» »

Skype za Android je tu

Skype za Android je tu

TechCrunch - Skype je izdal različico svojega programa za videoklice tudi za platformo Android. Tako lahko odslej uporabniki telefonov s sistemom Android uporabljajo vse prednosti Skypa (brezplačno klicanje Skype-Skype, pošiljanje in sprejemanje hipnih sporočil itn.) Novi Skype podpira Wi-Fi, 3G (razen v ZDA), EDGE in GPRS, brezplačen prenos pa je mogoč z domače strani za mobilne platforme in z Android Marketa. Nekaj težav utegnejo imeti le uporabniki telefonov Samsung Galaxy S, ki se z novim Skypom ne razumejo najbolj - napako že preiskujejo.

Skype je tako podprt na mobilnih platformah Android, iOS in Symbian.

24 komentarjev

knesz ::

13MB footprint, izgublja povezavo, ne delujejo funkcije kot je "back" (potreben izhod z home), žre baterijo.

Polizdelek hkrati.

destroyer2k ::

Sem sprobal in še ni tako uporaben. Najbol me jezi te dve stvari preden (klicanje mi je nepomembno dokler ne porihtajo to dvoje), da aplikacijo ne mores instalirati na sd kartico in najvecji fail da morem dati sign out preden lahko aplikacijo čisto zaprem (o samem UI pa raje sploh ne govorim)

.:joco:. ::

Treba bo menjat telefon. Android 1.6 na G1 in skype ne gresta skupi.:|
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Lonsarg ::

Milestone 2.1 in sploh ne dela, me noče prijavit. Proces se zažene kar ob prižigu telefona in pobere 13MB. Lol a tako stvar so si upali na trg dati.

nodrim ::

Kul, da je, še malo ga pošraufajo ...

Drugače pa:

instant messages -> neposredna sporočila, neposredno sporočanje =/= hipna sporočila

sgdjkdlsugi4 ::

Lonsarg je izjavil:

Milestone 2.1 in sploh ne dela, me noče prijavit. Proces se zažene kar ob prižigu telefona in pobere 13MB. Lol a tako stvar so si upali na trg dati.


Ti si pa moras prebrat malo o delovanju Androida.

bf4ed ::

Bom koštal ko bom doma na wlan. Ker prekleti mobitel z njegovimi 100MB.... grrrrrrrrr

Pa ravno na Galaxy S ne dela? :(

mjk ::

skype je že prej obstajal v beta verziji ... ampak to, da so ga pa naredili še bolj buggastega kot prej pri releasu, to je pa uspeh!

kitaj ::

Skype je tako podprt na mobilnih platformah Android, iOS in Symbian.

Pa v Maem-u je tudi integriran.

Lonsarg ::

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Milestone 2.1 in sploh ne dela, me noče prijavit. Proces se zažene kar ob prižigu telefona in pobere 13MB. Lol a tako stvar so si upali na trg dati.


Ti si pa moras prebrat malo o delovanju Androida.


To da je program totalno zbugast na mojem telefonu(ne mroem trditi za ostale) ima veze z tem da nimam pojma o Androidu kako?!?

1. ne dela sign in na Milestone
2. se avtomatsko prižge ob zagonu service, brez da sem sploh prvič Skype zagnal...
3. da je ta service clihs 13MB!

Namreč SERVICE pobere 13MB RAMa, nisem govoril o velikosti inštalacije, stalni v ozadju. Kar je tudi enako, kolikor je program velik. Torej developer je bil tako lazy, da je service kar celotna aplikacija...

Torej edini način, da imaš inštaliran Skype na telefonu, je da imaš celotno aplikacijo vedno v RAMu, tudi če je ne uporabljaš svašta:)

smash ::

telefona pa res ni treba menjat če imaš androida 1.6

jaz sem kupil htc magic-a z androidom 1.6, trenutno imam gor verzijo 2.2 Froyo, malo v google napisi: xdadev

c00L3r ::

Jaz bom še malo počakal. Očitno gre tukaj za nek polizdelek.

smash ::

ok sem probal zadevo

vmesnik bi lahko bil boljši, hitrejši

moti to, da ni exit gumba, moras se sign-out-at

druga stvar je zelo slaba kakovost zvoka - sogovornika sem komaj slisal, poleg tega sem slisal vsako drugo besedo - oba sva na T-2 optiki

mp218 ::

Meni na Milestone (Android 2.1) čist lepo dela. Glede izhoda je pa res nerodno. Moraš it na tab "my info" in kliknit na gumb "my status" in nato izbrati "sign out". Ko te odjavi, lahko s pritiskom na "back button" na ohišju telefona zapreš aplikacijo.

To bi zlahkoto naredili z enim gumbom. Sam verjetno želijo, da Skype uporabljaš kot primarni telefon in si skozi prijavljen. Tako da se skeširaš pri njih in ne pri mobilnem operaterju.

BosKo ::

Meni pa brez težav dela na Iphonu 3GS.
Res pa je, da si nisem naložil Androida...

ttzavod ::

Kolk porabi na eno minuto pogovora (v mobilnem omrežju), oziroma za koliko pogovora imam 100M ? JE kdo preveril, da ne nalagam brezveze ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ttzavod ()

MrStein ::

ovi Skype podpira Wi-Fi, 3G (razen v ZDA), EDGE in GPRS

A to aplikacija preverja, kaki Layer 2 protokol je "odspodi" ???
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

Verjetno ima Androidov API funkcijo, ki vrne trenutno omrežje.

MrStein ::

Ja, samo zakaj bi imel program vrstico:
if (network_type == NEKAJ) then refuse_operation();
?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

lurker ::

Ker so jim tako naročili operaterji.

Blisk ::

Zadeva je res še zelo slabo narejena, zvok med pogovorom pogosto prekinja.
Izhod iz apliakcije je čuden. Itd, itd, itd...

techfreak :) ::

MrStein je izjavil:

Ja, samo zakaj bi imel program vrstico:
if (network_type == NEKAJ) then refuse_operation();
?

Strah jih je, da bi uporabniki preveč denarja zapravili za prenos preko 3G omrežja.

TeraSonic++ ::

HTC Wildfire je ze kdo probu ? ?
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

kitaj ::

ttzavod je izjavil:

Kolk porabi na eno minuto pogovora (v mobilnem omrežju), oziroma za koliko pogovora imam 100M ? JE kdo preveril, da ne nalagam brezveze ?

Testirano v povprečju porabi 1M na minuto za video klic.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je kakršna koli možnost da bi še naprej uporabljal stari Skype verzija 7.41.0.101?

Oddelek: Loža
272462 (1577) nokia6310
»

Skype dobiva šifriranje in snemanje klicev

Oddelek: Novice / Ostale najave
417568 (5719) poweroff
»

Windows Blue RTM še ta mesec, končna različica oktobra (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5521072 (17617) Lonsarg
»

Skype uvaja nadležne pogovorne oglase (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7018000 (14941) poweroff
»

Skype za Android je tu

Oddelek: Novice / Android
249119 (7894) kitaj

Več podobnih tem