» »

Bolniška

Bolniška

simnov ::

Zdaj sem prvič v življenju na bolniški (poškdodba na delovnem mestu kjer sem zaposlen). Pač bil sem na urgenci danes pri osebnem in je rekel , da naj prinesem nek papir iz tam kjer sem zaposlen , da bo 100% bolniška. Moj brat je zaposlen v isti firmi .In zdaj šef njemu , če sem že prinesel papir ne vem zakaj ne pokliče mene .Povejte mi kakšen papir on potrebuje.Ali ti ne zdravnik napiše tist papir za bolniško šele takrat , ko bolniška preneha in ga potem neseš tam kjer si pač zaposlen.Dajte mi malo razložit kako to gre.

telexdell ::

Pred nastopom bolniške ali najkasneje v 24 urah moraš sam (ali pač nekdo), javiti predpostavljenemu, da boš šel v bolniško. On ti napiše bolniški list, katerega daš osebnemu zdravniku (ali ga pošljejo po pošti, kurirju...). Po končanem zdravljenju ti bo zdravnik potrdil zdravniški list, katerega boš dal svojemu predpostavljenem prvi dan službe.
Če si se poškodoval na delovnem mestu močno upam da ste izpolnili zapisnik o nezgodi in naredili vse ostalo, kar imate predpisano v internih aktih (obvestil poverjenika za varstvo pri delu, opravil preizkus alkoholiziranosti...). Ta zapisnik ti bo v veliko pomoč pri morebitnem odškodninskem zahtevku do podjetja ali zavarovalnice.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zdravniški pregled pred zaposlitvijo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17286641 (16984) destroyer2k
»

4 ure na bolniški, 4 ure dela, določila?

Oddelek: Loža
4616386 (14578) val46
»

Izgorelost (burnout) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9917117 (12879) krneki0001
»

Delo med bolniško

Oddelek: Loža
348198 (6723) jusv
»

Bolniška: Kaj lahko počnem?

Oddelek: Loža
238957 (8094) St235

Več podobnih tem