» »

PCI ali USB mrežna kartica?

PCI ali USB mrežna kartica?

draciel ::

Pozdravljeni!

Prijatelj me je prosil za nasvet ampak nimam pojma kaj mu odgovorim. Pri njih doma bodo sedaj dobili trojčka ( tv, net , telefon ) Sedaj imajo samo tv in net ampak imajo posebej ( položnice so posebej ) Problem je ker mora ruter in modem premestiti 2 nadstropji dol in na žalost napeljevanje kabla do njegove sobe ni mogoča. Tako ostane samo to da si kupi kartico, ki mu bo lovila wifi signal.

Problem pa tukaj nastane, ker on je zagrizen gejmer. Igra veliko MMORPGje in latency ( zakasnitev ) mora biti čim manjša.

Sicer probali smo že pri njemu doma kako bi to šlo. Prinesel sem prenosnik in sem ga preselil 2 nadstropje dol od ruterja. Vklopil sem en špil in je delal kar solidno ampak enkrat sem opazil malo laga. ( latency je vedno bil skoraj enak tistemu na kablu. 70-90ms , kar je odlično) Signal je trenutno 2/5 ali 3/5.

Sedaj mene zanima ena stvar. Kaj je boljše da kupi in da bo game experience ostal približno enak kablu: PCI ali USB kartico za wifi? Kaj je "boljše" ?

Sicer za brskanje po netu ni problem. Net dela odlično, ampak tukaj je veliko več. Odzivnost mora biti blizu perfekcije.

Gledal sem že tole in komentarji so pozitivni. Verjamem da za brskanje je odlična. Kaj pa za igranje? Kaj je torej boljše. PCI (vgradna) ali USB ?

še eno vprašanje: Če bo kljub temu še vedno v igri "lag", kaj lahko naredi? A lahko da eno nadstropje višje npr: repetitor ( ali kako se že reče ), in tako izboljša kakovost igranja?

Naj povem da velikokrat sem bil pri njemu in igral na prenosniku preko wifija. Nikoli ni bil problem. Je pa res da je bil ruter 4m stran in en zid vmes.

Prosim vas za nasvete. Ali je mogoče da se izogne "lagu" na kakšen način?

hojnikb ::

Če že, potem preko PCI defenitivno. Čeprav dodatn lag zarad wifija bo minimalen, zelo verjetno je razlika med nihanjem pinga na njegovi liniji večja, kot je sam ping med wifi -> router.
#brezpodpisa

Unknown_001 ::

Vseeno je.

Naj vzame od TP-LINK usb TL-WN722N

Če imajo pa debele stene naj si pa eno pci kartico z več antenami nabavi.

d4vid ::

Po moje naj vzame PCI, ker USB zna biti malo počasnejši, pa tudi nerodna je tam zadaj če imaš dost kablov.
Vzame naj 802.11b/g/n kartico, da lahko dosega hitrost do 300Mbps, če ruter podpira.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Unknown_001 ::

Če bi pa res rad extrem varianto, pol pa model TL-WDN4800.

draciel ::

Pol je definitivno boljša varianta PCI ? je hitrejša kot USB?

axee ::

Jap, raje PCI, če imaš možnost. Jih imam nekaj doma, PM, če te zanima.

Unknown_001 ::

@draciel

Je, sam ne vidim potrebe. Praviš, da je router 4m stran. No, pri men je na podobni oddaljenosti pa imam zgoraj navedeno USB kartico in je ping okol 20ms, s tem, da mamo pri nas internet preko 3G.

hojnikb ::

ping 20ms na razdalji 4 metre preko WIFIja je hud problem če mene vprašaš. Več kot par ms nesme bit.
Jst mam v drugem štuku čez eno steno čist lepo +/- 1ms..
#brezpodpisa

Unknown_001 ::

hojnikb je izjavil:

ping 20ms na razdalji 4 metre preko WIFIja je hud problem če mene vprašaš. Več kot par ms nesme bit.
Jst mam v drugem štuku čez eno steno čist lepo +/- 1ms..


Mi imamo prek 3G omrežja internetno povezavo. Ni isto!

draciel ::

Unknown_001 je izjavil:

@draciel

Je, sam ne vidim potrebe. Praviš, da je router 4m stran. No, pri men je na podobni oddaljenosti pa imam zgoraj navedeno USB kartico in je ping okol 20ms, s tem, da mamo pri nas internet preko 3G.


Si narobe prebral. Sedaj trenutno je ruter 4m stran. Stvar preko prenosnika trenutno dela odlično. Nikoli ni laga, nikoli ni izgube paketkov, ping je 50ms. Problem nastane ko preselijo ruter 2 nadstropje dol! Takrat bo potreboval pač najboljše stvari da bo lahko imel čimboljši game experience.

hojnikb ::

Unknown_001 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

ping 20ms na razdalji 4 metre preko WIFIja je hud problem če mene vprašaš. Več kot par ms nesme bit.
Jst mam v drugem štuku čez eno steno čist lepo +/- 1ms..


Mi imamo prek 3G omrežja internetno povezavo. Ni isto!

jst govorim samo o pingu preko lokalne povezave, zakaj za vraga ti mešaš zraven internet povezavo (preko česarkoli jo že maš) ??
#brezpodpisa

draciel ::

hojnikb je izjavil:

ping 20ms na razdalji 4 metre preko WIFIja je hud problem če mene vprašaš. Več kot par ms nesme bit.
Jst mam v drugem štuku čez eno steno čist lepo +/- 1ms..


Pri MMORPG so vedno "veliki" pingi. Na kablu ga ima on trenutno 50ms, isto kot jaz na prenosniku preko wifi. Pri FPS pa so seveda pingi manjši.

Unknown_001 ::

draciel je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

@draciel

Je, sam ne vidim potrebe. Praviš, da je router 4m stran. No, pri men je na podobni oddaljenosti pa imam zgoraj navedeno USB kartico in je ping okol 20ms, s tem, da mamo pri nas internet preko 3G.


Si narobe prebral. Sedaj trenutno je ruter 4m stran. Stvar preko prenosnika trenutno dela odlično. Nikoli ni laga, nikoli ni izgube paketkov, ping je 50ms. Problem nastane ko preselijo ruter 2 nadstropje dol! Takrat bo potreboval pač najboljše stvari da bo lahko imel čimboljši game experience.


Računaj, da ima laptop integrirano anteno, ki je v primerjavi s tisto na USB kartici čista nula.

hojnikb ::

draciel je izjavil:

hojnikb je izjavil:

ping 20ms na razdalji 4 metre preko WIFIja je hud problem če mene vprašaš. Več kot par ms nesme bit.
Jst mam v drugem štuku čez eno steno čist lepo +/- 1ms..


Pri MMORPG so vedno "veliki" pingi. Na kablu ga ima on trenutno 50ms, isto kot jaz na prenosniku preko wifi. Pri FPS pa so seveda pingi manjši.

JST se pogovarjam izkjučno o LOKALNI ZAKASNITVI in ne o zakasnitvi ki jo prinese internet in oddaljenost strežnika.
In če ti prestaviš router, je "problem" samo LOKALNA ZAKASNITEV, zakasnitev interneta bo še vedno enaka..
#brezpodpisa

Unknown_001 ::

Dobro hojknib pomiri se in mi raje povej, kje to lokalno zakasnitev pogledam, da vidim, če je ta USB kartica, ki jo tud sam uporabljam v redu za poba, da ne bo brezveze denarja stran metal.

hojnikb ::

pingaš router oz kak drug lokaln naslov..
#brezpodpisa

Unknown_001 ::

kje to nardim?

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

v command prompt ping naslov gateway-a (kakršnega koli pač maš, ponavad je 192.168.1.1)
#brezpodpisa

draciel ::

Računaj, da ima laptop integrirano anteno, ki je v primerjavi s tisto na USB kartici čista nula.


Misliš?

Verjamem da je USB antena dobra ampak mene zanima če je potem PCI še boljša varianta, potem definitivno kupi človek PCI.

JST se pogovarjam izkjučno o LOKALNI ZAKASNITVI in ne o zakasnitvi ki jo prinese internet in oddaljenost strežnika.
In če ti prestaviš router, je "problem" samo LOKALNA ZAKASNITEV, zakasnitev interneta bo še vedno enaka..


Pardon narobe razumel. Lokalna zakasnitev je tudi 0ms velikokrat ( vem kadar naredim ts server ). Ampak problem nastane tukaj, ker zna pridet do izgube paketkov.

Prosim dajmo sedaj razjasnit eno stvar. Lokalna zakasnitev je pač tista ki jo imaš doma. Se pravi če imam na signalu 5črtic in signalu 2 črtici lokalno zakasnitev npr 0ms, potem NIMA veze ali sem od ruterja oddaljen 1m ali 3 nadstropja. Špil bo še vedno delal isto?

Recimo WoW igramo velikokrat pri njemu in jaz sem 4m proč od ruterja. NIKOLI nisem imel problemov z wireless povezavo. Nikoli ni bilo laga, nikoli ni štekalo.

Na blizzardovi strani piše kaj je problem visoke zakasnitve, citiram:

Here are the most common causes of high pings/latency (on both Home and World):

1) Wireless
2) Packet loss


Se pravi.. to pomeni da bi bilo mogoče da bi mi že prej štekalo in "lag"alo , tudi če sem 4m proč od modema. A potem ko bom 2 nadstropji bo isto kot sedaj ? Zakaj sploh pride do izgube paketkov??

Unknown_001 ::

@hojnk
Dj mi sintaxo povej, ka ne znam jst glih z command prompt kj dost čarat

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

ping naslov_strežnika

draciel je izjavil:

Računaj, da ima laptop integrirano anteno, ki je v primerjavi s tisto na USB kartici čista nula.


Misliš?

Verjamem da je USB antena dobra ampak mene zanima če je potem PCI še boljša varianta, potem definitivno kupi človek PCI.

JST se pogovarjam izkjučno o LOKALNI ZAKASNITVI in ne o zakasnitvi ki jo prinese internet in oddaljenost strežnika.
In če ti prestaviš router, je "problem" samo LOKALNA ZAKASNITEV, zakasnitev interneta bo še vedno enaka..


Pardon narobe razumel. Lokalna zakasnitev je tudi 0ms velikokrat ( vem kadar naredim ts server ). Ampak problem nastane tukaj, ker zna pridet do izgube paketkov.

Prosim dajmo sedaj razjasnit eno stvar. Lokalna zakasnitev je pač tista ki jo imaš doma. Se pravi če imam na signalu 5črtic in signalu 2 črtici lokalno zakasnitev npr 0ms, potem NIMA veze ali sem od ruterja oddaljen 1m ali 3 nadstropja. Špil bo še vedno delal isto?

Recimo WoW igramo velikokrat pri njemu in jaz sem 4m proč od ruterja. NIKOLI nisem imel problemov z wireless povezavo. Nikoli ni bilo laga, nikoli ni štekalo.

Na blizzardovi strani piše kaj je problem visoke zakasnitve, citiram:

Here are the most common causes of high pings/latency (on both Home and World):

1) Wireless
2) Packet loss


Se pravi.. to pomeni da bi bilo mogoče da bi mi že prej štekalo in "lag"alo , tudi če sem 4m proč od modema. A potem ko bom 2 nadstropji bo isto kot sedaj ? Zakaj sploh pride do izgube paketkov??

ti lepo nabavi eno usb ali pci zadevo z malo večjo anteno in bo kul. Če bo pa premal, potem pač še ojačaš..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Unknown_001 ::

25% izgubo podatkov imam

hojnikb ::

Unknown_001 je izjavil:

25% izgubo podatkov imam

švoh je to. Izgube podatkov sploh nebi smel bit..
#brezpodpisa

Unknown_001 ::

a internet kj vpliva na to?

hojnikb ::

če pingaš lokalni naslov, potem net nima veze..
#brezpodpisa

Unknown_001 ::

Ou my bad, naroben naslov sem pingal.

packet loss 0%
minimum 0ms maximum 0ms

draciel ::

ok sedaj sem jaz šel po hiši in pingal lokalno povezavo. Izguba podatkov je bila vedno 0%. Ping 4m proč od ruterja 1ms, in dol ( kjer bi potem bil ruter), je bila 2ms.

Se pravi, za gejmat to nebi smel bit problem?

hojnikb ::

2ms ni noben problem, ker itk ti internetna zakasnitev bolj niha...
#brezpodpisa

draciel ::

aaa ok ok :D dobro to. :D

Unknown_001 ::

ja lej tist usb sem jst dubu za 15EUR, tista pci kartica je pa kr konkretno več, ampak signal bi pri njej mogu bit popoln, tak, da se odloč.

draciel ::

ja bom unmu povedu in se bo odloču. in potem bo povedu.

na kaj pa moram paziti pri nakupu pci wireless mrežne oz. wireless usb ?

Ruter bo tudi moral kupiti nov, na kaj mora paziti pri nakupu?

Unknown_001 ::

Več anten je zelo dobrodošlih, če so zidovi debeli. Sploh pa, kolikšen prenos omogočajo. Najbol bi blo tam nekej 450Mbps.

draciel ::

o tem sem slišal veliko pozitivnih mnenj.

Bi bil dober, za navadnega uporabnika, ki občasno gejma?

hojnikb ::

this
http://www.mimovrste.com/artikel/247003...

wrt54gl je kul, sam je že kr zastarela zadeva (ne podpira wifi-n recimo)
#brezpodpisa

draciel ::

Hm, s TP-Linki mam slabe izkušnje. Mam doma tega in nisem zadovoljen. Resetirat ga moram parkrat na teden, plus to da če prenašam podatke med računalniki ( in je eden od njiju povezan wireless ), mi zgubi povezavo in nato pomaga samo reset. Da ne pozabim omeniti da mam gor DDWRT.

mtosev ::

dodaj 20eur in vzami 160nl.seveda ga flasaj na dd-wrt
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

draciel ::

sam kako je pa z garancijo? Najbrž ne velja več če flashas rom? ali je pri ruterjih drugače?

mtosev ::

ja verjetno je več nimaš ampak to tak ni pomembno. garancija je itak samo eno leto in zaradi flaša ne bo ruter nič prej crknil
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hojnikb ::

draciel je izjavil:

Hm, s TP-Linki mam slabe izkušnje. Mam doma tega in nisem zadovoljen. Resetirat ga moram parkrat na teden, plus to da če prenašam podatke med računalniki ( in je eden od njiju povezan wireless ), mi zgubi povezavo in nato pomaga samo reset. Da ne pozabim omeniti da mam gor DDWRT.

ziher maš kako prastaro verzijo gor, ko je wifi sfukan. Lepo naloži latest build gor iz ftpja in bo bolš ;)
#brezpodpisa

draciel ::

hojnikb je izjavil:

draciel je izjavil:

Hm, s TP-Linki mam slabe izkušnje. Mam doma tega in nisem zadovoljen. Resetirat ga moram parkrat na teden, plus to da če prenašam podatke med računalniki ( in je eden od njiju povezan wireless ), mi zgubi povezavo in nato pomaga samo reset. Da ne pozabim omeniti da mam gor DDWRT.

ziher maš kako prastaro verzijo gor, ko je wifi sfukan. Lepo naloži latest build gor iz ftpja in bo bolš ;)


Problem je najbrž s hardwarom ruterja. Zato ker, isti problemi so bili na original romu. Zato sem naložil DDWRT ampak problem ostaja. Flashal pa sem ga enkrat aprila lani ( takrat sem pa dal najnovejši DDWRT dol )

hojnikb ::

kaj če pa problem ni v routerju, ampak v napravah ki se povezujejo na njega ?
sicer pa če si flashal dd-wrt iz njihove strani, potem maš ziher kako zastarelo verzijo gor..
#brezpodpisa

Frenckie ::

Na PC-ju uporabi nekaj takega iz tega linka :
http://shop.wlan-sat.com/strojnaoprema/...
Z WiFi USB lahko uporabiš še USB podaljšek (največ do 3m), da najdeš čim boljšo lokacijo sprejema. Če se pa pokaže še potreba za boljšo anteno, pa zamenjaš obstoječo.
Router pa naj bo kaki boljši(že nekateri bili predlagani) na katerega boš dal Tomato ali DD-WRT.
Ja tudi stari WRT 54 GL je tudi dobra izbira. Ko ga posodobiš, opraviš še nekaj nastavitev.

Gerhardt ::

Pozdravljeni. Da ne odpiram nove teme. Zanima me, kaj dejansko deluje boljše pri brezčičnem internetu: USB wifi ali PCI(PCI-express) kartica?? Je sploh kaka dejanska razlika? Pač da čim manj pada signal: gre za razdaljo po hiši okoli 8metrov (ali več), umes so 4 stene; sploh pa če se zadevo postavi na isti razdalji, ampak še nadstropje višje.

Recimo: 1. TP-LINK-TL-WDN4800 http://www.amazon.com/TP-LINK-TL-WDN480...
2. Tp-link TL-WN822N http://www.amazon.com/TP-LINK-TL-WN822N...
3. Kaj pa recimo kateri od Alfa Adapterjev http://shop.wlan-sat.com/strojnaoprema/...
Verjetno so pod 3.točko tisti WiFi USB Alfa Adapterji boljši (in če je, kak je recimo primeren?), samo so nekateri verjetno premočni(!), kar lahko upliva tudi na zdravje in lahko potem moti tudi ostale frekvence??

Pri večini PCI kartic so antene montirane direktno v ohišje kartice (namesto preko kabla), tako da entene ne moreš postavit bolj visoko.

menjalnik ::

Sem bil v podobni situaciji par mesecev nazaj in izbral wlan prek usb. Res je, da malček slabo lovi zato sem poleg priloženega usb podaljška dokupil še enga in zdaj imam vedno vse črtice pri ikoni, gre pa za Tp-link TL-WN722N

Frenckie ::

Odvisno, kje imaš postavljen stacionarni PC. Običajno je na tleh pri pisalni mizi in je pri uporabi PCI kartice precej ovir pri sprejemu WiFi-ja. Najbolje je, da si omisliš kvalitetnejši USB WiFi in uporabiš še USB podaljšek, da lažje najdeš optimalno pozicijo sprejema. USB podaljšek pa ne sme biti predolg (do 3m), pa naj bo kvalitetnejši. Priključi ga na zadnje USB priklope zaradi stabilnosti napajanja.

Tale iz spodnjega linka bi bil kar primeren :
http://shop.wlan-sat.com/strojnaoprema/...

Vidim, da sem nekaj takega predlagal že nekaj postov višje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Frenckie ()

Yacked2 ::

Jaz imam na prenosniku z vgrajeno anteno povprečno 2 ms pinga, pa sem diagonalno pod ruterjem, vmes so še stopnice, tako da bi rekel, da so vsem 3 stene, ter 1 plata. FPV igre igram bp, prav tako MMORPGje, vsaj kar se lokalnega zamika tiče. Če ima vgrajen Wifi sprejemnik, mu pomojem ne bo treba nič kupovat. Če pa je tak straster gamer, mu pa verjetno ne bo težava comp prestavit k routerju.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Gerhardt ::

Ja, res je, stacionarni PC je postavljen običajno bolj nizko, tako da je boljše, da so antene vezane preko kabla kot v samem ohišju kartice.

Ampak - to sprašujem tudi nasplošno - je res dovolj en UBS WiFI (s podaljškom, da postaviš anteno na neko bolj primerno mesto) za gledanje in pobiranje HD filmov, pa recimo za pobiranje kakih torrentov in Skype s HD kamero itd.?? Sploh pa v hiši (z enega konca na drugega) na neki daljši razdalji z raznimi ovirami (zid itd.)?
Recimo če se (vsaj občasno) pri daljši razdalji in pri raznih ovirah (zidovi) dela preko WiFi vse to našteto, nisem prepričan, da bi tko enostavno šlo z USB WiFi. Ali pač?

Kaj naj bi se dejansko bolj obneslo, recimo v težjih razmerah?

Hvala za odgovore.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

n 150Mbps ~5MBps (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
565803 (4403) b3D_950
»

Problem z wirelessom/brezžično anteno (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
588360 (7452) Jst
»

Povezava računalnika v internet

Oddelek: Omrežja in internet
282919 (2400) d4vid
»

Čuden problem z nihanjem WIFIja - TL-WR1043ND

Oddelek: Omrežja in internet
476962 (5793) krop
»

Imam povezavo 100/10mb, preko routarja dobim samo 20mb downlada (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
585784 (4996) novuporabnik

Več podobnih tem