» »

Nikon predstavil D3100 in štiri nove objektive

Nikon predstavil D3100 in štiri nove objektive

Nikon D3100

Nikkor 85mm d/1.4G

Slo-Tech - Proizvajalci fotografskih naprav po običaju nekaj tednov pred sejmom Photokina pričnejo s predstavljanjem novih produktov. Nikon je danes predstavil nov dSLR in štiri objektive. In medias res

Nikon D3100

Prodajno uspešnega Nikona D3000 (po nekaterih virih najbolje prodajani dSLR v Evropi v H1) bo zamenjal model z oznako D3100.



Glavna novost je zajem videa v full HD (1080p/24) ločljivosti. Senzor za zajem slike je formata DX, ki ima 14.2 MP. Obljubljajo tudi uporabno ISO občutljivost do 3200. Za oceno prej navedenega bo treba počakati na prve resne teste. Upoštevati je namreč treba, da so na senzor formata DX spravili relativno visoko število pik. Na zadnji strani je 3 palčni zaslon, dodana je funkcionalnost čiščenja senzorja (shake).

Samo za telo bodo hoteli imeti 500 funtov, skupaj s kit objektivom 18-55 VR pa 600 evrov.

Objektivi



Nikon je po predvidevanjih izdal novo različico fiksnega portretnega objektiva, Nikon 85mm f/1.4G.

Za FX (fullframe) senzor sta predstavljena še dva nova zooma: 24-120 f/4 in 28-300mm f/3.5-5.6. Če je prvi še nekako zanimiv - vsaj za razmislek, si težko predstavljam, da bi lastnik D700, D3(s/x), uporabil turističen objektiv. Počakajmo na odziv javnosti...

Za DX senzor pa je bil predstavljen 55-300mm f/4.5-5.6G.

Naslednik modela D90 naj bi po nekaterih ugibanjih bil predstavljen okoli sredine septembra, skupaj z novim objektivom 200m f/2.

Sam sem upal na predstavitev 35mm f/1.4 AF....

107 komentarjev

«
1
2 3

legice ::

upam da kaj hmalu pridejo v slovenijo,ker ravno nekaj takega iščem=)
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

kuglvinkl ::

legice je izjavil:

upam da kaj hmalu pridejo v slovenijo,ker ravno nekaj takega iščem=)


Ste si zlo splača pogledat čez mejo. Na Geizhals.at.

Razen, če maš kakšen spešl deal v Sloveniji...
Your focus determines your reallity

bluefish ::

Sony bo prav tako predstavil dva nova modela oz. osvežitev: http://www.engadget.com/2010/08/18/sony...

Dami ::

Kje je zaj canon z 60D info?
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

legice ::

bluefish je izjavil:

Sony bo prav tako predstavil dva nova modela oz. osvežitev: http://www.engadget.com/2010/08/18/sony...

ja ampak malce čez budget,drugače pa tudi kar zanimivi=)
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

kuglvinkl ::

V bistvu bodo vsi predstavili novosti. Photokina je na dve leti...
Your focus determines your reallity

legice ::

to pomeni,vzameš zdej,pa imaš 2 leti mir..nice=)
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

lurker ::

Tole je odlicna novica. Nic od predstavljenega me ne gane.

Najbolj sem se bal, da bi predstavili 35mm ali 85mm f1.4 za 800-900eur, potem bi mi izpulili denar vsaj za enega.

Samo za tako smesno nizke cene se pri Nikonu ni treba bati.;((

PNG ::

Ima morda kdo kakšen pameten link, kjer na kratko in jedrnato razložijo kaj točno pomenijo oznake 55-300mm f/4.5-5.6G? Nekaj vem da so goriščne razdalje leč in najbrž nekaj tudi premeri leč, ampak kaj katere številke pomenijo, v kakem primeru se kaka goriščna razdalja vzame itd.

Če ima kdo kakšen tak vir literature se priporočam, hvala.

uros_m ::

@i100k100: Klik!

kuglvinkl ::

milimetri so goriscne razdalje, f je pa zaslonka.
Your focus determines your reallity

uros_m ::

Ma na onem linku v 3. ali 4. prispevku lepo razloženo 8-)

Dr_M ::

Kaj pa autofocus pri snemanju videa? So zrihtali?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kuglvinkl ::

Za 600 evrov? Mogoče :)
Your focus determines your reallity

Dr_M ::

Aja tok poceni...pol tole ni naslednik D90 :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kuglvinkl ::

Ne, govori se, da bo menda predstavljen v septembru.
Your focus determines your reallity

ALT ::

Prodajno uspešnega Nikona D3000 (po nekaterih virih najbolje prodajani dSLR v Evropi v H1) bo zamenjal model z oznako D3100.


A ta stavek ti ni dopovedal, da ne gre za naslednjika D90? :D

Dr_M ::

Ja...se mi je zdel neki o D90...moja napaka, nevem kje sm to najdu. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Okapi ::

85mm f1.4 za 800-900eur, potem bi mi izpulili denar vsaj za enega.
Nič bat, stal bo 1650 evrov.

3100 ni naslednik D90, ga pa v veliko lastnostih prekaša. Pri Nikonu takole razvrščajo svoje modele.


O.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

ALT ::

po tej logiki ravnotako prekasa d300.. PR ftw..

Okapi ::

Saj v nekaterih pogledih ga, samo ne morejo si pljuvati v lastno skledo in tega preveč naglas razglašati.

O.

ALT ::

po zmogljivosti senzorja ga, tako kot d90, v ostalem pa ne, tako kot d90.. marketing pac..

zcetrt ::

Verjetno je tole offtopic in sila nezaželjeno. Ampak me zanima, ali je kdo prebral novico, preden je bila objavljena? Kar nekaj je slogovnih in tipkarskih napak, da ne omenjam lapsus lingue zadevščin.

"Senzor za zajem slike je formata DX, ki ima 14.2 MP."

"Samo za telo bodo hoteli imeti 500 funtov, skupaj s kit objektivom 18-55 VR pa 600 evrov." (cena z objektivom je torej 8 EUR nižja?)

"Nikkor 85mm d/1.4G"

"skupaj z novim objektivom 200m f/2."


Pa brez zamere. Napake naj se odpravijo, moj post pa zbriše.
4.

Okapi ::

Cena bo 650 evrov z osnovnim objektivom.

O.

Jaka83 ::

Eh, nič novega, razen 1080p videa in osvetljenih AF točk ima vse te featurje za nižjo ceno eno leto star Pentax K-x. Nikon se očitno heca.

Drugače pa ja, Pentax bo tudi dva nova modela predstavil ... sicer so zelo skrivnostni, ampak v nižjem razredu K-r (prenovljeni K-x) in v višjem K-5 (se še ne ve točno ali bo pozicioniran nad/pod ali pa bo nasledil K-7).

Vsekakor pa se bolj veselim novih objektivov.

Spc ::

Čakamo na canon :)
 

RedDrake ::

Meh, cakamo na Sony, kjer se obeta dejansko revolucionaren produkt in ne zgolj senzor bump in random feature bump.

Drugace pa me res zanima, kuglvinkl, za kaksen tip fotografije si imel v mislih 35mm:1.4? Sklepam seveda da imas FF aparat in ne kak kinderjajcek :)

Aja pa ne vem zakaj se vam zdi cena objektivov visoka?
Je namrec povsem primerljiva z Canon in Sony lecami istih performanc.
In vecina teh lec je tako in tako namenjena ljudem ki se s fotografijo prezivljajo in jim par tisoc EUR ni problem dati za izboljsanje svoje kvalitete in produktivnosti.

Smeagol ::

Kasno revolucijo pricakujes pri sonyju? Kaj posebnega?

Super kamera za res malo denarja. Sicer cakam na naslednika d90, pa vseeno bi me zanimalo kaksen ima hi iso performance. Na nikonovi strani so samo iso 100 in 200 sampli :8)

lurker ::

Meh, cakamo na Sony, kjer se obeta dejansko revolucionaren produkt in ne zgolj senzor bump in random feature bump.
Kaj pa bo revolucionarnega pri Sonyju?
Drugace pa me res zanima, kuglvinkl, za kaksen tip fotografije si imel v mislih 35mm:1.4? Sklepam seveda da imas FF aparat in ne kak kinderjajcek :)
Od kdaj je 35mm kaj posebnega?

BALAST ::

Sony bo imel novo patentirano Pellix-ovo zrcalo.

So how does a Pellix Mirror work?

A pellix (or pellicle) mirror is a semi-transparent mirror employed in the light path of a camera, splitting the light beam into two separate beams, both of reduced light intensity.

Light passes onto and through the 'half' mirror, with a light loss of just 1/3rd of a stop. This enables a light beam to be split off into the top of the camera, at the same time as a beam powering the main CMOS sensor in a 'mirrorless' live view mode for video.

Shooters will now be able to film through an optical viewfinder whilst recording, and it doesn't stop there...

The secondary beam goes into a phase-detect AF system, for the fastest auto-focus of any video capable HDSLR to date. In a nutshell - for the first time video will benefit from a DSLR speed continuous phase-detect AF system and super-reliable AF tracking at over 24fps. I suspect (but cannot yet confirm) that Sony will have silent AF motors in compatible lenses, whilst older lenses will still function in video mode but AF noise will be picked up on the onboard mic.


Torej Live Viev v perfekciji in hiter AF v video načinu.

zcetrt ::

Polprepustna zrcala je imel že Canon v nekaterih svojih analognih zrcalih. In tudi če zgubiš 1/3 EV svetlobe, bi raje videl, da je nebi :) Tako da upam, da bodo dopustili tudi klasično opcijo delovanja zrcala.
4.

lurker ::

To ni neka revolucija. To je že vse videno. Ne pa še v kombinaciji z videom, to pa je res. Za tiste, ki jim pri fotoaparatu video ni primaren, je vse to old news.

Bomo videli kako zanesljiv bo AF.

kuglvinkl ::

RedDrake je izjavil:

Meh, cakamo na Sony, kjer se obeta dejansko revolucionaren produkt in ne zgolj senzor bump in random feature bump.

Drugace pa me res zanima, kuglvinkl, za kaksen tip fotografije si imel v mislih 35mm:1.4? Sklepam seveda da imas FF aparat in ne kak kinderjajcek :)

Aja pa ne vem zakaj se vam zdi cena objektivov visoka?
Je namrec povsem primerljiva z Canon in Sony lecami istih performanc.
In vecina teh lec je tako in tako namenjena ljudem ki se s fotografijo prezivljajo in jim par tisoc EUR ni problem dati za izboljsanje svoje kvalitete in produktivnosti.


Street. 35mm ravno prav pobere :), 50mm je malo premalo.
Your focus determines your reallity

]Trix[ ::

Teli f1.4 objektivi so čist rajcebilni... Sam imam 50mm f1.4G na D90 (torej 75mm) in ga ne menjam za nič... Prav z veseljem bi postal novopečeni lastnik 24mm f1.4 in 85mm f1.4....
Za fotklc bom pa pocaku na naslednika D700 pol pa koj po kredit na banko :) Če koga zanimajo kake fotke narjene z 50mm f1.4 naj pove pa mu pošljem link....
Conscience is what hurts when everything else feels so good.

lurker ::

On-topic. D3100 ima auto iso. Zelo kul, če ima dober iso performance. Da bi le še imel motor za starejše AF objektive.

Ampak, sej zato bo pa D95. Za bistveno več denarja, seveda.

Mi je pa všeč, da so dali predstavljanje FF objektivov v višjo prestavo. Mogoče pa vseeno dobimo kakega naslednika D700 (brez obveznega price bump-a:)). Če bi ga cenovno pozicionirali na mesto D300, D95 pa bi pokril prejšnja D90 in D300... bi bil čist srečen. Nikon, make it happen.

kuglvinkl ::

@]Trix[, kar objavi link tukaj.

@lurker: auto ISO je totalni bullshit. Že tko se jebeš z dvema spremenljivkama, pa se boš pol še z ISO? Dej nehi... Sej veš, kolk je temno, ne? Če slikaš kocert, pol nabiješ ISO na največ kolk gre brez šuma in to je to, nobene umetnosti.

Naslednik D700 bo stal vsaj tolk kot je stal D700.
Your focus determines your reallity

lurker ::

Sam imam 50mm f1.4G na D90 (torej 75mm) in ga ne menjam za nič...
Jaz pa mislim, da ravno 50mm f1.4 ni nič posebnega. Pravzaprav ne Nikkor 50mm f1.4 (D ali G), ne Sigma 50mm f1.4, ki jo nekateri kujejo v nebo, nista nič za dol past. Vsaj po mojih izkušnjah. Se pa pridružujem za link, kar objavi.

@lurker: auto ISO je totalni bullshit. Že tko se jebeš z dvema spremenljivkama, pa se boš pol še z ISO? Dej nehi... Sej veš, kolk je temno, ne? Če slikaš kocert, pol nabiješ ISO na največ kolk gre brez šuma in to je to, nobene umetnosti.
Se ne strinjam. Jaz vem kakšno zaslonko in shutter rabim, aparat mi pa naj pove najnižji ISO. Zakaj bi imel več šuma, kot je potrebno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lurker ()

kuglvinkl ::

Ok, zgleda, da čist drugač delava. Jest sem zgleda še old scool, kjer si nastavim ISO, pol pa fotkam. Če je občutljivosti premalo, dvignem ISO. do 1600 men nese skor brez šuma (D700).
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

lurker ::

Sej to je to. Večina tako preživi večino časa v Aperture mode-u. Če bi jaz imel Auto ISO bi si pa večkrat upal v Manual.

PNG ::

uros_m je izjavil:

@i100k100: Klik!


Super, hvala :)

kitaj ::

lurker je izjavil:

Sej to je to. Večina tako preživi večino časa v Aperture mode-u. Če bi jaz imel Auto ISO bi si pa večkrat upal v Manual.

Potem to ne bi več bil Manual.

lurker ::

No šit, šerlok...

Ker edini point Manual mode-a je, da imaš čim več under/over exposanih posnetkov.

kitaj ::

lurker je izjavil:

Ker edini point Manual mode-a je, da imaš čim več under/over exposanih posnetkov.

Ne. Edini point Manuala je, da vse nastaviš ročno. Če nastaviš slabo imaš pač pre/pod-osvetljeno sliko.

RedDrake ::

Hja za street photo je f/1.4 precejsen overkill imho.
Namrec ravno slucajno ima Nikon tudi 35mm f/2 leco, ki je dobavljiva, in ne stane ravno veliko ...
Ali se celo 35mm f/1.8 za vse ki nimajo FF...
Je pa res da ni G serija in s tem clovek ne dobi bragging rightsov. (Ki so itak vecinoma tisto kar JE pomembno pri fotografiji, right?)

Aja, pa kot ze receno pri Sonyu pripravljajo novo serijo fotoaparatov, ki so precej majhni, so kompatibilni z vsemi A-mount lecami od 80ih naprej, omogocajo 10fps burst z AF med vsako sliko, 14/16MPix, visok ISO performance, snemanje videa cez viewfinder, viewfinder ima 100% coverage, 0.95x mag, poseben mode za noise reduction, ko stvar naredi 6 hitrih posnetkov in jih potem merga v enega brez suma, etc ...
Kaj od tega NI revolucionarno (razen majhnosti in kompatibilnosti)?
Aja cena bojda cca. 900 EUR za 16 MP in verjetno kakih 100 EUR manj za 14 MP.
No pa saj bom objavil novico tu, ko bo narejen PR. (Ce lahko Canikon, zakaj ne bi se Sony :))

kuglvinkl ::

Za street photo tut 1.2 al pa 0.95 (Nocti) ni overkill. Za street ni overkilla. Oz je drugačen, vse kar je dlje od 50mm IMHO.

Mam tut jest 35mm 2.0. Ni slabo, v nezavest pa tut ne padam. tko da me matra Zeiss.
Your focus determines your reallity

lurker ::

Ne. Edini point Manuala je, da vse nastaviš ročno. Če nastaviš slabo imaš pač pre/pod-osvetljeno sliko.
To si ti mal pobrkal*. Manual pomeni kontrolo nad zaslonko in shutterjem. Če so senzorji sposobni delovat pri različnih gain-ih brez da bi se to poznalo na končnem izdelku (in senzorji skokovito napredujejo v tem elementu), ti je auto iso omogočil, da si imel točno takšno zaslonko in točno tak shutter speed, kot si si ga zaželel. Imaš 'umetniško' svobodo v precej širokih okvirjih.

* Kar vprašaj kakega profesionalca (pod profesionalca razumem to, da je plačan za sliko) kaj je point. Edini point je, da prinese uporabno sliko. Ti fotografi nimajo v sliki prostora za napisat, da je v M pribil posnetek iz prve.

Namrec ravno slucajno ima Nikon tudi 35mm f/2 leco, ki je dobavljiva, in ne stane ravno veliko ...
Ali se celo 35mm f/1.8 za vse ki nimajo FF...
Sej kuglvinkl verjetno ima 35mm f2. Ki pa je pri f2 večinoma neuporabna. Moja je ostra šele pri f2.8. Prvič pa slišim, da bi G imel bragging rights.

Kaj od tega NI revolucionarno (razen majhnosti in kompatibilnosti)?
Papir vse prenese. Edit: mislim, nič od tega ni revolucija. Bo pa bomba, če bo vse to za takšno ceno. Sploh za tiste, ki nimajo nagrmadenega bogastva v objektivih drugega bajoneta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lurker ()

RedDrake ::

@lurker:
Hja, no ne spoznam se na Nikon oznake pri lecah, ampak pri Minolta/Sony lecovju je G oznaka za premium lece, ki so glede na performance ponavadi solidno precenjene.
Pa si preprican da je dejansko "neuporabna" pri f/2? Namrec z f/2 se ne slika v dobrih pogojih, ko so veiling haze, slab kontrast in podobne "napake" dobro vidne ...
Redkokatera leca je "dobra" pod f/2.8, ampak point takih lec je pac v slikanju nocnih scen (ali notranjih brez osvetlitve etc...). Pri portretnih (85mm) je tu se DOF, ampak 35mm imho ni portretni objektiv.

lurker ::

Hja, no ne spoznam se na Nikon oznake pri lecah, ampak pri Minolta/Sony lecovju je G oznaka za premium lece, ki so glede na performance ponavadi solidno precenjene.
Pri Nikonu G pomeni, da nima aperture ringa.

Redkokatera leca je "dobra" pod f/2.8
Obstaja veliko f1.4 objektivov, ki so zelo ostri pri f2. A vidiš sedaj zakaj (tudi) rabiš f1.4?8-)

Spock83 ::

RedDrake je izjavil:


Aja, pa kot ze receno pri Sonyu pripravljajo novo serijo fotoaparatov, ki so precej majhni, so kompatibilni z vsemi A-mount lecami od 80ih naprej, omogocajo 10fps burst z AF med vsako sliko, 14/16MPix, visok ISO performance, snemanje videa cez viewfinder, viewfinder ima 100% coverage, 0.95x mag, poseben mode za noise reduction, ko stvar naredi 6 hitrih posnetkov in jih potem merga v enega brez suma, etc ...
Kaj od tega NI revolucionarno (razen majhnosti in kompatibilnosti)?
Aja cena bojda cca. 900 EUR za 16 MP in verjetno kakih 100 EUR manj za 14 MP.
No pa saj bom objavil novico tu, ko bo narejen PR. (Ce lahko Canikon, zakaj ne bi se Sony :))


Kdaj bo? Je smiselno menjat mojega A200? Namreč želim si hitrejše ostrenje in manj šuma v temnih pogojih.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8825273 (13538) BigWhale
»

zrcalno-refleksni fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14023836 (18687) schurda
»

Nikon predstavil D3100 in štiri nove objektive (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10720035 (17547) legice
»

Entire Nikon 2009/ 2010 DSLR Product Roadmap Leaked

Oddelek: Zvok in slika
161547 (1290) jype
»

Kateri DSLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6511845 (5513) JayKay

Več podobnih tem