» »

Problem z wirelessom/brezžično anteno

Problem z wirelessom/brezžično anteno

«
1
2

PrihajaNodi ::

Imam stacionarni pc in prenosnik. Oddaljenost od ruterja je nekaj metrov. Linija je 10/10. Na prenosniku imam hitrostni test: ping 3, download 9,67, upload 10,15 medtem pa na PC - ju kjer je zadaj namontirana antena za wifi SAMO ping 3, download 3.73 upload 0.06. V čem je problem? Je brezžični adapter v pc ju res tako slab???

L.p.

Nodi

PrihajaNodi ::

PC in prenosnik sta v istem prostoru.

Frenckie ::

Verjetno imaš PC nekje na tleh pod mizo in tako ti je njegova zunanja antena zelo zastrta za dober sprejem. Nabavi koax podaljšek (vsaj 1,5m) in to anteno daj na boljšo lokacijo (lahko nabaviš tudi kako boljšo zunanjo anteno).
Verjetno boš moral še popraviti nastavitve WiFi kartice na PC.

Spajky ::

1 - driverji od kartice na stacionarcu so shit ... (ponavadi na Linux, razen, če jih je napravil proizvajalec čipa/kartice)

2 - antena je direkt na kartici (v kompu), nabavi tako na kabelčku ali kvalitetno z USB kablom z zunanjo anteno (ne mini ključek!) ...

3 - instaliraj in uporabljaj Client_soft od proizvajalca kartice za priključevanje na wifi in ne WinZeroConfig utility; varčevanje energije nastavi na Fast Power Saving ...

4 - spremeni polarizacijo anten na ruterčku, če so zunanje (pod kotom 45° daj glede na "mizo") ...

5 - na ruterčku nastavi basic TX 2Mbit, Tx Rate na 24Mbit/s; mode B+G; identifikacija ruterja, osveževanje na 2000ms; moči NE povečuj !!!

.... etc. .... če nič ne pomaga je kartica ali fuč ali pa je "ponarejena"!
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

PrihajaNodi ::

http://global.level1.com/Network-Card/W...

Sedaj imam tole. Zdej če vzamem tastar ruter je treba spet vrtat, da se ojača signal....Je pa res antena na notranji strani pcja pc pa pod mizo.

NejcSSD ::

In je kaj boljše ??

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
Tole sam uporabljam 1 štuk nižje na koncu hiše in je 4/5 črtic (ob predpostavki, da router dobro oddaja)
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

PrihajaNodi ::

Tudi meni kaže 4 črtice, speed teste je pa:



Sicer je hitrost 10/10. Pa ruter v sosednji sobi. Prenosnik mi dela ok, kar pomeni da edino da je tale antena en jajc. Pojma nimam.

Zgodovina sprememb…

Spajky ::

PrihajaNodi je izjavil:

http://global.level1.com/Network-Card/W...
Sedaj imam tole. ....Je pa res antena na notranji strani pcja pc pa pod mizo.

Nabavi kvaliteten debel Usb kabel ne daljši od 1M in postavi ta ključek NA mizo ... Pa driverje poglej, če so kje boljši (ni nujno da so original, so lahko podobni za ISTI čip kot na ključku ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

Mitch ::

Nabavi tole. Garantirano deluje dobro tudi čez dva "štuka"...

m0LN4r ::

Je pa res antena na notranji strani pcja pc pa pod mizo.

Dej ti to najprej probaj tako da bo antena zunaj nekje poslala signal normalno nekam. Torej poskusi z podaljškom za anteno.

Na kak signal pa imaš nastavljen router b, g, n? Al kak n-draft turbo al kaj podobnega?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Spajky ::

Mitch je izjavil:

Nabavi tole. Garantirano deluje dobro tudi čez dva "štuka"...

Če je PrihajaNodi "preveč napreden uporabnik z MS OS-ji" in "upgrejdi" >:D na stacionarcu, ga to utegne tepst, ker se utegne zgodit problem z mojo pripombo pod točko 1+3 ... zadnji driverji/Software, so zgleda za max Win7 ;) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

PrihajaNodi ::

No krasno, sedaj sem še ruter brickov. Nah. Povezava za dol je bila 9,6 gor 0.26 bojda naj bi bil problem v ruterju. Star firmware.

Antena na mizi sedaj vleče bolje, je pa kot rečeno še vedno gor 0,26.


Je že kdo brickal Linksys ruter? :)

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Evo sem rešil moj ruter. Kakorkoli ruter je v sobi torej blizu sprejemnikom, rezultati so sledeči:

Prenosnik:


Pc:


Kje hudiča je problem. Signal torej ni problem.


L.p.

Nodi

Zgodovina sprememb…

Spajky ::

Pojdi v nastavitve ruterja in pod Site Survey, koliko signala ima kartica od PC-ja glede na laptop. Če je ta zelo slab, je ali problem z driverjem, ali kje kurcŠlus na kartici ali je antena kaputt. Lahko je pa tudi kartica fuč (oddajni čip!) ali ta oscilira-ustvarja motnje na wifi pasu.

Signal na kartici meri software sprejemni signal in to najmočnejši na 2,4 GHz bandu ! (lahko je tudi sosedov! 8-) Na wifi ruterju boš pa na podlagi MAC-a kartice videl, glede na -dbi številko, koliko je signala; manjša kot je cifra, boljši signal pride do ruterja . Pol pa iščeš problem !
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

GTX970 ::

Kako imaš usmerjeno anteno na routerju ?
Nastavi na 12 uro (torej vertikalno), če sta oba odjemalca v istem nadstropju.

PrihajaNodi ::

nastavitve ruterja?


Pojma nimam kje bi bil Site Survey

GTX970 je izjavil:

Kako imaš usmerjeno anteno na routerju ?
Nastavi na 12 uro (torej vertikalno), če sta oba odjemalca v istem nadstropju.


Ma ruter je oddaljen mogoče 50 cm. Moč ruterja ne bi smela biti prblem.

Zgodovina sprememb…

GTX970 ::

Prvo tole:
https://slo-tech.com/forum/t645399/p480...

Od wifi antene nabavi nekaj takega:
http://www.canyon.rs/products/connectiv...

Meni tako dela v drugo nadstropje z 3 mb/s prenosa (več itak sam g protokol ne omogoča).

Pri wifi usb karticah je problem, ker ponavadi ni na kablu, tako da je praviloma signal zanič, sploh ker je priklopljen zadaj za kišto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

PrihajaNodi ::

GTX970 je izjavil:

Prvo tole:
https://slo-tech.com/forum/t645399/p480...



Je posodobljeno na zadnji uraden firmware. Glede na to da na prenosniku dela vse super, je problem pc. Ali usb antena ali pa matična.

Zgodovina sprememb…

GTX970 ::

Zadnji uraden firmware je drek.

PrihajaNodi ::

Kaj pa bo novi spremenil glede na to da mi pc dela super? Torej ni problem v ruterju.

PrihajaNodi ::

Pardon prenosnik mi dela in livi odlicno. Pc pa ne. Torej je oroblem sprejemnik?

PrihajaNodi ::



Pa še USB antena na prenosniku. Torej problem je v računalniku oziroma pc-ju. Kje, zakaj...Se komu sana zakaj tako upload????


Hvala

L.p.

Nodi

globoko grlo ::

o, tema zame

mam eno antenco na usb kablcku in wifi of siolovega "ruterčka", signala mam za 3 črtice

problem je, k ta antenca nima driverjev za win8.1, tko da zdej so winsi uporabil nek generičen drajver in sem lahko konektan po cel dan bp, lahko se pa jebem pol ure in klikam connect in pravi, da se ne more povezat na to omrežje

in to je čist random, enkrat dela, enkrat pa ne

Če ima kdo kakšno idejo kako to rešit, se priporočam, če ne, pa predlagajte kaj za eno antenco naj kupim.

tnx
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Frenckie ::

@globoko grlo - Če imaš za ta WiFi USB ključ zadnji gonilnik za Win 7, pred zagonom .exe datoteke greš na Lastnosti > Združljivost in tu daj kljukico pri Zaženi ta program v združljivostnem načinu za - tu nastaviš na Windows 7 in shraniš nastavitev.
Pri starejših napravah sem se večkrat poslužil tega.
Če pa ni šlo, sem pa poiskal nadomestni gonilnik.

solatko ::

Sam uporabljam USB wi-fi Tenda

http://www.techtrade.si/findAdvanced.as...

nikoli nobenega problema. Wi-fi pci-e kartice so zanič, lovljenje signala je slabo.
Vzameš katero koli kartico z anteno ali tisto z dvema za 14,08€.
Delo krepa človeka

Han ::

Jaz zadnje čase nabavljam Asus USB-N14 z dvema 5 dbi antenama. Ker Asus gonilniki niso vredni počenega groša, za Win 8.1 deluje v redu le v1.0 s priloženega CD, uporabljam MediaTek / Ralink, ki je dejansko tudi proizvajalec...

TP-LINK TL-WN881ND drugače deluje čisto spodobno, a ker ima 6 dbi manj, se to seveda pozna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

globoko grlo ::

hvala za predloge

Dva meseca nazaj, ko sem si postavljal sistem z win8 sem nekje zasledil, da ta moja mrežna ni podprta. Winsi so inštaliral nek driver in zadeva je mal delala, mal pa ne. Danes pa najdem na uradnem pejđu driverje za win8.1x64, si reče, wau in grem hit ročno updejtat. Jasno winsi pravjo, da je najboljši drijver že inštaliran in so čist happy, jest pač ne tolk zlo. Uninstallam drijver in inštaliram novi drijver z opcijo "I have a disk" in rezultat je, da zdej moj stacionarc ne vidi nobene mreže in se ne morem nikamor konektat.

Zdej pa ne vem čist kako diagnosticirat zadevo. A se da drijverje kako temeljito spucat in potem še 1x inštalirat?

gre za pa Tp link wn722N

http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/mr...

tnx
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

solatko ::

Te ključki so bili po navadi čisto solidni - z everestom poglej kateri čip je gor in potem s proizvajalčeve strani potegni gonilnik za 8,1 64bit. Bi moralo delat.
Delo krepa človeka

globoko grlo ::

sem mel manjšo dramo

sem potegnil taprave drvje dol (zadeva ni delovala sploh), pa sem zjebal cel sistem, ker sem pač googlal in updejtal in sploh in oh

Vglavnem so winsi, ob enem reštartu pogruntal, da se je neki hudo narobe zgodil in da se bojo diagnosticiral itd. Po 2veh reštartih winsi ugotovijo, da je najbolj narediti restore in sem rekel OK, pa pejmo in zdej zadeva dela, se mi je prec konektal in za1x še nisem izgubil povezave.

fingers crossed

tnx 2 all
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Spajky ::

PrihajaNodi je izjavil:

..problem je v računalniku oziroma pc-ju. Kje, zakaj...

ma saj sem ti povedal ;( ... Site Survej imaš pod tabom wireless, podtabi ... klikneš refresh ...

solatko je izjavil:

.. Wi-fi pci-e kartice so zanič, lovljenje signala je slabo...
To glih ne drži, če so brezhibne (neponarejene) in drajverji Ok. Enako je z Usb zadevščinami, tudi tam najdeš sr*nja : moj primer ... 8-O
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

PrihajaNodi ::

... Site Survej imaš pod tabom wireless, podtabi ... klikneš refresh ...


Site survej? Kje hudiča je to? Mogoče butasto vprašanje pa vseeno...

SeMiNeSanja ::

PrihajaNodi je izjavil:

... Site Survej imaš pod tabom wireless, podtabi ... klikneš refresh ...


Site survej? Kje hudiča je to? Mogoče butasto vprašanje pa vseeno...

Vprašanje, za kateri router/firmware je on to rekel. Definitivno tega nimaš na vsakem routerju.

Pri WiFi hackerjih pa to spada v osnovni repertoar (airodump-ng).

PrihajaNodi ::

Ruter je linksys wrt54gl. Pa tudi nevem kaj ima ruter veze če pa na laptopud dosega ista povezava odlično hitrost.

SeMiNeSanja ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ruter je linksys wrt54gl. Pa tudi nevem kaj ima ruter veze če pa na laptopud dosega ista povezava odlično hitrost.

Router ima zgolj toliko veze, da 'vidi' s kakšno močjo ga doseže signal klienta.

Tisto, kar ti na klientu gledaš 'črtice signala' za različne AP-je, je pri Site survey-u ravno obratno - pove kako močan signal klienta pride do routerja. Če imaš dva računalnika na isti razdalji, bi ju moral AP slišati podobno močno. Če eden hudo odstopa, potem je nekaj narobe z kartico/anteno/gonilniki na tistemu, ki ima slabši signal.

m0LN4r ::

Torej še nisi sprobal z novo tp-link kartico za 10-15€ ?
.Je pa res antena na notranji strani pcja pc pa pod mizo.

Zadevo, daj čim bližje ruterju 1-2m pa kako je stanje, isto?
Oprosti če si že naredil test, ampak ne vidim.

PrihajaNodi je izjavil:



Pa še USB antena na prenosniku. Torej problem je v računalniku oziroma pc-ju. Kje, zakaj...Se komu sana zakaj tako upload????


Hvala

L.p.

Nodi

Mogoče ti ohišje, PC, ventilatorji nekaj dela motnjo?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

GTX970 ::

PrihajaNodi je izjavil:

... Site Survej imaš pod tabom wireless, podtabi ... klikneš refresh ...


Site survej? Kje hudiča je to? Mogoče butasto vprašanje pa vseeno...

Na stock fw tega ni.

Daniel ::

Poskusi še onemogočiti Fat Channel Intolerant opcijo v nastavitvah brezžične kartice. Morda bo kaj pomagalo.

m0LN4r ::

Probal je zadevo v prenosniku in mu tam dela normalno.
Jaz sumim ohišje ali pa USB port.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

PrihajaNodi ::

USB port ali ohišje? Hmm saj sem menjal usb anteno na ohišju pa ne pomaga nič. Pojma nimam kak vpliv pa bi lahko imelo ohišje, prej matična plošča.

m0LN4r je izjavil:

Torej še nisi sprobal z novo tp-link kartico za 10-15€ ?
.Je pa res antena na notranji strani pcja pc pa pod mizo.

Zadevo, daj čim bližje ruterju 1-2m pa kako je stanje, isto?
Oprosti če si že naredil test, ampak ne vidim.

PrihajaNodi je izjavil:



Pa še USB antena na prenosniku. Torej problem je v računalniku oziroma pc-ju. Kje, zakaj...Se komu sana zakaj tako upload????


Hvala

L.p.

Nodi

Mogoče ti ohišje, PC, ventilatorji nekaj dela motnjo?


Teste je narejen s prenosnikom in takšno stanje je z wifijem na prenosniku ali z usb anteno.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Včasih sprednji USB priključki nimajo dovolj moči, sprobaj še zadaj. Imam pa jaz en ključek viška, če hočeš ti ga pošljem probaš in če dela se zmeniva naprej.
Odvisno od kod si :P -> ZS
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

NejcSSD ::

Pravtako se jaz ponujam za ključek TL-WN722N (TP-Link), dela brezhibno ampak ga ne potrebujem več.
ZS
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Jst ::

Pobriši gonilnike za USB naprave.

Inštaliraj Intel Inf.

Nato priključi USB Wifi. Zaznati bi moralo novo napravo, za katere nima driverjev. Inštaliraj tiste driverje, ki si jih na prenosniku.

Pojdi v Power Manager in se malo igraj z nastavitvami.

Imaš Android? Uporabi kakšno Wifi Analizer orodje (Fing recimo).

Če je dober signal (Fing), in slab prenos, se plata (ali OS) ne razume s ključkom.

Nelogično, ampak nič takšnega, kar še nisem sam videl.

(Primer z RAMom: Kolegu ni delal nov RAM. In če si ga dal notri pod kotom, da se je prvo zataknil en del, potem pa drug, je RAM delal. Če si ga vertikalno dal notri, torej tako, kot naj bi se to delalo, da je približno naenkrat naredilo "klik", pa ni delalo. WTF! Ne bi verjel, če ne bi sam to videl in sprobal.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

PrihajaNodi ::

Tako je plata ali os. Ker kljuc na prenosniku deluje odlicno na pcju pa ne.

Jst ::

Kaj pa OS je enak na prenosniku kot na stacionarcu?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

PrihajaNodi ::

Win 8.1 na obeh

Pojma nimam če se mi splača usb driverje še enkrat dol pa gor dajat.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::



Očitno je plata problem, ker mi tudi z UTP kablom dosega tako kurčeve hitrosti.

Jst ::

Če si to direkt v modem priklopil, potem je sigurno plata kriva.

Kaj imaš mogoče v BIOSu nastavljeno kakšen "Smart Network Stack" - nekaj podobnega piše pri moji plati, in če to vklopiš, naj bi izvajal nek QoS, tako da naj bi bilo brskanje, VOIP,... najvišje prioritete, torrent download pa najnižje. Če vklopim, je pa rezultat takšen, da vse skupaj potem dela počasi.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

m0LN4r ::

AHA !

Naredi Linux live USB pa probaj v linuxu, lahko tudi parted magic.iso Če pa tam ne dela pa bo res kak hardwer.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Frenckie ::

A imaš naložene vse gonilnike za osnovno ploščo?
Pa tudi preveri nastavitve mrežne kartice.

PrihajaNodi ::

m0LN4r je izjavil:

AHA !

Naredi Linux live USB pa probaj v linuxu, lahko tudi parted magic.iso Če pa tam ne dela pa bo res kak hardwer.



Sem storil to.

Reyultati so sledeci>



Problem je Windows 8.1

Kaj zakaj, pojma nimam...Ce kdo ve na dan z besedo

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 TV AS LTE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
21052158 (27497) brez-imenko
»

[WIFI] Upload dela samo s 5%, download pa 100% je to normalno?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111526 (1257) jackorsen88
»

Slab DL ko je v uporabi sekundarni PC

Oddelek: Omrežja in internet
102491 (2110) grašek
»

Telemach -n tič

Oddelek: Omrežja in internet
343510 (2949) #000000
»

Prepočasna povezava

Oddelek: Omrežja in internet
101230 (1038) hojnikb

Več podobnih tem