» »

Plačilo na obroke: položnica elektro

Plačilo na obroke: položnica elektro

cyber_killer ::

Dobil sem poročun iz elektro LJ, kjer pač moram plačati 200€ do 15.11.2010. Torej, vprašanje ali se to da plačat na 2 obroka. Kličem njih, pa nekak sem vedno 10-15 v čakalni vrsti :), tko da preden dobim kakšno informacijo bo že 15.11.2010.

Eni mi pravjo plači zdej polovico, pa pol boš itak dobil opomin še za ostalo. Tko da, šel bi na tak način, sam spet nebi rad imel še z njimi problemov.

St235 ::

ačeloma to lahko narediš. plačaš pol in potem drugo polovico po opominu. Sam ti bodo zrave zračunal še stroške opomina in zamudne obrasti. Ni ne vem koliko amapak par evrov se pa nabere.

Brane2 ::

Niti toliko. Kak evro, mogoče manj.
On the journey of life, I chose the psycho path.

mayhem ::

Na drugi položnici boš potem imel 200EUR + še tekoči mesec.
Pokliči in daj na dva dela tudi na več delov gre za palčilo.

Raje poštimaj kot pa se kaj zašuštra:)
Lep pozdrav.....

Pšenični ::

Zakaj ne greš na GEN-i-.

http://www.gen-i.si/

Prišparaš en obrok, elektrika pa je cenejša.

matejmesar ::

A si videl cenik gen-i od 1.1.2011?

LPM

St235 ::

Pšenični je izjavil:

Zakaj ne greš na GEN-i-.

http://www.gen-i.si/

Prišparaš en obrok, elektrika pa je cenejša.


LOL, sam dolgove za nazaj bo moral vseeno poravnat.

Pšenični ::

"LOL, sam dolgove za nazaj bo moral vseeno poravnat."

To ja, ampak bo lažje, poleg tega je velik porabnik in bi se mu verjetno splačalo.

"A si videl cenik gen-i od 1.1.2011?"

Sem videl, pogleš še cenik od elektra Ljubljana (menda ima elektro Ljubljana 100 milijonov evrov dolgov, zato oglašujejo - nadgradnjo ponudbe- ne pa nižje cene), še zmeraj bojo najcenejši-mislim gen .... V primeru da ne, gremo k Petrolu....če bo cenejši.

Zgodovina sprememb…

Pšenični ::

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Eni mi pravjo plači zdej polovico, pa pol boš itak dobil opomin še za ostalo.
Ali pa pač šparaj in plačaj vse skupaj čez 2-3 mesece. Grožnjo z odklopom dobiš šele po drugem opominu.;)

O.

Pšenični ::

"Ali pa pač šparaj in plačaj vse skupaj čez 2-3 mesece. Grožnjo z odklopom dobiš šele po drugem opominu."

Ti si na genu zaenkrat zadovoljen, če se ne motim. Porabo imaš majnšo, mislim račun...kot prej. Po enem letu to že veš...

Okapi ::

Ja, enih 100 evrov je bilo skupaj manj, od tega 50 na račun prvega brezplačnega meseca. Se pravi drugače ene 3-4 evre manj na mesec, nekih 7-8% manj. Ni ravno strašna cifra, pa medtem so menda tudi pri Elektro nek cenejši paket uvedli, ampak glede na to, da te zamenjava nič ne stane, je vseeno profit. Elektrika je pa itak ista;)

O.

matejmesar ::

Sej drugače čisto podpiram svobodno menjavo. Hočem povedati le, da so razlike za majhne porabnike vseeno zelo majhne, ko se iztečejo akcije in veljajo normalni ceniki. Edino tisti en mesec free prinese kar veliko.
Sicer pa odpiralcu teme to nič ne pomaga za nazaj.

LPM

cyber_killer ::

Sej fora teh menjav je ravno v tem, da konkurenca zniža ceno, ko dobi stranke jo pa da enako kot jo imajo vsi ostali evro gor dol.

Okapi ::

Zakaj bi plačeval en evro več kot je nujno potrebno? Raje v štacuni kupim en pir na ta račun;)

O.

matejmesar ::

Okapi je izjavil:

Zakaj bi plačeval en evro več kot je nujno potrebno? Raje v štacuni kupim en pir na ta račun;)

O.


Se 100% strinjam, le da menjava tudi nekaj stane (čas, angažiranje..)
Sem pač len človek in se mi za 1 EUR razliko ne da ukvarjat s tem.
Za 100 EUR profita na leto bi se pa še kako potrudu;), vendar so postali ceniki dokaj podobni.

Hardstyle ::

Če menjaš elektro ponudnika je vezava?

Okapi ::

Stalo me je 5 minut, da sem se na spletni strani prijavil, potem 5 minut, da sem na hitro preletel in podpisal pogodbo, ki so jo poslali po pošti, in 10 sekund, da sem jo ob prvi priložnosti vrgel v poštni nabiralnik.

>Če menjaš elektro ponudnika je vezava?
Če se ne motim, je bila eno leto vezava za tisti en brezplačni mesec. Če bi prej zamenjal, bi ga moral plačati.

O.

matejmesar ::

Saj pravim, za moje pojme (in mojo porabo) preveč dela za premajhen profit. Se pa strinjam, da je moje razmišljanje slabo za delovanje konkurenčnosti trga.
No, jaz osebno bi z menjavo clo izgubil. Saj ko gledam cenik ElektroLJ, gen-i (po 1.1.2011) in petrol, je elektro lj najcenejši (3x20A, poraba 6kWh na dan)

Zgodovina sprememb…

Pšenični ::

"Saj pravim, za moje pojme (in mojo porabo) preveč dela za premajhen profit. Se pa strinjam, da je moje razmišljanje slabo za delovanje konkurenčnosti trga.
No, jaz osebno bi z menjavo clo izgubil. Saj ko gledam cenik ElektroLJ, gen-i (po 1.1.2011) in petrol, je elektro lj najcenejši (3x20A, poraba 6kWh na dan)"

Cenik el. Lubljana je nekam nejasen, pa faktorji pa to...Šteje tisto, kar plačaš in večina plača manj. Na Gen-i.

Brane2 ::

matejmesar je izjavil:

Saj pravim, za moje pojme (in mojo porabo) preveč dela za premajhen profit. Se pa strinjam, da je moje razmišljanje slabo za delovanje konkurenčnosti trga.
No, jaz osebno bi z menjavo clo izgubil. Saj ko gledam cenik ElektroLJ, gen-i (po 1.1.2011) in petrol, je elektro lj najcenejši (3x20A, poraba 6kWh na dan)


Pa res porabiš samo 6kWh/dan ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

matejmesar ::

Brane2 je izjavil:


Pa res porabiš samo 6kWh/dan ?


Jp, res. Tudi taki smo. V stanovanju sva dva. Stanje števca pa je usklajeno z elektrom. Torej velja tisti cenik, brez dodatnih faktorjev. Pa tudi če bi porabil kako kWh uro več na dan, bi bila še vedno računica.

Je pa res, da ima povprečno slo. gospodinstvo porabo precej večjo, torej se tisti faktorji zelo poznajo in posledično elektro ljubljana ni več najcenejše.

Se pa zavedam, da zna elektro tudi podražit v kratkem. Če bom naračunal vsaj par evrov/mesec prihranka, bom seveda takoj zamenjal. Hočem povedati le to, da ni treba brezglavo nasedati raznim "najcenejšim" sloganom.

LPM

Pšenični ::

"Se pa zavedam, da zna elektro tudi podražit v kratkem. Če bom naračunal vsaj par evrov/mesec prihranka, bom seveda takoj zamenjal. Hočem povedati le to, da ni treba brezglavo nasedati raznim "najcenejšim" sloganom."

Če prišparaš en obrok za elektriko, lahko za to kupiš 4gb ddr3 rama (AGT). To je pa že nekaj. In še med letom, po 4 evre vsak mesec. Na koncu leta se npr. meni bo poznalo okrok 100 evrov. Čez eno leto. V 10 letih je to okrog 550 evrov brez obresti.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cenejša elektrika - se splača zamenjati ponudnika? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Problemi človeštva
674125754 (19306) Ganon
»

Poraba elektrike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14749777 (36401) Duhec
»

Elektro: nepravično zaračunavanje faktorja URE pri nihanju porabe elektrike

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
164383 (3758) mojca
»

gorenje - 500 kWh brezplačno?

Oddelek: Kaj kupiti
143284 (2546) gregor

Več podobnih tem