» »

Philips 37PFL5604H/12 in DVB-C

Philips 37PFL5604H/12 in DVB-C

lordgreg ::

Pozdrav!

Na tem forumu sem že prečesal to temo, ki govori o enaki težavi kot jo imam jaz z mojim televizorjem. Razlika je le v tem, da so vsi tisti, ki so komunicirali v tej temi, težavo odpravili, jaz je po istem postopku ne morem.

Imam Philips 37PFL5604H/12, nadgrajen na zadnji firmware. TV že ima podporo za DVB-T in DVB-C.

Težava?
- Ne najde nobenega digitalnega kanala.

Kaj sem že storil?
- Poklical KKS v mojem kraju, kjer mi je prijazna blondinka na drugi strani trdila, da mora k meni priti serviser in porihtati kabelsko vtičnico IN da mi morajo omogočiti digitalni sprejem, kljub temu, da ve, da ne rabim STB-ja, ker moja TV podpira DVB-C
- Poklical Teleing, kjer so mi zatrdili, da je verjetno problem v Philipsu, ki si zmišljuje "svoje fore" za iskanje kanalov, naj se obrnem na njih; da mi ve povedat, da so uporabniki s Philips TVji imeli iste težave, medtem ko SONY uporabniki sploh ne
- Teleing je pravtako povedal, da mi TV MORA zaznati digitalne kanale, saj so VKLJUČENI v kabelsko omrežje v mojem kraju!
- Poklical tehnično podporo Philips Slovenija (podjetje MTT d.o.o.), kjer so mi povedali, da je razlog verjetno ta, ker sem izbral, da prebivam v Slo in da naj izberem Nemčijo, nato pa Cable/Kabel
- Zvedel od drugega operaterja (čisto slučajno), da so ponavadi problematične SONYjeve televizije, Philipsove delujejo b.p. (????)

Postopek iskanja digitalnih kanalov, ki sem ga že preizkusil
- Izberem državo Slovenija- ni izbire kabla, najde vseeno vse analogne kanale
- Izberem državo Nemčija, izberem Kabel za DVB-C (avtomatsko), iščem kanale- ne najde ničesar
- Izberem državo Finska, izberem Kabel za DVB-C (avtomatsko), iščem kanale- ne najde ničesar
- Izberem državo Finska, izberem Kabel za DVB-C (ročno: vpišem frekvenco, na kateri so digitalni kanali, kar so potrdili na Teleingu), ne najde ničesar
- Izberem državo Francija, izberem Kabel za DVB-C (avtomatsko), iščem kanale- najde vse analogne kanale
- Izberem državo Francija, izberem Kabel za DVB-C (ročno: vpišem frekvenco, na kateri so digitalni kanali, kar so potrdili na Teleingu), ne najde ničesar

Vprašanja:
- Ima blondinka iz krajevnega KKSa prav? Potrebujem še nadgradnjo moje koaksialne vtičnice???
- Zakaj ne dela enak postopek najdbe digitalnih kanalov kot so jih meli kolegi v drugi temi?
- Je Philips res tako problematičen?


Hvala vsem za pomoč, vesel bom vsakega odgovora, ki me bo vsaj malo pomiril.

-G

Scorpia ::

Probi ponastavit oz. resetirat tv, pa ponovi postopek. Philips tv ti bo delal samo če nastaviš tv za finsko ali švedsko. Nastavi tako da ti išče samo digitalne, analogne pa kasneje ročno dodaj.
////

lordgreg ::

Storjeno,

- poskusil švedsko,
- poskusil finsko,

oboje z izključenim iskanjem analognih kanalov. črtica se sploh ne premakne, isto kot pri zgoraj navedenih testih. edina ki karkoli najde preko Kabel/DVB-C je Francija, le analogne kanale.

Okapi ::

Vedno obstaja tudi možnost, da je kaj pokvarjeno v televizorju, ali da je kaj narobe s kabelsko napeljavo.

A si bil dovolj potrpežljiv pri iskanju kanalov? Pol ure recimo vsaj?

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

lordgreg ::

Po pravici povedano- ne, sem pa čakal ~10 minut.

Za jutri sem si nafehtal en STB DVB-C, ga bom priklopil na tv pa da vidim, če preko njega najdem digitalne kanale. Če jih ne, potem je blondinka imela prav. Če jih, bom ponorel :)

Scorpia ::

Tv bi ti pri ročnem unašanju frekvence, vsekakor moral izpisat ime mux-a, katerega kabelska oddaja. Ne glede na nastavitve, če ti tega ne prikaže je lahko kot je zgoraj opisan, okvara ali pa blondinka :)
////

biokill ::

imam isti poblem pri istem tv-ju....poročaj

lordgreg ::

Daj mi še 30min do 1h30min- mislim, da smo razčistili problem- le 100% bi rad bil.

lordgreg ::

Evo ga!

Govoril s tehničnim direktorjem Philips Slovenija. Slednji me je napotil na nekega njihovega tehnika. Govorim tako kot on (ti pa delaj kot piše):

1. ponastavi kanale
2. pri izbiri države, izberi Nemčija
3. izberi Nastavitve oz. Možnosti (preden klikneš gumb za začetek iskanja)
4. izberi možnost ROČNO (kjer dobiš potem možnost menjati frekvenco; privzeta je 9600mhz)
5. Pomemben korak: Pokliči svojega kabelskega operaterja in vprašaj za tehnično pomoč. Vprašaj katero frekvenco uporabljajo (bitrate/frekvenčni korak) uporabljajo namesto standardni evropski 6900?!
5.1 vprašaj zakaj se ne držijo evropskega standarda!??
6. zapiši številko v TV (saj si dal ROČNO v točki 4)
7. Izberi naj ti išče VSE frekvence
8. Potrdi in začni iskati.
9. Iskanje bo trajalo največ (oziroma do) 2 uri in pol!
10. Ala jim vera pri Philipsu

To je to! Hvala vsem za pomoč in hvala, da ni crkno televizor!

biokill ::

Najlepša hvala :D

lordgreg ::

malenkost :P

king67 ::

Pozdravljeni!

In na kateri frekvenci oddaja Teleing?

Hvala!

lp,
king67

lordgreg ::

6111mhz

king67 ::

Hvala!

lp,
king67

andrej434 ::

Pri Philips 42pfl8684h, Telemach, Maribor:

1. ponastavi kanale (DVB-C (izbira Kabel))
2. pri izbiri države, izberi Nemčija
3. izberi Nastavitve oz. Možnosti (preden klikneš gumb za začetek iskanja)
4. izberi možnost ROČNO (kjer dobiš potem možnost menjati frekvenco)
Freakvenca je 434,000
Potrdi in začni iskati.
(Še ostale Telemachove šifre (če kdo pač rabi): 64QAM, 6875 Bitrate/frekvenčni korak)
Ala mu vera Filipsu, Sony to najde sam! :)
To bi res lahko kje tudi pisalo: RECIMO V NAVODILIH ZA TV!
CIJEZOSNAMARIJA!

Agent47 ::

mogoče kdo ve frekvenco za Amis TV?

hvala za odgovor
I see her cry and I see her frown, I look at the condom and it's all brown...

Ted ::

AmisTV je IPTV in ne DVB-C . Receiver za IPTV TV-ji še nimajo.
Mah...

koblar ::

A mogoče kdo ve, če na tem LCD-ju normalno dela conax modul (Edison)?

Piksi79 ::

a je mogoče komu ratal to narest na pfl7603d od philipsa? Tv ma DVB-C pa DVB-T res pa da MPEG2. Sm na telemachu ampak na tvju nikjer ne najdem kje bi lahko vpisal frekvenco 434.


Hvala za odgovore.

robert3997 ::

se tudi jaz mučim s 37PFL5604. Na tele-tv KR sem našel le 7 dig. kanalov - avtomatsko na Nemčiji. Ima kdo kaj koristnih informacij?

mamomu ::

Evo vidiš - zato pa sem kupil Samsunga in NE Philipsa!
mamomu j....!

robert3997 ::

piksi,
baje na telemachu tako, kot je opisal andrej zgoraj. ročno začneš s frekvenco 434, nato 618, in nato po +8 naprej do 730. probam popoldne in javim.

robert3997 ::

ni šlo. še vedno dobim samo 7 dig. kanalov na telemach kablu;(..

Zoro3 ::

@ lordgreg

Hvala ti po tvojem navodilu dela :D

frikihamster ::

am js ne znam ponastavit tvja, a bi lohka kdo bl podrobno opisu kako se nardijo te trije koraki:


1. ponastavi kanale
2. pri izbiri države, izberi Nemčija
3. izberi Nastavitve oz. Možnosti (preden klikneš gumb za začetek iskanja)

hvala

Zgodovina sprememb…

robert3997 ::

darci, navodila imas tukaj , kakor tudi na tv.

je imel kdo podoben problem da je na telemach kablu našel le te dig. kanale - POP, A, TV3, travel,sport, bosna, dsf?

halozan ::

Je že komu uspelo najti SLO HD (frekvenca 466) programna Philipsu (8404H). Namreč Handan-6000 ga najde, Philips pa
pri posodobitvi ne. Niti ne morem vpisati frekvence, razen če dam iskanje od začetka (to pa se mi ne da, saj že imam programe urejene).

Lp,

robert3997 ::

pojdi pod kanale in kvaliteta dig. sprejema - vnesi frekvenco, išči in shrani kanal k že obstoječim - sicer filips meče kanale malo po svoje ampak upam da ti rata.lp

hodu63 ::

Od danes tudi Philips najde SLO HD pri avtomatskem iskanju. Vzrok da prej tega ni našel je pri "kablaših", namreč komaj danes so ta program in še nekaj drugih vpisali v nit tabelo. Philips za razliko od azijcev zna brati to tabelo (v njej so podatki o programih v kabelskem sistemu, razvrstitvi itd.) in če programa ni v tabeli ga pač ne najde. Včasih ni dobro biti napreden...
Seveda se iskanje po nit tabeli da izklopiti, vendar so navodila za uporabo slabo spisana in to ni omenjeno. Enostavno se pri iskanju postaj izbere opcijo nastavitve in opcijo pregled frekvenčnega spektra prestaviš iz hiter pregled na pregled vsega. Hakeljc - tv bo za iskanje postaj porabil skoraj 2 uri (bo pa našel vse).

l.p.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG LCD TV in Digitalna kabelska

Oddelek: Zvok in slika
3219577 (11755) triker
»

DVB-C sprejemnik Conax

Oddelek: Zvok in slika
102550 (2412) Martin Krpan
»

Phlips 32PFL5404H digitalni programi

Oddelek: Zvok in slika
104525 (4034) mrdaco
»

Philips DVB-T

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
82179 (1944) Azrael
»

PHILIPS 47PFL7603 DVB-T problem

Oddelek: Zvok in slika
224866 (3890) billzkid

Več podobnih tem