» »

Moj brat in wi-fi :)

Moj brat in wi-fi :)

flameir ::

Pozdravljeni!
Sem 15 letni gimnazijc, in kot večina mladih, otrok informacijske tehnologije. Zato bi se rad kdaj prek telefona povezal na facebook, rad ma pa tud rtvslo pa 24ur. Sam glej ga zlomka...pri Đabestu so dali prenos podatkov iz 1GB na 100MB, pa še rtvslo požre velik neta..tko da grem vsakič čez :S :S
Doma mamo pa brezžični router Linksys WRT54GL, ki ima seveda tudi vlan, zaščiten z geslom.
Tu pa nastopi težava. Imam 25let starega brata ki mi gre res zelooooo naživce..no v tem primeru je zakodiru wlan da ne morm gor, fotru je pa vseen al je odklenn al zaklenn :S

Torej moje vprašanje: Bi lahko kako zvedel geslo, morda s kakšnim programom ?

res hvala vsem za odgovore !
  • zaklenil: bluefish ()

technolog ::

Resetiraš router in nastaviš geslo po svoje :)

flameir ::

technolog je izjavil:

Resetiraš router in nastaviš geslo po svoje :)


sem že pa takoj nastavi nazaj :S :S

technolog ::

Ja potem pa resetiraj ruter, si nastavi vse, potem pa "frderbaj" reset gumbek :)

Drugače nimaš šans prot njemu...

jRk0 ::

o bad :D vidis, jaz pa mojemu mlajsemu bratu vse nastavim in pustim :D
You fuck up once, you loose two teeth.

klemenSLO ::

hehe
počutim se kot tvoj starejši brat
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Terman ::

Zakaj pa ti brat ne pusti na net?

Tarzan ::

Iz osebnih izkušenj najbolj pomaga teženje staršem, ki potem naprej težijo starejšemu bratu. Če fotra ne moreš prepričat, da ti brez redne telovadbe ne bo nikoli zrasel (IQ seveda), pojdi s to idejo do mame. Ona lahko teži fotru, mu nekaj dni ne da (kosila, ti pacek ti) in se bo odločil posredovati in ti omogočit dostop do spleta.

Če pa nič od tega ne gre, pogovori se z bratom. Dvomim, da je žleht v osnovi, verjetno ima samo izkušnje take, da raje zaklene vse skupaj. Če si mu v preteklosti v omrežje zasejal viruse, obljubi, da boš bolj pazil, če te je zalotil s slikami pomankljivo oblečenih deklet, mu jih daj v souporabo, če pa ves dan čvekaš s kako ukrajinko iz nigerije, potem pa naj bo Wifi kar zaklenjen. V tvoje dobro. ;)

Pyr0Beast ::

Daj bratu telefon v roke in mu reci naj ti zrihta Wifi.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Sc0ut ::

Kot je rekel Pyro. To da je wifi zakodiran je v dobro vas vseh, ampak se ti še ne zavedaš, foter pa tako ne ve, zakaj se gre.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

krucymucy ::

flameir je izjavil:

rtvslo požre velik neta..tko da grem vsakič čez :S :S

Poizkusi mobilno verzijo portala

http://www.rtvslo.si/pda

RazzorX ::

Backtrack 4. ;)

T0RN4D0 ::

Talk it out :D Resetiraj router in vpiši geslo na bratovem računalniku. Tako ne bo opazil, da si spremenil geslo :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

klemenSLO ::

a ma brat kak dobr razlog da ti noče povedat gesla?
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Steinkauz ::

Pomoje pa ni nobenga brata, ampak hoče en X net kreknit :)

technolog ::

Brat mu noče povedat gesla zato ker zasede celo linijo s sumljivimi vsebinami :)

Brat že ima razlog.

Lonsarg ::

Ah ne znate dobro svetovat. Poslušaj ti mene kako naredi, upam da tvoji starši ne bojo name jezni:)

Pošlji SMS na mobitel preko katerega aktiviraš dodatnih 100MB (MI100MB na 1918) in bo konec meseca račun 2EUR višji. Potem pa reci fotru, ja če hočeš prišparat 2EUR na mesec pa prepričaj brata, da mi da geslo.

Tako se dela:) Če 2 EUR ni dosti velik udarec fotru pa imaš še opcijo 4.5EUR 500MB, ter 6EUR 1GB.
Če pa bo fotru vseeno za dodatnih 6EUR maš pa itak 1100MB vsak mesec, tako kot si imel na prejšnem džabestu:)

technolog ::

Azgard, sumim da si en razvajen smrkavec.

Ne plačujejo vsem starši računov za mobitel.

flameir ::

ja ima že razlog ane :) on je pa lahko cel dan na računalniku :D
kar se tiče routerja raje ne probavam več reset gumbka stisnit, ker se vse nastevitve podrejo in ne dela sploh na nobenmu računalniku pol net
pogovoriti se z bratom..hm..enkrat sem se že, pa se je slabo končalo :)
kar se tiče virusov vam lahko zagotovim, da ne obiskujem nobenih strani z virusi...pa itak ne vem zakaj mu je problem geslo dat, če grem loh kadarkol na komp, sam ne vem če zuni fuzbal špilamo (ponavad smo 3je) 1 čaka in med tem bi loh mal posrfu, al pa ne vem..med učenjem..

vidm da kle se žal ne da dobit kake konkretne informacije..hvala vseeno :)

lp

Nikonja ::

obožujem mulce res !

Imaš še eno rešitev, kupi svoj ruter in njegovga zfukaj v steno !

bluefish ::

Poglej, gesla ne boš zvedel. Pa četudi bi ga, ti ne pomaga dosti, ker brat mimogrede restira in naloži stare nastavitve.

Preostane ti le en resen pogovor skupaj z bratom in obema staršema. Če to ne bo šlo, potem imate v familiji resnejše probleme.

Spajky ::

Priklopi se s kablom na ruter in probaj z ruterjevimi defolt gesli prit notri, da vidiš geslo; če so zvezdice, sejvaj stran v txt.obliki in najdi notri geslo ;)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

jc ::

Če imate na routerju nastavljeno WEP enkripcijo, potem uporabi Backtrack in v njem Gerix wep orodje. Relativno enostavno.

imagodei ::

What blueFish said. Men se res zdi malo čudno, da te brat ne bi spustil na net. Če je že tak znalec, lahko nastavi tudi kakšne časovne omejitve na MAC naslov. Ali pa throttling, če se mu zdi, da mu jemlješ preveč bandwidtha.

Vsekakor se o takih zadevah v kolikor toliko normalni familiji mora dat zmenit. Mal čudno je, da je fotru vseeno, ti bi internet potreboval za šolo, 25-letnemu bratu je pa dopuščeno, da se obnaša kot razvajen smrkavec. Razen, seveda, če brat živi v svojem gospodinjstvu, sam plačuje internet in ocenjuje, da ga boš ti rabil za traparije.
- Hoc est qui sumus -

commissar ::

gladovno stavkaj

amigo_no1 ::

Mal čudno je, da je fotru vseeno, ti bi internet potreboval za šolo, 25-letnemu bratu je pa dopuščeno, da se obnaša kot razvajen smrkavec.

Prvi post:
Zato bi se rad kdaj prek telefona povezal na facebook, rad ma pa tud rtvslo pa 24ur.

Preko telefona je malce težje furati p2p da zabiješ celo linijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

c0dehunter ::

Resetraj ruter, na komp namesti kak keylogger in ga dobro skrij - pol pa sam počakaš da brat na novo nastavi geslo in greš pogledat keylogger loge, kakšno je geslo :)
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

imagodei ::

Your point, amigo? Selektivno me citiraš. Sem rekel, da se da naštimat QoS oz. bandwidth throttling. Diktatorsko odločit, da brat ne sme na internet, razen preko Đabesta, je mal smešno, še posebej, če je fotru vseeno (IOW, bi OP-ju uporabo interneta pustil).

Je pa res, da je to plat zgodbe 15-letnika. 25-letni brat bi verjetno povedal drugačno zgodbo. V vsakem primeru se da zadevo omejit drugače, ker Đabest ni ravno neka rešitev. Če se mulcu odtrga in nabije en orenk račun, ga bo ravno tako treba plačat, ob enem imajo pa doma "All you can download" internet pavšal.
- Hoc est qui sumus -

AndrejS ::

Bratu skriješ računalnik, in tako več ne bo potreboval interneta...

mihec87 ::

Kje piše da ne more do interneta na računalniku ima internet neomejen,na telefonu ga pa nima in zdj ko on zuni fuzbal igra bi on vmes rad z telefonom šou na net...
Pa sj vete kak je vidi oz sedi zraven dobre pičke jo more it na fejsiča iskat pa si pol dopisuje z njo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

imagodei ::

Aha... To je tud možno... Da ima kabel do računalnika, zdej bi pa on rad še WiFi, da bi s prenosnikom v naročju igral fuzbal...

Možno.
- Hoc est qui sumus -

bluefish ::

No, povedano je bilo dovolj. S Pravili foruma pa je pomoč glede keylogerjev ipd. nezaželena. Zaklepam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

wireles mi nagaja :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
232419 (1977) mulc007
»

Nekdo mi vdira v računalnik

Oddelek: Loža
193690 (1872) OmegaBlue
»

Kako zablokirat OS?

Oddelek: Operacijski sistemi
141688 (819) Cold1
»

Simpl omrežje z malo smeha..

Oddelek: Pomoč in nasveti
312211 (1450) StajercSSS
»

problem z telekomom!!Pomagajte

Oddelek: Omrežja in internet
382494 (1633) zile

Več podobnih tem