» »

problem pri zagonu

problem pri zagonu

narava ::

Ima 2leti star prenosnik ASUS A7SNseries kupljen je biu v BIGBANGU kjer pa so mi naložili tudi Windows Vista Ultimate. Do 24.12.2010 mi je računalnik delau normalno brez kakršnih koli težav, 24.12. zvečer ko sem kliknila na ikonco za internet mi je zablokirau in po kakšni minuti se resetirau nakar se je ponovno zagnau . Sedaj ko zaženem računalnik pride do črnega zaslona in se izpiše naslednje:
REBOOT AND SELECT PROPER BOOT DEVICE OR INSERT BOOT MEDIA IN SELECTED BOOT DEVICE AND PRESS A KEJ.

Mogoče ve kdo kaj bi bilo lahko narobe ali se da kaj popraviti nedabi izgubila stvari katere imam shranjene na računalniku?

meganboj ::

po moje so se ti sesuli windowsi tako da jih boš morala na novo naložiti možno je windowse naložiti ne da bi kaj izgubila podatkov samo nesmeš pri inštalaciji formatirati diska
lp

narava ::

sem probala da bi namestila ponovno windowse gor ampak mi zahteva da moram najprej naložiti driverje..tako da nemorem nadaljevati z ponovno naložitvijo windowsow

meganboj ::

sem že velikokrat windowse 7 nalagal vendar se mi ni še nikoli zgodilo da bi mogo kake driverje prej gor nalagati kako pa si nalagala z zagona ali iz windowsow

narava ::

iz zagona. tam kjer se mi tisti napis pojavi vstavim CD z windowsi in pritisnem enter. do tja gre use lepo potem kliknem naloži windowse in za naslednji korak lahko izberem samo nadgradnja windowsov ko kliknem tam pa spodi pokaže da je onemogočeno in zahteva namestitev driverjov in tukaj se use konča.

meganboj ::

zanimivo kake windowse pa maš dobila poleg računalnika ali kake druge čudi me zakaj lahko samo nadgradiš windowse

narava ::

jst sm takrat poleg računalnika kupila še windows vista ultimate. in te windowse so mi oni tm u BIGBANGU gor naložil prej ni bilo nobenih gore. tko da 2leti je delalo use normalno zdej pa čez noč nedela nič več

solatko ::

Ob nadgradnji sistema, se ti je izklopil računalnik - rešitev - DVD z enakim sistemom, kot je v računalniku, označiš, da ti boot-a iz DVD-ja in ko prideš do izbire za instalacijo, klikneš na repair. Poglej v katerem režimu ti dela trdi disk, če je v ASCHI, moraš dati na IDE compatible. To ravno tako narediš v bios-u. Če ti ne bo uspelo, poizkusi s kakšnim kolegom, ki to obvlada ali kakšen servis. Pri visti ni potreb po frišnem instalu, kadar se kaj zasirje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 476 77 78 79 )

Oddelek: Operacijski sistemi
3942266639 (66231) Seljak
»

HP prenosnik- USB težava

Oddelek: Strojna oprema
142133 (1745) dj71
»

OS Boot na ATA/SATA

Oddelek: Pomoč in nasveti
81276 (1136) MrStein
»

Xp ali Vista? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
15810732 (7202) ___

Več podobnih tem