» »

Kaj menite o kablu rpi Telemachu?

Kaj menite o kablu rpi Telemachu?

Yeznick ::

Odgovore prosim tisti, ki uporabljate kabelski dostop
preko telemacha ali posredno preko Arnesa.

Hvala.

Pepo ::

Moram reci, da so se pri Telemachu neverjetno poboljsali. Kabel dela zdajle ze pol leta brez prekinitev in dovolj hitro (so zvecali brzino), pa tudi priljudni so postali. Ko sem jih pred mesecem spraseval, kaj je narobe z mrezo, pa sem imel le "zasmiran" PC, ker je bilo po letu dni v sistemu ze toliko smeti, da je komaj tekel, sem sam prenalozil sistem in je teklo kot po maslu, tipcki od Telemacha pa so me en teden iskali samo zato, da bi vprasali, ce je zdaj v redu! Ce bi jih videl pred pol leta... cista groza! So spremenili pasovno sirino oddajanja, pa smo morali sami nositi modeme na prilagajanje!

Torej: vzemi, tudi ce bos dostopal preko Arnesa, bo OK.Samo upam, da bo ostalo tako, kot je zdaj.

Tehnika ljudstvu!

JLP ::

Ja zadne cajte download kr zlo dobr dela (sm prek SiOLa / G-Kabla). Download gre tud tm okol 1,5 Mbit/s in včasih še več. Edin kar me še mot je, da še kr nimajo uštimanga reverse DNS lookupa (iz IPja v naslov računalnika) pa upload je bl za en kurac. 128 kbit/s je za današne cajte bl kt ne za en drek.
Live long and prosper!

Yeznick ::

A DOSCIS modem lahko priklopis tudi na USB?
Kaj je bolje - na mrezno ali USB (moj je USB 1.1).

Yeznick

udarnik ::

evo se jest

stvar se lahko zavlece, pri meni je trajal 2 meseca da so vse skup spavil, dela se kar (zadnje dni sem imel po 3-4 urne ispade,promet je zginu:D )
mogoce so kaj delal

thomson mi ni delal s kar 5 kartic: serviser je rekel 3com ali realtek, realtek ga sploh ni zaznal kaj da bi sele delal, ce nau se 3com delal bom sam vrnu
loh kdo ki ma thomsona napise kero mrezno ma???

zdej furam cez usb,kar dela ok -bolje je na mrezno, jest mam zdej vse 4 zapolnjene usb-je

AngelOfDeath ::

thomsom mi dela na eni od geniusa (pozabil ime čipa) kupil pa sem jo pri mlacomu za 2k.

Leo ::

Telemach....eh tipi (in zenske) so neverjetno nesposobni. Pred kratkim sem se preselil in vse kar sem rabil od njih je da mi na kabel pritrdijo konektor in na novo skonfigurirajo modem. Vse skupaj zahteva okrog 10 min dela. Danes je 20 dan odkar sem prosil da se to stori, po priblizno 50 telefonskih klicih in enem osebnem obisku...zadeva se vedno ne dela:\

DeLonghi ::

Fantje v takih primerih pomaga le eno...modem v roke in direkt k njim na firmo...kar mimo tajnic in direkt na servisno sluzbo...boste videli, kako hitro bo urejeno8-)
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

Leo ::

DeLonghi: Explain8-O
Kar se mene tice bi se tud zapelju 200 km sam da mi zrihtajo. Kje pa majo servisno sluzbo? U isti zgradbi?
Tole je vse skupi ze smesno, ker ocitno noben telefonist ne ve o cemu govori, napise nalog in za njega/njo je zadeva zalkjucena...jast pa se vedno off line. Pa sploh ne bi bil tak problem ce ne bi net rabil za sluzbo.
V koncni fazi sploh ne vem vec kaj nej naredim da bo zadeva spilala.

DeLonghi ::

Leo>odklopis modem, ga das pod pazduho (mej sabo dokumentacijo o IPju in gesla), gres k njim na Vojkovo nevem kolk (poglej na www.telemach.net)...tam zatezis tajnicam, kje je servisna sluzba in kr k njim

Moras vedeti, da oni drugace sploh ne sprejemajo strank pri njih osebno ampak opravljajo storitve le na terenu in po telefonu..in jih tak nacin rahlo zmede in ti zadeve kar porihtajo tam

Jaz sem imel ueber pocasn link, sem jim tezil ene 5x po telefonu, da naj preverijo pri njih signal...nakar mi oni po telefonu recejo, ja, bomo poslal serviserja na teren...en teden nic, potem pa jest kr tja na njihov naslov in direkt na servisno sluzbo; - kaj je bil problem? signal sem imel zablokiran na 128kbps, so mi ga dal nazaj na 1028, pa je bil mir-torej uredili so mi takoj zadevo, ce ne bi trajla vsaj pol leta, pa se ugotovili bi, da ni nic narobe pri meni doma
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

perci ::

No, jst imam kabel preko telemacha (isp je siol) in moram reči, da je zadeva totaln podn. Povprečno mi vleče okoli 20KB, iz najboljšega telemachovega serverja pa 40KB. Support je zanič. Moj modem je terayon (šiška-jama).
Telemach močno odsvetujem.

hominis ::

Mislm da je Perci povedal cisto vse kar se da povest o teh pekih na Telemachu ... no commment !

LuiIII ::

Nekaj mi tukaj ni čisto jasno Perči? Tvoj ISP je Siol, ne? Ja a ne bi bilo bolje, če zamenjaš ISP-ja? Če greš na Telemach ali pa na Arnes bi bilo verjetno bolje. Ne vem, a če si na Link omrežju se mogoče tega ne da narediti? Sicer sem pa sam čisto na istem kot ti in premišljujem v tej smeri, da zamenjam enostavno ISP-ja. Ker na Siolu ne bodo nam kablašem nikoli dali tega kar imajo na ADSL, pa čeprav bi z lahkoto lahko. Bolje Telemach v roki kot 10Mb/s na strehi. Mater problem je s temi kabli. Lahko bi vlekli 10Mb/s>:D , tako pa...:(

Lui

Narcos Satanicos ::

Jest sm na telemach gorenjska (bivši g-kabel) download so zdej nekak uštimal, upload je pa total u kurcu (9KB/s), ISP je siol na perftech pa ne morm ker nimam DOCSIS modema (nemo tuki). stal je pa okol 50 jurjev...

še zmeri crap.

perci ::

LuiIII: Jst bi še kako rad šel na amis a kaj, ko ne gre ;(. Kot prvo nimam docsis modema, kot drugo pa se iz moje lokacije (jama/vodnikova) ne da nikamor drugam prešaltat (tudi če bi imel docsis modem).

San ::

Ker je toliko slabih mnenj, naj povem še mojo dobro izkušnjo - imam Telemach, res da sem čakal nanj skoraj eno leto, ker je bilo potrebno naresti napeljavo ( sovražim Telekom in pika . ), vendar odkar ga imam, nimam nobenih problemov. DL je konstanten, okoli 55kb (je bilo tudi čez 140kb ), sem iz Most in imam Thomson DOCSIS modem. Menda napeljujejo optične kable, tako da je pričakovati povečanje širine, vendar mi je tudi ta zadosti.
Kar se ljudi tiče pa so bili vsi do sedaj zelo prijazni in korektni.
Bi pa bil vesel, če bi bili tudi ostali deležni mojih izkušenj.

Če pa kdo potrebuje DOCSIS modem, imam enega na zalogi. Prodam zelo poceni, detajli so pod oglasi.

the_unborn ::

Kater modem pa je zdaj pri njih v zadnji modi? In kateri modemi pri njih so docsis razen Thompsona?

Narcos Satanicos ::

Ampak jest hočem tud u redu upload, vsaj 16KB/s kr je minimum tud za ADSL.

the_unborn ::

ja sej mas 128kbit uplouda, pri mega paketu pa 256kbit

Narcos Satanicos ::

128kbit je 16 ne 9KB/s. sicer pa tuki ni nobenah paketov samo "že pet let z megabitno hitrostjo" krkol njim že to pomen...

Leo ::

No, zdaj po 20 dnevih pregovarjanja in prosjacenja so se fantje spomnili da moj modem ni zadosti dober(zgleda da je slab ratal pri selitvi iz enega konca lj na drugi). In zdaj moram odstet 20000sit za docsis modem. To bi blo vse lepo in prav ce bi se to spomnili ze v startu ne pa po 20 dneh;((

Rogue Jedi X ::

Jaz bi tud malo popljuval! Mam isto kot Gandalfar (kabl prek Telemacha, ISP je SiOL).Ppvprečna hitrost je 10 kbytes/s (vcasih tud 10 kbits/s!). Vzrok so zastareli kabli v Kosezah, kjer živim in po 4 E-mailih in 10ih klicih še zmeri ni efekta. Zaradi teh ******* kablov se zgubi zlo velika signala in poleg tega da je net ogabno pocasen me tudi mece dol ko norca.

perci ::

Verjetno si odgovarjal meni, kajti Gandalf je na adslj-ju :D. Čeprov tale o zastarelih kablih v kosezah se mi zdi pa malo neverjetna. Prej bi rekel, da je vzrok drugje (v slabih linkovih ojačevalcih in siolovi aroganci).

Fury ::

Link sux in nima veze s telemach, razen tega da je TM kupl link omrezje.. mam pa sosolca k je mel link in je saltu na TM kot ISP in ma docsis in hude latencyje pa do maxa UL/DL (512/128 se star paket)

perci ::

Link sux in nima veze s telemach, razen tega da je TM kupl link omrezje.

Hmmm, ja kako pol nima veze, če si sam napisal....

Še nekaj: Link je do prevzema Telemacha deloval precej hitreje.
Če je kaj narobe oz če kaj ne dela kličem telemach - oni pridejo popravt.

Kako potem nima telemach nobene veze z linkom???

fRiK0 ::

Link sux manjaj ISP na Telemach pa bo bol...
Hvala

LP Tadej

SasoS ::

Dejstvo je, da Telemach nime zveze z Linkom...Link je dobro zgradil omrežje a kaj ko niso zadnje 2 leti naredil nič. Uporabnikov je 3x preveč...Lancity mreža je nekaj časa delovala odlično, zdej se pa skos razsuva, noben nič ne popravlja...Terayon pa kolker jaz vem, že od vsega začetka ni deloval ne vem kako dobro...V vsakem primeru niti Link (ki verjetno ne obstaja več) niti Telemach ne bojo nardil nič! Telemach ti bo uturil nov modem, ki bo (verjetno vsaj nekaj časa, dokler ne bo vse peobremenjeno) delal uredu (jaz Telemachu ne zaupam NIČ! Oni so eni debilkoti...). Če maš ISDN kupi ADSL...boš saj vedu pri čem si.

perci ::

Zadnje dve leti niso naredili nič. Kdo? Telemachovci.
Uporabnikov je bilo 3krat preveč, sedaj jih ni več, ker jih je večina šla na adsl ali na telemach. Lancity in Terayon sta oba delovala dobro, res pa je, da je bil Lancity (radiator) vedno nekoliko boljši predvsem glede pinga (za tega se ne sekiram ker ne igram igric).
ISDN žal nimam, drugače bi že zdavnaj šaltal na adsl.

friko: sem že povedal, da na moji lokaciji ne morem menjati ispja. Vezan sem na siol. Je Osjan osebno potrdil.

Rogue Jedi X ::

Ups, pa res! Ja, res sem Perciju odgovarjal in ne Gandalfarju (zaboga, zmenta se glede avatarjev :D ). Glede zastarelih kablov pa je to dejansko res. Glavni kabel pokuka na plano pod centralno kurjavo tako da si ga lahko dodobra ogledam in morm rect da mi tud deluje star. Grd, preperel, barve sploh ne morm dolocit ipd. Bivši Link si je res mogoce zgradil dobro omrezje, ampak vzdrzeval ga pa niti pod razno ni. Se spomnim ko sem enkrat klical na naročniško službo sprašujoč zakaj mi net tok počas tera, potem so pa rekel naj pokličem SiOL in tako sta se me obe firmi podajala ko vroč krompir. Sicer smo vsi prišli do zaključke da je med Linkom in SiOLom zabasan vod, ampak nobena firma ni naredila kaj v tej smeri. Prek telefona sem pa v ozadju slišal Linkovca: "Pa ne še eden! Naj SiOL pokliče, men se ne da še z njim zajebavat!" Toliko o tem...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach hitrejši in cenejši (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
21023281 (12145) smash
»

ADSL ali kabel (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
614494 (3673) marjanX
»

Kabelski internet cenejši kot ADSL (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1049573 (7255) flipflop
»

kakšne so pipice v svet?

Oddelek: Omrežja in internet
262019 (1532) PaJo
»

Nemo vs. DOCSIS

Oddelek: Omrežja in internet
232030 (1545) undefined

Več podobnih tem