» »

Kaj kupiti za snemanje nadaljevank na pop tv

Kaj kupiti za snemanje nadaljevank na pop tv

Domina ::

Nujno moram kupiti nekaj za snemanje tv nadaljevank iz pop tvja kanala a itd. za mamo. Do sedaj je te zadeve snemala na videokasete, ker pa se ji je vidorekorder pokvaril in ker tudi razmišlja o menjavi tvja me zanima, če je to kar rabi kupiti

- dvd predvajalnik s trdim diskom?
- mogoče obstaja tak tv, ki ima možnost snemanja na zunanji disk ?? (seveda ne predrago tam nekje do 1000€
- je kakšna tretja možnost?

Prosim še za vaše predloge o nakupu?

najlepša hvala.

darkolord ::

Kakšen vhod pa je? Sobna/strešna antena, kabelska, IPTV... ?

Pa a te zadeve snema med gledanjem, ali bi gledala kaj drugega (ali pa sploh nič), snemala pa nadaljevanke?

bedak ::

alphasaphir ::

Jaz bi gledal TV, ki ima CI+ Slot in je sposobna snemat na USB disk. Torej bi pogledal za Samsung le40c750 (840EUR v Avstriji pri electronic4you) in enim čimvečjim diskom(nad en tera), verjetno je za tvojo mamo lahko kar 3.5". Dvomim pa, da ima Samsung menije v slovenščini, kar je za tvojo mamo sigurno slabo. Tuner je pa: DVB-C/-T-Tuner (MPEG-4 AVC), kar bi moralo delat tudi pri nas.

Jean ::

Če ima stare nadaljevanke snemane na VHS, bi si lahko pomagala s tako kombinacijo DVD/VHS PRED/SNEM. LG RC388 (RC388)

Domina ::

darkolord je izjavil:

Kakšen vhod pa je? Sobna/strešna antena, kabelska, IPTV... ?

Pa a te zadeve snema med gledanjem, ali bi gledala kaj drugega (ali pa sploh nič), snemala pa nadaljevanke?


Antena je strešna, snema pa tko da gleda na kanalu a eno nadaljevanko medtem ko drugo na pop tv snema :)

misek ::

Torej potrebuje zunanji DVD/HDD snemalnik. A obstaja TV z dvema ?

Jan: Zakaj pa bi potreboval WD TV predvajalnik? Saj ne omogoča snemanja.

Domina ::

Še ena stvar me zanima.

Pri tem dvd snemalniku piše da omogoča 729 ur snemanja, kar je glede na stare vhs kasete zelo veliko. Verjetno pa je to odvisno od kvalitete slike, ko bomo preklopili na digitalni signal bo ta slika boljša, torej bo 250gb hdd kmalu postalo premalo.... ali se motim?

Pa še ena off topic stvar, zakaj nam doma na drugem tvju, kamor imamo isto priključeno sobno anteno in nov televizor, včasih digitalni signal nagaja (sploh ni slike ali pa se na njej prikazujejo kvadratki?

borutz ::

Ce bi rad snemal na disk potem rabis samo napravo za snemanje-predvajanje vsebin

ena od teh je egreat R3A. http://www.predvajalniki.si/opisi/EG-R3...
ima dvojni tuner. eden program gledas drugega snemas z casovnim zamikom,....
pa se za druge stvari je prirocen,....

darkolord ::

Verjetno pa je to odvisno od kvalitete slike, ko bomo preklopili na digitalni signal bo ta slika boljša, torej bo 250gb hdd kmalu postalo premalo.... ali se motim?
Enako bo. Se pa da itak iz diska to zelo enostavno presneti na DVDje, tako da ni nek hud problem.

Pa še ena off topic stvar, zakaj nam doma na drugem tvju, kamor imamo isto priključeno sobno anteno in nov televizor, včasih digitalni signal nagaja (sploh ni slike ali pa se na njej prikazujejo kvadratki?
Preslab signal. Rabiš boljšo ali pa zunanjo anteno.

Domina ::

Pa še ena off topic stvar, zakaj nam doma na drugem tvju, kamor imamo isto priključeno sobno anteno in nov televizor, včasih digitalni signal nagaja (sploh ni slike ali pa se na njej prikazujejo kvadratki?
Preslab signal. Rabiš boljšo ali pa zunanjo anteno.


Moja napaka, ni sobna antena pač pa zunanja...televizor pa je tale: Sony KDL-32EX500

Domina ::

borutz je izjavil:

Ce bi rad snemal na disk potem rabis samo napravo za snemanje-predvajanje vsebin

ena od teh je egreat R3A. http://www.predvajalniki.si/opisi/EG-R3...
ima dvojni tuner. eden program gledas drugega snemas z casovnim zamikom,....
pa se za druge stvari je prirocen,....


Zanimiva zadeva, vendar nikjer ne vidim cene, poleg tega pa je potrebno da si dokupim še zunanji trdi disk.

neres ::

Za 50 EUR dobiš DVB-T sprejemnik, ki lahko snema, kot npr. ta TV Star. Kupiš še en 32GB USB flash disk za 50 EUR in je.

Čeprav bi mogoče za kej več denarja dobil tudi kaj boljšega od tistega TV Star. Verjamem da imajo tudi kake novejše televizije možnost snemanja.

Snemanje na DVDje je mimo, HDD snemalnikov pa ne poznam, tako da ne morem nič priporočat.

lebang1 ::

Domina je izjavil:

Še ena stvar me zanima.
Pa še ena off topic stvar, zakaj nam doma na drugem tvju, kamor imamo isto priključeno sobno anteno in nov televizor, včasih digitalni signal nagaja (sploh ni slike ali pa se na njej prikazujejo kvadratki?


Verjetno star/ slab koaksialni kabel.
Se signal izgubi v kablu, zamenjaj ga z čim bolšim/novejšim.

misek ::

HDD snemalnik je super. Sam imam enega že kar starega. Samo DVD snemalnik pa res nima smisla kupovat. Je preveč dela z zamenjavo ploščkov.

k4vz0024 ::

Jaz iščem kombiniranega, takšnega, da lahko, ko je disk poln, presnamem na DVD. Pa ga s prehodom na DVB-T pri nas ne najdem.

gendale ::

če se gre za tuje nadaljevanke, je najboljša možnost, da lepo poiščeč torrente na internetu

misek ::

k4vz0024, ja, vse stare zadeve bodo sedaj postale obsolete. Razen za analogno kabelsko.

lebang1 ::

Mogoče pride tudi kaj takega v poštev za snemanje videa.

bauci ::

Sem prebral vse vaše nasvete in moram nekaj pripomnit. Snemalnik mora biti za starejše osebke (sam sodim med starejše osebke > 50), saj je vse ostalo preveč komplicirano - čeprav vaši nasveti za mlajše niso napačni. Najbolj enostavno za uporabo je, da nabaviš DVD HD snemalnik, ki omogoča snemanje na disk in na DVD. Sam imam 160 GB disk in je več kot dovolj, če žena 14 dni ne gleda nobene nadaljevanke in ima potem Španski vikend. DVD pa uporabiš za gledanje DVD saj je presnemavanje na DVD brez zveze. Ne obremenjuj se s kvaliteto snemanja saj mi malo stareješi itak ne vidimo vseh podrobnosti ki jih nudi hig quality - tako kot se vidi na TV se bo sigurno videlo tudi iz posnete oddaje
Torej iz izkušenj ti povem, da nabavi DVD HD snemalnik 160 GB ali 250 GB in starši ti bodo večno hvaležni - tako kot moja 75 let stara mama, ki je s težko muko prešaltala iz VHS na DVD HD ampak sedaj obvlada vse španske nadaljevane.
lp, Bauci

vasquez ::

Pa imajo ti snemalniki DVB-T tuner?

Domina ::

bauci je izjavil:

Sem prebral vse vaše nasvete in moram nekaj pripomnit. Snemalnik mora biti za starejše osebke (sam sodim med starejše osebke > 50), saj je vse ostalo preveč komplicirano - čeprav vaši nasveti za mlajše niso napačni. Najbolj enostavno za uporabo je, da nabaviš DVD HD snemalnik, ki omogoča snemanje na disk in na DVD. Sam imam 160 GB disk in je več kot dovolj, če žena 14 dni ne gleda nobene nadaljevanke in ima potem Španski vikend. DVD pa uporabiš za gledanje DVD saj je presnemavanje na DVD brez zveze. Ne obremenjuj se s kvaliteto snemanja saj mi malo stareješi itak ne vidimo vseh podrobnosti ki jih nudi hig quality - tako kot se vidi na TV se bo sigurno videlo tudi iz posnete oddaje
Torej iz izkušenj ti povem, da nabavi DVD HD snemalnik 160 GB ali 250 GB in starši ti bodo večno hvaležni - tako kot moja 75 let stara mama, ki je s težko muko prešaltala iz VHS na DVD HD ampak sedaj obvlada vse španske nadaljevane.
lp, Bauci


Hvala... odločitev je padla :)

Alexius Heristalski ::

Odločitev je napačna, ker tile snemalniki nimajo tunerja DVB-T. Tako bo 1. decembra lahko snemala le še sneženje. Raje naj kupi sprejemnik DVB-T, ki zna snemati na USB disk, marsikateri omogoča snemanje enega in gledanje drugega programa, če sta v istem multipleksu. Zraven dodaš še zunanji disk, pa je.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

OK.d ::

in kateri se najbolj obnese, ker na trgu jih je kar veliko?
LPOK.d

Alexius Heristalski ::

Kaj pa vem, res bi bilo pametno narediti razpredelnico z vsemi modeli, funkcijami in praktičnimi ugotovitvami, samo komu se da. Mogoče Abeo AB-T1110?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

opeter ::

Alexius ima prav. Vsi ti stari DVD snemalniki bodo odpad, če ne bodo priklopljeni na neki pretvornik.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

polde66 ::

Stari dvd snemalniki pridejo v poštev še pri kabelskih priključkih, kjer potekata tako analogni kot digitalni signal, za vse ostalo pa bo to samo še zgodovina.
polde

Domina ::

Alexius Heristalski je izjavil:

Odločitev je napačna, ker tile snemalniki nimajo tunerja DVB-T. Tako bo 1. decembra lahko snemala le še sneženje. Raje naj kupi sprejemnik DVB-T, ki zna snemati na USB disk, marsikateri omogoča snemanje enega in gledanje drugega programa, če sta v istem multipleksu. Zraven dodaš še zunanji disk, pa je.


ojoj, tole mi bo pa še delal težave...


mogoče kakšen namig .... link.... kaj naj kupim :)

Alexius Heristalski ::

fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

lebang1 ::

Danes sem opazil tole:
http://www.techtrade.si/product.asp?dep...
Ima čisto vse kar ti srce poželi. :)
Sicer je cena temu priomerna.

Alexius Heristalski ::

Blobbox je cenejši. :)
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Spajky ::

Tale pa edino nima dveh tjunerjev za dva MUX-a; je pa poceni ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Digitalni TV sprejemnik/komunikator...

Oddelek: Zvok in slika
132809 (1071) Bezukhoff
»

[DVDR/divx] snemalnik in Divx predvajalnik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
36862209 (14699) Buffy
»

Digitalna tv, dvd snemalnik

Oddelek: Zvok in slika
73017 (2910) pero1
»

Set - box in programirano snemanje

Oddelek: Kaj kupiti
191153 (943) k4vz0024
»

TV tunerji (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
507081 (5148) Tiash

Več podobnih tem