» »

Skupina Mail.ru največje evropsko internetno podjetje

Skupina Mail.ru največje evropsko internetno podjetje

Finance - Rusko podjetje Digital Sky Technoglogies, ki upravlja največjega ruskega ponudnika elektronskih naslovov Mail.ru, je oktobra razpisalo prvo javno ponudbo delnic (IPO). Naprodaj so postavili 17 odstotkov podjetja, zbrati pa so nameravali 876 milijonov dolarjev (27,70 dolarja na delnico). Investitorji so planili po podjetju in poslali kar 20-krat več ponudb od ponujenega deleža, najvišja ponudba pa je bila 1,1 milijarde dolarjev za 17-odstotni delež.

Delnice bodo uradno na Londonski borzi začele kotirati v četrtek, trenutno pa se z njimi trguje pogojno. Njihova vrednost je na borzi poletela vse do 39 dolarjev na delnico in se ustalila pri 35 dolarjih. To postavlja tržno kapitalizacijo podjetja na 7 milijard dolarjev, s čimer je Skupina Mail.ru največje evropsko internetno podjetje.

Zbrani denar od javne ponudbe delnic nameravajo med drugim porabiti za nakup 7,5-odstotnega deleža v podjetju Vkontakte, ki upravlja ruski družabni servis. Mail.ru že ima četrtinski delež v Vkontaktu, četrtinski delež v plačilnem sistemu Qiwi, 1,47-odstotni delež v Zyngi (razvijalec aplikacije FarmVille za Facebook), 2,38-odstotni delež v Facebooku, 5,13-odstotni delež v Grouponu. Poleg tega obvladuje omrežje ICQ, ruski Odnoklassniki (socialno omrežje) in še nekaj drugih storitev.

4 komentarji

Relanium ::

Če prav razumem: Podjetje prodaja svoj delež, da bo kupilo delež neke druge firme.
Ja no, oni že vejo zakaj

bluefish ::

To počne kup firm (dokapitalizacija).

mtosev ::

jaz sem mislo da je v evropi najvecji Google Europe:P
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mr1two ::

To je eden od fer načinov dokapitalizacije, sej tko laufajo stvari že dosti časa. Če je zadeva vroča, pol gre kot žemljice :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Snapchat vreden 16 milijard dolarjev

Oddelek: Novice / Ostale najave
4515831 (10900) nekikr
»

Yahoo bi vlagal v Snapchat

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
55487 (4474) njyngs
»

Alibaba in ZDA v pričakovanju največje javne ponudbe delnic

Oddelek: Novice / Ostale najave
96929 (5552) Tilen
»

Prihodnji teden javna ponudba Facebookovih delnic

Oddelek: Novice / Ostale najave
3010166 (8122) antonija
»

Facebook dobil 200 milijonov dolarjev

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
225002 (3839) Ziga Dolhar

Več podobnih tem