» »

PayPal

PayPal

««
49 / 76
»»

Furbo ::

Red_Mamba je izjavil:

tole pa ne bo drzalo. Preverja se tudi stalni naslov lastnika kartice.
S cimer so zlorabe manj verjetne.

Probaj kdaj pri kakem nakupu, pa boš videl.

Dobro, PP zna tudi zahtevati osebno, če presežeš limit itd.. ampak zgolj za dodajanje kartic, nakupe, je ime brezpredmetno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Racunalnik ::

polpo je izjavil:

Racunalnik je izjavil:

Preko trustpaya se neda vec nalagat denar na pp ker ti da moznost samo ce si na banki koper ali pa nkbm to pa nisem. Kako lahko se drugace nalozim denar na pp seveda brez kreditne ker je nimam in je tole nalaganje preko trustpaya cist lepo delovalo?


https://revolut.com/ -> Zastonjska virtualna/fizična debit Mastercard kartica, potrebuješ pa samo telefon z Ios ali Androidom (možno da deluje tudi na računalniku preko emulatorja?). Na njo naložiš denar iz tvojega bančnega računa preko UPN obrazca na (spletni) banki.


Sem se registriral pa so rekl da imajo trenutno veliko povprasevanje in da bom obvescen po mailu kdaj bom registriran, sam do danes se nic.

Jazzie ::

hmm23 je izjavil:

Jazzie je izjavil:

Evo, da poročam: od Paypala sem po vdoru že dobila denar nazaj (tj. v 1 tednu od prijavljene zlorabe). V primeru nemožnosti dostopa v račun se jih še najlažje kontaktira preko Facebook-a (kar meni osebno sicer ni všeč, saj 1. nimajo vsi FBja, 2. ne zdi se mi ravno najbolj varno urejati Paypala preko socialnega omrežja).


Nekdo je izvedel geslo ali kako je prišel noter?

Ne vem, kaj se je zgodilo. Tudi to mi ni všeč pri komunikaciji preko FBja, da ne dobiš nekega širšega poročila. Moja napaka je bila, da sem na Paypalu uporabljala enako kombinacijo maila in gesla kot na različnih forumih (ne pa na Gmailu ali mailu, katerega sem imela povezanega s Paypalom), pa so očitno tako to dobili. Moj račun je ta oseba nato zaprla ali pa spremenila mail (če je to sploh možno?) - ne vem, ker mi Paypal tega ni povedal. Oseba, ki se je z mano pogovarjala, je ugibala, da so mi vdrli v mail (kar pa dvomim).

konspirator ::

Če so komu uspeli ugotoviti naslov pp email in so vdrli/pridobili dostop v ta email, potem lahko skozi pp postopek "forgot password" dobiš dostop do pp s ponastavitvijo gesla, ki ga pp pošlje na email.
Gledam pp postopek (pp, Having trouble logging in?, Forgot your email address? Recover it) , lahko tudi ugibajo, pod opcijo 2 vidim, da lahko vpišeš 3 emaile, ki bi lahko bili pravi
Option 2: Please enter up to three email addresses you may have used to create your PayPal account. We'll check to find a match.



Na katerih vse forumih si uporabljala enaka gesla/emaile ?
--

Zgodovina sprememb…

PARTyZAN ::

Jazzie: Mogoče bi bil zdaj čas, da narediš malo researcha kaj so password managerji in zakaj so danes praktično nujni.

hmm23 ::

PARTyZAN je izjavil:

Jazzie: Mogoče bi bil zdaj čas, da narediš malo researcha kaj so password managerji in zakaj so danes praktično nujni.


Če uporabljaš password managerja npr. Dashlane imaš potem lahko dvofaktorsko avtorizacijo na paypalu?

PARTyZAN ::

Seveda, zakaj pa ne. Če želiš imet PP podatke v password managerju, ti bo manager samo izpolnil uporabniško ime/geslo, še vedno boš moral pa na roke vpisat kodo, ki jo prejmeš na mobilni telefon.

Jaz sicer nimam nobene storitve, ki ima direktno dostop do mojega denarja v password managerju. To so edina gesla, ki jih imam v glavi, poleg seveda "master passworda" od LastPass.

kixs ::

Hocem nekaj placati v USD in na koncu zelim izbrati "Convert with card issuer". To enostavno ignorira in gre nazaj na PayPal konverzijo, ki je trenutno 1:1,0148 ;((

anthony1337 ::

kixs je izjavil:

Hocem nekaj placati v USD in na koncu zelim izbrati "Convert with card issuer". To enostavno ignorira in gre nazaj na PayPal konverzijo, ki je trenutno 1:1,0148 ;((

Predvidevam, da nimaš USD na paypal balancu, imaš pa ostale valute. Paypal bo zato najprej izčrpal ostale valute. Da bi lahko plačal preko kartice v USD bi moral na paypalu imet 0.

čuhalev ::

Se bi obnesla dva paypal računa? Vsak za svojo valuto?

St235 ::

Ne, če imaš eno kreditno kartico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

mtosev ::

zakaj na paypalu ne morem dodati visa kartico?
not napišem podatke a mi napiše please use a different card. danes dobil od nkbm
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

konspirator ::

Si jo aktiviral v bankomatu ?
--

mtosev ::

nisem. nisem vedo, da jo rabim aktivirati
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kixs ::

anthony1337 je izjavil:

kixs je izjavil:

Hocem nekaj placati v USD in na koncu zelim izbrati "Convert with card issuer". To enostavno ignorira in gre nazaj na PayPal konverzijo, ki je trenutno 1:1,0148 ;((

Predvidevam, da nimaš USD na paypal balancu, imaš pa ostale valute. Paypal bo zato najprej izčrpal ostale valute. Da bi lahko plačal preko kartice v USD bi moral na paypalu imet 0.


Balance je 0.

alese ::

PA TO NE MOREŠ VERJET zamenjal sem geslo za pal zdej pa ne more dostopit notri, ob spremembi gesla so mi poslali mail da sem spremenil geslo in da če nisem to jaz da naj jih pokličem na nek telefon +1 402 in tak naprej dobro kak naj jaz vem kje so oni locirani in kaj torej ta plus pomeni, njohovo vhodno številko ja, samo kere države to, kdo kaj ve

krneki0001 ::

Si slučajno na phishing naletel?

alese ::

kaj je to phisinsg

sprašujem kaj pomeni plus katera država je to

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alese ()

connel ::

Nebraska USA.

alese ::

kaj je to pising

alese ::

vrti me v začaren krogu tam napiše vnesi email za novo geslo to vneseš te sprašuje še po emailu ga vneseš in te spet vrže na začetno stran da vnesi email za novo geslo kaj je to zen sra........

Mare2 ::

alese je izjavil:

kaj je to pising

Lažna stran.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

knesz ::

Pa vprašam tako: kaj je razlog za zamenjavo gesla? Lahko prilepiš link strani, kjer menjaš geslo?

alese ::

varnostni razlogi, sedaj dela nekako mi je uspelo imam pa vprašanje za tukaj desno od odgovora so opcije citiraj pred tem pa lojtrca kaj pomeni ta lojtrca, sem jo kliknil pa mi je moj prispevek obarvalo zeleno,kaj to pomeni.

stara mama ::

alese je izjavil:

kaj je to pising

Piss @ Wikipedia

juve91 ::

na ebay sem naročil en izdelek in plačal preko paypala.. cena je bila 70 eur z poštnino, sedaj ko sem gledal stanje na kartici(imam mastercard skrill) pa piše da so odtegnili 74,95.. Zakaj toliko?

konspirator ::

Pp tečaj, če cena ni bila v eur.


https://slo-tech.com/forum/t450878/p534...
--

Zgodovina sprememb…

juve91 ::

Bila je v EUR, zato mi še bolj čudno

konspirator ::

Preveri podrobnosti nakupa na skrill strani.
--

juve91 ::

Sem na paypalu pogledal in tam je dober znesek odtegnjen (http://prntscr.com/dg0x2d), na skrillu pa 5 eur več kot bi moglo bit. Je pa bil izdelek znižan za 5 eur, a s tem verjetno nima veze drugače bi tud na paypalu potegnilo 5 eur več. Na skrillu pod podrobnosti ni nič takega, samo to: http://prntscr.com/dg0vy9

mtosev ::

konspirator je izjavil:

Si jo aktiviral v bankomatu ?
ni je potrebno aktivirati na bankomatu. samo denar na banki sn naložil in je kartico paypal takoj sprejel
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Nesta ::

Je možno plačati navaden "slovenski" račun ki ga dobim po pošti plačati preko paypala?

Hvala

Mare2 ::

Nesta je izjavil:

Je možno plačati navaden "slovenski" račun ki ga dobim po pošti plačati preko paypala?

Hvala


Če prodajalec to omogoča, da. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

St235 ::

Nesta je izjavil:

Je možno plačati navaden "slovenski" račun ki ga dobim po pošti plačati preko paypala?

Hvala


Če misliš obrazec UPN kot tak potem ne.

anthony1337 ::

Sedaj se je pa tudi meni zgodilo, da noče poslati denarja v tuji valuti iz vise po pretvorbi vise in ne paypala. Na paypalu imam balance na nuli. V nastavitvah imam seveda nastavljeno, da pretvarja po tečaju izdajatelja kartice...Ko pri koraku "currency conversion options" izberem "convert with card issuer" me enostavno vrže nazaj na isto mesto in spet hoče z vise trgat evre po paypalovem tečaju..:/
Je pa to business account.

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Jebemu PayPala... vse pravilno nastavljeno, da naredi konverzijo banka, a na bancnem izpisku vidim, da je vse naredil PayPal ;((

Zadnji mesec ni pogoja, da ne naredi konverzijo PayPal, pa ce se se tako matras!!

mailer ::

Nastavite si različne valute na paypalu. Če kupujeđ v € plačaj v €, če kupuješ v $ plačaj v $ itd. Takrat konverzija s paypal strani odpade.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

kixs ::

Tega nisem se gledal. Predvidevam pa, da moras imeti sredstva na PayPalu v teh valutah. Ce nimas gor nic in gre vse preko Master carda, si spet na istem.

amacar ::

A to si na ebayu kupoval? Ker vceraj sem se "namatral", da mi je banka zaracunala ne paypal, res dobro skrivajo nastavitve.

Mare2 ::

amacar je izjavil:

A to si na ebayu kupoval? Ker vceraj sem se "namatral", da mi je banka zaracunala ne paypal, res dobro skrivajo nastavitve.


Pa po mjem PayPal vseskozi spreminja nastavitve. Tako da človeku zjebe znanje, če ni pozoren.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

kixs ::

A je se kje kaksna nastavitev (eBay/PayPal), razen te:

PayPal:
"Bill me in the currency listed on the seller's invoice." za vsako kartico.

in da na eBay-u izberes pravo kartico in da je na koncu, predno kliknes "Pay...", napisan pravi znesek v pravi valuti (npr. USD ali CAD ali GBP, pac kjer kupujes)?

amacar ::

Js imam na Paypalu nastavljeno enako, pa še vseeno pri nakupu na Ebayu moram za vsak nakup nastaviti, da mi obračuna po tečaju banke.

Sem posnel moj postopek:

kixs ::

Hmm... interesantno. Bom definitivno sprobal ob naslednjem placilu.

Sicer sem pisal sporocilo PayPalu preko njihovega Help sistema in jih napizdil kot psa, vendar vljudno ;) Danes dobim odgovor, da se globoko opravicujejo, da so neke tehnicne napake, ki jih resujejo in so mi za opravicilo nakazali 20€ :D

GrimReaper ::

Mare2 je izjavil:

Pa po mjem PayPal vseskozi spreminja nastavitve. Tako da človeku zjebe znanje, če ni pozoren.

Res je, vedno daje na default. Ravno 28.11. sem nastavil.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

juve91 ::

imam enak problem.. Imam skrill za naročanje preko spleta. Sedaj se mi že 3x zgodilo, da ko sem kupil izdelek na ebayu preko paypala, je na skrillu bil odtegnjen večji znesek (pri izdelku za 70 eur je oddtegnilo še 5 eur, pri izdelku za 3eur pa še nekaj dodatnih centov)kot pa je bila cena na ebayu oz. na paypalu. Sedaj so mi že odtegnili več kot 5 eur za brezveze. Ko naročam preko aliexpressa pa je vedno dober znesek odtegnjen, nikoli preveč. Zakaj torej se potegne iz skrilla večji znesek? cene pa so bile vse v eur. A se da kje nastavit da ne bodo odtegovali?

Machete ::

GrimReaper je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Pa po mjem PayPal vseskozi spreminja nastavitve. Tako da človeku zjebe znanje, če ni pozoren.

Res je, vedno daje na default. Ravno 28.11. sem nastavil.


Meni ni spremenil že par let. Grem vsake toliko pogledat, je vedno tako kot je bilo nastavljeno že dolgo dolgo tega.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

OK.d ::

+1
LPOK.d

kixs ::

Hocem placati v CAD in mi, ker imam nekaj denarja na PP, sploh ne ponudi opcije za izbrati kartico. Pise:

"Your balance covers your order total."

Lahko sicer izberem kreditno mimo PayPal-a, ampak tega ne bom delal.

čuhalev ::

kixs je izjavil:

Hocem placati v CAD in mi, ker imam nekaj denarja na PP, sploh ne ponudi opcije za izbrati kartico. Pise:

"Your balance covers your order total."

Lahko sicer izberem kreditno mimo PayPal-a, ampak tega ne bom delal.

Imam isti problem in rešitve ni. Sedaj, ali porabiš tisto malenkost za nekaj drugega ali povišaš znesek, ki ga želiš plačati v CAD, da bo ta presegel tisto, kar imaš gor, ali pa plačaš z njihovo pretvorbo.

Sitnost!

amacar ::

Paypal danes odpisal, očitno bojo/so že odstranili opcijo, da banka zaračuna konverzijo za vsa plačila, ampak bo potrebno to narediti za vsak nakup posebej.
Thank you for contacting PayPal.

I regret to inform you that it is no longer possible to select "Bill me in the currency listed on the seller's invoice" to all your payments and purchases.

You can however, chose this option at the moment of completing every payment.

To do so simply follow the below steps when completing a purchase:

Click 'Other Conversion Options' on the 'Review Your Payment' page.
Choose 'Bill me in the currency listed on the seller's invoice.' Select this option to ensure that your credit card is charged in the currency you want.
««
49 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134645 (14609) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106762 (33809) PINki
»

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

Oddelek: Igre
4311224 (9941) Oktan
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329207 (7058) refosk
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120254 (17331) Kwizlord

Več podobnih tem