno in bi denar nakazovali tja-res bi šlo pa dva do tri dni, da bi bil denar nakazan ampak bolje to, kot pa sedanje stanje, ko se ne da narediti ničesar.

Okapi ::

Kater osebni račun pri NLBju podpira?
Običajen transakcijski.

In zdaj, ko sem malo bolj natančno pogledal, vidim, da iz navadnega bančnega računa ne moreš plačevati prek paypala, niti si ne moreš iz njega na paypalov račun naložiti denarja. Na TRR lahko samo nakažeš denar, ki ga že imaš na paypalu. Se pravi, tudi če ti kdo vdre v paypal, ti bančnega računa ne more izpraznit.

Maj ::

Razen kakšnih prodajalcev itak noben ne rabi denarja iz PP nakazovat na TRR račun, lepo, če to gre ampak sam rabim ravno obratno zadevo, nakazati denar iz TRR na PP.

m3k ::

Okapi je izjavil:

...In zdaj, ko sem malo bolj natančno pogledal, vidim, da iz navadnega bančnega računa ne moreš plačevati prek paypala, niti si ne moreš iz njega na paypalov račun naložiti denarja. Na TRR lahko samo nakažeš denar, ki ga že imaš na paypalu. Se pravi, tudi če ti kdo vdre v paypal, ti bančnega računa ne more izpraznit.

www.paypal.com/bankaccount 8-) direktna povezava na PayPal za dodajanje TRR
Mirko tipka na radirko ////

THXMASTER ::

jz sm pa dons dubu novo visa electron predplačniško kartico in ko jo probam dodat na paypal mi napise : This card is not accepted. Please use a different card. kdo kej ve zakaj ne gre?

gusto ::

THXMASTER je izjavil:

jz sm pa dons dubu novo visa electron predplačniško kartico in ko jo probam dodat na paypal mi napise : This card is not accepted. Please use a different card. kdo kej ve zakaj ne gre?


Ker nimaš denarja na kartici. Meni je enako zavračalo NLB predplačniško, dokler si nisem nakazal gor sredstev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gusto ()

THXMASTER ::

evo zdele sm nakazu gor balance...da vidmo ce bo delal :)

Maj ::

A si vzel to predplačniško Viso od NKBM?

Upam, da ti bo vse lepo delalo, da jo bom naročil še sam.

THXMASTER ::

ja predplačniško viso od nkbm sm uzeu...sam zdej mi ni jasn...dons sm nakazu keš gor... sam še ni nč...v kolkem cajti bi mogl bit gor? na banki mi je reku da pr sklicu ne pišem zadnjih treh številk in sm tku tud naredu. hm...

Modri dirkač ::

Ponavadi je nakazno v 2-3 urah.

Napiše se vse kar piše na zadnji strani pod referenco in pa IBAN kartice.
Everybody lies!

THXMASTER ::

pol me je un na banki mal nahecu...kr mi je reku da pr referenci ne pišem zadnjih 3 številk....WTF...

konspirator ::

predplačniško viso
Pri nkbm ne moreš naložiti direktno na banki sami za šalterjem ?


Referenca napisana na zadnji strani kartice je tvoj "trr", če si jo vpisal na upn, potem si naredil zajeb.

Modri dirkač ::

Referenca gre pod referenco, IBAN pa pod IBAN.
Everybody lies!

THXMASTER ::

nene...stric na šalterji mi je lepo povedu...iban pod iban...referenca / sklic pod referenco / sklic...s tem da zadnih treh številk pr referenc ne pišem...se bom jutr šou na banko uprašat kaj je zdej...je pa res da sm kumi dons dubu kartico pin pa dobim čez par dni,sam nevem zakaj bi to mel kako vezo...bank@net loh že uporablam.

šernk ::

referenco pišem jaz v celoti pa pride denar lepo na kartico.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

IcyFox ::

Mene pa nekaj zanima, če jaz npr. na bolhi prodajam nek račun za igro (npr. Smite ali steam račun) in želi stranka plačati z nakazilom na paypal, kaj lahko naredim da ne bo mogel refundati denarja?

Maj ::

šernk je izjavil:

referenco pišem jaz v celoti pa pride denar lepo na kartico.


V kolikem času pride denar na račun, če si nakazuješ na to predplačniško kartico iz NKBM ali iz druge banke?

Je res celoten strošek 10 evrov za štiri leta ali ti zaračunavajo še kaj-recimo vpogledni bankanet račun, nakazilo na račun???

Modri dirkač ::

NKBM ne zaračuna nič, razen teh 10 EUR.
Denar pride v 2-3 urah.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

Maj ::

Kaj pa če denar na kartico nakažem iz druge banke, recimo iz NLB, potem verjetno ne pride v treh urah?

Na spletni strani sem nekaj bral, da za vpogledni bankanet zaračunavajo polovično provizijo.

Modri dirkač ::

Seveda pride, včasih tudi prej.
Že 100x povedano. 10 EUR je KONČNI strošek pri NKBM.

brezplačna odobritev vpoglednega Bank@neta za enostavno spremljanje porabe preko spleta


https://www.nkbm.si/predplacniska-visa

Kakšen paket imaš pa na svoji banki in koliko ti tvoja banka računa (ali pa tudi ne) za vsako nakazilo na drug TRR je pa druga stvar.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

THXMASTER ::

evo koncn da vam povem kako je šlo...referenco je treba celo napisat...tist kr je men un reku da zadnih treh ne pisem je cista bedarija...ja kukr je blo ze povedan...v parih urah mas keš gor ko nakazuješ z upn. stroški predplačniške vise so 10 eur za 4 leta...vpogleda v bank@net je zastonj..edino če hočeš varnostne smse prejemat te pride še dodatnih 75 centu na mesec.

Maj ::

Hvala za informacije.

Torej bo pač treba zreskirat teh 10 evrov, če še hočem kaj plačevati s Paypalom.

A če zreskiram 15 evrov pa dobim čisto pravo kartico in potem na vseh prodajnih mestih po svetu lahko plačujem z njo?
Kako je potem tu s pretvorbo valute?
Recimo naložim 200 evrov in grem na Hrvaško ter potem vse nakupe plačujem s to kartico-a se mi to bolj splača, ali se mi bolj splača evre že vnaprej menjati v kune in vse plačevati z gotovino?

Pa še to me zanima, če mi recimo fizično kartico ukradejo a mi recimo s kakšno kreditno pogodbo na obroke lahko naredijo kaj več stroškov kot pa je stanje na kartici?

OvCa77 ::

Kartica fizična je 10€. Najbolj se splača plačevati v tuji valuti s kartico ker ima visa boljši menjalni tečaj
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

stara mama ::

IcyFox je izjavil:

Mene pa nekaj zanima, če jaz npr. na bolhi prodajam nek račun za igro (npr. Smite ali steam račun) in želi stranka plačati z nakazilom na paypal, kaj lahko naredim da ne bo mogel refundati denarja?

Lahko upaš, da nisi naletel na idiota, zato se takih stvari vsaj pri nas ne dela.

Zgodovina sprememb…

gusto ::

THXMASTER je izjavil:

evo koncn da vam povem kako je šlo...referenco je treba celo napisat...tist kr je men un reku da zadnih treh ne pisem je cista bedarija...ja kukr je blo ze povedan...v parih urah mas keš gor ko nakazuješ z upn. stroški predplačniške vise so 10 eur za 4 leta...vpogleda v bank@net je zastonj..edino če hočeš varnostne smse prejemat te pride še dodatnih 75 centu na mesec.


Tole da ne pišeš zadnje 3 cifre je bilo že prej meni čudno. Drugače pa pri predplačniški NLB MasterCard traja 1-2 dni, da imaš denar na kartici, če nakažeš z UPN. Recimo nakazal sem si v torek zvečer, celo sredo ni bilo nič, danes zjutraj (četrtek) vidim, da je denar gor. A v PayPal je šlo zdej kartico dodat?

THXMASTER ::

ja je šlo dodat...sam ni blo takoj izpisku na bank@netu..pa sm mogu skočit do banke še enkrat da so mi kodo povedal, da sm loh kartico potrdil na paypalu...dela pa tut kr sm ze za 270 eur robe naroču :)

mojca ::

Maj je izjavil:

Hvala za informacije.

Torej bo pač treba zreskirat teh 10 evrov, če še hočem kaj plačevati s Paypalom.

A če zreskiram 15 evrov pa dobim čisto pravo kartico in potem na vseh prodajnih mestih po svetu lahko plačujem z njo?
Kako je potem tu s pretvorbo valute?
Recimo naložim 200 evrov in grem na Hrvaško ter potem vse nakupe plačujem s to kartico-a se mi to bolj splača, ali se mi bolj splača evre že vnaprej menjati v kune in vse plačevati z gotovino?

Pa še to me zanima, če mi recimo fizično kartico ukradejo a mi recimo s kakšno kreditno pogodbo na obroke lahko naredijo kaj več stroškov kot pa je stanje na kartici?


Ne vem, kaj misliš s "čisto pravo kartico". S predplačniško kartico lahko plačuješ vse in povsod, kjer sprejemajo VISO. Catch je samo v tem, da moraš imeti ob času nakupa sredstva na kartici, česar ti pri običajni debetni ali kreditni kartici ni potrebno imeti (pri debetni kartici moraš sicer imeti sredstva na računu, pri kreditni pa niti tega ne). Pri Banki Koper ti tudi običajna bančna kartica lahko služi kot debetna kartica, vendar ti lahko potencialno odtujijo vsa sredstva s TRR-ja.

Če plačuješ s kartico, ti sproti menjuje v evre po "vizinem" tečaju, ki je praviloma boljši od tečaja oz. provizije v menjalnici. Lahko pa greš s kartico tudi na poljuben bankomat na Hrvaškem, samo paziti moraš, da dvigneš v kunah in ne morda v evrih (razlika je npr. 10 EUR pri dvigu 1000 kun). Če torej na bankomatu po pomoti dvigneš po njihovem tečaju, si precej na slabšem, če dvigneš kune in ti konverzijo naredi Visa, pa si na istem, kot če plačaš v trgovini oz. na malenkost boljšem, kot če greš do menjalnice.

Jaz sicer denar dvigujem in na tujih POS terminalih plačujem z običajno bančno kartico Visa (na predplačniški običajno nikoli nimam dovolj sredstev, da bi lahko kupovala z njo; uporabljam jo samo za spletne nakupe, ko 15 minut prej naložim gor vnaprej znan znesek).

Maj ::

Hvala za te informacije.
Torej se mi kartica vsekakor splača, ker z njo prihranim že pri menjavi denarja v dolarje, funte(pri spletnih nakupih samo naučiti se bom še moral kako nastaviti, da mi pretvorbo naredi Visa in ne Paypal) ter kune, če slučajno kdaj grem na Hrvaško(a na bankomatih ni nobene provizije za dvig?).

Predviden znesek porabe si bom pač naložil na to predplačniško kartico, brez veze plačevati še 25 evrov za pravo kreditno kartico Viso.

Samo še tole me zanima a če mi to predplačniško kartico ukradejo a mi lahko naredijo samo toliko stroškov kot je denarja na kartici ali mi lahko recimo naredijo tudi kak nakup na obroke in me potem banka terja še za neplačane obroke?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Maj ()

OvCa77 ::

Provizija za dvig v tuji valuti je 2,75€, porabiš pa lahko samo tolko koliko je na računu
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

connel ::

O kakšnih obrokih sanjaš? Na predplačniški ti naredijo lahko samo toliko škode, kolikor imaš gor sredstev,...

mojca ::

Maj je izjavil:

Hvala za te informacije.
Torej se mi kartica vsekakor splača, ker z njo prihranim že pri menjavi denarja v dolarje, funte(pri spletnih nakupih samo naučiti se bom še moral kako nastaviti, da mi pretvorbo naredi Visa in ne Paypal) ter kune, če slučajno kdaj grem na Hrvaško(a na bankomatih ni nobene provizije za dvig?).

Predviden znesek porabe si bom pač naložil na to predplačniško kartico, brez veze plačevati še 25 evrov za pravo kreditno kartico Viso.

Samo še tole me zanima a če mi to predplačniško kartico ukradejo a mi lahko naredijo samo toliko stroškov kot je denarja na kartici ali mi lahko recimo naredijo tudi kak nakup na obroke in me potem banka terja še za neplačane obroke?


Če ti kartico ukradejo, je prva stvar, ki jo moraš narediti, da jo prekličeš ali vsaj iz nje postrgaš vsa sredstva. Ukradejo ti lahko samo tisto, kar imaš gor ob času transakcije. Če so ti jo enkrat ukradli, jo prekličeš/menjaš (in plačaš novih X EUR) in ti od tistega trenutka oz. čez mesec dni ne morejo narediti nobene škode več. Poleg tega lahko v primeru zlorabe kartice vložiš pritožbo (ali kakorkoli se že imenuje tisti obrazec) in ti je dolžna banka povrniti denar. Ponavadi so kritične prve minute. Znancu so recimo ukradli kartico in že čez par minut poskušali dvigati ... 500 EUR ... 200 EUR ... 100 EUR (kartico je pravočasno blokiral, ker je bil priča tatvini, samo ni bil dovolj spreten, da bi jo preprečil, in je dobival SMSe o neuspešnih transakcijah). "Obroki" so bolj problematični v primerih, ki jih sam "zakuhaš" z nepozornim branjem drobnega tiska. Recimo, da na neko spletno stran vpišeš številko kreditne kartice za nakup ene male stvari, ne opaziš pa, da te bo štos od drugega meseca dalje stal toliko-in-toliko USD naročnine na mesec. Ali pa daš iPad v roke mulcu, ki veselo kupuje dobrine v igrici. Kartice ti tehnično niso ukradli, imajo pa njeno številko; ti imaš vedno gor 50-200 EUR za sprotne nakupe, kar naenkrat pa ti denar izpari s kartice. V tem primeru ti sredstev seveda ne bodo vrnili.

Na provizijo za dvig na avtomatu sem malenkost pozabila oz. nimam pojma, koliko je, ker nisem nikoli dvigovala zneskov, nižjih od 100 EUR, skupni znesek v evrih pa je bil vedno nekoliko nižji, kot če bi isto vsoto menjala za pultom. S to razliko, da moraš menjalnico iskati (morda je ena v mestu ali pa tista, ki se ti "nastavlja ob cesti" pobira oderuške provizije), bankomat pa je za vsakim vogalom. Na bankomatu v evro območju mi z dvigom z bančno kartico (pri isti "verigi" bank) provizije niso zaračunali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: mojca ()

Maj ::

Bom naročil, pa da vidimo to čudo od kartice ;)
V glavnem nujno mora biti uporabna za povezavo s Paypalom, kar očitno je.
V kolikem času jo pa dobiš?

A v tujini greš lahko z njo na vsak bankomat in je povsod enaka provizija 2,7 evra za dvig, v trgovinah in gostilnah pa verjetno ni nobene provizije?
Kako so pa lahko poskušali dvigati saj ima verjetno tudi PIN kodo?

N0t0ri0us ::

ebay oz paypal imata spet neke nove scene pri checkoutu...



Nekoč se je dalo avtomatsko nastaviti, da je banka pretvorila valuto..
Potem so to spremenili da je avtomatsko vzelo valuto paypala ampak se je še vedno dalo ročno spremenit pri vsakem plačilu na zamenjavo v banki
sedaj pa so prišli do tega, da nikjer ne najdem gumba kjer bi se izognil tej nategunski pretvorbi $-EUR-funt itd

OK ne gre se mi za teh 20c, naslednjič bo mogoče 1EUR, potem 3, nato spet par centov in se počasi nabere...

Ima kdo idejo kje to spremenim?

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

OvCa77 ::

2,7 v ne eur, 0,6 v eur
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

N0t0ri0us ::

Mare2 je izjavil:

https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?c...


Hvala :D

dr.Akula ::

@N0t0ri0us Samo opozorilo, če slučajno ne veš; opcija konverzije se (vsaj pri meni) sama od sebe nastavlja nazaj na "paypal konverzija" opcijo. Tako da si shrani link in pred vsakim nakupom preveri.
ni podatka

OK.d ::

To pa ne vem če bo držalo, ker sem v ponedeljek opravil nakup s paypalom in je danes še vedno nastavljena bančna konverzija, tako kot prej;)
Mogoče to velja edino za nakupe preko ebay-a:|
LPOK.d

dr.Akula ::

Se ne prestavi takoj oz. je čisto random.
ni podatka

loveJDM ::

Majstri mi lahko se potrdi kartica na paypalu pred prvo uporabo če lahko kdo pove prosim?Tisto kodo 4mestno ki jo moraš vpisat,kje jo dobiš?

Furbo ::

Pogledaš transakcije na kartici, tisti 1€-2€ ki ti ga paypal utrga (in kasneje vrne), ko dodaš kartico.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mare2 ::

Klikneš preveri kartico. Oni naredijo transakcijo in tam vidiš na izpisku kartice (preko ebanke) kodo. Lahko greš tudi na svojo banko.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Tilen ::

Koda je vidna tudi preko varnostnega SMS.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

loveJDM ::

Aha ok hvala

bosmla ::

Verjetno je ze odgovorjeno... pa vseeno
Ko ti kartica potece - kaj naredit: dodati novo (staro pobrises) ali kako update staro?
Hvala

Rampage ::

Staro odstraniš, dodaš novo, potrdiš novo.

m3k ::

bosmla je izjavil:

... ali kako update staro?


greš v Wallet, klikneš na podobo kartice, Edit - vpišeš nove podatke in shraniš spremembe oz. odstraniš kartico
Mirko tipka na radirko ////

bosmla ::

Torej ko dobim (enako) novo kartico grem samo v urejanje kartice in tam vpisem nov datum in CSC?
Je potrebno potem se le to potrditi? Sprasujem, ker bo ravno velik nakup ob zamenjavi kartic...

Mare2 ::

Seveda, potrdi jo. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo
««
40 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134708 (14672) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106881 (33928) PINki
»

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

Oddelek: Igre
4311241 (9958) Oktan
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329213 (7064) refosk
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120278 (17355) Kwizlord

Več podobnih tem