» »

Optika vs baker? cena??

Optika vs baker? cena??

molat ::

Pozdrav

A mi lahko kdo po "domače" razloži zakaj plačujem isto/več za počasen dostop 1Mbit - prek navadne linije (pač v našo ulico ne nameravajo potegnit optike (!?)).
Ok. Vem... da so cene take - ampak... za 20x večjo hitrost, in ker imaš srečo da imaš optiko (nismo bogu za hrbtom doma - sosednje ulice imajo/nimajo/kakor kje, sedaj je pa zgleda denarja zmanjkalo...)) - no za 20x večjo hitrost plačaš isto kot za "osnovni" xDSL dostop? How come?

A ne bi (moj ponudnik Siol v tem primeru) vzel to malce v račun? Ni logike - vem da je zadaj tehnologija,... ampak "jest" vidim samo kaj dobim; zato me ne zanima kaj rabijo da to naredijo (če je to razlog) - če pa niso naredil omrežja pa nimam vpliva - pač, nekateri imajo veze in so lobiral, pa so dobil,... eh... v glavnem - kako je s tem? Poleg tega so nas nategoval s tistim ISDN kot pogoj za ADSL... Cene pa kar rastejo... kaj je to kartel med ponudniki?

Hvala! lp!

Senitel ::

Hja... A placujes poloznice? Da? Potem si zadovoljna stranka. Kartel med ponudniki? Si ze pogledal kaksnega drugega ponudnika sploh?

LapD ::

Če plačuje položnice še ne pomeni da je zadovoljna stranka, nevem kako si prišel do tega zaključka :S Verjetno nimajo povsod možnosti skakanje iz optike na optiko, ampak je baker od siola edina varianta.
web&motion designer

Senitel ::

Ce je "baker od siola" edina varianta, potem si pa garand zadovoljna stranka! Saj si tako zadovoljen z njimi, da se ti se dejanskega stanja ne da preverit.

darkolord ::

ampak "jest" vidim samo kaj dobim; zato me ne zanima kaj rabijo da to naredijo
Če tako razmišljaš - oni pa vidijo sam kaj oni dobijo in jih nč ne zanima, kaj maš ti od tega...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

lebang1 ::

Senitel je izjavil:

Ce je "baker od siola" edina varianta,

Nikoli ni Siol edina varjanta, povsod se da tudi Amis, ki je občutno cenejši.

lp

Rippy ::

lebang1 je izjavil:

Senitel je izjavil:

Ce je "baker od siola" edina varianta,

Nikoli ni Siol edina varjanta, povsod se da tudi Amis, ki je občutno cenejši.

lp


In hitrejši :)

Senitel ::

lebang1 je izjavil:

Senitel je izjavil:

Ce je "baker od siola" edina varianta,

Nikoli ni Siol edina varjanta, povsod se da tudi Amis, ki je občutno cenejši.

Ravno to je bil moj point. Ker nekaterim to dejstvo se vedno ni potegnilo, ceprav je ze eni dve leti tako.
In bi se vedno placevali Telekom, pa ce jim dvigne ceno na 100€ za 1Mbps in pizdili zakaj ni optike.

molat ::

@Senitel

?? Mama in ata plačujeta pložnice pa si jima svetoval Amis? Bravo zate!
>>Hja... A placujes poloznice? Da? Potem si zadovoljna stranka. Kartel med ponudniki? Si ze pogledal kaksnega drugega ponudnika sploh?

odgovoril ti je že LapD... - če plačuješ še ne pomeni da si zadovoljen. Beri: optike NI - Varianta so samo še T2 in Amis; ampak ko izračunam pride približno isto.

>>Ravno to je bil moj point. Ker nekaterim to dejstvo se vedno ni potegnilo, ceprav je ze eni dve leti tako.
>>In bi se vedno placevali Telekom, pa ce jim dvigne ceno na 100EUR za 1Mbps in pizdili zakaj ni optike.
Kaj čem rečt? :)

Amis pride ista cena, za primerljivo ponudbo: pogledal tvoj link že zdavnej - hvala ker znaš odpret google.

>>Če tako razmišljaš - oni pa vidijo sam kaj oni dobijo in jih nč ne zanima, kaj maš ti od tega...
Tjah... vem. Samo a Amis ne? T2 tut ne? Mobitel ne? Edino Kranberger je bil izujema... :)
A ti razmišljaš kako so sešil hlače? Pa kolk majo stroškov, pa kako morajo plačat skladiščnika - verjetno ne: tako da tudi ti tako razmišljaš: kaj boš dobil za svoj denar.

Sprašujem o razlikah v hitrosti - cena pa ista (cca.). A kdo kaj ve - bodo to kaj ločil? Pa dejte pametne odgovore, ne mi tle z Amisom, pa ne vem čem - uporabljam net tko kot vi, ne pametovat kar nekaj v tri dni.

Senitel ::

Kje sem dal jaz kaksen link?
Mi lahko potem prosim razlozis kako se zadovoljen in nezadovoljen Telekomov uporabnik razlikujeta? Eden je tiho in placuje poloznice, drgui pa joka po forumih in placuje poloznice? Ti garantiram, da uprava Telekoma vsake 10 minut klika refresh na Slo-techu in za vsakega nezadovljnega uporabnika potoci zvecer eno solzico.

Ce si naredil primerjavo in nisi nasel boljse ponudbe zase... Potem ocitno ze imas najboljso mozno ponudbo. Jaz sem tudi naredil primerjavo in izbral najboljso ponudbo zame. Pa bom verjetno prej nehal davke placevat, kot docakal optiko.

PacificBlue ::

Potem ocitno ze imas najboljso mozno ponudbo. Jaz sem tudi naredil primerjavo in izbral najboljso ponudbo zame. Pa bom verjetno prej nehal davke placevat, kot docakal optiko.


Uporabnik siol adsl(1024/256) slabe 4 leta. Čeprav bi se lahk odlocil za amis sem izbral siol zaradi boljse tehnicne podpore( ki sem jo rabil samo prvo leto,ene 3x, sedaj je mir). Se to leto pa pricakujem optiko. Ta EU sredstva so zakon, na nadmorski visini 800m(gre se visje) bom že to leto uporabljal 20 Mb linijo:))

molat ::

Senitel je izjavil:

Kje sem dal jaz kaksen link?
Mi lahko potem prosim razlozis kako se zadovoljen in nezadovoljen Telekomov uporabnik razlikujeta? Eden je tiho in placuje poloznice, drgui pa joka po forumih in placuje poloznice? Ti garantiram, da uprava Telekoma vsake 10 minut klika refresh na Slo-techu in za vsakega nezadovljnega uporabnika potoci zvecer eno solzico.....


Se posipam s pepelom - ti si rekel da naj primerjam pakete.... link je dal en drug - minornost. Moje opravičilo.

To da klikajo pa ne bi znalo bit daleč od resnice - čeprav ti že veš da ne :) - verjami da klikajo... verjetno ne ravno uprava, ampak vseeno.

Za penzijo lahko prosiš Amis da ti jo da, k jih tolk reklamiraš (proti kateremu nimam popolnoma nič, mimogrede).

p.s.
A si študentsko delo delal na Siolu? Na helpdesku? Tko namreč komuniciraš (na žalost moram tut jest s tabo) - in si se jih nasitil?
Ne rečem da vsi, in še to včasih: je pa znal bit "siten" - sam to je blo mal nazaj: ne spomnim se kdaj sem nazadnje kej klical tja.

p.s.2
mal šale. ti kar mej Amis če ti je kul - sej... mogoče bom tut jest; če bom nehal položnice plačevat :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: molat ()

molat ::

Tole je brez veze: pa sem že rekel da ne bom več se šel - sam zmerej se najde en "pameten"....

Osnovna tema je šla pa u maloro...

Senitel ::

Sem v tej temi kje napisal, da imam Amis?
Kje sem napisal, da ne berejo Slo-Techa? Ziher spremljajo kometarje po forumih. Ampak, ce si ti odgovoren za cenovno politiko na Telekomu in po forumih beres, kako se folk pritozuje cez tvoje cene, ampak operaterja pa ne bo noben zamenjal in to tudi tvoje prodajne cifre podpirajo, bi spustil cene ali dal dodatne ugodnosti?
Ce studentsko delam na Siolu? Siol ze leta ne obsta vec, danes je samo se Telekom. Mogoce pa jaz dolocam cene, ki jih ti placujes... Mogoce pa ne. >:D

PacificBlue: Se strinjam ta razpis je edina pametna zadeva, ki se je zgodila za zagotavljanje sirokopasovnega dostopa od kar se je na trgu pojavil ADSL (T2 je sicer zelo dobrodoslo znizal cene, ampak za pokritosti pa niso spodbudili cisto nic). V mojem primeru bom moral pa zgleda dobesedno zbrcat nase na obcini, da se kaj premaknejo glede tega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1880562982 (39) permit
»

Kakšno nadomestila naj operater povrne končnemu uporabniku ob nedelovanju ali slabši (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostalo
7116871 (11658) M-XXXX
»

Katerega ponudnika izbrati (TV, Internet, Telefon)?

Oddelek: Omrežja in internet
2713007 (10773) jurehaup
»

T-2 z januarjem dviguje cene (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11840290 (34651) madmitch
»

SiOL bo podražil telekomunikacijske pakete (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9227935 (23635) Dami

Več podobnih tem