» »

Razlika med strlen in length

Razlika med strlen in length

Eliminator ::

A mi lahko kdo pove kaksna je razlika med funkcijama strlen in lenght? Obe funckiji vrneta dolzina niza ne ?

kaksna je potem razlika

Mipe ::

strlen() ne šteje posebnih znakov, kot je znak za začetek nove vrstice, konec vrstice oziroma EOF.

Eliminator ::

Torej vrne pa enako dolzino niza ?

ce imam napisano besedo npr. vreme.

Je vseeno ce uporabim strlen al pa length.

Ker delam eno nalogo, pri kateri moramo v enem primeru vklucit string, tam sem uporabil lenght, pri drugem primero pa moramo z polji znakov naredit to. Tako da sem naredil novo structuro beseda, v kateri sem dal element char beseda in potem ko sem v programu primerjav katera beseda je dalsa sem uporabil strlen. A je prav tako al bi lahko tudi length uporabil ?

technolog ::

Grem stavit da funkcija lenght() ne obstaja v nobenem programskem jeziku.

metalc ::

Nikjer nisi napisal, za kateri jezik gre, zato bom predpostavil, da misliš C++.

strlen je definiran za "cejevski" niz, ki je pravzaprav polje znakov (char[]) in vrne pozicijo prvega znaka za konec niza ('\0'. Ja, če pozabiš dodati ta znak na konec, lahko rata cel kažin). length() je pa metoda razreda string, ki obstaja samo v C++, je pravzaprav ovit C-jevski niz z nekaj "varnostnimi" preverjanji in mehanizmi za zagotavljanje potrebnega pomnilniškega prostora itd. Če imaš torej niz deklariran s char* (ali char[]), boš torej uporabil strlen(niz), če pa kot string, pa niz.length().

Eliminator ::

ok, super :D

Hvala za pomoc!

Sedaj pa se mam eno vprasanje, pa bom kar v tej temi vprasal.

pisem program, ki bo odpr eno tekstovno datoteko in potem izpisal statistiko besed.(kolkokrat se ponovi kera crka ipd...)Kaj datoteko odprem z ukazom vhod.open(text.txt); ?.

Potem dalje napisem stavek while(!vhod.eof()).Kaj sploh tocno ta stavek naredi( da preleti cez celo besedilo ?).

Potem pa se me zanima, kako bi dobil iz tega besedila samo crke, ne beseda, da bi lahko ozpisal kolikokrat se ponovijo crke. Ali je mozno to z tem ukazom :

vhod.get(crka); ?

Zgodovina sprememb…

Eliminator ::

Imam se eno vprasanje... Kako bi iz ene tekstovne datoteke, kjer sta napisani 2 povedi, izpisal samo vse besede... primer:

v datoteki je zapisano: Jutri bo dezevalo. Jutri bo tudi sonce.

potem pa bi v programu izpisalo vse besede in kolikokrat se pojavi ta beseda: Jutri : 2x
bo: 2x
dezevalo: 1x
.
.
.
itd


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri programiranju z javo

Oddelek: Programiranje
203501 (2428) milc
»

velike male besede c++

Oddelek: Programiranje
152531 (2147) PoPon2
»

delo z nizi

Oddelek: Programiranje
162953 (2497) tx-z
»

[C++] - Tolmačenje povedi in izvedba operacij nad števkami

Oddelek: Programiranje
353307 (2543) jernejl
»

[C] Narascajoce sortiranje linearnega seznama

Oddelek: Programiranje
71836 (1725) Jebiveter

Več podobnih tem