» »

kako izboljšati domet routerja

kako izboljšati domet routerja

tomaz- ::

Živjo, na tem področju pa nisem doma, zato bom kar vas vprašal.

Doma v svoji hiši imam ruter Linksys wrt54gl z dvema antencama. V prizidku zraven hiše pa imam zdaj stanovanje, kjer moja matka uporablja internet povezavo na laptopu. Laptop je en mali starejši Acer. Problem je, ker je tam precej šibak signal, čeprav meni na moje HP-ju deluje čisto ok. Sicer kaže povezavo slabo, ampak vsaj ne prekinja. Matkin laptop pa konstantno prekinja in kaže slab signal. Zdaj me pa zanima, kako bi z nekimi normalnimi stroški pojačal signal, ne bi bilo potrebno veliko za moje pojme.. Z dodatno anteno, ki se jo da kupit npr na mimovrste ( kolk je to potem boljše??) ali bi bilo potrebno vmes dati še en access point ? V tem primeru bi vas prosil, če mi daste kak nasvet ali link po možnosti, kaj naj nabavim, ker na tem področju sem pa res srednje mrzu...

H V A L A

bluefish ::

Ena od rešitev je, da na prenosnik vključiš en boljši wifi usb ključ. Druga, da dodaš močnejšo anteno na router oz. povečaš oddajno moč le tega. Lahko pa kupiš še en router in ga nastaviš kot repetitor nekje na vmesni poti.

pino ::

blueFish:
Druga, da dodaš močnejšo anteno na router oz. povečaš oddajno moč le tega.

Mas kak predlog kako to naredit???
LP Pino

tomaz- ::

kaj takega bi torej delovalo?

http://www.mimovrste.com/artikel/246001...

bluefish ::

če firmware povečanje moči podpira, potem je skrito nekje med nastavitvami routerja. Na ta router pa brez problema namestiš zunanji firmware ala Tomato DD-WRT in ta ima sigurno to opcijo. Za dodatno/močnejšo anteno pa govorim bolj na pamet, ker ne vem, ali ta router to podpira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

tomaz- ::

o jeb**ti, pa ma res nekaj v nastavitvah, da lahko nastavljaš signal ( če je to to, hehe) . Na to pa še pomislil nisem. Morm pogledat, ko pridem iz službe.. Zdej bo pa težko čakat do petih...

bluefish ::

Jap, to je še najlažja možnost.

tomaz- ::

v primeru, da teh nastavitev nimam..

Bi bila taka antenca izboljšanje, glede na to, da ne potrebujem ravno ogromnega izboljšanja?..

bluefish ::

naj bi, vendar pa ti najprej svetujem, da namestiš alternativni firmware, saj stvar ni tako težka.

tomaz- ::

bom itak najprej poskusil to s firmwareom. Mislil sem bolj zarad tega, ker je antenca par evrov, pa bi magari kar oboje skombiniral..

Hvala vsem, poročam, kako se obnese!

errhec ::

Prvo preizkusi z boljšo anteno.
9dBi pomeni 3x močnejšo oddajo kar pa z nastavitvami ne boš dosegel.
dd

Spajky ::

Najprej probaj vso opremo nastavit wifi na 802.11b-Only 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

TEDY ::

windsurfer
poskusi še s tem

bluefish ::

heh, sem čisto pozabil na razne home-made variante.

jan01 ::

Kaj ti pomaga če router oddaja s 1000w, če pa imaš na laptopu slabo wireless kartico. Nasvet: na routerju malo povečaj moč oddajanja in kupi še kak usb wireless od alfe http://shop.wlan-sat.com/?p=hard_w2

blackbfm ::

Pri hiši imamo "belkin usb mimo g plus" mrežno kartico. Je tak skret da nikdar več niti ne pomislim da bi kupu mrežno na usb. Pa niti ni bla poceni.

gringo22 ::

na youtube maš par dobrih filmčkov kako nardit home wireless anteno ;)

jan01 ::

blackclw, če je tvoja belkinova zanič, ne posplošuj! Raje poglej output pri alfinih modelih...

blackbfm ::

Kolikor sem googlal sem vidu da se folk dosti pritožuje nad usb mrežnimi in 3/4 ljudi priporoča pci kartico. Ravno tako kot se usb zvočna ne more primerjat s pci zvočno. USB je za printer, skener in take naprave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

OZZY ::

Včasih novejši goniliniki za brezžično kartico dodobra izboljšajo delovanje le te. Vedno se najde kje kaka skrita rezerva, če jo le znajo prav izkoristiti.
Go with the flow.

blackbfm ::

Pri meni se nič ne izboljša. Tista revščina od belkina ima stabilno povezavo le v bližini routerja. V glavnem odsvetujem nakup kakršnekoli mrežne kartice na USB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

tomaz- ::

malo sem pregledal nastavitve v original firmware-u od linksys-a. Ima sicer neke nastavitve wirelles chanel od 1 do 13, ampak ne vem če je to kaj uporabno..

miranpozar ::

1. Povišaj nivo varnosti na WPA2 naprimer,
2. Routerju nadgradi firmware,
3. Nadgradi gonilnike wi-fi kartice na maminem prenosniku,
4. Poigraj se z nastavitvami v routerju - moč signala ima Linksys verjetno že nastavljeno na 100%, poglej če ima kakšne funkcije za izboljšanje dometa. Pazi, če wi-fi sprejemnik takšne finte sploh podpira,
5. Lahko poskusiš tudi zamenjati kanal oddajanja, lahko sprejem namreč motijo kakšne zunanje motnje. Poskušaj skrajne vrednosti (kanal 1 ali 2 ali 12, 13).
6. Postavi router na višje mesto.
7. Doma izdelani usmerjevalni dodatek za anteno je tudi dobra rešitev.
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

Pyr0Beast ::

Velika oddajna moc ti koristi bore malo, ce ima sprejemnik tako obupno slabo obcutljivost, da ti slabo pride.

Pri 32mW na buffalotu, se prenosnik preko najcenejse pcmcia kartice poveze iz podstresja do kleti s hitrostjo 54Mbps ..
V kolikor je moc nastavljena na 0 mW se stvar poveze s hitrostjo vsaj 11Mbps, raje 36Mbps iz ne-tako sosednje sobe.

Tezava je na zacetku bila, ker se vcasih kartica kar ni hotela povezati, ceprav je bil signal odlicen. Vzrok temu je bil slabo zalotan SMD kondenzator (ali dusilka?) na oddajni strani.

Poglej, ce imas anteno v prenosniku sploh prikljuceno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

roli ::

Jaz imam transmiting power na mojemu buffalu nastavljen na 40mW, ter eno podobno anteno kot je bila predlagana v zgornjem linku (svojo sem vzel iz ene poceni PCI mrežne kartice) pa stvar deluje zelo dobro. Hiša je že stara z betonskimi zidovi ampak mi stvar na mojem dlančniku dela povsod v hiši (zgornje, spodnje nadstropje) ter tudi zunaj. Prav tako se lahko nanj poveže tudi sosed, ki je oddaljen kakih 200m. Tako, da namesti alternativni FW (sam uporabljam tomato), povečaj oddajno moč ter zamenjaj anteno (če jo lahko).
http://www.r00li.com

Karen ::

Po mojem bi bilo najbolj ziher še en routerček kupit, pa ju povezat skupej, pa tega drugega nekam bližje Acerju postavt. Po možnosti pa med njimakabel, ampak gre tudi brez tega. Samo idealno bi bilo imet enak router, pa na oba DD-wrt firmware, pa v WDS jih nastaviš.

tomaz- ::

No, zdaj imam pa še eno vprašanje:

od kolega sem dobil anteno :
http://www.mimovrste.com/artikel/114047...

antena ima drugačen konektor, kot ga ima moj Linksys wrt54gl. Se da to rešit s kakšnim pretvornikom ali s čim ?

nx6325 ::

Imam prenosnik hp nx6325 in se na net povezujem brezžično (z vgrajeno anteno v prenosniku) kakih 60m stran od routerja wrt54gl. Signal mi piše da je srednji.
Sedaj me zanima, ali lahko še kako izboljšam ta domet, glede na to da vmes ni nobenih večjih ovir, le dva zidova in zrak?
Ko sem se povezoval z siolovim brezžičnim modemom je blo nč od nč, potem sem nabavil wrt54gl in je že precej uporabno.
Bi z nakupom kakšne brezžične kartice rešil kaj v prid signala? Gledal sem tole:
http://www.mimovrste.com/artikel/249002...
Kakšen predlog?

Invictus ::

Zna biti ceneje če potegneš kabel ...

LP I.

blackbfm ::

Prenosniki načeloma kar dobro lovijo brezžični signal, pomoje bi z dodatno kartico stvar samo poslabšal. Če je možnost premakni router k sebi ali pa vsaj nekam na sredino območja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

nx6325 ::

Ja s kablom je tko tko...to so dve ločeni stavbi, vmes pa njiva in cesta. Tko da odpade.
Kaj pa kakšna dodatna antena na router?

blackbfm ::

Kakšna usmerjena antena mogoče..tu povprašaj http://shop.wlan-sat.com/

flipflop ::

Jst sm doma še en router nabavu, isti Linksys kot sm ga že mel, gor dal tomato, vse skup nastavu, pa router na podstrešje postavu - prej je tam signal bil res minimaln, zdaj pa dela na polno, isto kot spodaj pr prvem routerju in modemu. Mogoče s čem takim probaš, kak rabljen router se da dost pocen dobit.

DonMatejo ::

jst mam neki izkušenj in včasih so se USB wifi kartice izkazale za slabše delujoče kot integrirana v laptopu.
Avtorju teme apeliram, da mi pošlje email na donmatejo_priponudnikugmail. Bom poslal eno seminarsko, kjer so opisani primeri, ki sem jih jaz postavljal in jih administriram. Če je še aktualno.

s spoštovanjem,
Matej

nx6325 ::

Zdej ma še eno možnost glede bolšega sprejema wlan signala.

Kot sem že omenil je med mojo hišo in hišo staršev v kateri je wrt54gl wlan, 50m. Ta router sem uspel prestaviti do okna ki je direktno vidljiv do moje hiše. Signal je precej boljši.
V moji hiši bom pa imel večino časa rač malo stran od okna ki gleda na router. Kaj če bi kupil recimo tole varijanto, ki jo pohvalijo:
http://www.mimovrste.com/artikel/249002...
in 5m 2x oklopljenega usb kabla. Tako bi to usb brezžično pripeljal do okna, kjer bi se lepo videla med sabo (usb mrežna wlan in wrt54gl.

Kaj pravite? Za 20EUR mislim da bi nekaj bilo že bolje, ali pač.

Prosim za mnenje.

Spajky ::

Lahko tudi nastaviš na ruterčku wifi na B-Only ali še bolj omejiš bitno brzino (prva višja od iNet priključka) in bo takoj bolje.

poleg tega pa še kaj takega :

sok tetrapak enhancer : copy/paste iz mog bekapa, jer je Wlan-sat.com out,
jer nisu platili hosting :-( ... i izgleda i ne misle ...
---------------------------------

No zdaj vam bom pa prikazal za defoltno antenco tetrapak ekvivalent
enhancerja ... za to je najboljši malce nižji in bolj "čokati" 2L tetrapak
od prejšnjega, torej z malce širšo osnovo/dnom cca. 9,5 x 9,5 cm , npr.
takšen doli ...



:idea: Na strani kjer je zamašek na ploskvi, si označimo s flomastrom
vodoravno črto na 1 cm od dna in 1 cm od vrha stranice, nato pa še 9 cm od
dna še eno ... Zarežemo spodnji dve črti in od spodnje do gornje črte
zarežemo po robovih; svetujem ravnilo in Olfa nožič ter zavržemo spodnji
odrezani del, zgornjega pa parkrat malce ven in noter prepognemo po zgornji
črti ter nato zavihamo navznoter ( zavihek naj bo raven ) ter ga prilepimo
s kakim lepilnim trakom na notranjo zadnjo steno ... takole naj bi potem
to izgledalo ( sprednja odprtina je torej cca. 9,5 x 19 cm)

http://users.volja.net/jerman55/HP/CanE...
sers.volja.net/jerman55/HP/CanEnh/TPenFruitJ2.jpg

Zadeva ( TetraFruitJuicePak Enhancer? 6dBi ) je še kar kompaktna ter ima
tako zgoraj tudi 30° notranjo strešico in ji lahko tudi napravimo na
sredini dna luknjico, za eventuelno tesno natikanje na ruterčkovo anteno
...




Pol pa samo namestimo na sredino dna not antenco ali nataknemo na ruterjevo
antenco dokler gre in smo tako povečali domet robe v sevalni smeri za duplo
...




Če uporabljamo zadevo na ruterčku, pač moramo, če je potrebno, glede na
antenco stvar nekako učvrstit, da se ne povesi ...

... pa ne bo treba nič kupovat dražjega od par € .. :D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

nx6325 ::

že probal te različne fore, sam na oddaljenosti 50m ni blo nč razlike. Vsaj tko po občutku ne.
Kater program pa je primeren da malje bolj vidimo kakšna je dejanska moč wlan-a?

5er--> ::

Kupiš še en Wrt54gl in ga uporabiš kot repetitnor?

KTr1sk ::

Da ne odpiram nove teme, rad bi samo kakšne linke do naprav, ker sam ne vem točno kaj rabim.
Doma imam router in prenosnik in mi vleče po celi hiši,tako to znam nastavit, rad bi pa nekomu zrihtal brezžično povezavo iz ene hiše v drugo hišo, ki je nekje 150m-200m oddaljena, zato pa rabim vašo pomoč.

Ker ne vem kja točno rabim za bolj oddaljen sprejem, mi povejte če bi tako delovalo?
Torej recimo ta router
http://www.mimovrste.com/artikel/247001...
in potem kako gor priključim to anteno
http://www.bolha.com/mrezne-antene/wlan...
a to gre kr tako tam kjer je antenca od routerja se ven odvije in privije kabel od zunanje antene?

ter potem je dovolj na stacionarnem računalniku USB wifi ključek ali raje PCI kartico z antencami?
(in potem če še ni dovolj na PCI-wifi kartici zadaj odvijem antence in dam gor večjo kompatibilno LINK?)

hvala za odgovore
lp
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

KTr1sk ::

Sem napisal bolj čudno, da mi ni nobeden odpisal, še vedno čakam na odgovor, ker po resnic povedano res ne vem kaj kupiti.
Recimo dam podoben primer, wireless računalnik bi rad povezal z e-točko in ni signala, kaj narediti da bom prejel signal?
hvala
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Pyr0Beast ::

Dva dobra routerja na vsaki strani ter 2 dobri anteni in nekaj metrov kabla.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Deljenje WIFI povezave - razdalja

Oddelek: Omrežja in internet
154044 (3575) Spajky
»

Pomoč pri brezžični povezavi(ali je možno in kaj potrebujem)

Oddelek: Omrežja in internet
51513 (1447) Spajky
»

Oprema za javno dostopno brezžično točko

Oddelek: Omrežja in internet
253484 (2214) Tarzan
»

Kateri router za domačo uporabo

Oddelek: Kaj kupiti
252471 (1874) Karen
»

Routerji in razredi po APEK ???

Oddelek: Omrežja in internet
243604 (2560) ThinMan

Več podobnih tem