» »

Stvarna napaka na rabljenem avtomobilu

Stvarna napaka na rabljenem avtomobilu

1
2
»

Silvo ::

Ja takle mamo v ljubi deželici naši....
Ko sem prodajal totalno brezhiben avto,kot fizična
oseba in prvi lastnik z vsemi papirji,rednimi servisi itd
mi ni nihče hotel dati 500EUR več zaradi tega,ampak kvečjemu 500EUR manj
ker ima nek "čurimuri" super enake avteke 500EUR ceneje,
pa še kao firma je,pa garancija....pa kaj še!

lp
Silvo

guest #44 ::

Sej zato postajam vedno bolj zatežen kupec, večkrat ko te nategnejo bolj postaneš alergičen. Še največji problem je ker sem sam pošten in pričakujem poštenost tud od drugih. Pač jz težko lažem v faco, zato sem marsikdaj prodal pod ceno.

šernk ::

če mene vprašate nimate kaj hodit jokat nazaj. zato pa raje pri naši družini vse avte gonimo do odpada...ker da bom nekomu ga dal za 300EUR...pol mi bo pa 1x tedensko zaradi zavor, amultizerjev, tega, onega hodil nazaj...ne hvala

dokler avta ne kupiš, se lahko meniš glede popravil, kar je po tistem je pa če mene vprašate konec, sicer nekatere avtohiše dajejo garancijo.

ko smo mi kupovali rabljenega od avtohiše, ravno tako pumpa za vodo čudno delala...rekli smo: kupimo ga po tej ceni, če popravite na vaše stroške pumpo, ker so trdili, da je to normalno, ga nismo vzeli.

tudi pri mojem trenutnem avtu so se šele po 2 letih pojavile stvari, ki so bile zamolčane ( pa smo avto kupili od znanca, za katerega smo vedeli, da vozi lepo in umirjeno!), ko kupuješ rabljen avto moraš pač vedeti, da boš moral nanj dati še od 500-1000EUR za skrite napake, avto ki se prodaja, se le redko prodaja 100% ok, samo pač požreš, da ti je bila zadeva zamolčana in greš dalje.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

NINA_J ::

Ja tudi sama sem prodala avto, je bil sicer malo dražji od drugih na netu, sem pa vedela, da je vreden in sem ga v 14 dneh prodala.
Problem je, če greš na sodišče, da na koncu plačaš več kot je avto vreden.
Sem se odločila, da bom vzela stare diske in ploščice se zapeljala kekecu na "hof" in počakala, da gre po denar in plača. Naj poskusi v oči in pred strankami lagat. Pa da vidim kaj se bo zgodilo8-).

šernk je izjavil:

če mene vprašate nimate kaj hodit jokat nazaj. zato pa raje pri naši družini vse avte gonimo do odpada...ker da bom nekomu ga dal za 300EUR...pol mi bo pa 1x tedensko zaradi zavor, amultizerjev, tega, onega hodil nazaj...ne hvala

dokler avta ne kupiš, se lahko meniš glede popravil, kar je po tistem je pa če mene vprašate konec, sicer nekatere avtohiše dajejo garancijo.

ko smo mi kupovali rabljenega od avtohiše, ravno tako pumpa za vodo čudno delala...rekli smo: kupimo ga po tej ceni, če popravite na vaše stroške pumpo, ker so trdili, da je to normalno, ga nismo vzeli.

tudi pri mojem trenutnem avtu so se šele po 2 letih pojavile stvari, ki so bile zamolčane ( pa smo avto kupili od znanca, za katerega smo vedeli, da vozi lepo in umirjeno!), ko kupuješ rabljen avto moraš pač vedeti, da boš moral nanj dati še od 500-1000EUR za skrite napake, avto ki se prodaja, se le redko prodaja 100% ok, samo pač požreš, da ti je bila zadeva zamolčana in greš dalje.


Res je, če kupuješ rabljen avto ne veš kaj kupuješ, vendar če meni prodajalec zagotovi, da zadeva deluje in da v nasprotnem primeru on krije stroške, prav tako je rekel da bo poravnal, ko sem mu sporočila, da sem morala menjat diske in ploščice. Verjetno bi morala tudi beseda nekaj veljati. Vsaj v resnem poslu je tako, če se nekaj dogovoriš, sežeš v roko je to deal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NINA_J ()

NINA_J ::

Sims je izjavil:

Je kje kak zakonski rok "garancije" rabljenega avtomobila, ki je kupljen v avtohiši? Recimo kupiš avto, dajo garancijo 1 mesec, po dveh pa zruži mašina? Kaj pol rečeš "smola pač"?


Ni zakonskega roka za rabljene avtomobile, vse je dobra volja prodajalcev. S tem, da moraš tudi vedet kaj spada v garancijo. Je pa tudi meni ponujal eno garancijo, pri kateri bi morala doplačati 350 € in tudi marsikaj se v garancijo ne vključuje, tak da brezveze.

šernk ::

Verjetno bi morala tudi beseda nekaj veljati.


jah na žalost za nekatere ne velja.
sem se sam že 2x naučil (sicer me obakrat ni stalo nič, razen 14 dni izgubljenega časa in živcev).

nekateri so danes točno za laganje v obraz ali naučeni ali kaj vem kako in kot sem rekel...obljuba bom popravil na moje stroške je bolj kot ne naivnost.
tudi zavarovalnica ti obljublja, da imaš vse zavarovano, pol ko pa morajo dati denar ven, pa hitro privlečejo iz prazgodovine člen, kjer piše, da bi moral zadevo dodatno zavarovat in se lepo obrišeš pod nosom za izplačilo.

sicer upam, da se reši v tvojo korist, vendar si bolj v milosti ali nemilosti prodajalca, in glede na to da ti že nekaj časa obljublja plačilo...jah saj vsi vemo kam to pelje, obljuba na obljubo...največ lahko dosežeš, da greš osebno do njega, vendar nikar ne sprejmi odgovora: bom plačal čez 1 uro, ker čez 1 uro denarja zagotovo ne bo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Relanium ::

nekateri so danes točno za laganje v obraz ali naučeni ali kaj vem kako in kot sem rekel...obljuba bom popravil na moje stroške je bolj kot ne naivnost.


In največji problem je, da so taki najbolj uspešni. Vsi ostali izgubijo posel na račun takih

LeQuack ::

Tudi jaz sem že zdavnaj ugotovil, da ti marsikateri Slovenec lahko mirne vesti laže v obraz. Sej ko pogledaš TV ali novice in slišiš zopet o t.i. tajkunih, ki so opeharili upnike, banke, ljudi in podobno. To je popolnoma isto, samo v večjem obsegu, ti ljudje so lahko drugim lagali v obraz brez slabe vesti.
To nam je genetsko v krvi očitno.
Quack !

guest #44 ::

Za take vrjetno pomaga le Zyklon B. >:D

Sims ::

Zastopim, tistga, ko je napisal, da avto proda, pol pač hoče mir. Jaz bom svojega zvozil do konca. Me bi pa tudi motilo, da bi mi, če bi ga prodal(denarno ni vreden nič, meni pa ogromno, ker se vozim), potem skoz nekaj težili, da je crknilo. Se ne da to regulirat, da bi bil recimo obvezen pregled na stroške prodajalca? Sploh pri uradnih dilerjih.

Kdo pa bi preglede izvajal je pa drugo vprašanje, saj so vsi "LOPOVI" ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

Rešpetlin ::

Beri: http://www.motorevija.si/l3.asp?L1_ID=3...

Izvleček:
Če pa garancija ni bila dana, ali v primeru, če je garancijski rok že potekel, pa ima kupec pravico do uveljavljanja zahtevkov iz naslova stvarnih napak. V kolikor je kupec fizična oseba in je vozilo kupljeno pri podjetju za prodajo rabljenih vozil se v celoti uporablja ZPot in njegove določbe glede stvarnih napak blaga (poglavje VI.2. ZVPot). Glede na to, da gre za rabljeno vozilo, prodajalec odgovarja za stvarne napake, ki se pokažejo v letu dni, odkar je bila stvar izročena kupcu. Dolžnost kupca pa je o vsaki napaki (ki jo želi uveljavljati), obvestiti prodajalca v roku dveh mesecev od odkritja. V takem obvestilu je treba natančno opisati napako in prodajalcu omogočiti, da stvar pregleda. Zakon pod določenimi pogoji omogoča tudi ustno obvestilo, vendar je vsekakor bolj priporočljivo prodajalca obvestiti pisno.



Če je kupec prodajalca pravilno obvestil o napaki, ima v roku dveh let od pravilnega in pravočasnega obvestila pravico od prodajalca zahtevati, da:

- odpravi napako na blagu ali

- vrne del plačanega zneska v sorazmerju z napako ali

- blago z napako zamenja z novim brezhibnim blagom ali

- vrne plačan znesek.



V vsakem od teh primerov pa ima kupec tudi pravico do povračila izkazane škode.


Če ne bo šlo zlepa, imaš še vedno možnost zgrda (po pravni poti). Vendar v tem primeru lahko iz prve roke povem, da se precej načakaš, pa tudi izid ni vedno rožnat :)

šernk ::

Glede na to, da gre za rabljeno vozilo, prodajalec odgovarja za stvarne napake, ki se pokažejo v letu dni, odkar je bila stvar izročena kupcu.


kako boš diske pri 100k km + reklamiral kot stvarno napako? mi smo pri 10.000km reklamirali zavorne ploščice, pa smo rabili kar precej teženja, da je šla stvar pod garancijo (na koncu so priznali, da je celo serijska napaka zaradi napačne zmesi).

me pa res zanima kako doseči to stvar pri 100k km.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Sims ::

Recimo, v tem času bi lahko bilo že nekaj menjano, če ni, je to pračtično "namerno" prodajanje škart robe? Govorimo o preprodajalcih. Pa naj naredijo izpraven avto vsaj za 1 leto. Če tak pomislim, je res LOL. Govorimo o avtu, ki dejansko mora biti vozen "nekaj" let. Sedaj smo pa prišli, da kupim pač rabljen avto in po enem mesecu mi lahko vse odpove. Drek pa tako. Pol pa naj Crknejo vsi skupaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

amigo_no1 ::

Dokler ne bodo začeli:

pobirati dovoljenja za prodajo ob vsaki malo večji goljufiji pri prodaji (vrtenje km itd)
preprečiti, da bo lahko vsak čapac imel milijon firm/sp-jev za prodajo vozil
beležiti stanje prevoženih km na vsakoletnem tehničnem

ter dokler ne bo imelo vsaj 3/4 elektronsko servisno knjigo (odpade mešetarjenje kot pri "navadni" servisni knjigi)

bo stanje tako kot je.Raj za razne lopovske Jugoviče (in tudi naše ljudi, da ne bo kdo prikrajšan).
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodaja avta in reklamacija kupca, pomoč! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13417216 (6682) BadgerSkin
»

Prodal Avto - okvarjen avto po 1mescu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20632839 (21123) zobnik
»

Avtohiša, ki vrti kilometre rabljenim vozilom (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35879029 (48115) hojnikb
»

Zakon o varstvu potrošnikov in rabljen avtomobil (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5920413 (10850) bambam20
»

Garancija na rabljene avtomobile

Oddelek: Na cesti
277296 (6637) Redkvica

Več podobnih tem