» »

HDMI Problem

HDMI Problem

gabrca ::

Lp. Imam problem in sicer z HDMI kablom, iz prenosnika na LCD. Pri gledanju filmov se mi slika zatika na LCD-TVju na prenosniko pa to dela normalno. Poskusil sem že vse codece, tako da v tem pomoje ni težava. Pred tem sem imel Philipsov Lcd-tv (star prebližno 5 let) pri katerim teh težav nisem imel. Zdaj pa sem vzel novega Lg in se je to pojavilo. Klical sem na servis kjer so mi rekli da to ni njihova težava. Poskusil sem tudi z drugimi HDMI kabli in isto, naložil nove driverje isto. Vse drugo mi preko HDMI-ja dela normalno (DVD,Siol TV), tako da res ne vem kaj naj še naredim. Lepo prosim za odgovor. Hvala in lep pozdrav.
Prenosnik:
ASUS
GRAFIČNA: Nvidia GT220M 1G
4 Gb Rama
PROCESOR Intel Core 2

KoMar- ::

Nastavljeno imaš napačno resolucijo in/ali frekvenco osveževanja.

gabrca ::

KoMar- je izjavil:

Nastavljeno imaš napačno resolucijo in/ali frekvenco osveževanja.


Res je, kajti edino ko gledam DVD-je in dam resolucijo manjšo se mi ne zatika. Ampak kako naj gledam recimo HD 720p ali 1080p. Prenosnik ima resolucijo 1600x800 Lcd imam pa Full HD.?

Scorpia ::

Daj za vsak primer poglej koliko se ti procesor obremeni ko gledaš HD na prenosniku in koliko se obremeni ko gledaš na TV.
////

gabrca ::

Scorpia je izjavil:

Daj za vsak primer poglej koliko se ti procesor obremeni ko gledaš HD na prenosniku in koliko se obremeni ko gledaš na TV.


To pomoje ni ker sem že prej imel ta comp in drug tv in je delalo normalno.

gabrca ::

KoMar- je izjavil:

Nastavljeno imaš napačno resolucijo in/ali frekvenco osveževanja.

Že uredil bilo je krivo osveževanje. Ne morem vrjeti pa 3 mesce sem se zaibaval. Hvala ti KoMar

gabrca ::

Še nekaj me zanima, lcd tv imam 100Hz, če nastavim na tv-ju resolucijo (pri gledanju HD filmov) 1980x1080 mi spet začne sliko "štekati". Ali so krivi Hz, ker niso isti (na rač. največ 60, tv pa 100) ali je kakšen drug problem. Hvala za odgovor

KoMar- ::

Tistih 100 Hz je zgolj marketing, sliko se v TV pošlje s 60 Hz.

gabrca ::

Zakaj pa mi potem šteka če si nastavim večjo resolucijo kot 1280x720, plus tega moram imeti izkljoplen TrueMotion.

T-Majo ::

KoMar- je izjavil:

Tistih 100 Hz je zgolj marketing, sliko se v TV pošlje s 60 Hz.


Ni nobene variante HD/FullHD film iz prenosnika HDMI/HDMI poslati na 100hz LCD TV v 100hz? Mi pod info piše tudi 60. V ATI CCC pa piše max. 75hz.

bkorpi ::

Dane odpiram nove teme...

imam laptop z atijo grafično kartico (nevem točno katero, ker ga trenutno nimam pri sebi) z HDMI izhodom in samsungov LCD 27 inch z TV tunerjem.

tale:
http://www.mimovrste.com/artikel/265008...

ko gledam TV prek ipt ja, gre normalno,slika dela tak kot mora. pol ko pa preklopim sliko na računalnik in to prek Hdmija,je pa slika motna,meglena,.črka se slabo vidijo oz. so precej nejasne... Slabše kot VGA. Sem prbal še z drugim prenosnikom,pa je bla slika prek HDMI podobna. torej v čem je problem? KAbel?LCD al grafična na laptopu.Aja,ko gledam film je ok,amapk ko ga uporabljan za normalno uporabo v windowsah je pa sranje...

v kratmek imam nanem kupit podoben LCD,vendar brez tunerja in z resolucijo 1920*1200 in če mi ne bo delalo prek HDMI,pol ga žal ne morem,ker moj leptop nima DVI izhoda,samo Vga in HDMI,za kerega pa nevem v čem je problem....

ali je kaj potrebno nastavit v OSu?
ali je HDMI sploh namenjen priklopu za računalniško uporabo,al je mišljeno samo za filme in ostalo video uporabo?


hvala za pomoč
lp

logout ::

Če imaš priključen televizor in enako sliko istočasno na obeh zaslonih (clone...), bo razmazana slika na televizorju v primeru, če se razmerje pixlov na obeh zaslonih ne ujema. Rešitev je takšna da ali vključiš sliko samo na televizor v pravem razmerju ali nastaviš extended desktop, kjer ja lahko ločljlivost na televizorju drugačna od ločljivosti na lastnem zaslonu.

L.p., Kloko

bkorpi ::

logout je izjavil:

Če imaš priključen televizor in enako sliko istočasno na obeh zaslonih (clone...), bo razmazana slika na televizorju v primeru, če se razmerje pixlov na obeh zaslonih ne ujema. Rešitev je takšna da ali vključiš sliko samo na televizor v pravem razmerju ali nastaviš extended desktop, kjer ja lahko ločljlivost na televizorju drugačna od ločljivosti na lastnem zaslonu.

L.p., Kloko



ni to. jaz mam nastavljeno extendet destop. na laptopu mam svojo resolucijo,na lcd pa 1920*1080. Torej,kar se tiče resolucije je vse ,tak kot more bit,amapk slika pa ni ok. Pred kratkim sem že na forumu spraševal,ker sem mislil,da je monitor v okvari,ker je bla slika na vga slaba.pol ste mi pa na forumu spročil,da je fora v vga in DVI. Sem probal na dvi in je slika taka kot more bit (to je blo na stacionarnem računalniku). Žal pa moj prenosnik nima DVI...

Aja,pa tale LCD ni televizor,je bolj LCD monitor z tunerjem,če to seveda kaj spremeni...

še kakšna ideja kaj nardit?
hvala

bkorpi ::

grafična na laptopu je ati mobility radeon HD 5165, če to kaj vpliva na HDMI slučajno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bkorpi ()

logout ::

Jaz imam na dveh različnih računalnikih priključene televizorje preko HDMI in je povsod "slika kot se šika", iz prve. Torej mora biti pri tebi kakšna skrita malenkost, ki ti kvari sliko. Poskusi z drugim HDMI kablom. Iztakni anteno iz televizorja in opazuj, če je razlika.

L.p., Kloko

bkorpi ::

neki sem gledal na netu in zasledil,da če spremeniš HDMI ime v VGA na monitorju, dela. In res je slika boljša,amapk še ni idealna.

in fora je tut ta,da pri atijevih gr.k treba nardit antis scaling. neke nastavitve,sej niti ne vem kaj je to,amapk...

zdej vse dela tako kot mora :)

naredil sem pa tole:

najprej sem spremenil na monitorju ime HDMI v VGA
pol pa še v ATI catalsy center popravu tiste procente(da je slika 100% na monitorju in ni manjša kot mora bit):
link za lažje razumevanje:
http://www.aoclarkejr.com/ati-catalyst-...

če bi že mal prej pogooglav,ne bi blo treba smetit foruma.

hvala za pomoč,pa upam,da bo komu pomagal to kar sem anjdu.
lp

Fairplay ::

Imam podoben problem kot je bil ta opisan v tej temi, ampak če dam scaling na 0% je slika preko roba. Čez cel ekran je slika na približno 5% underscan, vendar slika ni čista tako kot na VGA.

Pozna kdo kakšno drugo rešitev???

Imam pa LG W2486L in prenosnik z ATI Radeon 4300/4500 HD grafično kartico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fairplay ()

bkorpi ::

Fairplay je izjavil:

Imam podoben problem kot je bil ta opisan v tej temi, ampak če dam scaling na 0% je slika preko roba. Čez cel ekran je slika na približno 5% underscan, vendar slika ni čista tako kot na VGA.

Pozna kdo kakšno drugo rešitev???

Imam pa LG W2486L in prenosnik z ATI Radeon 4300/4500 HD grafično kartico.


jaz mam podobno grafčno (4650). zdej sem priklopu na sony TV 32 inch, pa mam spet problem.scaling nastavu, na TV spremenil HDMI v PC pa ništa.
Tale ATi grafična je u pm...
na samsungu je šlo lažje,tata sony tv ma pa zeza

še iščem kako bi porihtal,amapak ne gre. Scaling sem porhtal ( t nardiš v catalyst cpntrol centru), amapk slika je še vedno motna za p****.

ma kdo kako rešitev?
thx

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bkorpi ()

Fairplay ::

Uspelo mi je rešiti problem. Nastavil sem na nižjo frekvenco (17xx pikslov X 1000 pikslov) Potem pa nazaj na 1920*1080. Sedaj je slika kristalni čista in čez cel ekran :D

zimzelenček ::

logout je izjavil:

Jaz imam na dveh različnih računalnikih priključene televizorje preko HDMI in je povsod "slika kot se šika", iz prve. Torej mora biti pri tebi kakšna skrita malenkost, ki ti kvari sliko. Poskusi z drugim HDMI kablom. Iztakni anteno iz televizorja in opazuj, če je razlika.

L.p., Kloko


POzdravljeni!Slika na tv super,na kompu migeta....iztaknem anteno iz Tv-migetanje izgine....torej je težava v koaksialcu?Imam kabelsko tv,televizor Philips z dvb-c....kašen namig?...lpz

logout ::

To se menda kar pogosto dogaja, poglej si npr. tole debato.

L.p., Kloko

zimzelenček ::

@kloko,si bil pa hiter..hvala,težava je pr men identična...grem sedaj v akcijo,poročam kasneje....

zimzelenček ::

...pravkar je prišel kabelski operativc,namestil zadevo v omarico...in zadeva špila,tko kt more,motenj ni več...kloko,maš pir v dobrem...8-)

zgleda pa takole:

 vmesni izolativni člen

vmesni izolativni člen

skodars ::

Zdravo,

jaz imam pa naslednje vprašanje, če bo kdo poznal odgovor...
Namreč imam Netbook z HDMI izhodom (Lenovo X121E) z grafično kartico ATI 6310HD. Kot zunanji LCD sem priklopil Samsunga 2494HS in nastaja problem pri HD priklopu. Namreč črke, teksti so rahlo zmazani, ni prave ostrine kar zna biti moteče. Potem pa sem ta isti netbook priklopil preko HDMIja še na LG L246WH in zadeva dela brez problema. Zanima me če kdo ve kje bi bil lahko hakelc? Ali je Samsung toliko slabši, da mu ne uspe prikazati lepo sliko ali je vsa stvar kje drugje? Namreč če nebo šlo drugače bom primoran kupiti nov lcd pa se nebi rad spet zafrknil.

Če ima kdo kakšen nasvet oz. odgovor na to vprašanje se bi zelo priporočal.

LP

GT-Turbo ::

Pozdravljeni!

Lahko igram igre s pomočjo HDMI-ja? Namreč, ko zaženem igro, na prenosniku dela slika lepo, medtem ko na TV-ju ni nič... ČRNA SLIKA!!

Hvala in Lp
Toshiba Satellite L550-117

Fairplay ::

Nastavi tako, da ti bo sliko prikazovalo samo na TV, ali pa da je TV primarni zaslon.

GT-Turbo ::

Hvala!
Toshiba Satellite L550-117

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GT-Turbo ()

Alessio983 ::

da si sposodim temo :

Ali je kakšna razlika če priklopim monitor na hdmi kabel ,sedaj imam na Digitalno. Na grafični in na monitorju imam možnost priklopa na hdmi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963563314 (2643) anjica
»

FulHD TV kot monitor

Oddelek: Strojna oprema
373773 (1523) Silck
»

VGA na HDMI? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5927503 (14499) KTr1sk
»

Tresoča slika na TV ob povezavi s PC

Oddelek: Zvok in slika
101466 (1305) jWill
»

VGA/DVI (PC) to HDMI (plasma tv)

Oddelek: Zvok in slika
83122 (2999) sejmon

Več podobnih tem