» »

Po XP sp1 se ne zažene več

Po XP sp1 se ne zažene več

joeblack ::

Po namestitvi Service packa 1 se računalnik zažene še samo v safe načinu.
Serijsko številko sem spremenil in SP 1 namestil ko pa sem moral ponovno zagnat se ni več..
A kdo lahko pomaga?
Talking on flat is easy!

blue96 ::

microshit slovenija te bo za ušesa!
...če že ravno to delaš, sp1 ne prinese na splošno NIČ uporabnega (no vsaj meni ne, za druge pa ne vem), pa kar delaš, se prej pozanimaj in preberi navodila. najboljši nasvet.
.

andrej ::

MULC: XP SP1 prinasa jako veliko uporabnih spremeb, ki pa na zunaj sploh niso vidne!

rsaver ::

To je res!Winsi delajo bol hitro(no vsaj meni!) in zasedejo manj placa,da ne govorim o varnostnih luknjah,ki jih prinese OS kot osnova s sabo!

Boeing ::

MULC: LOL, LOL in še enkrat ROTFLOL ;((
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

andrej ::

ob 300 taksnih in drugacnih popravkih vsebuje XP SP1 se cel kup drugih arhitekturnih sprememb, od izboljsane WLAN varnosti, do zamenjave 3DES-a z AES-om, itd.

SkIDiver ::

Kaj pa glede tistih winsow, ki so piratizirana? A zadeva deluje normalno al res winse zruši al neki podobnega. Vsi se izogibajo SP1 keri majo piratske verzije. Pa da baje neki microsoftu javi, da so piratski pa ne vem kaj še. Kolk je kj res od tega? Jz prisegam na 2k osebno.

[Eraser] ::

Tud na pirateske se da namestiti sam malo moras prej po registru posarit :))))
sicer pa na netu se najde veliko navodil .... sam kolk so dobre :)):\

andrej ::

ob instalaciji SP1 setup preveri kljuc, ki si ga uporabo pri instalaciji XP-jev. Ce najdejo piratskega se SP ne bo namestil....

joeblack ::

a pol tisti cd key changer ne pomaga?
Talking on flat is easy!

andrej ::

pomaga, ce uporabis kljuc ki ni banan.

joeblack ::

kaj pa to pomeni?
kaj pa če jih na novo inštaliram z drugo kodo?
Talking on flat is easy!

andrej ::

poglej, samo dolocene kode so blokirane. vecina jih ni. ce dobis taksno ko ni, potem dela...

joeblack ::

bom probal hvala
še nekaj te bom vprašal če lahko; ko nalagam driverje za GF4 mi napiše da nimajo logotipa za XP al nekaj takega in potem tam pod lastnostmi gonilnikov piše da ni digitalnega podpisa
a lahko to kaj vpliva na delovanje grafične kartice?
kaj pa če piše :::??? XP publisher
a je to to?
Talking on flat is easy!

andrej ::

nope, nic ne vpliva.

digitalni podpis samo dokazuje, da je driver sel skozi dodatno testiranje s strani Ms-ja. Ce je to bolj kvalitetno wpa je vprasanje...

Paramedic ::

Kaj pa recimo, da se mi xp sesuje, pa ga dam čez repair - a se bo SP1 prepisal. Najbrž se bo, ampak kaj se da naredit, da se ne bi, ker hočem sp1 obdržat!
End transmission.

andrej ::

hm, zelo dobro vprasanje. probaj narediti repair pa nam porocaj:D

Paramedic ::

andrej, veliki xp guru, a še nisi pogruntu kako naredit slipstream 'udomačenih' :D verzij xp pro?
End transmission.

Putimir ::

Mogoče je zdaj pravičas, da se naučiš uporabljat Ghost v te namene >:D ; vzame (predvidevam da mas solidno masino) ne vec kot 15min, glavobolov pa nić već spljoh..

Putimir

Paramedic ::

Dobro, ghost, ampak js bi to rabu večinoma šele ko bi recimo plato menju - takrat je bolje dat os na novo, kar pa ti z ghostom ne bi preveč dobro delalo. Potem če maš raid tut ne dela (če bi ga hotu naredit kasneje)(nism sigurn če dela).
Sploh pa repair in ghost image je čist neki drugega. Pri repair maš vse nastavitve ohranjene, pr ghostu je pa tko kot bi reinstall naredu...
End transmission.

andrej ::

paramedic: splipstream da. samo me zanima kaj se zgodi, ce naredis repair XP SP1 z originalnim XP CD-jem. Ce instaliras kaksen dodaten program z Add/Remove Program potem se uporabijo datoteke iz XP SP1, zato me je zanimalo ce se to zgodi tudi v primeru repaira.... se nisem probal:D

Paramedic ::

andrej: še nečesa NE sprobat :D in sicer pognat sfc, pa z njim vrnit originalne datoteke>:D. Ker ne vrne (če je bla spremenjena) datoteke iz SP1, ampak iz xp CDja.:\
End transmission.

andrej ::

zgleda, da to govoris iz izkusenj...:D

BojlerTM ::

ok tole sm napisu ze v drugi temi, sam se mi zdi da bo tole kle prej veljalo.. Gre za to da ob zagonu OS lahko bere le z prvih 1024 cilindrov diska. ko na frisno nalozis winse stvar dela. ko se disk scasoma fragmentira, ti pa potem nalozis SP1, se lahko zgodi da kake potrebne fajle zapise izven 1024 cilindrov. tko ne nc ne pomaga, prenes disk v delujoc racunalnik ter defragmentiri disk. bi mogl zacet delat..
"Salt?"
"Pepper?"
"Oh, it's...it's all right. I don't like you either."

andrej ::

to za novejse sisteme vec ne drzi. NT4 so meli ta problem.
http://support.microsoft.com/default.as...

ce bi blo to to potem se niti v safe mode nebi joeblacku zagnal

Tomi ::

DOOMen: na Slo-techu ne nudimo pomoči za nelegalno programsko opremo.
metrodusa.blogspot.com

DOOMen ::

:\ Po pa nč 0:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vista SP1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
516774 (4505) bluefish
»

Windows XP SP2 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Operacijski sistemi
49246184 (19861) R33D3M33R
»

w2k BSOD

Oddelek: Operacijski sistemi
21821 (597) tec
»

device failure odkar sem dal gor XP SP1

Oddelek: Pomoč in nasveti
101104 (947) JohnyB
»

Win XP SP1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
554570 (3322) CaqKa

Več podobnih tem