» »

kakšne so pipice v svet?

kakšne so pipice v svet?

smash ::

zanima me če kdo ve kakšne pipe v svet imajo naši internet ponudniki..recimo siol, arnes, TELEMAH me predvsem zanima, potem amis..itd..

če kdo ve naj kaj pove prosm

madmitch ::

9. oktober 2002
Zmogljivejša SiOL-ova povezava v svet
SiOL ima z današnjim dnem šest mednarodnih internetnih povezav s skupno zmogljivostjo 930 Mbit/s.

Petim neodvisnim povezavam z zmogljivostjo 775 Mbit/s so dodali še šesto 155 megabitno povezavo, tako da mednarodni internetni promet poteka po treh 155 megabitnih povezavah do Celovca, po dveh 155 megabitnih povezavah do Gradca in eni 155 megabitni povezavi do Frankfuta.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

smash ::

hmm..fajn..kaj pa ostali ponudniki?

BadB0y ::

krneki ::

Dost jih skriva ta podatek. Arnes ima 2x 310Mbps, Voljatel 155Mbps.

Je pa tudi res da eno so javni podatki, drugo pa...

PaJo ::

Siol ima vec kod pise na njihovi stran, kolko je to vec pa uradno nihcen ne ve:D, govori pa se o vsaj 2 Gbit povezavi, ce ne celo vec>:D
Kar se tice Volje je res 155Mbit do Austrije.
Arnes nima 2x310 amapk 2x155 torej skupaj 310, kar lahko vidite iz te slikice:
Verjetno bo arnesova povezava kmalu nadgrjena, tako da lahko pricakujemo vsaj 622Mbit, prav tako se nekaj govori o pohitritvi povezave Lj-Mb, ker sedanjih 155Mbit na case ze sepa.
Amis nima nikjer napisanega podatka kolko ima linij, zagotovo pa ima vsaj eno 155Mbit do tujine in eno ali dve rezervni v visini 10 in 34 Mbit.
S5.net pravtako nima nikjer podatka o hitrosti, po moje ima vsaj eno 45Mbit povezao v svet ce ne celo 155Mbit.
Par ostalih ponudnikov jemle storitve tudi pri Softnetu. Ti imajo direkton povezavo do VIXa in sicer kapacitete vsaj 155Mbit, ce sedajn niso ze celo nadgradili.
Koliksno povezavo ima pa Telemach pa ne vem, ampak nekako zadnje case zelo dosti sodeluje z Amisom, tako da verjetno uporablja kar kaksno od njihovih povezav.
Podobna zgodba je pri KKS-ju iz Maribora, tudi oni imajo primarno povezavo preko Amisa.

Mislim da se nastel poglavitne ISP-je pri nas, ce pa ima se kdo kaksne bolj natancne podatek pa naj pove:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Sumo ::

Ja, ves mednarodni promet od Telemacha gre preko Amisa.

smash ::

Sumo: a si zihr da gre mednarodni promet od telemacha preko amisa? ker jest sm mislu presedlat iz telemacha na amis samo zarad tega ker mi internet v tujino ne vleče hitr...a pol pravš da bi blo pr amisu isto?!?

SasoS ::

Amis ima 2x155 (do telekom.at in uta.at). Če ima Arnes samo 310 kako so potem podrli rekord z 480Mbiti?? Geantova slikica kaže 310 ampak njihov page ima pa 2 povezave...kdo bi vedel :D. Kar se pa Telesmeha tiče pa močno dvomima da ima preko Amisa najeto več kot kakšnih 30-40Mbit (to je samo moja ocena). Jaz se presedlal iz Telemacha na Amisa in vam povem da je to čist druga pesem, čeprav gre tujina čez iste vode...

smash ::

Saso: jaz imam probleme predvsem s tujino in z igranjem online iger in sicer z pingi ki so ogromni..in to 10x vec kot pri ostalih.....

zanima me, kaj se je tolk spremenilo ko si presedlal na amisa ter ali je kaj drazje? zanima me tudi iz kje si..jaz sem iz bežigrada

se to me zanima...a mas zdej docsis sistem in kaksnega si imel na telemachu..ker mogoce je problem modem..jaz imam nemota

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smash ()

SasoS ::

Bežigrad, Lj Kabel. Ja prej sem imel NeMota in je bil obup! Zdaj imam DOCSISa (Motorolin modem) in pingi so tam okrog 30ms po evropi...Kaj se je spremenil? Vse :D. Še pagi se hitrej odpirajo pa sploh ne rabiš imet nevem kakšne povezave da se to dogaja :P

smash ::

a to pomen da bo delal tud ce ostanem na telesmehu...ampak je važn da nabavm docsis modem??

fRiK0 ::

Pomoje ne ker če ma Telesmeh prek Amisa mu amis 100% ne daje vse svoje linije kaj pomeni da ma amis bolšo linijo...
Hvala

LP Tadej

PaJo ::

Thx za info glede Amisa:)
Seveda Amis ne bo dal celoten linije TM-ju, pac da mu nekaj, kolko mu pac placa:D

Kar se pa tice Arnesovega rekorada pa moras upostevat da je bil narjene na IPv6 omrezju in da so mu verjetno v ta namen malo bolj odprli pipico, vsaj po moje, tak da tisti podatek da ima samo 310Mbit kar drzi:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

SasoS ::

sure...z Amisovega stališča je Telesmeh samo še ena stranka, ki ima v zakupu pač vod. Koliko TM dejansko kupi je pač njihova politika (tuki pač škrtarijo...od folka poberejo 8 jurjev, pol pa kupijo čim manjšo povezavo :D). Kar se pa DOCSISa na TM-ju tiče...DOCSISi delajo mogoče *malenkost* bolje (al je pa moj Nemo res tako slabo delal). Če si pri LJ Kablu ne moreš upgradat na DOCSISa ker niso obnovili pogodbe...če si pa direkt pri TM pol pa...kakor hočeš :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SasoS ()

shock ::

Mimogrede arnes ima najete vode od ELES-a in ima 620Mbit/s povezavo.

Sumo ::

smash: kar naredi traceroute do kateregakoli ipja v tujini in se bo lepo videlo da gre vse čez amisove routerje.

Drugače se mi pa zdi, da so razlogi za tvoje velike pinge kje drugje, kot pa v linku v tujino, saj meni Telemach zadnje dva meseca deluje odlično, večinoma imam pinge celo boljše od adsljevcev. Pomoje je krivo vaše Nemo omrežje, s katerim so bili vedno problemi. Kar preveri tvoj ping do vašega gatewaya, grem stavit, da tam nastaja velika večina tvojega pinga.
Aja, jaz imam Lancity modem, ki je očitno hudo dober, saj imamo samo enega skupnega za cel blok, pa vseeno deluje zelo lepo 8-)

smash ::

sumo : jest mam pinge do gatewaya cist uredu ..povprecje 50..vendar niha od 10 do 100

drgač pa...zanima me naslednje....jest imam telemachov kabel...tudi televizijo...zdej ce se naročim na amisa..ali bo povezava tekla v tujino čez telemachov prehod ali bom v amisovi skupini, ki ima večji prehod v tujino??? in ali mi bo telemach lahko zadevo kako zaviral ker se bom pač od njih odjavil

zanima me tudi..ali moram telesmehu kaj plačat da se odjavim..neki sem bral da stane odklopitev 6 jurjov

bzagozen ::

Telemach ima trenutno povezavo 40Mbit/s v tujino preko Amisa. Februarja/marca jo bodo nadgradili na 80Mbit/s do avgusta pa na 155Mbit/s. Katerega ponudnika pa bodo imeli mi pa ni uspelo izvedeti (ne vejo še ali bo Amis ali Eles).
www.alkoma.si

shock ::

Mislim da bo kar prek ELES-a.

Uporabnik ::

prehod iz nemota na docsis se mi je krepko poznal, sedaj so prenosi tudi iz tujine na max. poleg tega pa imam ping do gatewaya 0

vse preko TM

bzagozen ::

Saj s Telemachom ni nič narobe; če imaš Docsis modem je to!!! Tisti, ki smo pa pri ta prvih prišli k Telemachu se pa lahko obrišemo nekam, saj so nemo-ti popolnoma zanič. Poleg tega so mi na Telemachu rekli, da uporabnikom lj-kabla, ki imajo internet preko Telemacha ne morejo nič pomagati, ker da lj-kabel ne dovoli postavitev dodatnih bridge-ov. Sedaj je na en tak bridge (6Mbit/2Mbit) priklopljenih čez 100 naročnikov z nemo modeni. Groza. 20kbit/s MAX!!! Je bil serviser pri meni, da bi kao nekaj zmeril pa popravil, da bi za silo delalo, pa mi je po opravljenem delu rekel, ali ADSL ali AMIS preko lj-kabla. Drugače pa kolegi z docsisi modemi pravijo, da dela tako kot so obljubili (512/128). In to je taglavno, da dela!
www.alkoma.si

Narcos Satanicos ::

Jest sm mogu za nemo modem dat 55 jurjev a zdj nj pa spet novga kupujem? Ma sranje vse skp...

the_unborn ::

a nas telemach ima tako majhnega? hvalabogu bojo malo povecal, da ne bo kaj sralo, lahko bi se kaksen hitrejsi paket dali na izbiro pa cene malo spustil, predvsem za studente
:\

bosstjann ::

ARNES

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

pajo: kolko stara je tista slikca od geanta? ker tale arnesova je že kako leto nova in ima lepo označeno tole novo 310 mbits povezavo.
za telemach uporabnike ki pa mate težave z nemo modemi... preselite se v novo temo!

PaJo ::

Tista slika od Geanta je od decembra. tak da je zadeva po moje cisto aktulna, bo pa po moje povezava kmalu nadgrjena, skoraj zagotovo:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč! ADSL vs CABL!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
515507 (4604) darkolord
»

kabelski internetnet VS. ADSL (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
877005 (5326) Soprano
»

telemach-arnes-a je kdo zdejle stimal?

Oddelek: Omrežja in internet
111834 (1456) Meissa
»

Telemach VS Amis VS S5.net VS Volja

Oddelek: Omrežja in internet
151672 (1255) jerry2000
»

Slo ISP-ji in mednarodni vodi!

Oddelek: Omrežja in internet
71636 (1372) PaJo

Več podobnih tem