» »

Problem povezave wireless routerja in računalnika...

Problem povezave wireless routerja in računalnika...

freserovski ::

Imam eno težavo :)

Hočem povezat netgearov router (wndr3700) in računalnik v katerem je mrežna kartica Realtek 8185L. Iz nastavitev sem nekako uspel ugotovit, da kanal na mrežni ni enak tistemu, ki je nastavljen na routerju, vendar omrežje vseeno najde, povezat se pa noče.

Kdo ve, kaj bi lahko bil problem glede tega?

Imam WIN7 in zadnje gonilnike za mrežno, omrežje je pa WPA2-PSK (AES)-Bi lahko bil to problem?
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

popster ::

Praviloma client sam zazna kateri kanal je to. Probaj dat na automatsko. Uporabljaš zahtevno enkripcijo, tako da ti lakho to zeza.

jrtjtejtt ::

probaj namest AES uporabit TKIP

freserovski ::

Bom poskusil še TKIP, je drugače razlika v hitrosti, če mogoče veš?

Drugače sem se pa uspel povezat tudi z WPA2-PSK (AES), ampak po nekaj restartih (routerja in računalnika). Potem pa ko oboje ugasnem recimo čez noč, zjutraj spet noče delat.

Se da kanal na mrežni mogoče nastavit ročno, ker se mi zdi, da tukaj win7 in router nekako ne prideta skupaj (čeprav omrežje zazna, vendar mi status mrežne kaže, da je na drugem kanalu kot router)?
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

djtey ::

Bom kar tukaj vprasal. Saj imam podoben primer.

Hočem povezat D-Linkov router in računalnik v katerem je mrežna kartica Realtek 8185L. Omrežje mi sicer najde, ampak noče se povezati. Nekaj časa povezuje,a ne poveže.
Imam pa zaščito WEP. Uporabljam win XP SP2.


Mogoče kakšne rešitve?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djtey ()

BigSexy ::

@ freserovski& djtey: kar se kanalov tiče se klient avtomatsko uskladi z routerjem (nisem še slišal, da bi kdo to delal ročno). Poskusi posodobit gonilnike za mrežno kartico. Preveri tudi nastavitve v routerju in računalniku; ali imaš pravilno konfigurirano mrežo (DHCP oz. fiksne IPje ter DNS streznike).
To Infinity And Beyond !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laptop na wifi ne dosega polne hitrosti

Oddelek: Pomoč in nasveti
403471 (2195) matobeli
»

Problem za WIFI mojstre..Povezava crkuje

Oddelek: Omrežja in internet
212568 (2188) BorutK-73
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951876 (23626) simone
»

Večje brezžično omrežje (wds..)

Oddelek: Omrežja in internet
91179 (1026) BlaY0
»

Varovanje WIFI omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
101270 (892) bluefish

Več podobnih tem