» »

Donacija Wikileaksu

Donacija Wikileaksu

VeronikaR ::

Preko Paypala bom nakazala simbolično donacijo Wikileaksu. Glede na to, da so ga ZDA označile za teroristično organizacijo me zanima ali po slovenski zakonodaji naredim nakazilo brez skrbi ali me bodo obtožili za teroristko. Me lahko slovenska oblast obtoži retrogradno, če bi sledila navodilom iz ZDA?

keworkian ::

Nakaži pa boli te kurac. ZDA sploh ne vejo kje je Slovenija, ne se sekirat.
Obscenities in B-Flat

LuGi ::

Bos pac terorist :D

Ko je treba pa nakazat denar "ubogim" pa nobenga nikjer, za brezvezne dokumente pa vsi odpirajo denarnice, ojoj

Tarzan ::

LuGi je izjavil:

Bos pac terorist :D

Ko je treba pa nakazat denar "ubogim" pa nobenga nikjer, za brezvezne dokumente pa vsi odpirajo denarnice, ojoj


Ko gre pa za donacije "ubogim" dobijo pa sredstva vsi "ubogi", tisti, ki pa dejansko rabijo pomoč pa izvisijo, ali pa dobijo namesto hrane puške.

Ne doniram nikomur nič, če ne vidim, kdo in koliko od donacije je prejel. In takoj bi bil svet lepši, če bi vsi tako razmišljali. Na žalost. :/

Matako ::

Donacije so velik posel že kar lepo število let. S stega stališča je nakazovanje manjšim organizacijam (npr Wikileaks) seveda bolj smiselno. Čeprav po drugi strani, mislim, da si donacij nihče ne odtrga od ust. ;)
/\/\.K.

imagodei ::

OP je zastavila eno vprašanje... Ji znamo odgovorit, al bomo tole spremenili v moraliziranje o tem, komu in zakaj nakazovat?
- Hoc est qui sumus -

Double_J ::

Če boš hotela kdaj potovati ali pa delati v U.S. se bodo morda zahvalili, da ne rabijo...
Dve šivanki...

Tr0n ::

Ne, ne znamo, ker je tole Slo-Tech, ne odvetnik.com. ;)

Tarzan ::

Hvala za streznilno klofuto.

Za zakon ne bi vedel. Če bi nakazala s TRR Osami Bing Ladnu, potem bi verjetno lahko imela kake težave, ampak tu sta dve zadevici, ki zadevo precej zakomplicirata.

1. Plačilo preko PayPala je malenkost bolj anonimno, kot TRR. Ni popolnoma anonimno, ampak vseeno, rabili bi preveriti tako tebe, kot še par milijonov donatorjev. Kazen v nobenem primeru ne bi smela biti višja od opozorila.
2. Če ZDA rečejo, da je nekdo terorist ni nujno, da je to res. Nazadnje smo še imeli jurisdikcijo nad svojo malo državico in dvomim, da se bo kaj kmalu to spremenilo. Upam, da ne. Če nič drugega pri zadevi Wikileaks gre za svobodo govora, tako da vprašanje, če te bi za tistih nekaj USD/EUR lahko konkretno kaznovali, četudi bi bila iz Združenih držav.

Če bi pa zagustilo se pa lahko sklicuješ na vse mogoče. Trenutno neprištevnost zaradi alkohola, psihične nestabilnosti, napačnega razumevanja zadeve Wikileaks, in podobno.

tony1 ::

Bi tudi jast nakazal, pa se bojim, da me bo enkrat na kakšnem avionu za JFK zmanjkalo... Zdaj, če se bom zbudil v new yorku, bo še v redu, če pa v guantanamu, bo pa večji probelm... :-)

lebang1 ::

Bom tudi jaz doniral na wikileaks.... jebeš ameriko.

USS Liberty ::

kolk ste naivni, da dajete denar nekemu wikileaks pajacu, ki je najbrž tudi sam sodelavec CIE ali mossada. Te informacije niso ušle slučajno, to so najbrž kar sami namerno dali wikileaksu...

Wikileaks Is Zionist Poison...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Tr0n ::

Saj vseeno, kako so "usle", glavno da so "usle". :)

PaX_MaN ::

so ga ZDA označile za teroristično organizacijo

Sori wut?
Prvič slišim.

Double_J ::

I'm constantly annoyed that people are distracted by false conspiracies such as 9/11, when all around we provide evidence of real conspiracies, for war or mass financial fraud (35)." It’s shameful that Assange is annoyed by those seeking truth regarding the reason 1.5 million innocents are dead


Haha... Židi so odgovorni za 11/9. Seveda!
Dve šivanki...

cyber_killer ::

Amercljani itak vsakemu rečejo, da je terorist, kateri se noče podrediti njihovim zahtevam in zakonom. Nekoč sem si želel delati v Ameriki, zdaj pa hvala lepa pa če mi dajo 250.000 $ na let.

VeronikaR ::

Ja ZDA rečejo teroristi, Rusi rečejo huligani, Tretji rajh pa je rekel banditi...

Manu ::

Veronika

ZDA Wikileaks-a niso razglasile za teroristično organizacijo. Verjetno tudi ne bodo, ker to ne gre kar tako. Se pa o tem na veliko govori v medijih, ja. Poglej npr. kaj je izjavil svetovalec kanadskega predsednika vlade...

Bolj je verjetno, da jih bodo obravnavali kot izdajalce na podlagi njihovega "Espionage Act". Nič se še ne ve. Ve se pa, da Assangeja iščejo zaradi spolnega nadlegovanja.

Strah je popolnoma odveč in nesmiseln. Samo zavira te, da narediš nekaj, kar verjameš, da je dobro.

Ameriški politiki pa (kakor vidiš iz prejšnjega videa) verbalno in (za moje pojme primitivno) napadajo Wikileaks in kot ponavadi delujejo na način, kot ga je opisala avtorice knjige: Shock Doctrine.

Wikileaks niso teroristi. Tudi ne bodo razglašeni kot taki. Ne smeš se ustraši na podlagi šokantnega komuniciranja s strani primitivnih politikov.

RuskiSnajper ::

VeronikaR je izjavil:

Preko Paypala bom nakazala simbolično donacijo Wikileaksu. Glede na to, da so ga ZDA označile za teroristično organizacijo me zanima ali po slovenski zakonodaji naredim nakazilo brez skrbi ali me bodo obtožili za teroristko. Me lahko slovenska oblast obtoži retrogradno, če bi sledila navodilom iz ZDA?



Wikileaks je še za zdaj varen , za donacijo ti SPLOH nebi smeli gnaviti če bi izvedeli , za leakanje pa ziher , ampak oni MANNING je mal zabit ker se je hvalil pred prijatelji na instant chat programu kako je leakal dokumente , veliko spostovanja za POGUM ampak se pa je totalno sam zajebal. No lahko je tudi kot izbrana laha tarča ki je bil podtaknjen seveda z strani KRIVIH. Sploh ne ne morejno najt če greš z fajli v internetni kafe in tamle naložiš ko ni veliko folka okoli , seveda uporabljaš samo nickname in ne teh imen z prvo črko priimka ampak nekaj kompletno anonimnega.

Pa wikileaks ni terroristična organizacjia lol , vse kar je proti eliti sveta je dandanes terorizem tako da večina folka potem po krivem vidi enega od svojih za terorista , to je psihološka vojna informacij , kdo podpira Al Kaido , savdski arabski bogataši ki so seveda povezani z elitno mafio bankirjev ki koruptira ZDA.

Veš kolko folka mora lagat da ostane v službi .. kar so eni pošteno priznali , politika ne more nič proti bankirjem in vedno več politikov je tudi povezanih z njimi in delajo za njih.

_Enterprise_ ::

VeronikaR je izjavil:

Preko Paypala bom nakazala simbolično donacijo Wikileaksu. Glede na to, da so ga ZDA označile za teroristično organizacijo me zanima ali po slovenski zakonodaji naredim nakazilo brez skrbi ali me bodo obtožili za teroristko. Me lahko slovenska oblast obtoži retrogradno, če bi sledila navodilom iz ZDA?
hahahahah, slovenske ovce

najbolje da nakažeš čimvečji kos svojega premoženja, ker tako ali tako ti ga bodo američani čez čas zasegli, ker so pač hudobni, wikileaks pa bo z donacijami reševal svet. pazi se tudi zlobnih židov, ki verjetno že gledajo to temo.

tale tema je lepa cvetka, ki mi je popestrila dan

Zheegec ::

Jaz sem že doniral... Se nimaš kaj bati, brez skrbi.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Wox ::

Zakaj že?
Commodore 64

RuskiSnajper ::

New cables released tonight also reveal that Washington has called for diplomats in Romania, Hungary and Slovenia to provide "biometric" information on "current and emerging leaders and advisers" as well as information about "corruption" and information about leaders' health and "vulnerability".

RuskiSnajper ::

_Enterprise_ je izjavil:

VeronikaR je izjavil:

Preko Paypala bom nakazala simbolično donacijo Wikileaksu. Glede na to, da so ga ZDA označile za teroristično organizacijo me zanima ali po slovenski zakonodaji naredim nakazilo brez skrbi ali me bodo obtožili za teroristko. Me lahko slovenska oblast obtoži retrogradno, če bi sledila navodilom iz ZDA?
hahahahah, slovenske ovce

najbolje da nakažeš čimvečji kos svojega premoženja, ker tako ali tako ti ga bodo američani čez čas zasegli, ker so pač hudobni, wikileaks pa bo z donacijami reševal svet. pazi se tudi zlobnih židov, ki verjetno že gledajo to temo.

tale tema je lepa cvetka, ki mi je popestrila dan


nehaj se norca delat , gre se za SIMBOLIČNO donacijo , nekaj kar pride z srca in ne z glave , ker seveda kdo pa misliš da je ustanovil wikileaks , kdo misliš da je vsak da na pregonu , vsak dan na liniji da ga ne dobijo , vsak dan zrtvuje sebe in svoje sodelavce (po pravem prostovoljce) da ti z težavo to tudi objavi na spletu s tem še mora za TAKO veliko varnost poskrbeti ker če bi vire takoj našli potem to seveda ne bi funkcioniralo in bi bili vsi nasproti njim seveda , to kar nekateri idoti pravijo da je wikileaks zonistični neki kaj jas vem kaj , da je wikileaks naenkrat na vrhu sploh ni res saj je vedno bil spodaj in to že 3 leta , nikoli ga še ni bilo v glavni strani Večera, nikoli nikjer drugje , in so imeli kar veliko leakov , širilo se je počasi seveda in potem tale War Logsi in sedaj pa je resno odjeknilo tako da ne mi bluzit ker je bila stran dol pol leta ker pač ni blo dnara in takrat je blo vse tiho, če bi bila to kaka zionistična , religiska zidska WHATEVER ustanova bi bili seveda z VSEMI sredstvi in tako stran bi imela kompletno drugačen odraz in odnos pa tudi nebi prosila za donacije(mogoče namerno) in seveda zakaj bi jo za pol leta ugasnili , bankirji imajo itak polno dnara.

moj_nick ::

Rušenje političnega sistema je kaznivo dejanje le, če je storjeno s silo ali z grožnjo z uporabo sile. Podobno so tudi za terorizem navedena le nasilna sredstva (ugrabitve letal, bombe itd.)

Wikileaks ni ne eno ne drugo.

KZ-1 člena 348 (Veleizdaja) in 108 (Terorizem)
110111001001010001010000

RuskiSnajper ::

many thanks - sedaj vam je jasno da so samo KRIVI tako jezni seveda in hočejo ustaviti wikileaks , kako pa da ne.

Wox ::

Z donacijo ni nič narobe. Stvar osebne presoje. Dejstvo pa je, da WikiLeaks ne prinaša ničesar novega oz. prinaša znane zadeve zapisane na takšen način, da si jih lahko vsak različno interpretira. Skratka, tresla se je gora, a rodil se je miš.
Commodore 64

Manu ::

Wox je izjavil:

Z donacijo ni nič narobe. Stvar osebne presoje. Dejstvo pa je, da WikiLeaks ne prinaša ničesar novega oz. prinaša znane zadeve zapisane na takšen način, da si jih lahko vsak različno interpretira. Skratka, tresla se je gora, a rodil se je miš.

Kaj pa ti pričakuješ, da boš zvedel kaj novega??

Ne gre se za to, da "bomo zvedeli kaj novega" (a la tračarija). Gre za trend k večji transparentnosti (politike in ostalih zaprtih skupin) k bolj odprtemu delovanju. Vse se globalizira.

Tudi katoliška cerkev je doživela ene vrste izpuščanje informacij (o spolnem zlorabljanju...).

Svet se spreminja in prepričanje, da je treba pred ljudmi skrivat informacije, se sesuva.

Poleg tega: eno je v ozadju vedeti kaj politiki delajo in drugo je imeti dokaze, da je to res tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Manu ()

tadvet ::

Vanga je spet mela prav :P. Sicer v malo prenesenem smislu.
http://tadejvetrih.wordpress.com/

recmajkemi ::

Od danes naprej tudi ne morete več donirati wikileaksu preko paypala http://is.gd/ibbwG, lahko pa še vedno pomagate http://wikileaks.ch/support.html

VeronikaR ::

Tudi v Sloveniji ga imamo: http://www.wikileaks.si ... me zanima na podlagi katerega zakona ga bodo pri nas ukinili...

Še več pa tu: http://wikileaks.ch/mirrors.html

Zgodovina sprememb…

USS Liberty ::

a je wikileaks že objavil eno samo stvar, ki se nanaša na Izrael oz. odnose Izrael-USA?
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

VeronikaR ::

@ USS Nimitz: Kar precej - po številu objav na dvanajstem mestu.

jype ::

4chan priporoča: paypal uporabljajte izključno za urjenje tipke F5.

[D]emon ::

jype je izjavil:

4chan priporoča: paypal uporabljajte izključno za urjenje tipke F5.


Ahem. LOIC.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

jype ::

To bi blo že pozivanje k nasilju :)

[D]emon ::

Ah kje. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Zheegec ::

Sedaj so jim zaprli še en račun... Kaj je najbolj "direktna" oblika donacije? Kar credit card?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jype ::

Evropsko nakazilo.

2. Bank Transfer - Option 1: via Sunshine Press Productions ehf:

Skulagötu 19, 101 Reykjavik, Iceland
Landsbanki Islands Account number 0111-26-611010
BANK/SWIFT:NBIIISREXXX
ACCOUNT/IBAN:IS97 0111 2661 1010 6110 1002 80

lambda ::

Hm, če jim zapirajo račune ... kaj se zgodi z denarjem, ki je že na njih? Je zamrznjen ali ga lahko dobijo ven?

LuGi ::

To vse pohapsa drzava.. lepo da jim polnite drzavni proracun :))

kmetek ::

voila baje se je predal kapsom v United Kingdom of USA, sram pa je lahko Švedsko.

http://www.huffingtonpost.com/2010/12/0...

USA democrapzy.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FBI aretiral vsaj 14 domnevnih članov Anonymousa

Oddelek: Novice / Varnost
4111988 (10392) BigWhale
»

Wikileaks objavil guantanamske dosjeje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
5419780 (17611) Iatromantis
»

Ustanovitelj WikiLeaksa Julian Assange aretiran (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Novice / NWO
575123691 (106869) Zheegec
»

WikiLeaks bo dobil konkurenco

Oddelek: Novice / NWO
3515989 (12333) Mr.B
»

WikiLeaks še s kopico neobjavljenega, naslednje na vrsti ameriške banke (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
8519589 (16407) jype

Več podobnih tem