» »

50" 127 cm plazma tv slaba slika

50" 127 cm plazma tv slaba slika

whatever ::

Državo sem nastavil na Finsko, našlo je vse kanale, vendar je kvaliteta slike slaba. Skoraj ni razlike med digitalnimi in analognimi kanali oziroma je pri slednjih slika celo boljše kvalitete?! Za foro sem probal dat RTVSLO HD, torej HD kanal, pa razen dveh debelih črnih črt je slika skoraj ista kot pri digitalnih kanalih?! V čemu je fora? V meniju sem izbral picture wizard in nastavil sliko po navodilih. Kaj še lahko naredim?

Če izberem RTVSLO HD na 66cm LDCju je slika kristalno čista (sicer še vedno črni črti levo in desno). Zakaj ni slika kristalno čista tudi na 50" plazmi??
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.
  • spremenilo: whatever ()

KoMar- ::

Možnosti je več:

1. Preblizu gledaš tako velik TV
2. Ko si testiral SLO HD, je bil predvajan SD program
3. Katerikoli SD kanal bo izgledal bolj crap na takem TVju

Probaj kak BluRay, da vidiš, čemu je zadeva res namenjena ;)

whatever ::

Ja, gledam ga z dveh metrov.:) DTV kanal=SD kanal torej? BluRay? Kaj misliš s tem? TV ma priklop za USB za gledanje filmov... v kakšni kvaliteti mora biti film da je slika čim boljša? In koliko potem 2 urni film zasede? Imam 8 GB USB ključek. Kakšne kvalitete film bi lahko spravil gor?
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

KoMar- ::

whatever ::

Ma raje mi kar odgovori na konkretna vprašanja, ne da se mi googlat, sploh pa je teh tehnologij že toliko da glava boli in ena bolj crap od druge.

Predvidevam, da TV podpira USB 2.0 - ali ima USB 2.0 standard dovolj bandwidtha za predvajanje BluRay filmov? Pa koliko film v taki kvaliteti zasede? Naj nabavim 32GB USB ključ? Ali še več? Zunanji USB disk al kaj?
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

energetik ::

Crap zato ker ne veš kaj je in kupuješ tisto, česar ne rabiš?
Za gledat FullHD filme rabiš nek predvajalnik, najbolje pa da kar PC priklopiš na tvojo plazmo in od tam predvajaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

kixs ::

Da zacnemo z osnovami: Kateri TV si kupil?

whatever ::

LG 50PK350 (plazma)

Zakaj bi rabil posebej predvajalnik za full hd? Preslaba prepustnost USB 2.0? Zato?
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

KoMar- ::

Ne, ampak na S-T ni dovoljeno debatirat o piratskih filmih ;)

whatever ::

Pač ne spremljam scene, in kaj potem? Mislite da jo mora vsak ali kaj?

Ne debatiramo o piratskih filmih, od kod ti to? ;)

Torej glede kvalitete TV programov se ne da kaj veliko pomagat, razen če kupim odkodirni modul za HD programe in kartico z naročnino pri omiljenem kabelskem operaterju. OK.

Dalje - filmi. Imam blue ray enoto za namizni računalnik z originalnim filmom. Imam prenosnik z VGA izhodom in TV z VGA vhodom oziroma USB vhodom. Posedujem tudi USB ključek velikosti 8 GB. Rad bi originalen film za domačo uporabo seveda gledal na TVju. Kakšen način je najboljši?
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

dzinks63 ::

Samo si pa džek, 50col na 2m.

kixs ::

Za FULL HD filme je to ravno prav! :D

kixs ::

Kar se tice samega TV-ja. Mislim, da ima moj brat ravno tega in slika je na SD kabelski normalna za SD signal.

Zakaj si nastavil na Finsko? Sej lahko izberes Slovenijo - ne vem, ce bo potem kaj boljse.

Pa si sploh ziher da imas DVB-T signale? Ker slika se mocno razlikuje od analognega signala - vsaj pri meni je na analogni precej svoh in je dosti statike in suma. Medtem ko je digitalna slika seveda boljsa, ima pa vseeno dosti digitalnega popacenja (kockasta slika, zvok zmanjka).

lp

whatever ::

Ja, mogoče še ni, ampak res ne vem, zakaj bi kupoval manjši televizor pri teh cenah. Bojo pač še pogruntali kak nov standard da bo slika kristalno jasna z dveh metrov. Potem se bom pa jaz vam smejal.

Ne DVB-T, DVB-C. Če izberem Slovenijo, mi digitalnih (SD?) kanalov sploh ne najde, ampak najde samo analogne kanale.

Če izberem Slovenijo, mi sploh ne da možnosti izbire med "Antenna" in "Cable". Pri Finski pa. Imam kabelsko TV, torej DVB-C. DVB-T pri nas sploh ne lovi noben kanal.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

whatever ::

Se priporočam za odgovore glede možnosti gledanja filmov na dotičnem TVju. Kako si lahko pomagam z 8 GB USB ključem? Oziroma s prenosnikom z VGA izhodom (HDMIja žal nima). TV ima USB, HDMI, 2 x SCART, cinch, 1 x VGA vhode. Kaj naj optimalno skombiniram pri danih zmožnostih hardvera, da bodo filmi čim boljše kvalitete?
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

whatever ::

Sicer meni se zdi slika na vseh kanalih povsem gledljiva tudi z 2 metrov ali enega. Mene ne moti, če je malenkost zamazana. Veliko raje to kot da bi imel star 50 cm katodni televizor od prej. Moti pa kupca dotičnega TVja, ki je očitno pričakoval kristalno čisto sliko in imel nerealna pričakovanja.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Okapi ::

Računalnik priključi na VGA od televizorja, nastavi ločljivost računalnika, kot je ločljivost televizorja (ne vem na pamet) in si misli, da imaš ogromen monitor. Počneš lahko vse, kar pač počneš z računalnikom.

Kaj si lahko pomagaš z USB-jem, je odvisno, kakšen predvajalnik je vgrajen v TV. Če obvlada mkv-je, boš lahko gledal v visoki ločljivosti, drugače pa ne.

O.

whatever ::

Connectivity

USB 2.0 (DivX HD, MP3, Jpeg play)
Yes

.mkv?

For the sake of the buyer's peace of mind, privzamimo, da ga želim samo poskusno impresionirat s kakovostjo slike. Torej, rabim nek kakršen koli film, ki naj bo čim bolj kakovosten v smislu slike in zvoka. Na voljo pa imam hardver, ki sem ga navedel zgoraj.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

Okapi ::

Priključi namizni računalnik na TV in predvajaj film z blu-raya, ali pa priključi prenosnik na TV in predvajaj nek film v visoki ločljivosti.

O.

whatever ::

Visoka ločljivost=format .mkv? To je to al kaj?
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

W|lDChILD ::

Razlika med digitalnim in analognim signalom je praviloma samo to, ali signal to tebe pride v obliki analognega šuma ali v obliki ničel in enic. Digitalen signal, če ni preveč kompresiran (kar se dogaja na slabih ip linijah) je malenkost čistejši in lepši, ni pa vsak kanal, ki ga dobiš digitalno avtomatsko HD, se pravi 720p ali bognedaj 1080p.
Večina kanalov je še vedno SD, HD kanali se po večini doplačajo z izjemo kanalov slovenske nacionalne televizije, ki so brezplačni.
Kako sprejemaš digitalno tv? Preko zraka, kabelske ali ip ponudnika (siol, t2, itd.)?
Če imaš ob tvju škatlico ponudnika digitalne televizije (se pravi ne sprejemaš signala brezžično preko antene direkt v TV) potem poskrbi za to, da bo kabel iz te škatlice to tvojega televizorja sploh sposoben prenašati HD signal, se pravi HDMI, VGA ali komponentni kabel, ostali kabli, recimo SCART, kompozitni ali S-video prenašajo le SD video signal.

Če bi rad izkusil najboljšo kvaliteto slike na svojem tv-ju in si ne lastiš BluRay predvajalnika potem se odpravi na net in nekje poišči filme, ki imajo oznako 1080p (zasedejo od 8GB naprej), jih zloudaj na računalnik ter najprej preveri, če je tvoj laptop sploh dovolj hardwaresko sposoben, da jih predvaja brez zatikanja.
Če jih, potem poveži računalnik z televizorjem preko VGA kabla, zalaufaj prej omenjen film in uživaj v (sicer malenkost stisnjenem) HD materjalu.

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Se vedno lahko samo kak trailer dol potegne, ki je dosti krajsi.

lp

W|lDChILD ::

Seveda lahko, a verjetno ni kupil 50 inčnega ekrana, da bo bulil samo trailerje, je pa res da s dolpotegom trailerjev ne bo kršil avtorskih pravic.

Okapi ::

Visoka ločljivost=format .mkv? To je to al kaj?
Najbolj pogosto, dobiš pa v visoki ločljivosti tudi mov (trailerji recimo), mp4, ts, wmv in avi (divx hd).

O.

W|lDChILD ::

Format .mkv ti ne zagotavlja slike visoke ločljivosti, taki so praviloma fajli, ki imajo v imenu dodano "720p" (ločljivost 1280×720) ali "1080p" (ločljivost 1920×1080) ter so lahko, kot je bilo že prej omenjeno v formatih avi, mkv, mp4 ali katerem koli drugem.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

whatever je izjavil:

Ma raje mi kar odgovori na konkretna vprašanja, ne da se mi googlat, sploh pa je teh tehnologij že toliko da glava boli in ena bolj crap od druge.


Potem pač glej zrnasto sliko in jokaj, kaj naj ti drugega človek reče...

Po točno treh sekunda googla dobiš tole stran http://blog.hd-trailers.net/
Snameš željkeni trailer v 1080p ga posnameš na USB ključ ali predvajaš diretno z prenosnika in moraš imet kot kamen ostro sliko.

Drugače pa kot so ti že večkrat omenili, najprej poglej kako imaš vse zvezano, od kje pride signal (set box, antena, kabelska...). Predvsem pa je velika večina kanalov še vedno SD in to precej slabe kakovosti. Naveliki televiziji se to še bolj opazi. ČE si 50" kupil zgolj z namenom gledanja televizijskih kanalov svaka ti čast za stran vržen denar.

whatever ::

Hvala vsem za konkretne in koristne informacije. Bo za začetek tudi kakšen trailer čisto dober. TV je bil primarno kupljen z namenom gledanja televizije, da. Jaz osebno ga lahko komot gledam z dveh metrov in se ne sekiram za malce zamazano sliko, ker je vseeno precej večja kot na starem 50 cm katodniku. Rad bi pa impresioniral financerja tega nakupa z ostalimi (z)možnostmi, ki jih televizor ponuja, če že TV signal kot tak ni najboljši. Drugače pa, imam kabelsko, priklopljeno direktno na navaden koaksialni vhod. Zato sem prej v drugi temi spraševal, če ima ta televizor DVB-C. DVB-T in navadno anteno si lahko namreč samo nekam vtaknem, ker kjer živim, ni signala zaradi hribovitega reliefa. Imam škatuljo, ki je priklopljena na stari sekundarni katodni televizor, za katero po pravici povedano, niti ne vem, ali podpira HD ali samo SD. Škatla je torej irelevantna, saj ima nova plazma PCMCIA režo za CONAX modul in posledično kartico kabelskega operaterja za odkodiranje HD kanalov, če bi se kdaj za to možnost odločil. Kabelska ni slaba zadeva pri mojem ponudniku, za 30 eurov z vključenim DDV imam na treh televizorjih okrog 70 digitalnih kanalov, plus na še enem starem katodniku imam okrog 40 analognih kanalov + 2MBit/384Kbit net + IP telefonijo.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

W|lDChILD ::

Sem zdaj prebral, da imaš v namiznem računalniku BluRay enoto, predvidevam, da imaš na tem računalniku tudi HDMI izhod, torej če hočeš res impresionirat (predvidevam) fotra oz. mati prvleči stacionarca v dnevno, ga priklopi na tv preko hdmi in zalaufaj BluRay film in bo to to.
Upaj, da jima bo všeč in bota nabavla še namenski BluRay predvajalnik :)

whatever ::

Nima HDMI. Prek VGA ne bi šlo?
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

W|lDChILD ::

Mislim da ne, ker BluRay zahteva hdcp compliant povezavo, se pravi HDMI ali DVI.
Lahko pa probaš.
BluRay ripi in trailerji bi morali delovati tudi preko VGA.

whatever ::

OK, sem zvedel vse. Hvala vsem za informacije.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

KoMar- ::

Če imaš DVI izhod, lahko kupiš kabel, ki ima na drugi strani HDMI in bo lepo šlo skozi. VGA je kar malo greh za tak dober TV, ker je analogen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

logout ::

...pomota...

L.p., Kloko

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: logout ()

galu ::

No, če nimaš .mkv (1080p 'TRAILERJI' - khm, khm, so na netu le v tej datoteki), ne moreš gledat 1080p, brez blu-ray playerja. Zaradi takih stvari, se splača vzeti malo dražje modele, kateri podpirajo .mkv itd...
Tako to gre.

whatever ::

http://www.shoppydoo.co.uk/price-lcd_pl...

Supported video format MKV , DivX HD

Juhej!
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

LexLuthor ::

Nima HDMI?!?!?! LOL Močno močno dvomim.
www.pasice.si

KoMar- ::

Njegov PC nima HDMI.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop hišnega kina

Oddelek: Zvok in slika
265569 (3409) ninjaxx
»

Slaba slika na vseh digitalnih TV, dobra na analognih CRT TV

Oddelek: Zvok in slika
247666 (5593) Senitel
»

Filmi na nosilcih Blu-ray ne nujno boljši od DVD-jev

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
3815710 (13852) T-h-o-r
»

Full HD TV (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Zvok in slika
942117388 (34375) Kovalchuk

HD ready ali full HD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6114314 (9690) Akssi

Več podobnih tem