» »

Sinhrnizacija PB mobilne naprave z SQL strežnikom

Sinhrnizacija PB mobilne naprave z SQL strežnikom

brinovcek ::

Pozdravljeni,

Iščem ideje in rešitve na področju komunikacije mobilnih aplikacij z podatkovnim centrom. Ker se s tovrstnim področjem prvič srečujem me zanima kakšen je najboljši pristop za realizacijo take težave. V mojem primeru gre za nek pilotski projekt, ki ga moram narediti za vaje na faksu, za katerege sem si izbral primer popisovalca električnih števcev.

Pri tem sem naletel na težavo glede komunikacije mobilne aplikacije, ki se izvaja na terenu, z sql bazo na strežniku, ki hrani podatke o vseh naročnikih in stanju števcev. Ker so popisovalci daleč od baze in vnašajo trenutno stanje el. števcev me zanima kako bi naredil komunikacijo. Ali bi bilo bolje za komunikacijo izbrati dostop do interneta s pametnim telefonom ali pa pač na telefonu imeti začasno PB, v katero se shranjujejo podatki o stanju števcev za določenega naročnika in se slednji ob priključku v lokalno omrežje v podjetju samodjeno prenesejo v bazo. Poleg tega me zanima kakšna realizacija začasne baze je boljša xml ali kaj drugega? Če je kdo kaj podobnega ze delala bi prosil za kakšne nasvete, rešitve in ideje ...


Hvala

MR


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cenejša elektrika - se splača zamenjati ponudnika? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Problemi človeštva
674125919 (19471) Ganon
»

Pametni števci elektrike - zasebnost? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8622220 (9327) forplan
»

Zbiranje podatkov na en list po mesecih

Oddelek: Programska oprema
151310 (930) perneales
»

Elektrika - Plačilo po specifikaciji

Oddelek: Loža
93036 (2365) Petrol Slo
»

Resen problem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
23430034 (25210) mat xxl

Več podobnih tem