» »

Resen problem

Resen problem

1
...
3 4
5
»

St235 ::

Pa ti sploh veš kaj beseda pravnomočno pomeni, ko jo tako z veseljem uporabljaš?

Edini mirodajni števec, na katerega se jaz lahko zanašam in nekaj velja je števec trenutne porabe, ki se nahaja na moj.simobil, na 9443 in na 080 404040. Na kaj drugega se jaz ne morem sklicevat.


To veš, da si z lastoročnim podpisom potrdil da števec porabe na moj.simobil.si ni merodajen in da boš plačal porabljene storitve ne glede na to kaj kaže števec?

0804040 pa ne rabiš vleč v to zgodbo, ker ga nisi poklical, ko je blo treba preverit stanje. Ker če bi klical in omenil, da že n ur brezplačno surfaš bi te na tvojo lastno neumnost opozorili.

Ampak ti si pametnejši od teh pravniških for in ti veš kateri števci so merodajni in veš kaj je pravnomočen števec. Kaj sploh hodiš na forum po nasvete? Predlagam, da se raje pritožiš, po možnosti preko odvetnika, da bo na tvoji neumnosti lahko zaslužil še kdo razen Si.mobila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

slovenec_89 ::

Če nočeš razumet pa nič.

Kje naj jaz pridobim podatek o trenutni porabi, da bo ta podatek veljal kot dokazno sredstvo. Govorim o trenutni porabi, ne izpisku ki ga dobim ob računu.

St235 ::

Merodajnega podatko o trenutni porabi NE moreš dobit, ker si.mobilte storitve ne nudi in pika. Lahko bi probal poklicat na 080404040 in mogoče ti tam celo lahko povejo natančno številko. Zgotovo pa trenutne porabe, ki bi bila merodajna ne mroeš dobit z števca za katerega si PODPISAL, da ni merodajen. Ravno tako kot ne moreš na si.mobil dobit masaže in krme za prašiče. kje pa lahko dobim podatek o temu kolk kil smeti so odpeljali ta teden? Ali pa koliko štekarjev je hišnik menjal ta teden?

Operater nudi določene storitve določenih pa ne, če se s tem ne strinjaš potem ne uprabljat njihovih storitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

slovenec_89 ::

Dobro, merodajnega. Kaj pa takega, na katerega se lahko sklicuješ kot dokaz, pa ni čisto točen? Ni nujno da je mirodajen, le približek pravemu? Ga ni, ali je to informativni štvec.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Ne vem, lahko probaš na IJŠ al pa urad za meroslovje poklicat. Zagotovo obstajajo rešitve, ki jih je možno uporabit kot dokaz na sodišču. Stanejo sicer par tisoč € na mesec ampak ni panike.

Velika večina nas tega ne rabi, ker smo zadvoljni z uporabo zdrave pameti in informativnih števcev. V 11 letih se mi še ni zgodilo, da bi rabilč kaj več.

Informativen števec kakorkoli ga obrneš ni merilo za to koliko ti si.mobil zaračuna in s tem si se ti ob podpisu pogodbe strinjal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

zolja ::

Mirodajnih stevcev ni ;). Ze nekajkrat so ti pa razlozili da se posluzuj stevcev porabe na samem telefonu.

Lp Zolja

slovenec_89 ::

:D Ampak moral bi pa bit en števec, na katerega se lahko zanesem, vsaj pribložno, ali to ni pravilo?

St235 ::

Ne, tega pravila ni.

slovenec_89 ::

Se bom na Simobilu oglasil, ko bo prišel računa, pa bomo videl kaj se da naredit.

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

slovenec_89 je izjavil:

Se bom na Simobilu oglasil, ko bo prišel računa, pa bomo videl kaj se da naredit.

Ne čakat. Pejd tja zdaj pa poskusi čim prej rešit.
Life is as complicated as we make it...

slovenec_89 ::

So mi tam rekli, da lahko vložimo pritožbo ko bo prišel račun. Pa ga še ni.

Pithlit ::

Meh. Zgleda sem sam jaz taka da težim takoj ko je kaj narobe.

A zdaj moraš pa čakat še... hmm... cca 3 tedne da pride un piltek?
Life is as complicated as we make it...

slovenec_89 ::

Hja, al kaj več tudi ne morem. Tudi na njihovo epošto sem pisal, pa so rekli, da preden pride račun ne morejo ukrepat.
Saj jaz bi tudi čimprej rad da je tega konec. Na moj.simobil mi pod Računi/stanje prave/poraba v preteklem obdobju do 20.11.2011 že piše poraba in plačilo, samo računa pa ne vem kdaj bo prišel.

 Poraba

Poraba

Zgodovina sprememb…

St235 ::

A ti v tem pogledu (ta namreč ni informativen) piše kdaj pa kolk si porabil?

slovenec_89 ::

Da. Ampak ta se mi je izpisal šele včeraj, prej je kazalo tabelo za oktober.

Zgodovina sprememb…

slovenec_89 ::

Evo to je to:

slovenec_89 ::

Danes dobil položnico. 499,07 €.
Oddal tudi pritožbo na račun, upam da bo kaj po tej poti, sicer iščem alternative.

WarpedGone ::

IMHO je tvoj best bet tožba zaradi poslovne goljufije.
"Informativnost" tistega števca ne drži vode razuma.
Zbogom in hvala za vse ribe

alphasaphir ::

Res me zanima kaj se je iz tega izcimilo.

Kdorkoli?

St235 ::

WarpedGone je izjavil:

IMHO je tvoj best bet tožba zaradi poslovne goljufije.
"Informativnost" tistega števca ne drži vode razuma.


odličen nasvet, predlagam direktno civilno tožbo, pa povdari naj odvetnik v obrazložitev navede da vlagate prtiožbo na podlagi utekočinjenega razuma, ker pravna ureditev je za bedake. Pa ne pozabi zaradi poslovne goljufije vložit še kazenske ovadbe. Če že plačaš plačaj konkretno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

slovenec_89 ::

Lakotnik, prosim, da se v moji temi več ne oglašaš. Hvala lepa.

Tole sem dobil danes.



Kaj bi vsak izmed vas naredil na momem mestu? Plačal in končal zadevo ali šel kako naprej? Mogoče oddal pritožbo preko Agencije za elektornske komunikacije ali na zvezo potrošniko Slovenije?

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Reci hvala za popust, plačaj in imej to za dobro šolo za naprej (naslednjič si pa lahko omisliš njihov dnevni paket v katerem ti ponujajo 1GB podatkov v 24ih urah za 1.5EUR - če je to možno v Orto paketih pa ne vem).

Seveda pa lahko podaš pritožbe in ohlala, ampak daleč zadeva ne bo prišla. Kot že rečeno... ne more biti simobil kriv za tvojo neumnost.
Life is as complicated as we make it...

slovenec_89 ::

Pithlit, hvala za pojasnilo. Naj še zadnjič povem, da moja sklepanja ne veljajo nič. Simobil se je v tem primeru zaščitil SAMO z besedo "Informativni", ki zgleda da lahko povozi vse ostale kontra argumente. LP!

Zgodovina sprememb…

Beli_Zajcek ::

Predvsem bi že oddal vprašanje tako na Agencijo za elektronske komunikacije IN TIRS (zastonj je). Ne pa da tukaj stokaš. Fantje in dekleta na omenjenih agencijah so kar hitri in pa še bolje usposobljeni ti pomagati kot kdorkoli med nami.

St235 ::

Slovenec19, prosim, da ne odpiraš več tem če ne želiš slišat različnim mnenj. Hvala lepa.
Simobil ti je šel na roko in ti priznal 30% popusta, če meniš da to ni dovolj in imaš za to utemeljene razloge pa se že končno obrni na ustrezne inštitucije. Zvezo Potrošnikov Slovenije pa kar vključi, ti bodo z veseljem zaračunal 40€ članarine. Takih so vedno veseli.

alphasaphir ::

Mogoče lahko na vljuden način prosiš, da ti zmanjšajo položnico namesto za 30% za 50%. Več kot vljudno te ne morejo zavrnit. Jaz osebno bi plačal, bilokakor odgovorijo.

Na omenjenih možnostih se pa le pozanimaj kake so tvoje šanse, da ne plačaš in preračunaj, kaj se ti bolj splača.

Lakotnik ti ves čas pametno svetuje, ampak ti trmasto jahaš, pa še sam ne veš na čem. Forum te ne bo rešil, več variant kako se lahko probaš znaj pa je podanih.

Vso srečo.

BigWhale ::

Seriously? Sedaj so ti tocno povedali kako stvar deluje in zakaj je stevec informativne narave. Poleg vsega so ti sli na roko in ti zmansali strosek. Ti bi pa se kar naprej tezil in se obesal na informativnost stevca?

No, saj probas lahko.

slovenec_89 ::

Pritožbo na APEK sem dal 14 dni nazaj. Včeraj sem plačal položnico. To je to, ne da se mi sploh več gnat naprej. LP!

Beli_Zajcek ::

Na TIRS si poslal? So hitrejši.

slovenec_89 ::

Evo, plačal sem položnico predvčerajšnim, danes pa dobil odgovor z APEKa. S Simobilom so se dogovorili, da plačam le osnovo (17€ + Opcijo 1GB (9€)). Torej so mi vključimi opcijo 1GB in jo upoštevali za mesec november. Sedaj, jaz sem položnico že plačal, tako da je spet naslednji problem, dobit denar nazaj. :)

Evo, urejeno. Dobim nakazano na račun. Hvala lepa vsem za pomoč! :D

Zgodovina sprememb…

šernk ::

lakotnik se boš sedaj kaj oglasil? je to dobra volja simobila ali pritisk iz strani APEK?

lepo, da se je zadeva rešila tebi v prid.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Beli_Zajcek ::

Ne ne, uporabnik je očitno bedak. Števec je informativne narave in odvezuje Simobila od vsake odgovornosti, tudi prodaje tvoje ledvice na črnem trgu. :))

@slovenec19 Vidiš, da je šlo. Je pa res, da se moraš tudi sam angažirati in poslati pritožbe na razne organe. Javkanje na forumu pomaga zgolj do določene mere. Čestitke za prihranek in za v bodoče ne verjet vsemu kar pravniki napišejo. Tudi oni imajo šefa.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

šernk je izjavil:

lakotnik se boš sedaj kaj oglasil? je to dobra volja simobila ali pritisk iz strani APEK?

lepo, da se je zadeva rešila tebi v prid.


Dobro volja simobila, oziroma iskanje kompromisne rešitve ker se gre simobilu za obdržat naročnika in ne se ne zapeltat v inšpekcijske postopke. Preprost cost -benefit.
Ne vem pa kaj točno bi rad od mene? že začetku sem mu povedal, da se lahko proba dogovorit za bolj ugodno rešitev in zmanjšanje dolga, ne more pa trdit, da ni nič kriv in da ga je simobil ogoljufal. A se je na koncu pokazalo kaj drugega?

šernk ::

eh ja....dobra volja simobila je bila 30% popust, pa če bi bilo vse vredu bi tudi sedaj še vztrajali tam.


St235 je izjavil:

Števec je samo informativne narave in sklicevanje na na nedelujoč števec ti ne bo čisto nič pomagalo. In vsaki zraven tako na moj.simovil.si kot na android aplikaciji ti to jasno piše.


in očitno mu je pomagalo, po tvoje bi pa mlatil prazno slamo, pa še nekaj je takšnih tvojih mnenj v tej temi.

no saj si v vseh temah vedno na strani velikih firm/države namesto na strani potrošnika.

glede inšpekcij bom pa tko reku...podjetje lahko naredi kar je za njih bolje ali dobijo kazen ali pa popravijo napako, če mi rečeš da to ni res in dobijo direktno kazen, potem ne vem zakaj imam "zavrnjeno" prijavo od TIRSa, ker se je nekje več kot mesec dni poslovalo mimo zakona, a TIRS je ugotovil da je vse v skladu z zakonom in od dneva inšpekcije se tudi posluje v skladu z zakonom. banda slovenska, ko hočejo na vsaki informativnem dreku zaslužit, dokler se pač nekdo ne oglasi.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mat xxl ::

Še enkrat pravna dejstva so, da ga je operater krepko zavedel z napačnim javljanjem stanja in stavkom, da je informativne narave. Državni organi bi morali posredovati že takrat in zahtevati, da če tako obveščanje Simobil že ponuja, da je zadeva za njih seveda zavezujoča vsaj do te mere, da je morda poraba lahko do + ali - 10% različna od javljenega stanja nikakor pa ne več. In če bi to pisalo v zakonu se Simobil sedaj ne bi mogel zagovarjati in bi že prej brez urgenc popustil. Tako pa so popustili šele, ko se jim je APEK posvetil in jim povedal, kar jim gre, tako, da ne glede na vse uporabnik je bil zaveden s strani Simobila in Simobil je lahko sram, da v dotičnem primeru že sam brez Apek-a ni ravnal tako, kot je moral sedaj na koncu ! Upam, pa da bo Apek zahteval popravke pravil kaj in do kake % napake je neka stvar informativna !
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametni merilniki porabe električne energije množično lažejo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12855077 (35324) link_up
»

Simobil - reklamacija računa

Oddelek: Mobilne tehnologije
3511830 (9430) Ales
»

Pozabil ugasniti internet

Oddelek: Mobilne tehnologije
444147 (2761) [D]emon
»

Simobil - problem

Oddelek: Mobilne tehnologije
161243 (848) skidoo600
»

Simobil nateguni da kar glava peče

Oddelek: Mobilne tehnologije
489081 (6914) Izaso

Več podobnih tem