» »

Siol digitalna kabelska na optiki

Siol digitalna kabelska na optiki

Okapi ::

A ima kdo siolovo kabelsko TV (ne internetno) na optiki in televizor s sprejemnikom DVB-C? Siol namreč poleg rednih analognih programov poskusno oddaja tudi digitalne, trenutno jih je 12. Zanima me, kakšna je kakovost SLO HD kanala, ker pri meni je bolj slaba (kockanje, zatikanje in take reči), pa me zanima, ali je kriv sam SLO HD, Siolov prenos po optiki ali televizor.

O.

kopernik ::

Pri meni je bilo isto. Ampak, ker tega uradno ne podpirajo, nimaš kaj težiti. Na 080 cifri ti bodo prec ponudili iptv. Zboxaj se :-)

zavajon ::

SLO HD ni kriv, ker je na Telemach kablu slika bp.

Okapi ::

Ampak, ker tega uradno ne podpirajo, nimaš kaj težiti.
Saj nisem mislil nič težit, samo zanima me, da vem, kdo je kriv;)

O.

JK007 ::

To še obstaja ( kabelska na Siol optiki ) ?
Sem mislo, da so jo že zdavnaj ukinli.
....... www.kabelska.net .........

kopernik ::

Okapi je izjavil:

Ampak, ker tega uradno ne podpirajo, nimaš kaj težiti.
Saj nisem mislil nič težit, samo zanima me, da vem, kdo je kriv;)

O.


Mislil sem njim, jasno. Tukaj na forumu seveda normalno sprašuj, nimam nič proti.

Okapi ::

Mislil sem njim, jasno.
Ja, saj sem razumel, brez skrbi. Jih nisem imel namena nič spraševati, ker vem, da je to čisto neuradno. Čeprav me pa malo zanima, ali imajo kakšen namen preiti na digitalno kabelsko, oziroma kaj sploh čakajo.

To še obstaja ( kabelska na Siol optiki )
Seveda, in slika je boljša kot na internetni (pa še cenejša je). Če bi le preklopili vse skupaj na digitalno.

O.

kopernik ::

Čeprav me pa malo zanima, ali imajo kakšen namen preiti na digitalno kabelsko, oziroma kaj sploh čakajo.


Kot sem že pisal v eni temi par mesecev nazaj: (to sem zvedel striktno neuradno, da me ne bo kdo držal za besedo) DVB-C na telekomu/siolu nima srednjeročne prihodnosti, menda ni planov, ni vlaganja. Mogoče se bo to spremenilo, ampak zaenkrat nič ne kaže na to. Jaz sem zato potem šel na iptv, ki je sicer ok rešitev, ampak draga.

BlueRunner ::

Jaz sem zato potem šel na iptv, ki je sicer ok rešitev, ampak draga.

To v celoti pojasni odsotnost planov/vlaganja.

janezJ ::

Okapi je izjavil:

A ima kdo siolovo kabelsko TV (ne internetno) na optiki in televizor s sprejemnikom DVB-C? Siol namreč poleg rednih analognih programov poskusno oddaja tudi digitalne, trenutno jih je 12. Zanima me, kakšna je kakovost SLO HD kanala, ker pri meni je bolj slaba (kockanje, zatikanje in take reči), pa me zanima, ali je kriv sam SLO HD, Siolov prenos po optiki ali televizor.

O.

Mene pa zanima koliko je teh poizkusnih digitalnih kanalov, so vsaj glavni slovenski, hrvaški mogoče, epg dela?

Okapi ::

11 programov je - v bistvu multipleks A + SLO HD + trije nemški HD (Arte, Erste, Servus). Epg pri meni ne dela.

O.

kopernik ::

Epg ne dela nobenemu, ker ga na DVB-C telekom ne podpira.

janezJ ::

Hvala za info. Če ima kdo slučajno kdo philips lcd televizor; ima neko opcijo, da epg dobi preko neta (dlna), ne direktno preko dvb-c. Je kdo to probal v praksi, mogoče dela?

Major ::

Do danes (beri: prvič se je pojavilo kockanje) so mi digitalni kanali delovali brez nevšečnosti, Slo HD je v času nogometomanije in košarkomanije deloval BP. Kakšen mesec nazaj je celotni digitalni dostop pokleknil za 2-3 dni, to je vse. Zelo zadovoljivo delovanje za "testne" kanale.
IT Developer & Photography enthusiast.

Okapi ::

ima kdo slučajno kdo philips lcd televizor; ima neko opcijo, da epg dobi preko neta (dlna), ne direktno preko dvb-c. Je kdo to probal v praksi, mogoče dela?
Ravnokar preizkusil in dela. Nekje z neta pobere sporede (na začetku nekaj klikaš OK in se strinjaš s pogoji tistega, ki nudi storitev, ampak itak ne moreš izbirati), ampak naših med njimi jasno ni, samo švabski, laški, francoski, angleški ...

Drugače pa sedaj digitalni kanali tudi pri meni lepo delajo. Očitno so bile tisto samo prehodne motnje.

O.

janezJ ::

No super, tole je pa odlično. Se pravi, ko bo optika, kabelska brez pomisleka, bye bye iptv. Še enkrat hvala za info.
Lp!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach digitalna tv, Pomoč!! (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Omrežja in internet
1833435621 (75149) zavajon
»

Siol uvaja digitalno kabelsko televizijo na optiki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11422601 (7988) alexz
»

IP ali kabelska TV

Oddelek: Zvok in slika
196149 (4438) Konlov
»

Philips 37PFL5604H/12 in DVB-C

Oddelek: Zvok in slika
2815277 (13647) hodu63
»

Olimpijske igre v HD (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
828686 (6025) KoMar-

Več podobnih tem