» »

Brezžična mrežna kartica - slab signal

Brezžična mrežna kartica - slab signal

Valentin ::

V osebni računalnik sem vgradil Wi-Fi mrežno kartico Linksys brezžični Dual-Band PCI N adapter (WMP600N-EU).

Čeprav ima dve anteni in nek "ultrarangeplus", je signal vseeno zelo slab, včasih se povsem zgubi. Siolov router Sinope 568+R2 je v sosednjem prostoru. Zanimivo je, da mi prenosnik lovi dobro.

Je potrebna kakšna nastavitev na Wi-Fi kartici oziroma kaj mi svetujete?

popster ::

mogoče je krivo da so antene za računalnikom - beri slabo postavljene

RuskiSnajper ::

Tak pač je.

Tega nimaš z žicami :)

Valentin ::

Ja ne vem no, če je to.
Zakaj pa potem prenosnik dobro vleče takorekoč z istega mesta?

Mitch ::

Z WDjem jo pošpricaj pa bo! :D

Valentin ::

Mogoče še kakšen bolj resen nasvet ?

Heisenberg ::

sam imam povsem isti problem! In sicer imam isto Siolovo škatlo, vse kar sem ugotovil je da ce prikljucim Linksysov ruter imam dober signal, Siolov je pa slab! Malce sem se poigraval se z anteno..najbolši signal dobim če siolovo anteno usmerim direktno proti Pcju...anteno na pcju pa usmerim naravnot navzgor...

dëych ::

Signal je občutljiv na razne interference (mobitel ipd.) in odboje..Lahko si naredis kaksn wireless enhancer in potem testiras ali pa nabavi USB WLAN kartico (cca 10-15EUR)+USB podaljsek, ponavadi to bolje dela od vsake PCI kartice.

Mitch ::

Glede na to, da ima kartica dva RP-SMA priključka bi pogledal, če obstaja kakšna zunanja antena z dovolj dolgim kablom, da bi jo lahko postavil nekam, kjer ne bo oviranega signala (beri: anteni bosta vidni med sabo - razen zida/stropa seveda)...

Recimo tale antena...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mitch ()

TOP ::

Imaš dve možnost ali USB podaljšek ali pa Linksys WR54GL ki stane pod 50e.Čist isti problem sem imel in največ sem pridobil z ruterjem.

Valentin ::

Sem nabavil Linksys WRT54GL, v Big Bangu stane 65€.

Signal je sedaj boljši za 2 črtici. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548236 (427) Lonsarg
»

Problem z wirelessom/brezžično anteno (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
588356 (7448) Jst
»

PCI ali USB mrežna kartica?

Oddelek: Pomoč in nasveti
475032 (4590) Gerhardt
»

Linksys WRT54G In Tomato Firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7418275 (11212) Hayabusa
»

kako izboljšati domet routerja

Oddelek: Omrežja in internet
4011781 (9635) Pyr0Beast

Več podobnih tem