» »

Pošiljanje v Slovenijo ali Italijo? (carina)

Pošiljanje v Slovenijo ali Italijo? (carina)

coldaa ::

Zdravo,

iz Kitajske imam namen naročiti eno stvar, ki je replika originala. Paket ne bi bil ravno najmanjši (recimo 40cm x 40cm x 40cm) Podjetje bi mi poslalo to kot vzorec in kot darilo, da bi se izognil davku in carini. Nekoliko se bojim, da bi mi na carini stvar zaplenili in poslali v uničenje, saj gre za ponaredek. Kakšne so možnosti, da dobim stvar, brez da bi mi na carini kaj komplicirali?
Imam tudi možnost, da mi pošljejo Kitajci zadevo na naslov prijatelja, ki živi v Italiji. Poštnina je enaka. Torej, kam se bolj splača pošiljati v Slovenijo ali Italjo, da bi dobil cel paket brez komplikacij? Ali več komplicirajo na Slovenski ali na Italijanski carini? Vaše mnenje :)

Lep dan in hvala za odgovore :)

oldguy ::

Več komplikacij boš definitivno imel z Italjani. Naši znajo komplicirat, a so proti Italjanom amaterji. Dober znak je npr. shipping time na e-bayu: piše, da je za EU shipping time 8-14 days, za Italy pa 30. Go figure...

coldaa ::

Stvar bom naročil prek navadne spletne trgovine, ne prek ebaya...se zna kaj dodatno zakomplicirati?
Pri tej spletni trgovini so mi rekli, da je boljše, če mi pošljejo v Italijo. Dobava nekje 10dni.

KoMar- ::

kot vzorec in kot darilo, da bi se izognil davku in carini

To ne bo delovalo.

Drugič pa: Pozabi na Italijo. Na eBayu veliko prodajalcev pošilja Worldwide, razen v Nigerijo in Italijo. Sklepaj sam.

coldaa ::

Kakšne pa so potem sploh možnosti? :)

cholt45 ::

Da pošiljko odda kot Janez Novak? :D

coldaa ::

Hahaha :D Recimo da pošiljatelj (podjetje) napiše svoje ime kot "Andrej Novak", iz izdelkov odstrani vso embalažo, navodila in vse listke, ki so zraven, tako da bi izgledalo kot da je roba že rabljena?? :D Bi bilo kaj manj sumljivo? :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

povzetek EBay kupovanje (carina, davek) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9538831 (12089) jero_no1
»

Carina iz USA (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7219115 (5845) St235
»

nakup preko eBay-ja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11426228 (14299) St235
»

pošiljanje pošte iz kitajske v slovenijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5220219 (14223) ender

Kupovanje prek eBaya (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
567102597 (47144) Tilen

Več podobnih tem