» »

Kepler najdu planet podoben zemlji!

Kepler najdu planet podoben zemlji!

1 2 3
4
»

Timurlenk ::

ker je ne vidimo, ne slišimo, ne zaznamo, ne vpliva na 0, ampak predstavlja 80 % obstoja
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

innerspace ::

Timurlenk je izjavil:

ne vpliva na 0


Vpliva. Ima maso torej lahko povzroca lecenje.
Predvsem pa vpliva na rotacijo galaskij.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

WarpedGone ::

A smo to lečenje že opazili oz. izmerili?

Delno OT - če bi bila 'problem' samo temna snov bi se to še nekak pogoltnilo. Ampak ni, je še temna energija, katere je še 3x več.
V vesolju je "črne" skupno 96% energije. Dark politično nekorektno pomeni "narobe". Je mašilo v obstoječih modelih, ki so eksperimentalno potrjeni v manjših dimenzijah, v teh velikih pa kr nekak ne dajo tazga rezultata kot ga mi vidmo.


Le 4% tega kar bi po naših modelih moralo obstajat, mi dejansko bol ali manj neposredno opazimo.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Timurlenk ::

človek bi rekel, da so prej maso vesolja narobe ocenili ...
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

BigWhale ::

WarpedGone je izjavil:

A smo to lečenje že opazili oz. izmerili?


Ja. Tle so slike in se mariskaj drugega. Gravitational lens @ Wikipedia

WarpedGone je izjavil:

Delno OT - če bi bila 'problem' samo temna snov bi se to še nekak pogoltnilo. Ampak ni, je še temna energija, katere je še 3x več.
V vesolju je "črne" skupno 96% energije. Dark politično nekorektno pomeni "narobe". Je mašilo v obstoječih modelih, ki so eksperimentalno potrjeni v manjših dimenzijah, v teh velikih pa kr nekak ne dajo tazga rezultata kot ga mi vidmo.


Le 4% tega kar bi po naših modelih moralo obstajat, mi dejansko bol ali manj neposredno opazimo.


Ja, s tem ni nic narobe. To samo pove, da necesa al ne vidimo (zaznamo) al smo pa nekje neki narobe izracunal (ampak trenutno je to manj verjetno). Glede na to, da nam tudi gravitacija se mal fali, bi rekel, da imamo se kar nekaj stvari za raziskat.

Do takrat bo pa temna snov povsem dobra. Dokler cesa drucga ne pogruntamo.

innerspace ::

WarpedGone je izjavil:

A smo to lečenje že opazili oz. izmerili?


Smo. Poglej "A Universe From Nothing" L. Kraussa - okoli 28 minute lepo razlozi tele stvari.

CL0024+1654 mass distribution



CL0024+1654 center

Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Bellatrix ::

Jst sm še zmer prepričan da lahko uganko, kaj predstavlja tistih 94%, rešimo s tem, da pogledamo na atomski nivo in ugotovimo kaj predstavlja 94% volumna v samem atomu in bližnji okolici. Mislim, da razlika ne glede na različne velikostne razrede nebi smela obstajati, čeprav stvari kažejo da je drugače.
http://htwins.net/scale2/lang.html
http://map.gsfc.nasa.gov/universe/uni_m...

Če pa bi vesolje res bilo le en atom, bi moralo obstajati središče. S čimer se ne strinja več nihče razen umrlih papežev.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

RejZoR ::

Mene bolj zanima kaj je bilo pred velikim nastankom vsega. Ni moglo bit nič, ker to vsaj za našo predstavo nekako nima smisla, da ni ničesar (niti črne materije, nič). In kaj je na robu vesolja. Ker če vesolje tehnično gledano ni neskončno (čeprav za naše predstave enormno). What's out there?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

msjr ::

RejZoR je izjavil:

In kaj je na robu vesolja.


Roba vesolja kot takega ni. Vprašanje je podobno, kot bi rekel kaj je na robu zemlje.

Qcube ::

Nedavno sem gledal to debato na youtube, kar zanimivo

RejZoR ::

msjr je izjavil:

RejZoR je izjavil:

In kaj je na robu vesolja.


Roba vesolja kot takega ni. Vprašanje je podobno, kot bi rekel kaj je na robu zemlje.


Z robom vesolja sem imel v mislih, kaj bi bilo, ko enkrat dosežeš "konec fizičnega vesolja", točko do kod se vesolje sploh še ni raztegnilo. Bi se pojavil na drugi strani vesolja (kot pri labirintu pri Pac Manu), bi padel v črno črnino ali bi se enostavno nadaljevala zgolj črna materija brez česarkoli drugega.
So kje kakšne teorije okoli tega, da bi si lahko prebral v laikom prijaznejši obliki?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BALAST ::

Big bang je samo teorija, kdo ve kaj je točno res! S tem ne apliciram na neko nadnaravno bitje, je pa res da vsak posameznik, ki mu delujejo možgani zna razmišljat in sklepat po svoje. Zato pa je toliko teorij, ki so bolj ko ne filozofske s ščepcem poznavanja fizike ali matematike.

Pa če nekdo začne vpletat kvantno mehaniko v teorijo obstoja multiversa, dvomim da govori resnico.
Lahko napišem 100 knjig in utrdim "neko znano ali manj znano teorijo", pa še ne pomeni da je absolutno pravilna, čeprav sem že miljonkrat ponovil en stavek iz knjige.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

RejZoR ::

Jah, to je vse material, ki ga je v današnjem času težko potrditi ali zavreči. Tko nekako kot bi poslal nekoga v črno luknjo in pričakoval, da ti bo nazaj spročil kako je tam. Imamo teorije kako stvari stojijo, nihče pa ne ve kako je res ker še ne moremo oz ne znamo stestirat.

Mislim, da je največji problem razumevanje kako lahko nekaj tko enormnega obstaja v navidezno neskončnem prostoru ter nam pri tem ni jasno iz česa je nastalo če prej ni bilo nič. Oz kaj je bilo iz česar je vse nastalo če iz niča ne moreš ven dobit nekaj kar je več kot nič. Tud če je obstajala zgolj črna materija in nič drugega, od kje pa je prišla slednja. Verjetno nas mal omejuje lokalna Zemeljska miselnost, kjer smo vajeni, da vsaka stvar nastane iz nekega materiala. Oz samo dejstvo, da si enostavno ne znamo razlagati neobstoj vsega. Tko nekako kot če si poizkusiš predstavljati situacijo v primeru, da se sploh ne bi rodil oz če gremo v drug konec življenske linije, po smrti (pa ne bomo zdej o nebesih in posmrtnem življenju). Če se stvar zaključi na nivoju fizičnega organizma.
Nekako podobno je tole z vesoljem. Naš um enostavno ni sposoben takega razumevanja, vsaj zaenkrat še ne.
Glede na to, da smo prišli od kurjenja čarovnic do raznih kvantnih teorij in tud mnogih dost bolj oprijemljivih in dokazanih stvari bi rekel, da enkrat pa bomo skapirali, vprašanje je samo kdaj.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

innerspace ::

Sveze pecena novica:

http://www.eso.org/public/news/eso1217/

..priporocam, da se debata o big bangu ipd. dogaja v kaki bolj primerni temi.
Tukaj je temna snov omenjena zgolj zaradi vprasanja, ali gre v bistvu za exoplanete.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

innerspace ::

Samo se en post glede temne snovi(da ne odpiram nove teme):

http://vimeo.com/40648075
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Jst ::

Jaz sem enkrat bral članek, ki opisuje, kako in koliko "satellite galaxies" imamo v Milky Wayu in so po izračunih kar obsežno skrčili, koliko temne snovi naj bi imela naša Milky galakcija. [edit: Prej niso vedeli za te satelitne galaksije.] Po podatkih naj bi bilo okoli 20% temne snovi, po njihovi teoriji in izračunih so jo pa skrčili na 4-6&. Članek je nekje na UnverseToday, če koga zanima.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kepler odkril prek 700 planetov

Oddelek: Znanost in tehnologija
295213 (4149) noraguta
»

22% soncu podobnih zvezd gosti Zemlji podobne planete

Oddelek: Znanost in tehnologija
192157 (1173) jest10
»

Primerjava velikosti zvezd (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7111816 (9990) Mipe
»

Odkriti tavajoči planeti brez svoje zvezde (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
9216000 (12325) Bor H

Več podobnih tem