» »

Kateri DSLR

Kateri DSLR

1
2
»

nejcek74 ::

najprej še tole:
računaj še na nakup kvalitetnega monitorja :)

Pa še napol vprašanje - napol zgodba, k vidim, da bolj obvladate:
Jaz sem se totalno zajebal s temle zoom faktorjem. Fotoaparat uporabljam v službene namene, kot arhitekt, kar pomeni, da mi je širok zajem slike pomemben. Kupil sem canona 400D in me tale zoom faktor 1.4 al kok je precej jebe. Kolikor sem naknadno ugotovil, imajo samo najdražji fotoaparati 35mm senzor. Trenutno imam 18mm objektiv in je občutno premalo širok kot in sploh ne vem kaj naj naredim? A naj zamenjam fotoaparat. Saj kar je manj je že fish eye in bi me popačenja slike zelo motila.
Za objektive tudi ne želim odšteti bogastva. Kakšen nasvet?

kuglvinkl ::

Zdej, z 18mm prideš na 28mm. A ti bi rabu manj? Sej maš IIRC za tvoj senzor neki od Sigme, mislm, da je 10-20 al neki podobnega. Se pravi od 16 do 30mm.

S full frame je pa tko, da recmo 20mm stane (za Nikona, za C ne vem), 600 evrov, 18mm pa krepko čez jurja. Kakšen so leče Sigme al pa Tokine, ne vem, to so podatki za Nikon leče.
Your focus determines your reallity

zcetrt ::

Tokina 12-24, Tamron 10-24, Sigma 10-20mm.

Za full frame pa rabiš tudi full frame objektive. Noben od zgoraj naštetih to ni.
4.

gregor ::

ja saj sem gledal ampak cene na geizhalsu za d90 pa so kar visoke
http://geizhals.at/eu/a360856.html

cca 1240 + poštnina , to pa je isto ali več kot pri nas

bluefish ::

pri fotografski opremi nekih velikih razlik med nami in A oz. DE niti nisem opazil. Za tistih nekaj 10€ pa se ne splača preveč, če se upošteva še poštnina,...

JayKay ::

v UK je ceneje ...

jype ::

Dokler je funt poceni.

V ZDA se pa resnično splača :)

nejcek74 ::

Ja 18 mm (kar je torej cca 28mm) mi je malo. Ma če hočem poslikat interier al pa dvorišče je fajn čim večji kot in če delam fotomontaže je težko delati s sestavljeno panoramsko sliko. Sem mislil, da so isti objektivi za vse DSLR ene firme, potem bi se mi splačalo za razliko v ceni med 18mm in 10mm objektivom že skoraj nov body nabavit, ker tele cene neverjetno naraščajo bolj kot se bližaš ekstremom.
Mah sem že kolege fotografe spraševal, pa ko so prišli do nekih shift objektivov in vesoljskih cen sem odnehal :). Včasih je bilo bolj izi. Mel si fotoaparat pa 18-55 objektiv pa je bilo.

kuglvinkl ::

T&S so tut moje mokre sanje. Samo, za mal se igrat je jurja kljub vsemu preveč :)
Your focus determines your reallity

gregor ::

kje v uk je d90 ceneje , prosim za link
kakšna je razlika v ceni napram slo

lp

gregor ::

to je naceneje kar sem našel
http://aple-tec.com/index.php?page=shop...

če kdo najde ceneje naj pove :)

lp

JayKay ::

to recimo http://www.jessops.com/online.store/cat... samo nima tega objektiva

bluefish ::

ja, samo ne drugam kot v UK.

gregor ::

iščem d90 z 16-85

imam sedaj konica minolta dynax 5d z kit objektivom in bi sedaj rad šel korak višje torej boljši objektiv + d90

bluefish , kaj si mislil z
"ja, samo ne drugam kot v UK."

lp

bluefish ::

tista trgovina do katere je podal link JayKay pošilja le znotraj UK in Irske. Lahko pa tudi, da se motim.

JayKay ::

lahko naročiš, greš v london in dvigneš :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8825355 (13620) BigWhale
»

Fotoaparat dober nakup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6624513 (18565) schurda
»

zrcalno-refleksni fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14023903 (18754) schurda
»

nikon d90 + nikkor 16-85 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7011266 (9518) zcetrt

Več podobnih tem