» »

Internet problem

Internet problem

turk1990 ::

Uglavnem imam en problem. Torej znanec ima internet od t-2. Ko priklopi internet na en racunalnik dela vse lepo in prav, ko pa priklopi 2. racunalnik, mu internet neha delati.

Ko sm poskušal, da bi mu nastimal wireless modem, se je dogajalo isto. Ko se je en pc povezal na wireless, je tistemu s kablom nehalo delat. Včasih je tudi obem nehalo, enkrat pa je celo delalo obema za 2 min.

Torej zakaj ne pusti 2 računalnika naenkrat na internetu?

Pa še to, navajen sem na siolov internet, kjer potrebujes uporabnisko ime in geslo...pri tem pa samo ukljucis kabel in dela(samo kot info).

Hvala za pomoč.
  • spremenilo: turk1990 ()

Duhec ::

Načeloma bi mogla oba kompa, če nimata fiksnih IPjev, preko dhcp dobiti vsak svoj javni IP. Povprašaj njihovo tehnično podporo.
Osebno bi kupil wireless router in vanj priklopil poljubno št. kompov.

broken/link ::

na t-2ju dobiš max 3dinamične IPje + enega statičnega (tega lahko naročiš na poslovalnici/prek dopisa/na servisnih straneh). Problem je le v tem, da ko računalnik/omrežna naprava pridobi IP naslov, si ga "rezervira" za 24ur glede na MAC od mrežne. Torej če ti 3računalnike priklopiš, potem vse 3 izklopiš in priklopiš 3 nove računalnike, ti nobeden ne bo delal nadaljnih 24ur.

Torej prvi korak: preveri, če je router(je router, ali je to dostopna točka ali kaj je?) sploh PRAVILNO povezan na internet. Povežeš se na router (verjetno: 192.168.1.1), greš pod admin zavihek in tam maš nekje tracerout ali ping. vpiši pod ping opcijo: www.arnes.si pa preveri, če dobiš karkoli vn. v kolikor dobiš kaj takega:
Pinging www.arnes.si [193.2.1.87] with 32 bytes of data:
Reply from 193.2.1.87: bytes=32 time=10ms TTL=59
Reply from 193.2.1.87: bytes=32 time=18ms TTL=59
Reply from 193.2.1.87: bytes=32 time=8ms TTL=59
stvar deluje. Če ne deluje, sta 2možnosti: 1.router ni pravilno nastavljen (mora bit nastavljen DHCP protokol, dinamično pridobivanje IP naslova, dinamični DNSji), 2. router ni pravilno priklopljen (upam, da ga imaš pravilno priklopljenga, da ti ne dela slučaj kot acc.point), 3. router ne pridobi IP naslova.

če je router pravilno povezan in če dela, išči težavo naprej od routerja.

če še vedno ne bo šlo, pa imaš vedno opcijo ZASTONJ poklicat na t-2 tehnično podporo, kjer ti bodo preverili, ali se računalnik/router povezuje in koliko IPjev imaš dejansko v uporabi.

turk1990 ::

Podporo sem že klical in so rekli, da takoj ko vključiš v wireless mora delat. A ne dela en k... nic.

Probal sem tudi 2 razlicna wireless modema...pa na nobenem ne dela normalno. Včasih dela nekaj časa in še to samo na enem pcju...

Frenckie ::

Problem imaš v nastavitvah ali pa statični IP.

Jaz imam isto T-2, pa nimam nobenih takih problemov.
Priklopljeno imam VDSL modem (dinamični IP) -- Router -- 3x PC in 1x prenosnik brezžično.
Deluje brez problema tudi IPTV na PC.
Poglej na pogodbo, kaj imaš naročeno (statični ali dinamični IP).
Pa posveti se pravilnim nastavitvam routerja. Še bolje najprej resetiraj router, ker se mi dozdeva da si ga imel priklopljenega prej pri drugem ponudniku (mogoče se bo s tem samodejno postavil).
Modem, ki si ga dobil od T-2 nimaš nič za nastavljati.

theBill ::

Si bom kar tole temo sposodil, imam podobne težave s T-2.

Imam T-2 optiko, 2 računalnika povezana direktno s T-2 modemom preko LAN kabla, in pa še povezava iz modema na wireless router, preko katerega se povezuje xBox360, kakšen mobilc, ipd.

Težava je v temu, da se novi računalnik noče povezati preko LAN kabla z internetom. Uporabljam Windows 7 64-bit, in mi pod Povezavo lokalnega omrežja najprej napiše "omrežni kabel je izključen", takoj za tem pa nekaj časa "identifying", na koncu pa "unindentified network".

S starim računalnikom dela LAN povezava čisto normalno - probali zamenjati kabel med računalnikoma večkrat. Diagnostika ne najde nič, pod lastnostmi pa piše IPv4 - ni dostopa do interneta, zazna pa hitrost povezave in ravnotako šteje čas trajanja povezave??!

Največja ironija pa je, da prek wirelessa se pa takoj poveže in nima nobenih težav - kot bi bilo kaj narobe z ethernet kartico na matični. Matična je ASRock Z68 Extreme3 Gen3. Pod povezavo lokalnega omrežja mi piše REALTEK PCIe GBE Family controler, driverjev za ethernet kartico tudi ne najde novejših.

Probali smo ama že vse živo, od nastavitev v BIOS-u, onemogočanje firewalla, prestavljanje nastavitev ethernet kartice, prižiganje in ugašanje ethernet kartice...

A je možno, da je napaka zaradi tega, ker ethernet ni bil vključen med namestitvijo Windowsov?

broken/link ::

broken/link je izjavil:

na t-2ju dobiš max 3dinamične IPje

2računalnika + router == 3 ... če bi stacinarca priklopu prek routerja, bi načeloma stvar morala delovat. in če dela, potem veš, kje je težava.
drgač pa lahko pokličeš na podporo in povprašaš, kolk IPjev imaš v uporabi. in se lahko z lahkoto preveri, ali je računalnik pridobil ip ali ga ni.

theBill ::

Evo, priključil LAN kabel na router in dela :))

Uf mi je odleglo, sem že mislil da je z Ethernet kartico kaj narobe.

Če sem prav razumel, bi morala zadeva čez 24 ur delovati tudi z LAN kablom priključenim direktno na T-2 modem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

Mesar ::

Si probal resetirat modem?
Your turn to burn!

broken/link ::

ja, pač za 24ur si vse IPje, ki so bili priključeni, zapomni. in po 24urah se samodejno naredi release. tako da če imaš sam 2napravi direkt priključeno, boš čez 24h priključil tretjo napravo, ki bo normalno pridobila IP in delala.

@mesar: reset modema oz v tem primeru switcha ne pomaga in nikoli ni.

Mesar ::

Pravijo, da probat ni greh.
Your turn to burn!

theBill ::

Evo, probal tudi resetirat modem in izključil drugi računalnik, ki je vezan direktno na modem, pa je isto kot prej - ne prepozna omrežja.

Jah nič, bom jutri zvečer prešaltu LAN iz wireless routerja na modem pa bo.

Še enkrat hvala :)

amigo_no1 ::

Vse pcje priklopi na router (nastavi na dhcp za wan type ali kako že ima t-2).
Torej:
modem -> router -> pc1,2,3

Če si t-2 sistem zapomni mac naslove, potem spremeniš mac od enega prej priključenega pcja (recimu mu pc1) v nekaj drugega in na router (za wan port) spremeniš na ta mac -> prvotni pc1 mac.

Vse pcje priklopi na router (nastavi na dhcp za wan type ali kako že ima t-2).
Torej:
modem -> router -> pc1,2,3

Če si t-2 sistem zapomni mac naslove, potem spremeniš mac od enega prej priključenega pcja (recimu mu pc1) v nekaj drugega in na routerju (za wan port) spremeniš na ta mac -> prvotni pc1 mac.

prvoten pc1 mac
00-11-22-33-44-55

->
spremenjen
00-11-22-33-44-99



prvoten router wan mac
00-AA-BB-CC-DD-EE

->
spremenjen
00-AA-BB-CC-DD-E9

Zgodovina sprememb…

Reycis ::

Max 2 dinamicna kolikor sem nazadnje bral

broken/link ::

amigo_no1 je izjavil:


Če si t-2 sistem zapomni mac naslove, potem spremeniš mac od enega prej priključenega pcja (recimu mu pc1) v nekaj drugega


to ti pa lahko jst povem, preverjeno, da ne dela vedno oz tbh se ne spomnim primera, ko bi to delalo.

maš pa opcijo release/renew ...

theBill ::

Evo potrjeno, malo prej sem prešaltal LAN kabel iz routerja direkt na T-2 modem in dela.

Pizda kera bedna fora, smo si že prej enkrat glavo razbijal kaj bi lahko bilo narobe, ko sem kupil službeni komp in ga doma za fotra štimal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
473007 (2558) RuskiSnajper
»

Hipkom.net internet povezava (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
26820772 (9880) rontajzel
»

Wlan router - ODZIVNI ČAS?

Oddelek: Kaj kupiti
111401 (1283) MaCoFaCo
»

Kako odpraviti odzivni čas (ping) ???

Oddelek: Omrežja in internet
444036 (2965) antonija
»

Slab ping - What to do?

Oddelek: Omrežja in internet
232363 (1964) KoReNJe

Več podobnih tem