» »

[c#] Program ki izvaja autoclick

[c#] Program ki izvaja autoclick

japol ::

Za kaj sploh gre: Imam program, v katerem je gumb "Next" in še nekaj gumbov in rad bi napisal program, ki bi našel te gumbe in na njih kliknil v časovnem zamiku. Na netu sem našel autoclick,... ampak pri teh je potrebno podati prvi klik oz. koordinato, potrebujem pa kodo, ki najde gumb z napisom "Next" (nekje na ekranu) in nanj klikne.

Spura ::

Zakaj je to v tem podforumu?

Mitja Bonča ::

Gumbe daš a array in jin nato v zanki kličeš za klik dogodek. Uporabiš timer, in ko le ta doseže tvoj željeni čas ua določen gumb, pokličeš metodo za ta gumb klik.
Čudno se mi pa zdi, zakaj bi avtomatiziral klike, klik je dogode, ki za izvede uporabnik, ne koda - nevem, se mi zdi čudno. Če boš malce bolje opisal probel, ti bom znal bolje razložiti.

Spura ::

Ocitno bi rad pritiskal gumbe na ne-lastni aplikaciji.

japol ::

Spura: tako je. Rad bi pritiskal gumbe na NE moji aplikaciji. Gre za en program, pri katerem je potrebno klikat na gumb "next" pa se mi ne da to delat v nedogled. Kot že povedano, so programi kjer "posnameš" potezo in jo potem on ponavlja, ali pa podaš koordinate pa mi to ne pride prav.
Rad bi da bi moj program klikal na gumb nekega drugega programa in v ozadju, ker bi rad v tem času se kaj drugega naredil in ne rabim tega gledat.
Poanta je da moj program najde gumb z imenom "next", kjer koli že je na ekranu in klika na ta gumb

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: japol ()

milc ::

Jaz sem pri takih stvareh, ko sem rabil za testiranje celih aplikacij, spletnih ali pa navadih, napisanih v C#, VB ali kako drugače zelo uspešno uporabljal AutomatedQA TestCompelte http://www.automatedqa.com/products/tes...
Ima funkcionalnost snemanja - scenario, ki ga poklikaš, ti prevede v skripto, podpira kar nekaj jezikov.
Kar je najbolše je, da ti omogoči dostop do vseh objektov programa in tako lahko dejansko ekstraktaš vsebino in jo uporabiš, za identifikacijo v tvojem primeru gumba, na katerem piše Next.
V zelo redkih primerih, ko tako ni šlo, sem pač uporabil ClickXY.

Bo pa kar malo telovadbe, preden osvojiš sistem, da lahko recimo izdelaš tak projekt kot si omenil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prihaja naslednik HTC One (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8730473 (24272) hojnikb
»

Dostop do e-davkov s pametno kartico

Oddelek: Pomoč in nasveti
72601 (2095) aigmt
»

OS flame wars (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Operacijski sistemi
20211358 (6681) MrStein
»

Novosti na področju računalniških mišk (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
979664 (6973) Nejc Pintar

Več podobnih tem