» »

Omrežje - stari kabli - novi računalniki

Omrežje - stari kabli - novi računalniki

simimedi ::

Zdravo,

naletel sem na težavo, ki jo bo seveda slej ko prej potrebno rešiti na ustreznejši način, vendar potrebujem hitro, začasno rešitev. No, da razložim, v čem je težava. Prostor z 16 računalniki je na novo opremljen. Stare mašine so zamenjale nove. Na starih deluje omrežje BP, tudi internet. Ko na iste kable priklopim nove računalnike, se v omrežju le ti še vidijo, povezave z internetom pa ni več. Vsi računalniki so najprej vezani na ethernet repeater TP1016C ter potem naprej na net. Težava je zagotovo v starih kablih in napeljavi le teh. Če potegnem nov kabel, stvar deluje. Zamenjava kablov po trenutni nepeljavi ni možna! Moje vprašanje je, ali je mogoče nove mrežne kartice nastaviti na kakšen naćin, da bi se zadovoljile tudi z slabšo kvaliteto signala. Ureditev bo samo za prehodno obdobje.

Hvala za vse namige, upam, da nisem preveč zakompliciral.

LP
Simon

simimedi ::

Zdravo, ponovno.

uspelo - vse skupaj sem prevezal na novo stikalo in stvar deluje tudi z starimi kabli na novih računalnikih. :) Zaenkrat še ne bo potrebna nova napeljava!

LP

Duhec ::

Začni s spremembo hitrosti, sploh, če prav vidim je ta switch 10Mbps... fiksiraj hitrost kartic na 10Mb FD in vsaki določi drug IP. A je še kak router naprej od 16portnega switcha ?

p.s.
Medtem, ko sem pisal si ti rešil. Tud dobr. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1767547340 (734) d4vid
»

Razdelitev UTP kabla (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10423567 (8529) Daniel
»

Težave z Amis internetom

Oddelek: Omrežja in internet
386777 (5067) ...:TOMI:...
»

Internet problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
152746 (2519) theBill
»

"Kockanje" na siol TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
539961 (8256) rezator

Več podobnih tem