» »

Redhat in ADSL

Redhat in ADSL

Trojaner ::

Na sveže instaliranem Redhat Linux skušam usposobiti ADSL. V bistvu zgleda kr simple, pač nova povezava, izbereš xDSL, vpišeš podatke in to je to. Stisnem Activate, in po parih sekundah se poleg izpiše Active. Vendar internet še vedno ne deluje, tudi pinganje ne. Mimogrede, tudi če vpišem napačno geslo za priklop, še vedno pol napiše status active. :\ Weird... Ima kdo kako idejo?

Reso ::

Jaz uporabljam pppoe http://www.roaringpenguin.com/pppoe/ in mi deluje brez problemov.
Drugace pa napisi ifconfig ob "aktivni" povezavi z ADSLom in povej kaj ti je racunalnik izpisal.

cekr ::

Ko sem sam prvič inštaliral zadno verzijo REDhata, sem bil presenečen, kako to da imam internet povezavo, čeprav nisem vpisal nobenih podatkov. Enostavno mi je delalo always-on, ne da bi karkoli storil. Samo odprl sem brskalnik in zadeva je že delovala.

BaNdWiDtH ::

Še enkrat preveri ce si vpisal prave podatke, ker sem jaz to nastavlal na enak nacin in namrec je delovalo..

l0wc4 ::

Probaj sledeče:

Kot root napisi route del default [enter] in nato še route add default gw 193.77.15.1 [enter] če to deluje je problem samo v prehodu. Nato pojdi v /etc/sysconfig//network-scripts/ in v datoteki ifcfg-eth0 vpisi gateway od SiOLa, torej tisti IP zgoraj.

Trojaner ::

lowcrash: Hvala ti za odgovor! Zadostovala sta oba route ukaza brez spreminjanja skripta in stvar je pri?ela delovati!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stream iz pc na stb -t2

Oddelek: Omrežja in internet
356261 (2786) Freaxx
»

Gajba piva za rešitev mrežneag problema Vista-W2K

Oddelek: Omrežja in internet
303134 (2258) just_a_cook
»

Fedora Core 6 in net

Oddelek: Operacijski sistemi
181240 (948) CoolMike
»

vista in dve mrežni kartici - problem

Oddelek: Omrežja in internet
62369 (2195) sosko1
»

SuSe Linux - težave

Oddelek: Operacijski sistemi
91064 (903) kriko1

Več podobnih tem