» »

veliki pok

veliki pok

AlfaDog ::

Jaz sem se zadnje čase začel zanimati za vesolje, veliki pok... In in pred nekaj časa sem se seznanil z neko teorijo kako je nastalo vesolje, teorija pa je taka:
da je do velikega poka prišlo tako da sta dva druga vesolja trčila in tako je posledično nastalo več vesolij vključno z našim in pri tej teoriji nerazumem kako sta lahko vesolja trčila skupaj če pred začetkom vesolja ni obstajal čas in kolikor jaz vem rabimo za hitrost čas+razdalja.

Mogoče se vam zdi to vprašanje neumno ampak nimam ravno veliko znanjo o fiziki.

Matev ::

alfadog

si se pa spravil na nekaj kar še ni razloženo

in mogoče tudi nikoli ne bo

Willy White ::

Matev je izjavil:

alfadog

si se pa spravil na nekaj kar še ni razloženo

in mogoče tudi nikoli ne bo


Tako je, zaenkrat lahko samo ugibamo in si filozofsko postavljamo 100 teorij s stotimi vprašanji na to da ne razumemo zakaj je to tako in to tako. Bomo že izvedeli. So ljudje ki se s tem ukvarjajoin delajo na tem(Cern) in smo ljudje ki lahko samo ugibamo. Pustimo času čas!

WarpedGone ::

pri tej teoriji nerazumem kako sta lahko vesolja trčila skupaj če pred začetkom vesolja ni obstajal čas in kolikor jaz vem rabimo za hitrost čas+razdalja.

Če tega ne razumeš pomeni, da par drugih stvari dobro razmeš.

Lokalnost časa in prostora sta takšni osnovni zadevi. Trk dveh vesolij je le palamudenje, brez konkretne osnove. Dobesedno zloraba besede Trk, ki v našem vesolju nekaj pomeni. Kako lahko trčijo stvari ki ne obstajajo v istem koordinatnem sistemu? Kaj dobiš če pesem zmešaš z belo barvo? Neumno vprašanje, enako kot je neumna ideja da dve vesolji trčita.

Sploh pa takšen trk ničesar ne razloži. Predvideva obstoj nekega nadvesolja v katerem plavajo vesolja kot je naše in trkajo. Od kje se je vzelo to nadvesolje in kdaj? Vprašanje nastanka se le prestavi nivo više in se dela da je to odgovor. Ni. Ne ostane ti drugega kot da nekje sprejmeš začetek prostora in časa. Prej, drugje - ne obstaja al pa obstaja že od vedno - past eternal - in je to naše vesolje.
Zbogom in hvala za vse ribe

guest #44 ::

Mene bolj zanima kdo tu misli, da nekoč bo razloženo?

BTW, neskončni loopi zame niso sprejemljiv odgovor!

Pyr0Beast ::

Imo je naše vesolje lahko tudi eno veliko metastabilno stanje med 2mi ekstremi, čista energija in čista materija pa potem vse kar imamo so preproste oscilacije teh 2h stanj.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Marc` ::

Če maš urco časa, le poglej :)

Ja, malo me zajebavajo linki :>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marc` ()

guest #44 ::

Marc` je izjavil:

Če maš urco časa, le poglej :)

Ja, malo me zajebavajo linki :>


Že dolgo nazaj sem pogledal ta video, spomnem se bolj malo detajlov, ampak mislim da je govoril o neki ciklični obliki obstoja ali nekaj v tem smislu. If that is the case, potem je odgovor ravno tako porazen.

Bom pa ga šeenkrat pogledal, da se bolj prepričam.

Lawler_ ::

Scientist finds evidence of pre-Big Bang events
http://www.tgdaily.com/space-features/5...

Thomas ::

Ja ... poznamo. Outstanding in amazing in se mi zdi tole. Penrosea sicer ne maram, a bi znalo biti, da ima tukaj prav. Šokantno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

zee ::

Kako se sicer to sklada s predstavo sveta/vesolja, v katerem se entropija v casu zgolj povecuje?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Pyr0Beast ::

Nekje se je entropija morala začeti spuščati da je na takšnem nivoju kakor je sedaj
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Thomas ::

Na koncu se entropija resetira, baje.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

lexios ::

Kako se sicer to sklada s predstavo sveta/vesolja, v katerem se entropija v casu zgolj povecuje?


Na koncu se entropija resetira, baje.


? Zakaj?

V Penroseovi ideji, če jo vsaj kolikor tolikor razumem entropijski zakon ("v končni bilanci") niti ni kršen! Poenostavljeno rečno bi v tem primeru mogoče lahko potegnil analogijo s ciklanjem v loncu vrele vode, kjer se rojevajo mehurčki v mehurčkih...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Pyr0Beast ::

Holy fhuk.

Kaj pa če je naše vesolje res samo en parni mehurček, katerega njegova edina naloga je prenašanje energije iz ene strani vesolja na drugega ? :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Saladin ::

Edini pomembni vprašanji tukaj sta kako veliko je vesolje aka Obstoj ter če je le ta past eternal.

Če teorija ne ponudi odgovorov na to, ni ne vem kakšna teorija.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Miha_T ::

Najprej je bilo vesolje samo Zemlja. Ostalo so si razlagali na "smešne" načine (bogovi, itd.)
Nato je bil naš solarni sistem vse kar se vesolja tiče. Ostale pike na nebu so si razlagali na "smešne" načine.
Potem je bila Rimska cesta. In nič drugega!!! Čeprav so videli druge galaksije so jih označili za "spiralne nebule". Smešno? Ja, ker vemo da so se motili.
Sedaj je Vesolje. Če nam kaj ni jasno o obnašanju Vesolja si pomagamo s temnimi silami (energijo, materijo). Smešno? Seveda NE. No ja, vsaj zaenkrat še ne...

:P

Tudi po moje naše vesolje ni edino ampak jih je mnogo in vplivajo eno na drugo na tak ali drugačen način.

huelz ::

Tole (THROUGH THE WORMHOLE WITH MORGAN FREEMAN) se mi zdi tud zanimivo, je kdo ze kaj spremljal?
Ce druzga ne, vsaj posredno dobis odgovore na ta in podobna vprasanja. Tud o tem, kaj je antimaterija.

Saladin ::

Antimaterija je že nekako "old school" ;)

Temeljno vprašanje je od kod in kako se je vse sploh začelo (oz. "če" se je sploh kdaj začelo oz. če ni že od vedno obstajalo).

Past infinity, ljudje - ko bodo to enkrat potrdili, potem bo šele postalo zanimivo.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

msjr ::

huelz je izjavil:

Tole (THROUGH THE WORMHOLE WITH MORGAN FREEMAN) se mi zdi tud zanimivo, je kdo ze kaj spremljal?
Ce druzga ne, vsaj posredno dobis odgovore na ta in podobna vprasanja. Tud o tem, kaj je antimaterija.


Eh, pri današnjih Discovery dokumentarcih se ti kolca po starih, še bolj pa po BBC-jevih.

Preveč stavijo na cg in montažo, vprašanj pa se lotevajo površno. Žal bolj površno kot v popoldanskih dokumentarcih o obnovah hiš na Discovery T&L. Žal.

Drugače pa jest osebno navijam za brane, čeprav vse skupaj že presega moje znanje. Od matematike okoli tega se mi že pri osnovah "kar vrti".

Thomas ::

vprašanj pa se lotevajo površno


Promocija jim je vse, resnica jim je tazadnja snažilka, kvečjemu. Žal, ja,

jest osebno navijam za brane


Mah ... IMHO izber kakšnega drugega favorita. Strune in brane se kregaja z Occamom, IMHO.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Saladin ::

Brane vsaj dopuščajo možnost infinitnega bulka (morda s tem celo popolnoma odprt sistem v smislu entropije).

Ciklični modeli so enostavnejši, vendar jih bolj tepe entropija zaradi omejene količine materije in zaprtega sistema.

Lahko gre either way (50/50 IMO).
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

miranpozar ::

Ikilev kop.
42.
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Galaksija z začetka vesolja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8115626 (13049) bMozart
»

Past eternal vesolje?

Oddelek: Znanost in tehnologija
375738 (4793) sprasujem
»

The Grand design

Oddelek: Loža
222357 (1741) Zero0ne
»

VESOLJE-obstoj in njegova razsežnost(dimenzije)!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
536042 (4333) PacificBlue
»

Je bilo vesolje ustvarjeno iz niča? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
1229917 (6966) Saladin

Več podobnih tem